Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu gerçekten çok zor aysell.. sanırım seni en iyi anlıyanlardan biriyim..16 yaşındayken bende kas hastası olduğmu öğrendim.. koşup oynarken gençliğni yaşarken birileri çıkıp karşına yıllar sonra boynundan aşağısı olmucak diyo işte o andan sonra kaderini bilerek yaşıya bilirsen ve bu yükü kaldıra bilirsen inan ne etrafındakiler nede başka bişey canını yakamıyo.. Hatta ben şöyle yapıyorum hastalığmı kullanıyom, bana biri derdini sıkıntısınımı anlatıyo vah tüh mü diyo, bende ona kaderimi anlatıyodum! şu anda nasılım sonra ne olcam ve ben bunu bilerek yaşıyorumm diyordum.. o kişiler kendi derdini unutup hatta şükür etmeye başlıyo işte böyle...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun ewt zor ben de 22 , 23 yaşımda dedilerki 5- 6 sene sonra yürüyemeyeceksin.
    27 yaşımda yürümem zorlaştı gerçekten.
    Bunu bu psikolojiyi tarif eden bir kelime bulamıyorum ben, Allah diyorum sadece bir gün inş. hepimizi görür..

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

''hastalığım ilerledi malulen emekli olabilirmiyim'' konusunda son sayfada bana yapılanları bir oku bende ordaya yazdım yaşadıklarımı çektiklerimiz yetmiyomuş gibi bide bunlarla uğraşıyoz..

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

"intihar yaşama iradesinin en büyük ispatıdır" demişti ünlü filozoflardan biri...

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle düşünüyorum bazı adamın yaşı 100 olmuş yani artık her saniye öle bilir yani 20 sene daha yaşamaz ama o bile kendine ölümü konduramaz her ne olursa olsun biz bunların üstesinden gelebilecek mükemmeliyet ve donanımla yaratıldık bazı sıkılacağız bazı üzüleceğiz bazı kızacağız sabredeceğiz bu saydıklarımın hepsini hayvanlarda yapar demekki biz daha başka birşeylerde yapa biliyor olmamız lazım bu her insanda farklı bir şey olabilir bulmamız lazım ararken keyif almamız eylenmemiz lazım biz bunu bula biliriz kendimiz le barışık olmamız lazım bu stede okudukların veya okuduklarımız hariçten gazel değil hepimizin başına kendimizce çok şeyler geldi bu fikirler bir yerlerden süzüldü damıtıldı hepsini okumalı iyisi kötüsü okumalı okumalı okumalı merak etme herkes benim kadar uzun yazmazsa pek vaktini almaz yazarlarsa vay haline oku babam oku

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun arkadaşım..
    ama ötenaziymiş intiharmış bunlar boş şeyler bende yaşadım bunları.
    o andaki düşüncelerini,sıkıntılarını ne yaşadğını tarif edemessin evet çünkü anlatılamoyor.bende tarif edemiyodum kendime,
    ama hayat güzel bee arkadaşım herşeye rağmen nefes almak çok güzel bence.

insanoğlu ne kadar da aciz bir varlık dimi? bir iğne batsa canı yanıyor.

sabır sabır sabır diyorum.

ismini hatırlayamadım ama eyüp peygarimiz di sanırım. tam 18 yıl boyunca hastalıkla savaşmış. artık vücudu çürüyormuş ve böcekler vücudundan beslenmeye başlamış. bir tanesi yere düşmüş ama hz. eyüp peygamberimiz senin rızkın benim üzerimde demiş ve almış tekrar üzerine komuş böceği.
    yıllar yıllar devam etmiş artık karısıda bırakmış efendimizi. sonra bir gün rabbim asanı demiş yere vur ordan çıkan suyla yıkan demiş. eyüp aleyhisselam o suyla yıkanmış. yakışıklı sapa sağlam bir delikanlı olmuş. parıl parıl parlıyomuş.
    onu bırakan karısı demiş ki benim eyüp üm vardı bu ağacın altında nereye gitti demiş? eyüp aleyhisselam o benim ben demiş.

18 yıl çok çekmiş ama, en nihayetinde sabretmiş dayanmış ve 20 yaşında tertemiz bir delikanlı olmuş. ALLAH'IM NE BÜYÜK.

KENDİNİ BIRAKMA BU BİR SINAV DÜNYASI,BİR GÜN HERKES ÖLECEK ÖNEMLİ OLAN İMANLA ÖLMEKTİR(RABBİM İMANLA,ŞEHADETLE SON NEFESİMİZİ VERMEYİ NASİP ETSİN BİZLERE).

hem kim bu dünyada bir uzvunu organı nı kaybederse ve buna sabrederse,katlanırsa ahirette en güzel bacak,el,gözler vs. onun olacak diyor kitabımız..

sağlıcakla kalasın,rabbim şifa versin arkadaşım..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12