Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İzmir Büyükşehir Belediyesi, 60-65 yaş, şehit aileleri ve engellilerin toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmasına olanak sağlayan serbest biniş kartlarına sınırlama getiriyor.
    Serbet binişleri düzenleyen yönetmelik değişikliği önceki gün toplanan Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğu ile kabul edildi.
    Yönetmelik değişikliği AKP’li üyelerin ret oyuna karşılık CHP’li üyelerin kabul oyuyla oy çokluğu ile kabul edildi.

REZALET!
    Sosyal belediyecilik anlayışına ters düşen bir karar.
    Yazıklar olsun...
    Şirinyer'de engelli merkezi yapımına karşı çıkan zihniyet, şimdide senelerdir sorunsuz kullanılan engelli kartlarına köstek oluyor.
    Günde defalarca binerek kartı suistimal eden bazı yaşlılar yüzünden, tüm kartlara sınırlama getiriliyor.
    Eşek eti satan bir kaç kasap yüzünden, tüm kasapların kapatılması, yada eksik gramaj ekmek satan fırınların yüzünden tüm fırınların kapatılması gibi bir karar oldu bu.
    Kurunun yanında yaşlarıda yakıyorlar, pire için yorgan yakıyorlar.
    Bu kararı alanların, bu karta bir gün ihtiyaçları olur inşallah...
    Seçimden önce alsaydınızya bu kararı? SIKIYOMU?
    YAZIKLAR OLSUN...

LÜTFEN TEPKİNİZİ VERİN
    Eshot["İletişim"]

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

İzmir belediye başkanı 2.kez seçildi...Yıllardır yapmadığı şeyi,şimdi mi engelliyecek?
    Engelliye verilen haklar çok fazla suistimal edildiği için kısıtlama getirilmiş olabilir...Hak verilenler de suç yok mu,kendileri için verilen hakları yakınlarına kullandırıp,kendileri mağdur oluyor...Bu konuda engellilerin de dikkatli ve hassa olması gerekiyor...

Üye
    NIKO35 Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

46382 - İzmir'de artık engelliler toplu ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanamayacak!
    İzmir'de ücretsiz karta sınırlama
    13 Haziran 2009 Cumartesi 01:42
    İzmir'de yaşlılar, şehit aileleri ve özürlülerin toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmasına olanak tanıyan serbest biniş kartlarına kullanım sınırlaması getirildi.

İzmir'de yaşlılar, şehit aileleri ve özürlülerin toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmasına olanak tanıyan serbest biniş kartlarına kullanım sınırlaması getirildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi haziran ayı 2. olağan toplantısı, Başkan Vekili Sırrı Aydoğan başkanlığında yapıldı. Toplantıda, ESHOT Genel Müdürlüğünce yeniden düzenlenen Toplu Ulaşım Kartı Yönetmeliği'nde yapılan ek ve değişiklikler tartışmalara neden oldu.

Komisyonlardan oy çokluğu ile gelen önergenin görüşülmesi sırasında söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Kerem Ali Sürekli, kamu hizmeti veren belediyelerin kar amacı gütmemesi gerektiğini söyledi. Sosyal belediyecilik anlayışına sahip bir belediyenin, ilgili yönetmelikle özellikle 60 yaş ve üzeri vatandaşlara toplu taşıma araçlarına binişlerde sınırlama getirmesinin doğru olmadığını kaydeden Sürekli, ''Haklar belki tamamen alınmıyor ama büyük sınırlama getiriliyor'' dedi.

Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ise hak kaybının söz konusu olmadığını, bu uygulamanın vatandaş lehine olacağını savundu.

Konuşmaların ardından, 60, 65 yaş kart sahipleri, şehit aileleri, engelliler ve kurum kartı olanların serbest binişlerini sınırlandıran yönetmelik değişikliği, oy çokluğu ile kabul edildi
    Yeni yönetmelik uyarınca, daha önce serbest kartla yıl içinde sınırsız toplu ulaşım araçlarından yararlanan bu kişiler, bundan böyle kartlara yüklenecek kontör kadar ücretsiz biniş yapabilecek. Kartlara kaç kontör yükleneceğinin daha sonra açıklanacağı kaydedildi. Yönetmelik değişikliğinin, Sayıştay görüşünün ardından uygulamaya konulacağı, bu sürenin 4-5 ayı bulacağı ifade edildi.
    Toplantıda ayrıca belediye şirketlerinin, yine belediye çatısı altında yer alan şirketlerin sermaye payı artışına katılması ve bu konuda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'na her türlü yetkinin verilmesine ilişkin başkanlık önergeleri, oy çokluğu ile komisyonlara sevk edilmeden kabul edildi.

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

sonunda buda oldu tebrık edıyorum onları .60-65yas suıatımale açık olabılır ama engelıden ne isttıyon ben dışarda vızırvızır gezen engellı gormedım bızım suçumuz neydı

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eshot, İett, Ego, Vs., Vb.,
    Evet ayıp etmişler. Anlayamadığım, Önergenin görüşülmesinde söz alan zat-ı muhterem ( siyasi görüşü beni bağlamaz.) "belediyelerin kar amacı gütmemesi" gerektiğini söyleyerek popülist bir söylemle duruma çıkmış ama aklı evvelin biri çıkıp " partin iktidar, tek başına kanun çıkarabilecek erke sahip, çıkar kanunu otursunlar oturdukları yerde" mealinde bir şey söylerse ne cevap verirler acaba. Foruma katkı verenler, sistem tencere dibin kara sistemidir ve imam cemaat ilişkisi üzerine var olan deyim geçerliliğini ne yazık ki korumaktadır. Vatandaşı, saf(!), salak(!), ve embesil(!) kabul eden bütün siyasi partileri ve uzantısı yerel yönetimleri kınıyorum.

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

herşey beleş nereye kadar )

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

hemen yazdım jem'in verdiği linke..İnşallah karardan dönülür..

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Umarım işe yarar...
    Bende yazdım..

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: innocence Mesajı Gör
    belkide bir açıdan iyi oldu. hakkımız elimizden alınmamış. belli bir kontor yüklenecek onu kullanacağız. ben çevremden biliyorum. refakatçılarla beraber bedava binebildiğimiz için. bazen birilerini biyerlere bedava götürmek için binenler var canlı şahit oldum arkadaşlar. oklumuza ya da işimize gitmemizi engelleyecek bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum. ben tamamen kaldırdıklarını düşünmüştüm ilk yazı onu gösterir durumda yazılmıştı ama içim rahatladı.
    Canlı şahit olduğunuz kötü örnekler olabilir. Bizde belediyede canlı şahit olduğumuz kötü yönetimler ve beceriksizlikler görüyoruz, vatandaş olarak 3 ay içinde onları atacak yada sınırlandıracak bir kararı alamıyoruz.
    Ama bizlerin, yani kart kullanıcıların içinden kötü örnekler çıktığında, tümümüzün cezalandırılmasına çaresiz kalıyoruz.

Sizin günde 2 sefer yada daha az biniyor olmanız sizin içinizi rahatlatıyor.
    Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile hareket ediyorsunuz.
    Banane, 3 kere binenler düşünsün diyorsunuz.
    Zaten karşı durmamız gereken yaptırımlara karşı başarısız olmamızın arkasında, bu düşünceninde payı var.
    Nasıl olsa ucu bana dokunmuyor, bananecilik...
    Birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için olayı her ortamda olur ama sanırım biz engelliler arasında bunu başarmak çok zor.
    Bu başlıktaki örnek ne ilk nede son.

Neyse arkadaşlar, bana dokunmuyor ama arkadaşlarım mağdur olmasın diyen tüm arkadaşlar, ve binmesi kısıtlanarak ucu size dokunan arkadaşlar, 3-5 satır yazıp kararın geri alınması için 1 dakikanızı bizim için ayırın:

Eshot["İletişim"]

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Jem Arkadaşa tek kelimeyle katılıyor,herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Açılan başlık ve ilk yapılan açıklama tamami ile yanlış. Niko açıklamışta zaten nasıl bir uygulamanın olacağını.BU konuda öncelik çuvaldızı kendimize batırmak gerekir.Bir engelli 4000 küsür kez 1ayda toplu taşımdan yararlanmış(Hesabını yapın bakalım 1 gune kaç inip binme geli, aklınız kesecekmı bunu ) buda demektir adam hiç durmadan inip binmiş metro,vapur yada otobuslere.malesef iyi niyetli uygulama olan sınırsız kart kullanımı, engelli birinine tahsis edilen şahsi kartını başka kişilere(engelsiz) verip kullandıranların ayıbı.
    İzmir büyük şehir belediyeside bu ve buna benzer sahtekarlığın önune geçmek için kontör uygulaması başlatıyor ve doğru olanıda bu sanırım.henuz kaç kontör olacagı tesbit edilmedi makul olan verilir diye düşünüyorum.

Üye
    emilio Avatarı

Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dogru karar gunde 40 defa kullanirsan karti boyle olur zamanin da araclar icinde ayni sey yasanmisti zarari goren bizleriz belediye hakli bence

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

belediyeyi suçlamaksa elbet elinden geleni yazmış herkes.....burda hırsızın hiçmi suçu yok....zamanında İ.B.B böyle bir sınırlama yapmadımı.aradaki çürük olanları ayırmadımı..bence cok yerinde olan bir karar... JEM arkadaş olayın biraz siyasi yönüne kaçmiş o kadar.....

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

İzmire geçen yaz temmuz ayında gitmiştim konağa gitmem gerekiyordu ve toplu taşıma aracına binmeyi tercih etmiştim otobüse arkadaşımla birlikte bindim adımımı atar atmaz şöför yerinden kalktı ve bana elini uzattı çıkmama yardımcı oldu ben elimdeki bozuk paraları uzattım kart falan kullanmıyorum zaten,parayı almadı geçin oturun deyip arkasındaki koltuğu gösterdi ben bu hareketine çok şaşırmıştım,orada yaşayan engelli arkadaşlarımızın çok şanslı olduğunu düşünmüştüm şimdi JEM arkadaşımdan bu uygulamanın kaldırıldığını öğrenmek gerçekten üzdü beni...

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Toplu taşım kartları KALDIRILMAYACAK, yine ücresiz yararlanılacak toplu taşımdan.Ancak ücretsiz aylık kontör yüklemesi yapılacak. örnegin;günlük 4 kez kullanım hakkı verilirse aylık 120 kontör yapar okadar kontör yüklenıp (ücretsiz) kartı kullanacaz.Benım bildigimde 240 kontör verilecekmiş(bu kesin bilgi degil sadece bir meclis üyesinden duyduğum birşey) SANIRIM BUKADAR AÇIKLAMA YETERLİ

Sayfa 1 / 2 12 SonSon