Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emilio Avatarı

Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kalem ve ufukalp ortak karariniza bende katiliyorum ( dinlere karsi ve ya saygisiz degilim. her konuda ise dinin karismasina karsiyim) saygilar

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çocukları öyle çok seviyorum ki,engelli olsun veya olmasın imkanım elverseydi veya çocuğum olmasaydı bir kız bebeğini evlat edinirdim,evlat dünyanın en tatlı meyvesidir..Kan bağı olsun veya olmasın sevgi, emek demektir...Dünyadaki sevgilerin en katıksızı da evlat sevgisidir... Çocuğumu çok özlediğim için döküldü bu sözler belki de yüreğimden.. Ama az kaldı kavuşmamıza...

Üye
    emilio Avatarı

Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babamin dilinde dusurmedigi soz bir gun sende evlat sahibi olacak beni anliyacaksin. ne demek istedigini bu yasima geldim hala anliyamadim. saglam olsaydim kesinlikle evet diyorum ama bu halde imkansiz

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelli bi bireyim yaşamımda zorluklar hayatımda sıkıntılarım oluyo engelli olarak engelli ewlat edinmezdim dürüst olim altından kalkamazdım bu ağır yükün ewlat edinmek hadi o kolay dyelim ya sonrası onun bakımı ilgsi bunlar kolay şeyler değil csorumluluk zaten engelliyim kendimi kabullenene kadar neler yaşamışım birde engelli evlat edinmek sanmıyorum yapamam gbi geliyo ama bilemem tabi herşeyin hayırlısı

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem,
    Sevgili Adaşım,
    Güzel dileklerin için teşekkür ederim,bu Pazar günü oğluma kavuşacağım,senin yerine de öperim inşallah...

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Benim yerime de öp maviş oğlunu

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öpmez miyim canım arkadaşım,senin için de öpcem elbette,bu arada sen de mavişsin...
    En çok da kendim için öpüp koklayacağım,sarılacağım oğluşuma,öyle çok özledim ki...

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

İpeğim ne kadar güzel bir duygudur evlat sahibi olmak kim bilir?sağlıkla yanında olsun dilerim,ben yeğenlerime dayanamıyorum görünce içim kıpırdıyor,kendi evladın olması yada evlatlık olması çocuk sevgisini değiştirmez benim hislerim bu yönde..içim ısındıktan sonra edinirdim engelli engelsiz fark etmezdi..

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli yada engelsiz bir bireyi topluma kazandırmak adına bence yapılan en yüce davranış sorumluluk almak..

Bende isterim.. ( Bana benzemesin diyede çaba harcarım )

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu başlığı benim bu konuda biraz düşünmemi sağladı yani benim açımdan faydalı oldu1_kendi çocuğum olsaydı sağlıklı olsaydı acaba benden utanırmıydı? beni kabullenmete zorlanırmıydı?2_kendi çocuğum olsaydı engelli olsaydı acaba bana kızarmıydı?3_engelli bir evlat edinmiş olsam acaba bu olaylarla karşılaşmazmıydım?

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bekar engelli bir insan engelli yada engelsiz yuvadan çocuk alabilirmi bu konuda bilgisi olan varmı engelli olmak buna engelmidir.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

4721 sayılı Türk Medeni Kanununun 307. maddesi gereğince Evli olmayan kişi tek başına evlat edinebilir.
    30 yaşını aşmış olmalı ve evlat edineceği çocukla arasında en az 18 yaş fark olmalı.
    Evlat edinecek olanın engelli olması konusunda bir hüküm yok.
    Evlat edinme kararını mahkeme verecek zaten,Sanırım çocukla ilgilenebilir mi yönünden inceleyebilir durumu.
    Evli olanlar ancak birlikte evlat edinebilirler ve en az 5 yıldan beri evli olmaları gerekmektedir.

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ufukalp teşekür ederim açıklmaların için her gittiğimiz yerde istenen sağlık raporunu ordada istemiyecek olmalarına sevindim.

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar su bir gerçek malesef çocuk büyütmek kolay bir iş değil helede engelli işe önemli olan çocuga sevgi saygıyı dürüştlügü sadakatı vermek bunları anne ve baba verir eger çocuk ailede saygı sevgiyi görmerse dısardaki arkadaşlarına kapılır artık arkadaşına bağlı iyi veya kötü yolu seçmek yani su anne ve baba olmak kadar güzel bir duygu asla olamaz evlatlık alınır ama onu hayata hazırlamak önemli helede böyle bir devirde helede engelli olmak malesef böyle bir ülkede olmak daha zor evlatlık alaçagımız çocuk engelliyse budaha zor hepimiz belli yasa kadar çok sıkıntı cektik halada çekiyoruz onun içinde evlatlık alırken ona önçe engelli ile barışık olmayı ögretmemiz gerekir görüyoruz dısardaki çocukları ya bir trafik ışıklarında ya bir elinde sigara için tiner çeken çocukları yada hırsızlık yapan yada tiner çeken çocukları bunlar kimin eseri anne ve babanın dır çoçuk almak kolaydır veya yapmak kolaydır ama onu düzgün yetişdiremedikten sonra topluma hayırlı biri olmakdıktan sonra malesef ama evlatlıkda alsak kendi öz çocumuzda olsa bir şeye yaramaz onlara güzel bir hayat sunmadıktan sonra kendi fikrimi yazarsam su sartlar altında evlatlık almam ne engelli nede sağlam

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçen yıl kuzenim yeni doğmuş bir bebek evlat edindi.
    Sosyal hizmetlere evlat edinmek için başvuru yapmıştı. Sırası yaklaşınca arayıp gerekli evrakları tamamlamasını istediler. Bu evraklar arasında Sağlık Kurulu Raporu'da var. Raporu çıkartması 1 aydan fazla sürmüştü. Evrakları tamamlayıp heyecan içerisinde beklerken haber geldi . Bir Naylon poşet içerisinde çöp konteynerine bırakılmış 3 günlük bir kız bebek varmış. Hiç düşünmeden kabul ettiler. Çıplak halde , naylon bir poşet içerisinde 1 veya 2 gün çöpte kalmış yavrucak. Geldiğinde ciğerlerini ciddi şekilde üşütmüştü. İyi bir bakım , sevgi , ilgiyle kısa sürede toparlandı. Şimdi yürüyor. çok da sevimli Çok zor ve meşakkatli iş evlat büyütmek. Zaten aslolan evladı yetiştirmekte. Doğurmak hiç bir şey ...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon