Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 138 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şımdı belkı bazı arkadaslar kızacak ama benım her zaman garıpsedıgım şey 60 yaş kart uygulamasıdır. dunyanın hıcbır yerınde boyle bır uyugulama yokken beledıye sadece oy kaygısı ıle bunu getırdı. sımdıde baktı hakıkaten kulfetı buyuk oluyor. bunuda kaldıramıyor ne yapsın kurunun yanında yaşı da yakmaya karar verdı. ben bostanlıda oturuyorum ızmırde ne kadar halı vaktı yerınde olan aıle varsa onların hepsı orda oturuyor emeklı hakımı emeklı sanayıcısı emeklı doktoru ve hepsınde 60 yaş kartı var bunların bu karta ıhtıyacı bıle yok. ama bız engellıler ınanın bırcok yerde bu kart sayesınde işe alınırken bıle oncelık sahıbı oluyoruz. hımm dıyor bunun bedava kartı var yol parası derdı yok alalım barı dıye. bu protestoları bızler bireysel olarak yapamayız mensubu oldugumuz engellı derneklerıyle bırlıkte hareket edıp nasıl bır protesto yapacagımıza karar verıp uygulamalıyız. ımza kampanyası olur valılıkten ızın alınır beledıye onunde basın davet edılerek protesto gosterısı olur. beledıye meıl yagmuruna tutulur. yoksa bıreysel olarak cabamız sadece bızım harcadıgımız vaktın kaybıyla kalır.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Encümenin kararı haziran ayında aldı, kendi beyanlarına göre 4/5 ay içinde sistem değişecek. Buna göre; uygulama en erken ekim ayında başlayacak.
    Fuar ağustos sonu yada 1 eylül gibi açılır, geç kalmış olmayacağız. Benim o tarihe odaklanmamın sebebi, hem başkanın hemde tüm üst düzey belediye kadrosunun açılış alanında olmasıdır. Üstelik onlarca gazate ve tv kanalı orada olacak, üstelik fuarın uluslararası olması nedeni ile, aynı alanda onlarca yabancı konukta olacak.
    Öncesinde mail, dilekçe ve valilikten izin alarak pretosto eylemlerini gerçekleştiririz. Eğer ki, tüm çırpınışlarımız tepkisiz kalırsa, son çare olarak fuarın açılışında sesimizi duyuralım.

Bülent'in dediği dilekçe seçeneği ile harekete başlayalım.
    Başta engelliler merkezi (İnciraltı) müdavimlerine, sonra derneklere ulaşarak çok sayıda dilekçeyi toparlayalım.
    Ben dilekçe örneği yazarak çoğaltacağım.
    Bunları derneklere ve engellilerin temas ettiği her noktaya dağıtmak lazım. Sonrada isimler ve imzalar eklenmiş dilekçeleri gerekli birime iletiriz.
    Mail ve canlı dilekçe ilk hareketimiz olsun.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

JEM arkadasım valılıkten ızın alınmadan boyle bır gosterı yapamayız.aksı taktırde ilgili yasa maddesi acıktır. TOPLANTI VE GOSTERI YURUYUSLERI KANUNU madde 31 alıntı"altı aydan bir yıla kadar
    hapis ve beşbin liradan otuzbin liraya kadar ağır para cezası ile cezalandırı-
    lır."

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Aşağıda bir dilekçe örneği hazırladım. Üzerinde ekleme yada çıkarma yaparak dilekçeyi hep beraber biçimlendirelim. Son halini ben çoğaltıp ulaşabildiğim kadar çok engelli arkadaşa ayrı ayrı imzalatacağım. Derneklerle bu hafta iletişime geçip onlardanda yardım/destek isteyeceğim. Kesinlikle sessiz kalıp beklemeyeceğim, sonuna kadar direnmek için elimden geleni yapacağım. Bir kaç kendini bilmez suistimal etti diye, senelerdir kullandığımız engelli kartların engellenmemesi için uğraşacağım. Hep beraber birşeyler yaaprsak, (Afedersiniz) kaybettiğimiz eşeği tekrar bulup sevinebiliriz.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIK MAKAMINA
    İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi haziran ayı 2. olağan toplantısında alınan kararla, ESHOT Genel Müdürlüğünce yeniden düzenlenen Toplu Ulaşım Kartı Yönetmeliği'nde yapılan ek ve değişiklikler biz engelli ve engelli yakını hemşehrileriniz için üzüntü yaratmıştır.
    Yıllarca özgürce kullandığımız kartlarımız, haklarını suistimal eden kişiler yüzünden kısıtlanılacaktır. Kartlarımızın engellenmesi yerine, üzerlerine TC kimlik numarası yazılarak, kimlikle birlikte gösterilmesi gibi önlemler alınmasını, suistimal edenlerinde ise en ağır şekilde kartı cezası alınmasını istiyoruz.
    Meclisimizin almış olduğu kararın tekrar gözden geçirilmesi, engelliler lehine değiştirilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Ad/Soyad :
    Adres :
    İmza :

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çabaların için sağol kardeşim,mesela ben bu dilekçeye nerden ve nasıl ulaşma imkanım olur,(yeni üyeyim)bilgi msj ı olursa sevinirim,sağlığım el verdikçe sitede olmağa çalışıyorum,ben olmasam kızım takip ediyor, birlikten kuvvet doğar,atalar boşa söylememiş....emeğine tşk

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Sevgili Servet, dilekçemiz son halini aldıktan sonra ben İnciraltı Engelliler Merkezi ve ulaşabildiğim tüm derneklere örneğini götüreceğim. İllaki dilekçesi ile kenetlenmemize katkısı olacak her bireye ulaşmak için elimden geleni yapacağım.

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba ben az önce aziz kocaoğluna bi mesaj attımki akıllara zarar ben seçimlerde CHP için canla başla çalıştım haatta sandık görevlisiydim bir oy için tartışmaktan çekinmedim , aynen yazdım bu seçimde kazan diye uğraştım yeni seçimde kaybet diye uğraşırım ,dedim kulak asarmı bilmem inşallah bu kalkıştığı işten vazgeçerler belediye olarak tüm dileğim bu, yanlışın neresinden dönülürse kardır diye düşünüyorum

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli ulaşım kartının suistimal edilmesi gibi bir şey söz konusu olamaz, çünkü kartların ön yüzünde engellinin fotoğrafı basılı... yani suistimal edilmesi iddiasıyla kısıtlama getirilmiş değil bu kartlara. bir kere bunu doğru analiz edelim. "suistimal" sözcüğünü kullanmak belediye kararına hak vermektir. hangi toplu ulaşım aracı kullanılıyorsa yetkili karta bakınca fotoğrafı da görüyor olmalı zaten.

60 yaş kartı da bahane değil buna. geçtiğimiz yıl her 60 yaş kullanıcısı 150 ytl yıllık aidat ödedi ve bu çok ciddi bir gelir belediye için.

ab ülkelerinde toplu ulaşım özendirilir halka. ve bütün ab ülkeleri toplu ulaşımdan zarar etmeyi göze almakta bunun için. çevreci ve insan hayatını kolaylaştırıcı bir uygulamadır toplu ulaşımın yaygınlaştırılması. ettikleri zararları başka kaynaklardan telafi etme yoluna giderler.

ülkemiz belediyeleri sosyal belediyecilik kavramından bihaber, beceriksiz, basiretsiz şahısların elinde. toplu ulaşıma gelince, maalesef ab ülkelerinin çok gerisinde ve tamamen ticari düşüncelerle yürütülmeye çalışılıyor.

engellilerin toplu ulaşımdan serbestçe yararlanması çok güzel bir uygulamaydı izmir büyükşehir belediyesinin uyguladığı. fakat aziz kocaoğlu seçimlerden önce engellilerin üzerinden de propaganda yapmasına rağmen seçimlerden sonra engelliler üzerinden rant sağlamaya girişmiştir. bu sadece engellileri değil diğer ulaşım kartlarını da kapsamakta. toplu ulaşımın izmir halkının yararına yaygınlaştırıp kolaylaştıracağına eski mesleği olan tacirlikte yaptığı gibi tamamen kâra odaklanması çok büyük bir aymazlık, çok büyük bir sinsiliktir.

"benim 3,5 milyon patronum var" diye buyurmuş bu adam geçtiğimiz günlerde. ona patronu olduğumuzu hissettirelim o halde. izmir sadece gericilere değil, kendini sosyal edmokrat olarak değerlendirmekle birlikte halkı sömüren, engellileri sınırlandıran, tüccarlık yapmaya kalkışan şahıslara ve kurumlara karşı da tepki göstermeli.

aziz kocaoğluna ve yeni asır gazetesine nasıl ulaşılacağını linkleri vererek gösterdim önceki mesajlarda. bireysel olarak mailler yazalım, dilekçeler verelim. toplu protestolar da yapılmalı tabi ki. bu karardan kuzu kuzu avzgeçecekler, yeter ki ilgili ve duyarlı olalım.

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzmir Büyükşehir Belediyesi`nin iletişim formunun da linkini veriyorum. Belge takip numarası veriliyor şikayetinizi belirtip yolladığınızda. İnternet üzerinden de takip edebiliyorsunuz şikayetinizin değerlendirilip değerlendirilmediğini.

İzmir Büyükşehir Belediyesi

4456655 bu da şikayetinizi iletebileceğiniz telefon numarası belediyenin. Sadece net üzerinden değil, telefon açarak da bizzat dilekçe vererek de haklı taleplerimizi iletelim.

Tek tip dilekçe vermeye gerek yok, her birimiz şikayetimizi kendimiz belirtebilecek, hakkımızı arayacak durumdayız diye düşünüyorum. Bir de biz izmirliler tek tipleştirilemeyiz değil mi? Ben kendi adıma sizlere önerdiğim her şeyi önce kendim yaptım. İnanıyorum ki her birimiz önce kendi üzerimize düşen bireysel protestoyu yapabilirsek, haklı talebimizi belirtebilirsek mutlaka etkili olacaktır bu durum. Toplu eylem için de yüksek bir katılım olacağını ve kamuoyu oluşturabileceğimizi düşünüyorum. Ama öncelikle bireysel protestolarda bulunalım. Telefon açarak, dilekçe vererek, mail yazarak... Bu bile önemli bir aşama ve sorunumuzun halledilmesinde gerekli ve etkili olabilecek bir şey.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat arkadasım tabıykı elımız kolumuz baglı durmuyoruz. Bu konuda yapılabılecek fazla bırsey yok. yukarıdada yazdıgım gıbı bıreysel olarak bu konuda başarı elde etmeye ımkan yok. Mensup oldugumuz engellı dernek ve federasyonuyla ortak hareket edıyoruz ben dahıl. Sızın baglı oldugunuz bır engellı dernegı varmı. Onlar tabıykı resmı yazısma ve şıkayetlerı yapıyorlar. Yapmaya da devam edecekler. Bızlerde destek vermeye devam edecegız.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Murat, hemen saman alevi gibi yanıp 2 günde de unutulmamak için çabalıyorum.

Bu çarşamba minimum düzeyde İnciraltı engelliler merkezinde bir fikir alışverişi olacak.

Şimdilik mail + internet üzerinden tepkimizi vermeye devam edelim...
    Çarşamba günü bir dernek başkanı abimiz merkezde olacak, diğer derneklerede ulaşıp hep beraber hareket etmek için oturup konuşacağız. Vakti olan arkadaşlarda gelsin. Şimdilik sessiz sessiz taşlar yerine oturuyor. Önümüzdeki günlerde çok katılımlı bir toplantı yapıp, İnciraltı merkezde birlikte olacağız. ne zaman toplanıp, neler yapacağımızı bu çarşamba şekillendirmek istiyoruz. Merak etme kimse susmayacak, geri adım atmayacak.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende İzmir Büyükşehir belediyesine tepki dilekçemi gönderdim.
    Bu dilekçenin aynısından CHP genel merezine ve Deniz Baykal' a da göndermek lazım.

----------

CHP genel Başkanlığının ve BAŞKANININ dikkatine;

İzmir Büyük Şehir Belediyesi chp li belediye başkanının ve chp li meclis üyelerinin oyları
    ile engellilerin sınırısın seyahat haklarını kısıtlamıştır.
    Aşağıdaki dilekçelerle tepkimizi gönderdik. Siz genel Başkan ve Genel merkezinde bu durumdan
    haberdar olmanınzı ve sosyal dmeokrat parti olduğunuzu
    hatırlatma gereği duydum.
    Engellilerin yanında olması gereken bir partinin ve belediye başkanının hak gasp etmesi çok manidardır.

.

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Demek İzmir Belediyesi sadece işe gidip - gelmemi istiyecek.

Fizik tedaviye, iş çıkışı çarşıya çıkıp ihtiyacınımı gidermeye, arkadaşlarımla buluşmamı, spor yapmamı istemiyecek.

Bakalım beni eve mahkum etmem için daha neler yapacak.

%40 engelle arkadaşlarımıza bu hizmeti başarıyla veren belediyeleriz var. İnsanlar neden iyiyi örnek almazlar da kötüyü tercih ederle.

Üye
    mavirüzgar Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende mail attım şimdi büyükşehir belediyesine...Ne kadar talihsiz bir karar almışlar olcak iş değil arkadaşlar...Bende her türlü protesto ve eylemde sizinleyim susmamız gerekiyor..

sevgilerimle

Üye
    mavirüzgar Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Nedir son gelişmeler arkadaşlar..ben çiğli chp il merkezinede gitmeyi düşünüyorum.

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon