Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sondemlerim Avatarı

Son Giriş
    16.12-2012
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Iyi aksamlar degerli arkadaslar,

Daha öncede bu sitede sikintilarimi, sorunlarimi paylasmistim sizlerle.
    Yaklasik bir yil önce, bir kac yaziyla durumumu özetlemistim.

Yurt disinda yasayan 23 yasinda bir gencim.
    Yaklasik 8 – 9 yildir, yani yaklasik 15 yasindan bu yana, ergenlik dönemiyle beraber icime kapandim.
    Gecmis yazimdada belirtigim gibi, bedensel engelimden dolayi, bu donemde icime kapandim ve psikolojik ve sosyal olarak cok kötü dönemler gecirdim. Bu sikintilar sosyal fobiye kadar ulasti.

Sosyal iliskilerim ve baglantilarim bu takintili dönemimde sifira indi.

Günlük hayatimi kemiren sikinti ve yanlizliktan kurtulma adina, bu son bir sene icinde, cok caba sarf ettim ancak bir türlü hayatimi degistiremedim ve problemlerimden arinamadim.

Bu süre zarfi icinde hayatimi renklendirme adina cesitli atilimlar ve aktivitler denedim ancak bir türlü topluma uyum saglayip sosyal iliskiler ve arkadasliklar kuramadim. Toplumda bütün sosyal gruplar ve arkadasliklar olusmus ve ben ebediyen disinda kalacagim galiba.

Cabalarima ve psikolojik tedavime ragmen basaramadim. Artik pes etme noktasina geldim. Kayip bir hayat sürmekteyim ve ömrümün en önemli dönemimi bos ve yanliz gecirdim ve gecirmeye devam ediyorum diyebilirim.

Artik son noktaya geldim galiba. Olümü düsünür oldum Ne yapacagimi bilmiyorum.

Ne yapmam gerekir, bana yardimci olabilirmisiniz ?

Tesekkürler

Üye
    CELALBAYRAKTAR Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım sen ne düşünürsün pek bilemiyorum ama bu kadar karamsar olma kendini biraz dini konulara ver derim bu konuda risale i nur dan hastalar risalesini okumanı tavsiye ederim.bence bu kadar sıkıntı etme hayat dedigimiz şey sadece bu dünyadan ibaret degil ben inançlı bir engelliyim ve ben diyelimki bu dünyada 60 yada 70 yıl yaşayacagım(allah bilir ama)bu hayatın sonunda ölümsüz bir hayat var sonsuzluk ve bu sonsuzlugun yanında 60- 70 yıl bir okyanusta bir damla gibidir.bu kısa ömrü bir takım cefalarla geçirmek bir avantaj olabilir.allah bu sıkıntıları cefaları kuluna ya günahlarına kefaret olarak verir yada cennetteki makamını yükseltmek için verir.tabiki kolay degil engelli olmak birçok sıkıntılar yaşıyoruz.benim acizane fikirlerim böyle

hastalar risalesinden 1.deva
    Ey biçare hasta! Merak etme, sabret. Senin hastalığın sana dert değil, belki bir nevi dermandır. Çünkü ömür bir sermayedir, gidiyor. Meyvesi bulunmazsa zayi olur. Hem rahat ve gafletle olsa, pek çabuk gidiyor. Hastalık, senin o sermayeni büyük kârlarla meyvedar ediyor. Hem ömrün çabuk geçmesine meydan vermiyor, tutuyor, uzun ediyor-tâ meyveleri verdikten sonra bırakıp gitsin. İşte, ömrün hastalıkla uzun olmasına işareten bu darbımesel dillerde destandır ki, "Musibet zamanı çok uzundur; safâ zamanı pek kısa oluyor."

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Allah insana kaldıramayacağı yük vermezmiş.Hepimiz bir şekilde imtihan oluyoruz.Hastalık, sağlık, zenginlik, fakirlik gibi insan yaşamını etki eden nitelikler bizim imtihanımızdır.Çektiğimiz her dert hastalığa karşı sabrımızın mükafatını Allah karşılığını ahiret de vericektir.Evliyalar 2 gün başlarına dert keder hastalık gelmeyince telaşlanırmışlar.Kainat Efendisi Peygamberimiz bile ne kadar zorluk çektiğini biliyoruz.Yamalı bir hırka ile ömür geçirdiğini biliyoruz.İsteseydi krallar gibi yaşayamaz mıy dı..Allah ın ipine sarılırsan çektiğimiz dertler keder ler vız gelir.Allah yardımıcımız olsun.

Üye
    CELALBAYRAKTAR Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İKİNCİ DEVÂ Ey sabırsız hasta! Sabret, belki şükret. Senin bu hastalığın, ömür dakikalarını birer saat ibadet hükmüne getirebilir. Çünkü ibadet iki kısımdır. Biri müsbet ibadettir ki, namaz, niyaz gibi malûm ibadetlerdir. Diğeri menfi ibadetlerdir ki, hastalıklar, musibetler vasıtasıyla musibetzede aczini, zaafını hisseder, Hâlık-ı Rahîmine iltica eder, yalvarır. Hâlis, riyâsız, mânevî bir ibadete mazhar olur.Evet, hastalıkla geçen bir ömür, Allah'tan şekvâ etmemek şartıyla, mü'min için ibadet sayıldığına rivâyât-ı sahiha vardır.

Hattâ bazı sâbir ve şâkir hastaların bir dakikalık hastalığı, bir saat ibadet hükmüne geçtiği ve bazı kâmillerin bir dakikası bir gün ibadet hükmüne geçtiği, rivâyât-ı sahiha ve keşfiyat-ı sadıka ile sabittir. Senin bir dakika ömrünü bin dakika hükmüne getirip, sana uzun ömrü kazandıran hastalıktan teşekkî değil, teşekkür et.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen aylardan birinde, eşim kontrol için hastaneye gitmişti. Geldiğinde şunu paylaştı benimle;
    "Röntgen sırası bekliyordum. Yanımdan çocuk arabası ile bir kadın geçti. Dikkatli bakınca, arabadakinin çocuk değil, 30-35 yaşlarında bir kadın olduğunu gördüm. 2 kolu ve 2 bacağı yoktu."
    Birbirimize baktık, aynı şeyi düşündüğümüzü anladık: Lanet edip kendini öldürmeye kalksa, kendine zarar verebileceği bir organı yoktu. Siz demek ki kendi kendini öldürebilecek şanslı kişilerdensiniz. Bu şansınızı hayata sarılmak için kullanın. Sabredin, en sonunda öleceğiz zaten.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Hiç kuşkusuz insanın hayatın anlamını kavrayıp yaratılış gayesine uygun bir yapılanmayı gerçekleştirmek suretiyle kâmil insan olma idealine ulaşabilmesi için; hamlıktan kurtulması, pişmesi ve kemâle erişmesi gerekir. Ancak malumdur ki, insanların pekçoğu bu konuda farklı tavırlar sergilemişler, güzelliklerden çok rezilliklerin tâlibi ve fâili olarak tarihe geçmişlerdir. İşte Mevlânâ Celâleddin Rûmî bu kalabalıklar içinde doğruya ve güzele yönelen hayatın anlamını kavrayan, bununla yetinmeyip bu önemli gerçeği orijinal üslûbuyla cihana duyuran ender şahsiyetlerden biridir. O'na göre insan kulluk bilincine sahip olmalı, Kur'an ve Sünnet'in ışıklı yolunda canla başla ilerlemeli, anlamlı bir hayat geçirip geride hoş bir geçmiş bırakmalı, mutlu sonsuzluğa, vuslata ermeli, ilahî rızaya kavuşmalıdır. KAYNAK"

Mevlana'dan Tüm İnsanlığa Nasihat

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
    İster kafir, ister mecusi,
    İster puta tapan ol yine gel, ,
    Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
    Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...
    Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz,
    Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz...
    Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?
    Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...
    Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
    Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir.

dünya hayatı bir imtihan sahası gerçek hayat ölünce başlıyor.Allah her kese acil şifalar versin..

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne zengin de, en güzel de 24 saat yaşar kimse ben üstünüm diye 1 saniye fazla yaşamaz.biz müslümanlar kurana sarılarak onun verdiği kuvvetle sıkıntılarımızı gideriyoruz.tavsiyem kuran mealini okuman ve hocalara gidip danışman olabilir.kuranı iyi anlaman en iyi psikologtan daha faydalı olabilir.ben dertlerimi anlatsam haline acımak yerine sevinirsin.dışarıya çik senden kötü durumdakilere bak ...

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam kul kaderini görecekir.Hz.Allaha(C.C) yakın olmaya çalış.yardım dile.Hz.isa Dünyaya gelmeden önce Hz Meryem hamile kalmış.Çünkü onun hamile kalmasını o emretmiş ''ol demiş''oluvermiş O o kadar yücedir ki tartışılmaz..
    ALLAH senin de yardımcın olsun.Şafi ismi ile SAna şifa versin.Unutma ki Onun ''Ol''demesi yeterli

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiyatrik tedavini başladılarmı... eminim cevap hayır..

intiharı düşünüyorsun muhtemelen cesaretin yok... bir anda gözünün kararmıycanı ve intihar etmiyceni kim garanti verebilir...

DOKTORA GİT dostum kendine yapacağın en güzel iyilik sağlığını hekimlere emanet etmek olur. sağlığından daha önemli ne olabilirki...

doktordan kasıt kesinlikle psikiyatri doktoru dur ( psikiyatrist dir )

sağlıcakla kal

Üye
    sondemlerim Avatarı

Son Giriş
    16.12-2012
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaferim;

Destegin icin tesekkurler dostum,

Yaklasik 2 yildir psikolojik tedavi görmekteyim (15 günde bir psikolog ile görüsme diyelim

Aslinda durumumu cok iyi özetlemissin. Bir cok sefer düsündüm son vermeyi sorunlarima, ama cesaret meselesi iste. Bir umut diyorum, birakma diyorum, ama zor oluyor, zorluyorum kendimi.

Cok teknik olacak ama bir soru sormak isterim: psikoloji ile psikiyatri arasinda ne gibi farklar var acaba ?

Gorusmek üzere...

Üye
    BaCillus Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım geçirmiş olduğun durumu tahmin edebiliyorum kendini toparlamak için önce rahatsılığını kabullenip kafana takmamaya bakmalısın psikolojik tedavininde yararı olması için ilk olarak kendinde bitirmen gerekiyor pes etme çoğu şey senin kendi elinde bi nevi.

Üye
    trtekin Avatarı

Son Giriş
    21.03-2013
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    türkiye cumhuriyeti
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim çok çok geçmiş olsun benden güzel kardeşime tavsiyem insanları bırak seni yaradana seni annenden babandan daha çok düşünen yüce yaradana yönel. allah cc senin 1 adımına 10 10 adımına 100 veriyor yapaçağın ticareti allah cc yap. sen ona yönelirsen dünya ve ahiret güzellikler ardı ardına gelir inş teala. dua silahını sakın bırakma. bu dünya öyle yada böyle gececek. allah cc yar ve yardımcın olsun

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    74
    Blog Mesajları
    4

bence önemli bişeyin yok, ifadelerin çok net, ne istediğini biliyorsun, kısa zamanda atlatırsın...

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sondemlerim;

Psikoloji ile Psikiyatri birbirinden farklıdır arkadaşım... psikolojik tedavi diye bir kavram yokdur. psikologlar tedavi yapamazlar teşhis tanı koyamazlar ve asla ilaç yazamazlar.

bunun sebebi tanı ve tedavi için eğitimleri yokdur.. eğitimleri olmayıncada yetkilendirilmemişleridir. fen - edebiyat fakültesinden mezun olan psikologların yaptıkları sadece konuşmayla telkinde bulunmaktır... psikiyatrik rahatsızlıkların ( ve diğer hastalıkların ) tanı teşhis ve tedavisini Tıp doktorları yapar..

Üye
    hükümsüz_hayatlar Avatarı

Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    21:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bak kardeş buralara kadar taşıdıysan ölümün adını demekki sen benden bi adım öndesin önce iki adım geri at.. ölümü o karadar fazla düşündümki tek sıkımsıklık değildi sürekli planlar sabah kalkıyorum intihar akşam yatıyorum ölüm en son dedim artık, özürlü maaşın var senin git bi silah en şekillisinden takır takır saydır kafana sende kurtul dedim o kafanın içindeki şeytan da kurtulsun ölmelisin öldür hadi yiğidim sen yaparsın, KORKma sönmez bu şafaklarda falan filan şeklinde diye telkinlerinden.. kardeş sonsuzluk nasıl bi şey hiç merak ettinmi? etmediysen et. Allah sonsuzluğu sana bir türlü rahat kolay geçiremediğin bu sonlu ömründe anlatıyo aslında dinle düşün sadece. Sana bunları anlatanın hali ne olur bilmem Allah hayırlı etsin inşallah ama sana her an nefes aldıranın niye o nefesi verdiğini düşün elest-i bezmi ye git, dünya kadar geniş bi alandan düşeceksek eğer sırattan nasıl geçeceğimizi düşün, düşün birader şu dünyanın basından sonuna vakti sonsuzlukta bir AN.. Sen akli sıratından atıyosun kendini aklının ipinden tut kaldır ayağa düşüncelerini omuz tartıların çalışsın sağmı solmu düşün kardeş sen biraz bu arada benim içinde dua et Allaha emanet ol

Sayfa 1 / 3 123 SonSon