Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba

Bağlı olduğunuz belediyelerden engelli olarak ne tür hizmetler alıyorsunuz?Ben Mersin de oturuyorum.Somut bir şey göremediğim için,bir şey de yazamıyorum.

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasım ben de bişey görmedim hiçbir şey yapmıyorlar benim bildigim kadarıyla
    gözle görülür bişey yok şimdilik

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yerel yönetimler ne gibi bir hizmet yapabilirki ben bilmediğim için soruyorum

Üye
    senyader2007 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    Şırnak/Silopi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilen varsa lütfen cvb yazsın haklarımızı bilelim ki hakkımızı savunalım

Üye
    ALANUR Avatarı

Gerçek Adı
    banu
    Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence hiç haberdar değil çünkü bizlerin varlığının farkında olsalar en basitinden bir kaldırımı bile bir hayli yüksek yapmazlar o kadar yüksekki bir apartman ötedeki bakkala gitmek bile çok güç

Üye
    SELCUK Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yerel yönetimler bol bol özülüler merkezi açıyor. Bu merkezler açılınca engellilerin tüm sorunları çözülmüş mü oluyor? tekerlekli sandelyede yaşamını idame ettiren kişiler için liftli havuzların sayısı nekadar? Var olanlar ise çocular için, oda bir veya iki tanedir.

Kaldırımlar ise bu işin cabası.Otoparklar ayrı bir sorun.Park edeceğiniz zaman görevli sizi idare ederim diyor.Allah razı olsun.

Engellileri görüpte görmeyenler, tüm engellilerden daha engelli.

Üye
    majazik Avatarı

Gerçek Adı
    SALİH
    Son Giriş
    12.08-2017
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL KUMBURGAZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar istanbul büyükçekmece kumburgaz da oturuyorum daha bir hafta evvele kadar kendime ait büfem vardı ve ben 100/80 engelliyim büyükçekmece belediyesi benim büfemi yıktı ve hala bir yer vermediler ve oyalıyorlar şimdi sizler cvp verin yerel yönetimlerin en başlıca işi engellilerin eve hapis olmasınımı sağlamakmıdır kendilerini kınıyorum

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar;
    yerel yönetimler her şeyden haberdardır merak etmeyin. ama işlerine gelmiyor. engelli merkezleri ise kendileri için açıyorlar. bu gün birçok dernek ve vakıflar kendi ceplerini, menfaatlerini düşünüyorlar. sen orda yürümüşsün, işe girip para kazanmamışsın vs. onların umrunda mı? istisnalar kaideyi bozmaz içlerinde iyileride var. onları da göz ardı etmemek lazım...
    ben şu düdşüncedeyim ne engelli olursak olalım birçok işimizi kendimiz yapalım ve Yüce Allah'tan destek dileyelim. belediyelere onlara bunlara kalırsak işimiz iş...

Üye
    günerce Avatarı

Gerçek Adı
    güner
    Son Giriş
    04.02-2010
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bunları duydukça okudukça hatta çevremdeki engelli dostlarım ya da dostlarımın çocuklarının çaresizliklerini gözlemledikçe bin kez beddua ediyorum hem bu insanlara hem de işe yaramaz düşünceleri engelli bu insanları yönetici yapmak için oy veren bilinçsizlere...

Allah hepinizin yardımcısı olsun ve bana da inşallah sizlere yardımcı olabilecek imkanlar sunsun.Yürekten istiyorum.Her sıkıntınızı sıkıntınız biliyor önüme gelen her kuruma bu tip sorunlara duyarsız kalmalarının (özellikle eğitim)hem insan haklarına hemde Anayasaya aykırı olduğunu yazmaya çalışıyorum.

Ben mi kimim ?Hiç kimseyim sadece aynı durumda bende olabilirdim diyerek yaşayan sıradan bir bireyim...

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

merhaba arkadaşlar bende %45 engelliyim ve belediyede engelli koordinasyon merkezinde çalışıyorum.kendi adıma kendim gibi engelli olan arkadaşlar için elimden gelen yardımı yapmaya hakları konusunda bilgilendirme yapıp haklarını aramaları konusunda destek veriyorum.Yalnız tek şikayetim benim attığım adım karşılığında engelli arkadaşlarımdan hiç destek göremiyorum ne yazık ki... en basiti geçenlerde engelli arkadaşlar için Engelliler meclisi olarak bi moral gecesi düzenledik koskoca salonda taş çatlasın 30 kişi vardı ve moralim çok bozuldu ben koşturdukça onlar için birşeyler yapmaya çalıştıkca beni görmezden gelmeleri beni çok üzüyor... bizim belediyemizde kendi adıma cevap vereyim ben engelli arkadaşlarım için elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.

Üye
    sehay Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kıymet çabaların içim teşekkür ederim. Ama birde hangi belediyede çalıştıgını söylersen sevinirim. Zira Ankara ise, daha önce çok arkadaşımızında gönderdigi serbest kart ile metro ve ankarayada binilmesi için üst mercilere konuyu iletirsen sevinirim

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

ben denizli belediyesinde çalışıyorum siz istek ve dileklerinizi dilekçe haline getirin yollayın Başbakanlık özürlüler idaresine,tek tek olunca ses getirmez ama birikirse ilgilenebilirler diye düşünüyorum

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bildiğim kadarıyla İşkur'un belediyelerle bir işbirliği var. Bir protokol imzalıyorlar ve çeşitli projeler yapıyorlar beraber. Belediyelerin internet sitelerini takip edin sık sık. Mesela Beşiktaş Belediyesi "Engellilere İş Garantili Kurs Sertifikaları" adında bir proje yapmıştı. Sanırım 2 sene önceydi. Yakın zamanda da Engelliler Kariyer Günü'ne destek verdi. Belediyelere taleplerinizi bildirirseniz mutlaka ilgilenirler. "Şeffaflık" çerçevesinde neler yaptığını, neler yapacaklarını bile sorabilirsiniz. İletişim içinde olursanız maksimum düzeyde faydalanabilirsiniz. Kapıları sabahtan akşama kadar açık. Yanlışım varsa Kıymet beni düzeltirse sevinirim.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

çok doğru söylüyorsun bulunduğunuz şehirde kent konseyi engelliler meclisi varsa eğer oraya projelerinizi sunabilirsiniz ve değerlendirmelerini isteyin gidemiyorsanız bile evinizden mail yolu ile yada bi yakınınızla dilekçe ile gönderin.ne kadar çok sessinizi çıkarırsanız çoğunuk olursanız o kadar çok sizin için yapılabilecek şeyleri aktif hale getirebilirsiniz.

Üye
    dağlalesi Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam bence engellilere kızmayın fazla duyurular yeterli olmadığından gelen olmamış olabilir. bende gününde engelliler etkinliklerine gittim. bir s.parti düzenlediği 2-3 sene gittim hep aynı bayat kuru pasta ve su (ikramlar kesinlikle derdim değil )ve zihinsel engelliler gösterisi ve aynı konuşmacılar aynı konuşmalar teselli mahiyetinde bir de kermes düzenlemişler kelin ilacı olsa başına sürer elde var sıfır doğrusu kendime her defasında sordum pasta yemek için mi gittim. Ve bu sene gitmedim. engelli halimle kimsenin siyaset aracı olmak istemem. bana birşey kazandırmadı bol bol şükrettim benden ağır durumda olanları gördükçe o kadar belki kazanan engelli vardır kimbilirr?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon