Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aziz Özdemir Avatarı

Gerçek Adı
    Aziz
    Son Giriş
    07.03-2014
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar dün yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum annemle pazara çıktık insanlar pazarda öyle bir bakıyorlar ki üzülmemek elimde değil malesef birde bakıp geçseler bir şey demicem bakıyorlar ben ilerledikçe beni takip ediyorlar bilhassada bunu çocuklar yapıyor.. anne ve babalar çocuklarına engelliyi iyi tanıtamıyor ya da hiç anlatmıyor.. bunu büyük yaşta kadın erkekte yapıyor sanki bir şey var sinir oldun anneme bir şey demeden de pazardan döndük ne ile kaldım sinirimle kaldım malesef toplumumuz çok kötü bu konuda...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her zaman aklıma gelen Mevlannın bir sözü var
    ÖYLE İNSANLAR GÖRDÜM ÜSTÜNDE ELBİSE YOK ÖYLE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSAN YOK. demiş. Boşuna söylenmemiş bu söz..Anlıyana.......

Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

toplumu değiştirmek çok zor sen kendini degiştirmeye çalış ve ne olursa olsun normal karşıla alış bence tavsiyem budur

Üye
    Aziz Özdemir Avatarı

Gerçek Adı
    Aziz
    Son Giriş
    07.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

) alıştım aslında ama yinede sinir bozucu

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Aslında farklı olana bakmak hepimizde yok mu.Düşünün o pazara sizin yerinize baştan aşağıya pembeler giymiş bir erkek girse yine bu bakışlara maruz kalacaktı.Bu bakanların arasında sizinde olacağınızı düşünüyorum.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Özellikle karşı kaldırımdan gelen bayanlar beni görünce yola iniyor, vahşi bir cazibem var herhalde

Üye
    srhtslymn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yaradan tarafından verilmiş bir hediye bizlere bu, sabır eden kazanır. 5-6 yaşlarında yeğenim aklı biraz biraz erdiğinden skolyozum hakkında bilgisi yoktu. Skolyozum hakkında bu ne diye sormaya başladı ve beni inceliyordu Soru soruyordu makul bir dille cevaplıyordum. Tabi bir zaman sonra alışıyor ve ona sıradan geliyor.
    İnsanlar sizi tanımıyor, sizleri ilk kez görüyor olabilirler ve sizleri tanımak mecburunda da değiller. Ancak insanların sizi tanımalarına fırsat verin sizi takip mi ediyorlar bırakın etsinler; bundan rencide mi oluyorsunuz? Uygun bir dille belirtin. Bir selam verin mümkünse en azından bu inanın hem sizin açınızdan hem de karşı taraf açısından iyi gelecektir. Çocuksa çocuk, büyükse büyük; bir gülümseme ve bir selam yeterli.
    Dönem dönem mutlaka bu tür sorunlarla ben dahil bütün engelliler karşılaşıyor, ama bunları aşmalıyız...

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Aziz arkadasım özelliklede cocukların o tarz davranışlarını dikkate almamnı öneririm.Neden dersen bir çocuğu aile ana baba nasıl yetiştirirse öyle gider o yüzden eger bi cocuk sana bakar hatta dalga gecerse bunun sebebi senin engelin degil ailenin iletişim boğukluğundan kaynaklanıyor.Sana bir olay anlatmak istiyorum bilhassa kendim yaşadım bir akşam ailemle sahilde yürürkn biri kız biri erkk iki cocuk yanımdan gecerken bana bakarak konusmaya basladılar.Erkek dediki aaaa kıza bak kıza kızda ona ne dese beğenirsin aaa sakın dalga gecme onu Allah öyle yaratmıs sende dalga gecersen öyle olursun.Ben bunları duyunca şaşırdım inanamadım bunu söyleyende ufacık bir kız çocuğu.Aile tarafından bilgi almıs engelli hakkında az cok bilgi sahibi edinmiş anlaşılan ailesini tebrik etim

bir olay daha yasadım bir misafirliğe gidecektik.Orda 7 yaşlarında bir erkek cocuğu vardı ve henüz beni hiç görmemişdi.Ailesi beni hiç görmediği için dışlayabileceklerini düsünerekden bilgi vermişler ve ben o akşam misaflrliğe gittiğimde o ufaklık tarafından öyle güzel karsılandımkı sankı engelim yokmus gibi davranıyordu.
    o sebeble dediğim gibi eger sana dikkatli bakan veya garip garip sorular soran cocuklar ise bu durumun senden kaynaklanmadığını bilmeni isterim.Aman büyükleride kaideye almanı istemem hani bir söz vardır gülme komsuna gelir basına ben bu sö<ü canlı olarak yasadım
    bir gün okuldan eve gelirken durakta otobüs bekliyordum bi kac kisi bana bakıp bakıp gülüyolardı cünkü ayağım kayıyor buzdan dolayı ayakda zor duruyordum .ve döndum dedim ki ne gülüyorsunuz sizi de görürüm ben az sonra der demez bunlar pat die yere düstüler
    iste böyle bi hayat bizimki ben resmen benle dalga gecenlerle geciyorum sanada tavsiye ederim gercekten iyi geliyor.

tabi bu dalga gecme olayını ben genelde espri ile karısık söylemişimdir.Öyle daha eylenceli oluyo

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Göz tacizinden kurtulmak mümkün değil. En mantıklısı alışmak ve umursamamak galiba..

Üye
    Cümle Mühendisi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bilmem
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aziz Özdemir;

Boşver takma kafaya arkadaşım zamanla alışıyorsun zaten.Bazen öyle bir bakıyorlarki yiyecekmiş gibi "çok mu yakışıklıyım yada suratımda birşeymi var diye düşünmediğimde olmuyor değil " bende onlara aynı şekilde bakıyorum ben değil onlar utanıyor bu sefer toplumumuzda önyargılı insan sayısı malesef çok fazla onlar değiştirmek çok zor .

Üye
    Aziz Özdemir Avatarı

Gerçek Adı
    Aziz
    Son Giriş
    07.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlarım kardeşlerim hepinize çok teşekkür ederim artık umursamıyorum bakanları laf atanları kendi terbiyesizliği ve aile iletişimi zayıf demektir.. teşekkür ederim neri çok güzel bir olay başından geçmiş sevindirsede seni üzmüştür ama olsun.. cümle mühendisi bende bazen bakıyorum o bakanlara utanıyorlar bu da benim zevkim oluyor hoşuma gidiyor bir daha bakmazlar öyle öyle ) bacıbey umursamıyorum artık bu site çok iyi geldi inanın ki
    srhtslymn kardeşim ne güzel anlatmışsın ne güzelde çocuk karşılamış seni

Üye
    selenayy Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Selen
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yazdıklarınızı okurken yaşadığım bir olay geldi aklıma

resmi bir toplantıdan sonra yemeğe gittik oturduk geniş bir grup etrafdan çocuklardan biri beni gözüne kestirdi önce bizim masanın etrafını turladı beni inceledi fark ettim ki dokunmaya çalışıyor merak etti kifoskolyoz çocuğa çok değişik göründü anlaşılan daha önce görmemişti. masadakiler ne olduğunu anlamadı doktor bey sanırım seni sevdi dedi evet ama daha çok merak etti dedim koltuğumu az geri çektim dokundu kaçtı o merakını giderip kendince zafer kazandı bir engelli tanıdı güldüm bana güldü mutlu da oldu. sonra gayet rahat yemeğimi yedim.

ben alışığım bakışlara ilk görenler belki merakla hatta acıyarak bakıyor olabilir herkes bakışında özgür sonra fikirleri değişip hayranlık oluyor nasıl olsa

Üye
    abukperi Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çocukların bu tepkisi çok doğal seni farklı görüyor sorguluyor bakışları ile belki taciz ediyor olmadı senin gibi yürümeye çalışıyor. Ve soruyor sen neden böylesin veya neden bu şekilde yürüyorsun diye...Bir zamanlar üzülüyordum ama sonra tebessüm etmeye başladım şimdilerde.Geçmişten hatırladığım beni üzen tekşey bir grup arkadaşımın yavaş yürüdüğümden dolayı bana ayak uydurmamasıydı ve kimi zaman yolumuz aynı yönde olmasına rağmen beni bırakıp gitmeleriydi.öyle işte..

Üye
    gökhan46 Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    02:19
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

millet dik dik bakıyor arkadaşın dediği gibi gözleriyle takip ediyorlar
    sandalye almayı düşünüyorum bzimkilerde hemen çık dışarı gez diyor
    öküz gibi bakıyorlar nasıl gezeceksem

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aziz Bey zamanla umursamıyorsunuz size uzun uzun bakılmasına alışma süreci dedikleri bu olsa gerek ...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon