Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bu yeni toplu konut edindirmede bizlerin ayrıcalığı var mı ?
    Ayrıca yeni kanunlarımız yürürlüğe girdi mi?
    ve de yeni odamız hayırlı olsun

sevgilerle

Üye
    tenji Avatarı

Son Giriş
    03.03-2007
    Saat
    22:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

duyduğum kadarıyşa istanbul ve ankarada engelliler için özel siteler yapılacakmış ve ödeme koşulları da son derece makulmuş.ama henüz yapımına başlanmamaış,sanırım yerini belirleyememişer halen.
    bu konuda yakuzanın bilgisi vardı sanırım,buraya yazarsa herkes paylaşmış olur

Üye
    yakuza Avatarı

Son Giriş
    07.06-2005
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım herkesle eşit şartlarda konut edinme hakkımız var.ama daha tam kesinleşmedi calışmalar devam ediyor.gaztelerdede cıktı zaten kira öder gibi ev sahibi olmak.ama daireler cok kücük bence 45 metrekarelik evler kime yetr bilemem calışmalar bitsin hele tam kesinleşsin daha sonra geniş acıklamayı yazarım buraya...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TOKİ'den taksitle ev satın aldım. Özürlü kapsamındaki şartlar bana uymadı ama yinede ev aldım. 110 metrekare 3+1 ve normal katta. İsteyenler 65,75,90,110,140 metrekare ev alabilirler eğer aşağıda belirttiğim şartlar hala geçerliyse;
    Özel şartlardan biri; %60 ve yukarısında sakatlık oranı varsa indirime gidiliyor. Daha yukarı şartlardaysa ev neredeyse yarı fiyatına veriliyor. Söz konusu şartları 1998 yıllarında okumuştum. Şimdi değiştirmiş olabilirler.
    Not: asansörlü ve çok katlı binalarda var, 4 katlı ve 2 katlılarda mevcut. İlla ki 45 metrekarelik gibi daire almak zorunda değilsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

meopius, daha detaylı bilgi verebilir misin?
    %90 sakatlığı olan biri olarak, "ev neredeyse yarı fiyatına veriliyor" sözün, beni umutlandırdı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TOKI ilk başta Toplukonut evleri verildiğini duyurdu. Emlakbankası güvencesi adı altında. Evi olmayan bir vatandaş kendisine ev alabilri hemde 10 yıl taksitle falan. Şartlar bana uyuyormu diye baktım özürlü lerin hakları kısmı vardı. Detay yoktu sordum: En az %60 bedensel engelli olması gerekiyor dedi. Benimki %50 işitme engelli olduğundan bana indirim uygulanmadı. Ablamın arkadaşı %80 bedensel engelli raporu ile neredeyse yarı fiyatına ev aldı. Taksidi bitmişmidir bilemiyorum.

Konu bu kadardı istersen TOKI.gov.tr sitesinden kafana göre yeni ev olup olmadığını öğrenebilirsin. Ancak şunu söyleyeyim TOKİ son zamanlarda özel sektörlere iş çıkartıyor ve kendi bünyesinde ev yaptırmıyor. Bilmiyorum yinede araştırmak lazım hala aynı şartlar geçerli midir?

Üye
    KırımTilkisi Avatarı

Gerçek Adı
    Ergül Karakoç
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne araba ne de ev işitme engellilere yaramıyor...