Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 91 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende yürüyemiyorum ama hayatla küskün degilim hayat güzel birgün bitecek bu hayat o yüzden kafana takmaya gerek yok

evli olan arkadaşlar nasıl evlendigini anlatırmısınız eşlerinizle ne gibi sorunlar oluyor eşlerinizin engeli var mı ben evlenmek istiyorum çünkü anlatırsanız sevinirim

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki zor,, biz ne desek şu an defne ablam için boş...sonradan gelişen bir durum olduğu için,, buna alışman zaman alabilir defne abla.... her şeyi akışına bırakmanı öneririm.. durumuna üzülüp sızlanmak sana bir şey kazandırmaz ama tam tersi bunu kabullenmek sana çok şey kazandırır...

ben doğuştan yürüyemiyorum,, elbette günlük gülistanlık iyiki böyleyim demiyorum ama,, allahım daha beterinden sakınsın,, ya ihtiyaçlarımı birilerine bildiremicek kadar engelli olsaydım... zamn geçirmeden engellerini ırayla kaldır, hayata adapte ol...

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burada defne ablaya moral vermeye çalışan arkadaşlarımın birçoğunun morali en az defne abla kadar bozuktur ve moralsizdir.bunu görebiliyorum.defne abla yine böyle bir konu açmış ve kendi sıkıntılarını söylemiş.benimde moralim çok bozuk son 1 senedir hayatım altüst oldu.liseyi başarılı tamamladım,yürüyebiliyordum ve harika bir bölüm kazanmıştım ama devam etmek istemedim,yürümem durmuştu lise bittiğinde.şimdi tedavinin çıkmasını bekliyorum ama inşallah devam edicem.

ben defne ablanın her zaman moralinin bozuk olduğunu sanmıyorum.sadece bugün çeşitli sebeblerden dolayı biraz canı sıkılmış olabilir ve böyle bir konu açmış olabilir.mesela şu an burada havalar aşırı sıcak bende kendimi biraz kötü hissediyorum..ama şunu hiç aklımdan çıkarmıyorum ve bu beni biraz olsun mutlu ediyor.bu hayat geçici.gerçekten bunu aklımdan çıkarmadığım zaman mutlu olabiliyorum..Yeter ki Allaha karşı gelmeyelim.acı çekiyoruz evet ama yarınlarda iyiki bu acıyı çekmişim ve gerçekten acı çektiğime değmiş diyeceğiz.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet baran,dediğin gibi her gün bu ruh halinde değilim..bugün ayrı bir gün,ayrı bi isyan etme günümdeyim. tarifliyemeyeceğim,açıklayamayacağım karışık bir psikoloji içindeyim..benimde tek umudum tedaviden cevap alabilmem olacak..işte o zaman siz defne'yi görün..içi içine sığmayacak....

Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

defne kardeşim. bugünkü pisikolojin elbetteki geçiçidir senin şu anda içinde bulundugun ruh halinde bizlerde arada bir bulunuyoruz tabiki ben sana bi abin olarak şunu diyebilirim hiç bir zaman umudunu yitirme her gecenin elbette vardır bir sabahı sakın umudunu kaybetme belki zor olacak ama biraz olsun mutlu olmayı hayata daha bir geniş açıdan bakmanı tavsiye ediyorum .arkadaşlarında dedigi gibi beterin beteri var bu halimize şükretmemiz gerekiyor .her şey gönlünce olsun kardeşim. her şeye ragmen inadına yaşama tutunmalıyız ..

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BARAN90 Mesajı Gör
    burada defne ablaya moral vermeye çalışan arkadaşlarımın birçoğunun morali en az defne abla kadar bozuktur ve moralsizdir.
    yanılıyorsun...
    ben yürüyememden ötürü moralimin bozulduğu,, isyan edip niye böyle dediğim ayda 1 defa anca olur... çoğu zaman aklımda bile olmaz yürüyemediğim...

konuda karıştırılan bir mevzuu var.. sonradan yürüyemeyenler -- doğuştan yürüyemeyenler

sonradan yürüyemeyenler bu duruma adapte olmakla meşguller,, elbette moralleri bozuk olacak,, olmazsa zaten beni düşündürür..

doğuştan olanlar,, artık bu konuyu kabullenmiş,, sindirimiş kimselerdir,, isyan yaşamında küçük zamanlardan ibarettir..

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım herkes durumunu kabullenmiş ve bir şekile mutlu...bir ben mutsuz...acaba benim gibi mutsuz olanınız hiç mi yok?

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Defneks dertleşmekmi istiyorsun benim gibi mutsuz olan yokmu derken sanki hepimiz iyiyiz de bir sen varsın.Yapma güzel kardeşim bugün senin bulunduğun durumdan çok daha kötü durumda olan insanlar vardır.Bunaltma kendini bukadar.

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abla durumu bir ben kabullenememişim demen anlamsız,, senin henüz alışamamış olman normal,, akışına bırak herşeyin güzel olacağı günleri düşün... zaman her şeyde olduğu gibi bundada ilaç... saatlerce durumunu düşünmek, sana bir yarar sağlmaz aksine bu psikolojide kalmana sebeb verir.. kafanı dağıt derim.. sevgilerimle

Üye
    dilbenx Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı mesajlara tepki gösteriyorum (Sakat oldugun icin kimse seni sevmeyecek,mutlu olan insanlar dört duvar arasında dısarıdaki acımasız hayatı bilmiyorlar ) gibi burada yazan insanların neler yaptıgını dısarıda nasıl sosyal oldugunu tahmin bile edemezsiniz ne münasebet sakat oldugumuz için bizi sevmesinler insan insansa sevilirsinde seversinde bence sakat yada degil sevimsizse bir insan sevilmez ama kendiyle barışıksa kompleksli degilse ne dısardaki yürüyen koşan insanı gorur nede kendisinden cok zengin olanı elindeki ile yetinir ve hedeflerine ulaşmak için koşabiliyorsa koşar koşamıyorsa tekerlekli sandalyesiyle yol alır yapabildigi kadar ..Sakat insan insandır öcü değil eger karsındaki insana birseyler katabiliyorsan sevgi doluysan insanda seni sever hayvanda eger kendine güvenin yoksa herseyden önemlisi kendini insan olarak degilde degişik bir yaratık olarak görüyorsan sakatım diye sen kendini insandan soyutluyorsan kimse seni sevmez hayvanlar bile yaklaşmaz böyle negatif insana BEYKE ne güzel seyler yazmıs nerede simdi bizde orada olacagız hemde göz açıp kapatana kadar kısa bir zamanda boyle ben sakatım böyleyim öcüyüm diye düşüneceginize bence hayır işleri yapın maddi gücunuz yoksa etrafınızdan giymedikleri kıyafetleri toplayın fakire fukaraya gönderin telefon var elinizin altında yaşlıları ziyaret edin cocuklar yurduna gidin anne sevgisi isteyen sevgi açı cocuklar var onlara ablalık yapın ben kızıyorum boyle şeylere nedir yahu sakat olduysak neyiz biz yaşıyorsak yararlı yaşayalım zararlı degil bencil olmayalım böyle karamsar olursak etrafımızdaki insanlarda mutsuz oluyor anamız babamız hakediyormu bizim mutsuzlugumuzu bir gülüşümüze nelerini vermezler ki? Maske takıp gülmek kendimizi kandırmayalım güleceksek gülelim maskeye gerek yok bu dünyada hiçkimse aynı standartlarda yaşamıyor yaşama hakkı herkesin aynı değil peki ne yapalım açlıktan ölen insanlar dahamı şanslı bizim yanımızda satılan kadınlar dayak yiyen kadınlar istismara ugrayan cocuklar bunlar dahamı güçlü sakatların karşısında kendilerini nasıl koruyorlar koruyabiliyorlarmı ki biz korunalım kendimizi acımayalım kendimize sokaklarda yagmurda çamurda evsiz aç insan dolu Kaderine razı olmus diyorsunuz neden razı olmayalım Allaha inanıyorum allaha şükur olsun ben yagmurda sogukta sıcacık evimdeyim corbamı içiyorum ısınıyorum Sakat insan sevilmez demeyin çünki ben sakatım ve beni coooook seviyorlar üztelikte cok komikim her konuştuguma gülüyorlar ve nereden buluyorsun bunları deyip inanamıyorlar ne deyim artık bilmemki yani cok tuhafıma gitti sakat insan sevilmez dısarıdaki hayat öcü bugun 7 yasındaki kızımla havuza gittim kendimi havuza attırıyorum ben oraya gıdınce cocuklara kilolu oldugum icin bir tanesi beni tutamadı benimle havuza düştü gülmekten yarıldık havuzdan cıktım eve gelirken bana yamuk yapma seni bidaha havuza atarım ona göre dedim yine güldük ne güzel oldu ama birisi kamerayla cekseydi kamera şakası gibi bak bide ŞİŞKOYUM hem sakat hem şişko ba ba baa ama cok sevimliyim Allaha şükür her yerde her işimi hallediyorum ve kendimle gurur duyuyorum kendimi seviyorum aranılan arkadaş cok sıkı dostlugum vardır ve aynı zamanda sakat olmayan arkadaşlarıma amatör olarak psikolojik danısmanlık yapıyorum öle herseye canını sıkanlarada basıyorum fırçayı ne bu ya hayat kısa ne bu dert tasa mutlu olmak istiyorsan dünyada kendine saygı duyacaksın ilk başta bir çocuktan öğrenilmesi gereken 3 şey 1 sebepsiz yere mutlu olmak 2 amacına ulaşmak icin menfaat gözetmemek 3 her zaman yapacak bir iş bulmak her zaman birşeylerle ugrasmak boş durmamak benim hayat felsefem başım agrısa bile zamanımı öyle dolduruyorum ki agrısını unutuyorum sakatlıgım hiç aklıma bile gelmıyor ben cok mutluyum insanı seviyorum onlarda beni..

