Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bukadar tepki alcagımı bilseydim yazmazdım arkadaslar üstüme gelmeyin pls

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazdıgıma pişman oldum bir yerde özür dilerim

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Daha önce yazmış olduğum konuyu ararken aynı başlıktan bir tane daha buldum forumda ,
    http://www.engelliler.biz/forum/yasa...r-misiniz.html

Ama benim yazıdan eser yok... Tekrardan yazmaya da üşeniyorum açıkçası Merak eden veya ciddi ciddi evlat edinme konusuna ilgi duyan olursa , engelli olup engelli çocuk evlat edinenler , engelli olup evlat edinenler ile engelli çocuk evlat edinenlerin üye olduğu bir grup var disabledadoptiveparents : Disabled Adoptive Parents (DAP) buradan inceleyebilirsiniz. Özellikle de aile albümleri bölümüne bakmanızı tavsiye ederim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Asker bile emre karşı mantık yürütüp karşı çıkma yetkisine sahip değilken,Tüm evreni yoktan vareden Yaratıcı'nın kurallarını mini minnacık mantığımızla eleştirebiliyoruz ya ne diyebilirim ki...
    Kaldı ki bu konunun mantığı da açıklanmış,buluğ çağına kadar caiz görülmüştür.

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TÜRKİYE DE yaşam kanunlara ve yasalara göre yürüyor şeriat kurallarına göre değil.

işinize gelen konuda yasalara başvurup işinize gelmeyen konularda burası müslüman ülke ben ona göre hareket ederim demek ne kadar samimi tartışılır..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Valla, Müslümansan her şey açık: Dışardan evlat edinemezsin. Bu kadar basit. Kimse bunu eğip-bükemez. Dolayısıyla kendini İslam'In sınırları ile tanımlayan herkes için de önemli bir ayrıntıdır o. Bilgiyi veren arkadaş da bunu düşünerek vermiş. Sağolsun.

Bundan sonrası kişilerin dinle olan bağı ile ilgili. İsteyen sümme haşa der, isteyen aklını ve vicdanını dinler ve ona göre karar verir. Kimse de kimseye karışamaz.

Bence evlat edinme çok önemli bir müessese. Dünyadaki her çocuğun bir himayeye ihtiyacı var. Bu bağlamda milyonlarca yetim çocuk şansı Müslümanlığın (ya da dinin) olmadığı yerlerde demek ki!...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

levent retinis pigmentoza;

Burada tartışılan konu yasa,kanun ya da resmi bir devlet işi değil tamamen şahsi bir görüştür.Böyle olunca da ben şahsımı ve vicdanımı ilgilendiren konularda istediğim kadar,elimden geldiği kadar İslam'la uyum içerisinde olmaya çalışırım,bu da ne yasalarda ne kanun ve yönetmeliklerde herhangi bir suç teşkil etmez.
    Merak etme biz dinimizi sevdiğimiz kadar vatanımızı,milletimizi,devletimizi ve cumhuriyetimizi de çok severiz.

emilio,senin yazı müsveddene ise hiç cevap vermeye değmez.
    Sen kiiiiiimmm Yüce peygamberimizi eleştirmek kim.

Efendim,müjdecim,rehberim,peygamberim,
    Sana uymayan ölçü,hayat olsa teperim.

N.Fazıl Kısakürek

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Devlet yuvadaki çocukların her türlü ihiyacını karşılıyor , onların paraya değil anne-baba sevgisine ihtiyacı var.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Ha silinmiş o müsvedde yorum.Teşekkür ediyorum Bülent Bey.
    O yorumda İslam'ın peygamberine hakaret olduğu için sertleştim mazur görünüz.

Üye
    emilio Avatarı

Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ufukalp cvp vermen yada vermemen umurumda degil kendi dinin yasa burda reklamini yapma.. nereye girsek ayni sey sizin dinden baska konusacaginiz sey yokmu

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

ne demelı
    guzel muslumanlık dınımızı bole carpıtan kafalar olunca bılmeyen dını arastıran muslumanlıga sıcak bıle olsa kacar gıbıme gelıyor
    masum kımsesız korunaksız bı yetımı korumak yetıstırmek gıbı ulvı bır duygu besleyen benım ınancımda buyuk sevap ısler
    ıste yobaz guruhu fetva verırse saf vatandasımda ole ınanıyo

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın en üst karar alma organı olan Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Doçent İsmail Karagöz:

MİRAS BIRAKMAK CAİZ DEĞİL: Tabii ve suni yöntemle çocuk sahibi olmayan çiftler, çocuk özlemini kimsesiz bir çocuk alarak giderebilirler. Ancak çocuğun nüfusa kaydedilmesi, neticede onun mirasçı olması dinen caiz değildir.

ERGEN OLAN EVLATLIK NAMAHREM: Ayrıca eğer nesep veya evlilik sebebiyle mahremlik söz konusu değilse, buluğa erince erkek çocuğu kadına, kız çocuğu da erkeğe karşı namahrem olur. Yani aralarında evlilik caiz olur. Kadının erkek çocuğu ile, erkeğin de kız çocuğu ile tek başına bir yerde kalmaları dinen caiz olmaz.

İLAHİ TAKDİRE BOYUN EĞİN: Çocuğun olmaması erkek veya kadında bulunan bir hastalık sebebiyle olabilir. Bunu, doktor marifeti ile öğrenmek ve tedavi olmak çiftlerin görevidir. Tedavi yöntemiyle de çocuk sahibi olmak mümkün değilse, çağımızda geliştirilen tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak mümkündür. Ancak bu yöntemde, mutlaka çiftlerin yumurta ve spermlerinin kullanılması gerekir. Yabancı bir erkeğin spermi veya yabancı bir kadının yumurtası caiz değildir. Yapay döllenmeyle çocuk sahibi olmak mümkün değilse, çiftlerin ilahi takdire boyun eğmeleri imanları gereğidir.

Shukufe
    Diyanet işleri başkanlığı İslam dünyasında kuralları en hoşgörülü yorumlayan kurumların başında gelir bunu unutma.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Kalem,
    sizce ben bu hükmü paylaşmakla onlara illa da evlat edinmeyin mi demiş oluyorum?
    Görüş paylaşılır o kadar elbette gerisi herkesin kendi vicdani muhasebesidir.
    Ben son yorumu,shukufe'ye cevap olarak yazmıştım.
    Arkadaşımız bu paylaşımı aslında dinde olmayan sadece yobaz guruhunun uydurma fetvası olarak yorumlamış ya ona cevaben yazdım.Bu görüşte ayet olduğu,tüm ulemanın ve diyanetin de bu yönde görüş bildirdiğini,dolayısıyla bunun yobaz guruhunun uydurma fetvası olmadığını belirtmek istedim.

Üye
    emilio Avatarı

Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

musluman olmadigim icin bu yazdiklariniz beni ilgilendirmiyor iyikide degilim yani su yazdiklariniz mantikli bir aciklamasi olamaz

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    O kimsesiz ve biçare çocukların alınyazısında etkimiz vardır evet,ve asla da o bizim sorunumuz değil gibi bir yaklaşıma çanak tutamam.İslam'ın yaklaşımı da bu değil,bazıları öyle anlasa/anlamak istese de...
    Mahremiyet ve miras konularında kesin kurallar olduğundan,o konularda çözümler sunmakta din.
    ''evlatlık aldığınız çocuğu mümkünse emziriniz,(2 yaşına kadar)değilse kızkardeşinize,erkek kardeşinizin hanımına emzirtiniz ki süt yeğeniniz olsun mahremiyet kalksın denmekte.Olmuyorsa buluğ çağına kadar bakıp sonrasında ayırarak madden destekleyin denmekte.
    Miras konusunda ise ona hayattayken malınızdan pay veriniz buyrulmaktadır.
    Ama amaç üzüm yemek olmayınca tüm sözler boş oluyor farkındayım.

Neyse ben de yazmıyorum artık.
    Emilio sakın ola ki dini konuyu bu şekilde bitirdikten sonra İslam'a hakaret içeren yorumlar yapmayasın,sen de uy konunun dini yönünün kapanmasına.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon