Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon
Toplam 91 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    umarım eshat,bugün yine karamsar günümdeyim...ara sıra oluyor işte...harap ediyorum kendimi..

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Kendini ne kadar da üzsen hiç bir şey değişmez. Kendini ve sevdiklerini üzmekten başka hiç bir şeyede yarama. Seni belki tam olarak anlayamam. Ama anlamaya çalışıyorum. Yaşadıkların çok zor sana sonuna kadar hak veriyorum. Ama kendinide üzme... Olabildiğin kadar mutlu olmaya bak...

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili dilbenx;
    yorumun ne kadar sert ve öfkeyle yazılmış..ben anti-sosyal insan değilim.gerektiği zaman gerekli şeyleri yapmasını bilirim.aylık gelirim iyi olduğu için bahsettiğiniz o sosyal yardımlaşmadan zaten yapıyorum..kendime küsmedim.yürüyemiyorum diye kişisel öz bakımımdan asla taviz vermedim.kuaföre giderim,makyajımıda yapar,güzel güzel giyinirim.çalışmaya ihtiyacım yok.kızımı büyütüyorum.o na annelik yapıyorum.her şeyiyle ilgilenirim.benimde çevrem geniştir.elim kolum her yere uzanır.
    yorumunuzu biraz daha ılımlı yapabilrdiniz..öfkeyle yazmışsınız..hızınızı alamayıp 2. mesaja geçmişsiniz.mutluluksa evet benim yaşamımdaki bu şeylerde mutluluk..ama diyorum ki ben YÜRÜMEK İSTİYORUM.bunun başka açıklaması yok...

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hani derler ya pozitif düşün gerçekten katılıyorum bu söze hayata nasıl bakarsan öyle görürsün umudunu yitirme hiç bi zaman ewet engeliyiz adımızın yanında sabıka gbi taşıyoruz ama bu bizi rencide etmesin herkesin binbir türlü derdi var bi düşünsene sen yürüyemiyorsun bu seni üzüyo ya aklın yerinde olmasaydı ne yaptığını bilmeseydin etrafına zarar verseydin bu daha mı iyi olurdu sence ? el kol ayak bi şekilde yerine gelir ya akıl ? birde bu açıdan düşün inadına gülümse hayata

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

sevgili defnex kardeşim allhtan ümit kesilmez işallh yürürsn yeni tedaviler olumlu olur biraz da olsa yürürsn dualarım seninle bunu istemek senin en doğal hakkın kimse kendini kandırmsın gitmeyn kardeşmn üzerine biz nasıl yürüyor ama koşamıyorsak koşmak istiosak düğünlerde oynamak istiyorsak görmeyn bir kişi görmek istiyorsa tabi isticeksn yürümek şimdide mutlusn herşeyini yapıorsun ne güzel yiğenmizi yetiştiriosun sanki arkadşlar çok mutsuz gibi anlıyolar yazdıklarınzdan herhlde hayır haytta mutlu olmasını biliosunz bence bilmiırum burdan öyle anlıyorum şakacısnz ne güzel sadece ayağa kalkmak istiosunz bu da sizi en doğal hakkınz pes etmek yok devam edin azimle yenilkleri takip edin acı yok acı yok acı yok başarcağz

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aliş şerif,beni ne güzel tanımlamışsın öyle.çok sağol..dimi düğünlerde kolbastı oynayamadıktan sonra ne yapacazee birazda espiri katalım değilmi

Üye
    dilbenx Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Defnex
    Benim kızgınlıgım size yada sizin mutsuzlugunuza degil 1. sayfada ikinci baharın yazdıgı yorumlara idi . Daha oncede birkac mesajını okudum ve yorum yapmadan sinirlenip kapatmıstım ve sizin actıgınız konu başlıgında tekrar olumsuz sinir bozucu şeyleri okuyunca sabrım taştı ne demek sakatlar sevilmez 1. sayfayı okursan benim yazdıklarımı anlarsın yani sadece size olan bir tepki degildi yanlış anlasıldıysan üzgünüm ama mesajımın basındada yazdıgım gibi bazı yorumlar diye başlıyor ve ben ikinci baharın yazdıklarına tepkiliyim Sakat olmayı biz istemedik ama oldu ne yapalım hem birde kızın varmış ne kadar güzel onun icin hayata tutum hepimiz bu dünyadaki görevlerimizi yapıp çekip gidecegiz zenginde fakirde sakatta saglıklıda aynı yere toprağa girecek Hicbirsey yasanmamış gibi hayat bir nefeslik Kızının gelecegini hazırlamak ona hayatı tanıtmak ne güzel birşey benimde bir kızım var ve biz cok şanslıyız yürümeyi kim istemez ki Bende istiyorum ama olmuyorsada hergünümü zehir edemem olacaksa zaten bunu duyacagız ve tedavisini yaptıracagız ama yok ben mutluyum ama yinede araştırıyorum çin israil amerika hindistan vs. heryeri araştırdım ve amerika hariç hepsi gel kök hücre yapalım dedi maliyetini cıkarıp verdiler elime ama gitmedim güvenmedim Denek olmak istemiyorum kaybedecek cok şeyim var cünki Kızım var daha onu okutacagım evlendırecegım kocasıyla sorun yaşarsa göğsüme yaslanıp ağlasın bana ihtiyacı oldugu sürece yanında olmam lazım hicbir zaman yanlış anlaşılmak istemem ben sadece sakatlar diye genelleme yapılmasını protesto ettim yorumumla herkes engelini kendi bakış açısına göre yaşar negatif yada pozitif olmak kişiseldir sakatlara özgü birşey degildir ...

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Heya içimden geçenleri söledin kardeşim defnex oynasak kol basti harmandali oy oyy ne güzel olur

Üye
    cagla_2 Avatarı

Son Giriş
    15.02-2010
    Saat
    11:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Açikçasi bazilarimizin karamsar düsünceleri beni oldukça sasirtti ve üzdü. Ama diger taraftan bu kisileri anliyorum, yasadiklari kolay seyler degil, ve bütün kalbimle bu kisilerin de hayatin her seye ragmen güzel oldugunu görmelerini istiyorum.
    Ben 10 yasinda felç olmustum, ama çok sükür bugün tripotlarla yürüyebiliyorum. Bacaklarini hiç kipirdatamayan insanlar gibi olmassam da, onlari anladigimi düsünüyorum. Benim de basta bacaklarimda his yoktu, oynatamiyordum ve bana bir süre yürüyemeyecegimi söylediklerinde deliye dönmüstüm. Etrafimda yürüyen insanlari kiskaniyordum. Bu yüzden defnex 'in duygularini anlayabiliyorum. O dönem bana hiçbir sey eskisi gibi olmayacak gibi geliyordu. Cok sükür terapiler sayesinde bugün çok daha iyiyim. Insallah defnex için de ilerlemeler tez zamanda olur. Su an 24 yasindayim ve durumuma alistim, tripotlarimi bedenimin bir parçasi gibi görüyorum

Bugün biliyorum ki engelli olmak dünyanin sonu degildir. Her insanin bir sorunu var. Biz engelimiz yüzünden istedigimiz her seyi yapamiyoruz, Allah bizim sinavimizi bu sekilde vermis, baskalarina baska türlü (fakirler, yetimler, aile içi siddet görenler, depremzedeler, sehit aileleri.... Bu dünyada sorunsuz insan var mi sizce ?). Allah kimseye kaldiramayacagi yükü vermez diye düsünüyorum. Belki inançli oldugum için durumumu kabullenmem daha kolay oldu. Her halükarda ben bu hayati seviyorum, bütün kusurlarina ragmen vücudumu seviyorum ve her sey için Allah'a sükrediyorum.

Ayrica her iste bir hayir olduguna inaniyorum. Simdi bazilariniz der "yürüyememenin nesi hayirli" ? Kendi açimdan mesela, beni daha çabuk olgunlastirdi, çevremdeki diger güzellikleri fark etmemi sagladi, ve insanlarla empati kurabilmeyi ögretti. Elbette zor anlarim oldu, isyan ettigim oldu, kendimi ise yaramaz ve yük olarak gördügüm oldu ve kosabilmeyi özlüyorum, tamamen bagimsiz olmayi isterim. Bunlar sanirim normal duygular. Belki bilinçaltimiza engelli olmanin kötü bir sey oldugu, engelli insanlarin bir ise yaramadigi yahut acinacak kisiler oldugu bir sekilde yerlesmis. Bunun için sanirim ilk basta bize dünyanin sonu gibi geliyor. Iste engelli olmam basta bunlarin yanlis oldugunu gösterdi. Basta okula bile gitmek istemedim, doktorlar bile benimle hemfikirdi, ama annem beni zorla gönderdi ve çok sükür bu sayede gelistim. Engelli de gayet güzel yasanabilecegini gördüm, her istedigimi yapamasam da kendimi baskalarindan farkli görmemeyi ögrendim. Ve bugün engelimle barisigim. Kimse beni begenmez diye düsünüyordum, su an bir erkek arkadasim da var. Engelim yüzümden kendimi digerlerinden uzak tutmadim, ben de tekerli sandalyemin üstünde top oynadim, tirmanamayacagim yerlere esek sirtinda çiktim Tabii çevremdekiler bana çok destek oldu.

Ayrica farkettim ki ben kendime acimaktan vazgeçip, aksine benim de diger insanlar kadar degerli oldugumu kabul ettigimden beri, insanlarin da bana saygisi artti. Her seyden önce kendinizi sevmelisiniz. Her insanin iyi taraflari ve kötü taraflari vardir. Kendimiz bütün eksiklerimiz ve artilarimizla kabul etmeliyiz. Eger biz kendimizi sevip saygi duymazsak, baskalarindan bunu yapmalarini nasil bekleyebiliriz ki ?

Hatirliyorum fizyoterapistim bana benim tamamen iyilesmemden çok bana engelimle nasil yasayabilecegini ögretmek istedigini söylemisti. O zamanlar sinirlenmistim, ama bugün ne demek istedigini çok iyi anliyorum. O zamanlar hiçbir seyi kendi basima yapamazdim, yikanirken, yatarken hep yardim gerekiyordu. Bugün özel islerimi kendim görebiliyorum. Defnex'e de tavsiyem, tabii ki mümkün olan bütün tedavi yöntemlerini denemen ve mümkün oldugunca durumunu düzeltmen, ama ayni zamanda kendini her olasiliga hazirlaman ve hayatini engeline göre ayarlaman. Su an belki farkinda degilsin ama unutma ki birçok insana göre sanslisin, en azindan bize mesaj atabilecek güce ve imkana sahipsin. Ayrica normal terapinin yaninda psikoterapinin de gerektigini düsünüyorum yeni sakatlananlar için. Eger kendimizden kötü durumdakilere dönüp bakmassak hep bizden iyi durumdakilere bakarsak hiç mutlu olamayiz ve bizden kötü durumda olan insanlara saygisizlik etmis oluruz.

Cok uzun yazdim kusura bakmayin. Karamsar olan arkadaslarimiza bir sekilde bardagin dolu tarafini göstermek istedim.

Sevgiler.

Üye
    VUSLAT Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    13.10-2009
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesinlikle umudunu kesme ve engele inat yaşamay devam etmelisin artık akülü tekerlekli sandalyeler bile varken kımseye muhtac olmadan gezebılıyosun bıle
    kesınlıkle mutsuzum deme kendını mıtıve et ve hep savaşmaya devam ederek şükret
    mutlu olman dileğiyle canım sevgiler

Üye
    titan Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"iddaa ediyorum" gözleri bozuk olan insanların gözlük takmasını nasıl algılıyorsak nası yadırgamayıp gayet doğal olduğunu varsayıyorsak; tekerlekli sandalye kullanmanın da aynı algı ve bilinç içerisinde değerlendirildiğinde aslında gayet doğal yaşanabilir olduğunu farkedeceğiz...

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba.Herkesin engelini veya benim gibi hastalığını kabullenmesi farklı oluyor.Benim gülerek girdiğim bir operasyona başkası gözyaşları içinde girebiliyor.Herkesin yapısı farklı,ortamı farklı hele de yeni yeni tanışıyorsa zorluklarla anlayışlı olmak lazımmmmmm.Hepimizin morali arada bozuk oluyordur ama insanın yüzünde tebessüm içinde huzur,mutluluk herşeye değer.Mutlu da olsak mutsuz da olsak hayat geçiyor....ÖYLEYSEEEE...........

Üye
    Herşeye_Rağmen Avatarı

Gerçek Adı
    Şerife
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yürümek yürümek yürümek keşke yürüyebilsek herşeyimiz ayaklarımızda merdiven kaldırım hepimiz dışarıya çıkacağımız fakit düşünüyoruz her yerde engel var ben kendi adıma konuşuyorum mutlaka biri beni kucaklayacakta merdivenlerden indirecekte guya Şerife hava alıcak yapmıyorlar demiyorum kesinlikle yaparlar ve yapıyorlarda Allah ailemden razı olsun bana herşey artık zor geliyor ki sanki hayattan sıkıldım gibi öyle bir haldeyim şu aralar yürüyebilsem bu aralarda da ev 1 tek ablam ilgileniyor keşke yürüyebilsem bir işin ucundan tutabilsem offfffff yaa offfffff......

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Deli dolum işin ucundan falan tutmasanda ki ben tuttuğuna inanıyorum öyle tembel birine hiç benzemiyorsun şurda yazdıkların bile bana göre büyük iş onu geç sesin gülüşün varlığın yeter be gülüm offfffffff offfffff deyip yüreğini daraltma ohhhhhhhhhh
    ohhhhhhhhhh sefam olsun de kalbin yağ bağlasın gönlün ferahlasın sabah pencereyi aç mis gibi havayı içine çek yaşıyorum ve yaşayacağım de sürünerek bile olsa yaşamak güzel yaşadığın her anın keyfini çıkarmaya bak iyi geceler güzelliğim.

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mehmet YALCIN Mesajı Gör
    kimse mutlu degil ama asıl endişem kendi şahsıma konusuyorum bugun degil yürüyememe degil benim en buyuk endişem ilerde ailemde olmadıgında nasıl nerde yaşayacagımdır.
    beni gören herkes mutlu mesud sanıyor ama kimse içimde yanan yangınları bilmiyor ve yüzümde maskeyle güldügümü anlayanda yok..
    Aynen katılıyorum. Yalnızlık korkusu yaşamadığın zaman ya da şöyle diyeyim, kendi işini kendi başına görebiliyorsan yani özgürsen yürüyememek seni mutsuz etmemeli derim ben. Çünkü ben tek başıma bir işe yaramıyorum ve kendi ihtiyaçlarımı karşılıyamıyorum. Bu durum çok daha kötü.

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon