Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kadıköy'de haldun dormen tıyatrosunun önunden karsıya gecmek ıcın ısıklara kadar geldım, ışık yandı, karsıya gectım. Ama malesef kaldırım yüksek oldugundan yukarı cıkamadım. ınanın o an ne yapacagımı şaşırmıs bır vazıyetteyken benım cıkamadıgımı goren özel aracını kullanan bır bayan arabasından ındı ve kaldırımı cıkmama yardımcı oldu.
    Inanın ne yalan söyleyeyım o an gözlerım doldu.
    Halen o kısıyı ve taksının plakasını unutamadım
    gercekten ülkemizde ıyı ınsanlar bulunmakta
    ne mutlu bızler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Aslında ne kadar normal bir davranış.
    Ama yaşadığımız o kadar kötü örnek var ki, bu tür davranışlar bizleri şaşırtıp heyecanlandırıyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    erkan isik Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul / üsküdar / çamlıca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yurdum insanı her nekadar kendisine yabacılaşsada özünü unutamıyor güngörenden florya özürlüler kampına giderken ( bende 3 tekerlekli motorsiklet motorlu bi aracım var ) e5 üzerinde birden zincir atmıştı tabi ben ne yapacağım şimdi diye düşünürken birde trafiği aksatacağımı tabii büsürü kişi yanımda bitmişti ne oldu bişeyin varmı falan diye soruyorlar bende yok sadece motorun zinciri attı diyebildim o sırada kamyonculardan birisi koşup arabasından takımları falan çıkartıp motorun zincirini takmışlardı yani halkımız genelde vurdum duymaz ama gerektiği yerde hemen koşuyorlar yardıma ah ah boşuna denmiyor yurdumun güzel insanları diye

Üye
    alicakar Avatarı

Son Giriş
    07.10-2005
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu bence de normal bir davranış...

Ama o hanım efendinin özel aracından inip gelmesi; nekadar ince ve insanlıktan nasibini almış olduğunu gösterir...

O sebepten; bu takdire şayan davranışı normal diyerek hafife almamalıyız...

Hem bence asıl önemli olan Nuray'ın mutlu olmuş olmasıdır...

Benim arkadaşımı mutlu eden bu hanımefendiyi yürekten alkışlıyorum...

Üye
    gezginkral Avatarı

Son Giriş
    07.05-2010
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

applauding - Karşıdan karşıya geçiyordum...applauding - Karşıdan karşıya geçiyordum...

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evet yürekten alkışlıyorum gülümseyerek

Dilerim bu normal davranışı, her normal insan, normal birşeymiş gibi yaşantısı boyunca uygular

Hoş, gülümsetecek yazıları olan arkadaslar bunları bizimle paylaşır mısınız?? ağlanacak halimize değilde gerçekten gülünecek olaylara gülelim birazda, ne dersiniz???

Geçen kış çok şiddetli kar yağışıyla karşı karşıya kaldık biliyorsunuz ve ben mecburen dışarı çıkmak zorunda kaldığımda o fırtınaya aldırmadan hızını yavaşlatıp bana yardımcı olmaya çalışan (ki bu arada sırada kar yağmasada karşılaştığım bir durum) her bireye buz gibi havada yüreğimin sıcacık olmasını sağladıkları için Teşekkür ediyorum )

Misafir Üye

benımde başıma aynı olaylar geliyor istanbulda yada her yerde
    bir gün senın gibi karşıya geçmıştim ama kaldırımın yüksekliğinden bende afalladım vee orada tek bir beyfendi vardı beyfendiye seslenip bana yardım edermısınız diye sorduğumda?
    (ben bayanlara dokunamam günah dedi............)

o anda okadar sinirlendimki anlatamam belki kendine göre haklı idi ama ben çamurlara elimi koyarak cıktım oo kaldırımı
    iyişallah o beyfendide sevabını işlemiştir bir bayana dokunmayarakta bilmiyorum bana göre yanlış

saygılar

Üye
    CinCin Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen yıl bankadaki işlerimi halletmek için yola koyulmuştum.Bir rampanın öüne gelmiştim ki ranpanın reflektörlerle kapanmış olduğunu gördüm.Tam aşağıya ne olduğunu anlamak için baktığım sırada yanıma annenannesinin elinden kurtulan 4-5 yaşlarında bir erkek çocuğunun geldiğini farkettim.Yanıma gelen ufaklık''sen ordan geçemezsin'' dedi ve hemen reflektörün birini kucaklayıp sandalyem için yol açtı sonra da ''şimdi geçebilirsin '' dedi.Ne kadar mutlu olduğumu ve şaşkınlığımı anlatamam.Ufaklığın yanağından öperek teşekkür ettim.Bana arkamdan gülerek el salladı ben de ona el salladım .

12 yıldır çocuk yuvasında çalışıyorum,çocuklar bana bir çok şaşkınlık yaşattılar ama bunu hiç unutmayacağım.Bu çocuğun büyüdüğünde insanlığa yaralı bir insan olacağına eminim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ah çocuklar, ne tatlılar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecenlerde basıma gelenı anlatayım da gülün biraz kartalda arkadasımla buluşmak icin randevulastık neyse kartal da sondurakta ındım arkadasım tekerleklı sandalye de benı ındıgım 3-4 durak ılerde beklıyordu..tabı kı malum ben kaldırımı cıkamadım ve ordan gecen bır beyefendıye "bana yardım edermısınız "dedıdıgım de ne yaptı bılıyormusunuz? cebınden 250 bınlıra cıkarıp bana uzatmasın mı ops: o an varya okadar kötü oldum kı anlatamam adama bu ne dıye sordum: ben sızden para yardımı ıstemedım sadece kaldırıma cıkmak ıcın yardımıstedım deyınce adamın halını görmelıydınız . galıba bende de bıraz hata oldu ben ona kaldırıma cıkmak ıcın yardım edermısın demedım arkadasm bıraz şakacı oldugu icin ne zaman kartala onu zıyarete gıtsem "ümranıyeden dılenmeye mı geldın "dıye espırı yapıyor . :lol: :lol:

Üye
    kanka46 Avatarı

Gerçek Adı
    murat çınar
    Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim şehrimde böyle bir olayla daha karşılaşmadım burda yaya ve özürlüysen bir suçluymuş gibi davranıyorlar mutlu ve huzurlu günler

Üye
    alicakar Avatarı

Son Giriş
    07.10-2005
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gülermisin Ağlarmısın...
    __________________________________________________ _______

Benim de Maltepe'de basıma bir olay geldi. Selpak mendil satan bir arkadasımız var.Satıp para kazanmaya çalışıyor.Adamın biri onu dilenci zannetti selpak almadan para vermeye kalktı . Tabi ki almadı arkadaşımız, ama konusamadığı için bunu, çıkarabildiği seslerle anlatmaya çalıştı. Adamı uyarmakda bana düştü tabi.

Yani Nuray, bu hadise nedense hep yasanıyor.
    __________________________________________________ ________

Sen de tehlikeli cümleler kurmamaya özen göster. :wink:

Mesela belediyeden dert yanıyormuş gibi yap; "Ne biçim kaldırım yapıyorlar kardesim, ne yapacağım şimdi çık çıkabilirsen!!! olmaz ki yaa Allah Allaaaaah" birazda sesini yükseltirsen kızgın ve genç bir hanımefendinin yardımına koşacak bir beyefendi illaki blunur...

Üye
    kanka46 Avatarı

Gerçek Adı
    murat çınar
    Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

))

Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın ALI ,ama kıme bagırıp cagırayım degısen bır sey olmuyor kı yıne de zorlukları bızler cekıyoruz yıne de karsımıza cıkarttıkları bütün zorluklara ragmen kımse bızlerın hayata olan baglılıgını kopartamayacaklar
    Bir kere de bagırıp cagırayım bakalım ne olacak :wink:

Üye
    alicakar Avatarı

Son Giriş
    07.10-2005
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    :wink:

Sayfa 1 / 2 12 SonSon