Üye
    dilbenx Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ha bu arada ben sonradan engelli oldum trafik kazası sonucunda kazadan öncede uçuş hostesi olarak calışıyordum kaza gecirdim engelliyim Allaha şükür t 6 paraplejiyim ellerimle taşı sıksam suyunu cıkarırım yürüyemesemde cok mutluyum sülalemde hiç sakat yok ilk ben oldum ve ailemde benimle gurur duyuyor eşimde kızımda bende cünki başardım bacaklarımın bana verebilecegi zarar psikolojim olmadı karakterim olmadı sadece bacaklarım yürümüyor eski türk filmlerinde kaldı artık o sakatım ben bir köşeye cekileyim herkes beni terk etsin sevdiğim hayatını kurtarsın ehe ehe öhüüü yok öle yağma biraz onlar bana ayak uyduracak biraz ben onlara onlar benim ayagım ben onların kafası olucam cok kızdım hala yazıyorum biri beni durdursun...

Üye
    suskun_34 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2009
    Saat
    19:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

defnex, mutlu olmak mümkün degil arkadaşım ben 11 sene oldu hala alışamadım alışamıcazda dışarıya dahi cıkmıyorum cıkmakta istemiyorum mutluluk bize cok uzak sürekli duyuyuruz yeni tadavi yöntemleri cıktı felclere müjde şimdide kök hücre nakli umut deniliyor inanamıyorum ama ins dedikleri gibi olur tedavi miz yapılabilir işte o zaman yeniden dogmuş oluruz mutluluk bizede yakın olur

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah...tek çaremiz bu..

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Defne bu kadar kendini üzme, umarım güzel günler güzel yarınlar seninle olacaktır. Umutların her zaman var olsun... Onlar hiç bir zaman kaybetme..

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iki sene öncesine kadar herşey mükemmel gidiyordu.Arkadaşlar,okul,öğretmenler,denize girmek,gezmek,tiyatro sinema,gülmek,takılmak herşey güzeldi ve mutlu olmak için sebeb çoktu.Lise bitti ve SMA gibi yıkıcı bir hastalık etkilerini daha da arttırdı.Her geçen hafta gücümü kaybettikçe moralim bozuldu,moralim bozuldukça hastalığın ilerlemesi hızlandı...herkes biliyor moralli olmak güzel birşey ama nasıl oluruz.sebeb yok ki eskisi gibi moralli olmak için..Doğuştan yürüme olmasayadı belki şimdi bir şekilde mutluydum..bana çok saçma geliyor bu halimle mutlu olmak,sanki kendimi kandırıyormuşum gibi oluyorum..mutlu olmak için sebeb lazım..tek gerçek sağlık...malesef hayat duvarını aşmak için merdivenimiz yok...yürüyemediği halde mutlu olan arkadaşlar gerçekten mutluysa,helal olsun diyeyim...ben mutlu değilim,olamamda...bana göre bu halimle mutlu olmak kendimi kandırmak gibi birşey...ama hayatın geçici olduğu biraz olsun rahatlatıyor

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon