Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OnurcanG Avatarı

Gerçek Adı
    Onurcan
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba kader arkadaşlarım. İçimi sizlere dökersem biraz rahatlarım diye düşünüyorum. Ben hayata yenik başlamış, doğum sırasında işini bilmeyen ebeye düşüp sağ kolundaki siniri zedelenen ve bunun sonuncunundada sağ kolu sakat olan kadersiz bir insanım. İnsanların bakışlarından, acımalarından, gelecek kaygısından kısacası herşeyden bıktım. Nefes aldığım her yer morg gibi. Bugün staj görüşmesine gittim, engelli olduğumu bilmesine rağmen gördüğü halde yok her gün sırayla biz paspas yapıyoruz bulaşık yıkıyoruz sende haftanın 1 günü bunları üstleneceksin gibi laflar... Klavyeyi tek ellemi kullanıyorsun, yazı nasıl yazacaksın... Daha niceleri...
    İntihar etmeyi bile düşünüyorum. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Onurcan seni evlendirelim
    Sıkıntıların gider, aklını başına al biz iş için ölüyoruz..
    Hem seninki engel mi? Tek bir elini kulanamıyormusun???
    Şükür benimde bir şeyim yokta, 2 bacak olmayanlar ne yapsın? Yürüyemeyenler ve niceleri ve niceleri...
    Akıllı ol, tavşan dağa küsmez. Küserse aç kalır, o dünyası cehenlem olur. Her ay çalış altın yap, tam altın al
    Benimkilerin sayısını Allah biliyor, söylemeyim nazara gelirim

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Onurcan öncelikle kardeşim seni o hale koyan ebenin bir güzel ecdadı seceresini en içten sevgilerimle sayarak sanada çok geçmiş olsun dileklerimi iletirim kardeşim! Acıma meselesine gelince!
    Sana acıyarak bakana sende acıyarak bak! Ben öyle yapıyorum çok zevkli oluyor

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sana yada baska bir engelli kardeşimize acıyarak bakanlar, kendilerinin o an düştükleri hallerini bilseler, oturup hüngür hüngür ağlarlar... Gülerek geç bunlara...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Onurcan... Her olumsuz olan konuları fazla büyütmeyin. Hayata birazda olumlu bakın, yaşınız daha genç önünüzde uzun yıllar var. Ben senin yaşında iş hayatına atıldım ve 27 yıl geçti hala emekliliği bekliyorum.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:17
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

İnsanların sana nasıl baktığı önemli değil kardeşim, senin onlara nasıl ve nereden baktığın önemli. Takma, onlar kendi haline yansın. Biz kendi öz güvenimizi doğarken kazandık. Unutma, hayatta her zaman zorluklar var, bunları zamanla aşacaksın... Pes etme hiç bir zaman... İş yerinde yaşananlar, her zaman yaşanan durumlar... Ondan kulak arkası yapacaksın

Hayata her zaman gül

Üye
    ermana Avatarı

Gerçek Adı
    erman
    Son Giriş
    26.12-2016
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Peki onurcan kardeşim sen bir kolunu kullanamıyorsun tamam ama neden en önemli organını beynini kullanamayan bu tarz insanlarla dalga geçiyorsun anlamıyorum.
    Bak onlar beyin özürlü olarak yaşamaktan mutlu, sen neden bir kol için dert yanıyorsun. Benimde bir bacağım yok ama çok şükür ki beynimi bu tarz insanlardan çok daha iyi kullanabiliyorum. Unutma sen bu tarz beyin özürlü insanlardan çok daha az özürlüsün ve mutlu olmak için onlardan çok daha fazla sebebin var. Tek yapman gereken bunları ortaya çıkartmak için aklını kullanman ve ona sahip çıkman.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Benim derdim senin derdini döver muhabbetine girmek istemiyorum ama inan senin yerinde olmak için neleri feda ederdim bilemezsin... Hatta bir kolunu alacağız, sağlığına kavuşacaksın ama sadece 1 yıl yaşayabilirsin desinler vallaha hemen kabul ederim...
    Haline şükret güzel kardeşim...

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Allah herkese şifa versin...

Tek kolunun olmamasını bırak hiç bir şey ölmek istemene sebep değil.. Yaşadığım sıkıntıları, ameliyatları vs.vs. anlatsam ohoo ben bile anlatırken bu kadar şeye nasıl dayanmışım ki diyorum. Ben de 24 yaşındayım 8-9 yıldır hastayım birçok kez ameliyat geçirdim hala da olmam gereken ameliaytlarım var artı sağırım vs.vs.vs.

Her zaman acaba duymamak yerine tek kolum olmasaydı yada bacağım olmasaydı ne olurdu diye düşünürüm. Her zaman haline şükretmen gerekir. Bir ameliyat sebebiyle sol tarafımın komple felç olma ihtimali vardı hem felçli hem de sağır olduğumu düşünsene? Yada böyle de arkadaşlar var burda felçli olup hareket edemeyen eşine muhtaç olan ailesine muhtaç olan.. En azından (afedersiniz) tuvalet ihtiyacını kendi başına giderebiliyorsun. Yemeğini vs. tüm ihtiyaçlarını kendi başına giderebiliyorsun. Ha yazıyı mı bize nazaran daha zor yazıyosun olsun ne olacak ki? En azından yazmayı biliyorsun ve karşındakiyle anlaşabiliyosun. Klavyeyi 2 eli olanlar 10 parmağını da kullanıyor mu ki? Sadece 2 işaret parmağıyla yazanlar var. Ne olmuş yani tek elinle yazarsan? Hem uzun süre yazdığında alışır ve bu durumda kendini geliştirirsin..

Elalemin bakışlarına gelince... Milletin hareketlerine, sözlerine vs.vs. göre hareket edersek sağlıklı bile olsak sağlıklı hareket edemeyiz
    İnsanlar hep düşünür iyi-kötü yani ne olur ki baksa baksın belki ders alır belki senin sayende dua eder belki sana dua eder. Belki senin sayende Allaha şükreder. Ayrıca ben bile sizin sırf bu düşünceleriniz yüzünden bir engelli gördüğümde ne yapacağımı şaşırıyorum ilk söylediğim şey Allah herkese acil şifalar versin bir yandan da aklımdan geçiriyorum acaba benden rahatsız oldu mu vs. gibi hatta oturduğum yerden yer verdiğimde bile düşünüyorum hani burdaki bazı arkadaşlar diyorlar ki siz yardım etmeyi teklif etmeyin eğer bizim ihtiyacımız varsa yardım isteriz öyle şey mi olur?

Ve kimsenin ne düşündüğü hiç umrumda değil. 1 Yıldan fazla yüzüm felçliydi gözlerimin halini dudaklarımın halini anlatamam görmen lazımdı Çok şükür ki atlattım geçti zamanla ama hala ağlayamıyorum gözlerimden yaş gelmiyor. Falan filan işte ozaman da birçok kişinin bakışları arasındaydım ama yapacak bir şey yok baksınlar yani napıyım kendi keyfimi niye bozayım? Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer gayet de güzel sadece değerlendirmesini bil yeter...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Onurcan;
    Sülalenin erkek büyük torunu benim, rahmetlik babannemden tut halama kadar okadar şımarık yetiştirilmişimki 1 dediğimi 2. kez tekrarlamazdım olurdu. Neyse büyüdük okula başladık, orta okulda arkadaş çevresinden derslerim iyi değildi okulu bıraktım. Nerde çakallık var pislik işler bela var orda biz. Okuyacağım dedim dışardan orta okulu bitirdim. Liseye kayıt yaptırdım hemen, öyle iyiydiki derslerim lise sonda edebiyattan 1 puan yüzünden teşekkürü kaçırdım. Lisede öyle seviliyorumki okuldaki hocalarımla abi diye konuşurdum ve halen görüşüyorum. Yaptığım her hatayı görmezden gelirlerdi. Hata dediğim (sigara içerdim arama yaparlardı benim pakete eller yokmuş gibi tamam geç derlerdi) Liseyi bitirdim, iş hayatına atıldım Bosch servisine işe başladım. Beraber çalıştığım teknisyenle anlaşamıyorduk ama patronum çok seviyordu beni. Kafam bozuldu başlarım işine dedim çıktım patronum geri çağırdı. Başladım yine bir gün tatsızlıktan çıktım işten. Komşumuz sağolsun bir resmi kurumun ayak işlerini yapmam için yanında götürüp getiriyordu, orada da sevdirdim kendimi ama genciz ya fırtına gibiyim, kısa sürede şöförlerle sanki 30 senedir beraber çalışıyormuşuz gibiydik. Onlara görede adım söylendimi akan suları durdururlardı, bu sırada öyle alkol kullanıyorum ki artık damarlarımda kan yerine alkol dolaşıyor, nerde akşam orada sabah paraya para demiyorum ve geldi askerlik zamanı...

Askere gittim geldim liseden bir arkadaşımla çok samimi şekilde görüşüyoruz arkadaşız, onların mahalleye gidip gelirken mahalledeki arkadaşlarıylada arkadaş oldum. Lise arkadaşım askere gidecek, diğer arkadaşları evlerine davet etti yemekti eğlenceydi vs vs bende değişiklik olsun diye dışarıda piknik yapalım masraflar benden dedim. Neyse günlerden 28.09.2003 pikniğe gittik ve dönüş yolunda okadar yavaş git dememe rağmen 2 araca makas attı veeee güüümmmm sesi halen kulağımda direğe vurmuştu öküz herif. Neyse ben yerde yatıyorum etraf insan dolu falan filan derken hastaneye götürüldüm ameliyat masasına yatırıldım, gözümü açtım yoğun bakımdayım. 39 Gün yattım, sayısını hatırlamadığım ameliyatlar oldum. Milyarlık ilaçlar kullandım ve bu arada askerden geldim çalışmıyorum ssk yok herşey parayla ameliyatlar ilaçlar vs..

Arkadaşımın teki aynı kazada öldü, ben sakat kaldım. Şoför mü? sapa sağlam burnu bile kanamadı ve bana ne maddi ne manevi destekde bulundu. Neyse yine ameliyat için hastanelere gidip geliyorken tam evden çıkacağım telefon geldi ve 1 arkadaşımın kendi kullandığı aracın kaza yapması sonucu camdan fırlayıp kullandığı aracın altında kalarak öldüğünü öğrendim. Öğleye kadar hastanede işlerimle uğraştım öğlen arkadaşımın cenazesine katıldım bastonlarla. Neyse yine aradan 6 ay geçti ameliyatlar sonucu bacağım güçlensin diye yürüyüş yaparken bir arkadaşımın abisini gördüm ve arkadaşımın öldüğünü söyledi yıkıldım. Ölürkende adımı sayıklayarak gidemedim yanında olamadım o neler çekti diyerek nefesini vermiş olduğunu öğrendim. Neyse onuda atlattık aradan seneler geçti (özel hayatımda bazı değişiklikler oldu orayı yazmıyorum ) 2008 senesinde Almanya'ya gittim. Bazı sorunlardan dolayı geri döndüm ve evimi aldım, eşyalarımı aldım. O sırada işe girdim, çalışırken aradan 4 sene geçti başıma başka talihsiz bir olay daha geldi (burasıda özel yaşantım yazmıyorum) Tam yıkıldım, isyan edecekken terör estirecekken katliam yapacakken, bu arada sevenlerim peşimi bırakmıyor ve herzaman destek oluyorlar vs vs.

Çok sevdiğim bir abim, bir kuruma işe aldırdı beni. Kendisi idari amirim oldu ve elinden gelse 7/24 benimle olacak gözü hep üzerimde afedersiniz wc bile peşimden gelecek o derece takipteyim. Tabi takip etmesinin nedenleri var, oda bende saklı kalsın...
    Sonuç : kazadan dolayı sağ dizden altta his yok,ayak bileği donuk oynamıyor hareket yok kan dolaşımı bozuk, sağ el parmakları pençe el güç kaybı var...

Hayatımdan kısa özette bulundum ki belki pay çıkartırsın kendine, neydim ne oldum ve ne oluyorum. İsyan edeceğim, yakıp yıkacağım derken Yüce rabbim fırsat vermedi bana. Her zaman inançlı ol, dua et, isyan etme. Ne Ramazan bilirdim ne Kandil bilirdim. Başta dediğim gibi damarlarımda alkol dolaşıyordu, kaza yaptıktan sonra herşeye tövbe deyip sınavı başarılı şekilde geçmeye çalışıyorum...

Yolun bahtın açık olsun...

Üye
    xcoll Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde bir kolum bilekten yok.
    İki eli olup benden çok daha yavaş insanlar var...
    İlk zamanlarda benimde biraz canım sıkılmıştı bu olaya ama sonra şöyle birşey fark ettim...
    Sabahlara kadar düşüneyim, üzüleyim, ağlayım hatta olmadı intihar edeyim... Geri gelecek mi? Ne yazık ki hayır...
    O zaman ne yapacağım? Olmadı kolumu kabul edeceğim. Şimdi belki banada bazen insanlar acıyarak bakıyordur, çok dikkati çekmiyor çünkü kimseye bakmıyorum o gözle. Bazen biri bana yardım etmek istiyor kolum yok diye, istemiyorum. Tek başıma yapmaya çalışıp, yapıyorum... Ki herzaman o insanlar yanımda olmayacak, kendi başıma birçok şeyi yapabılmem gerek...

Bak bence sen şunu hiç unutma; Herkes sana acıyarak bakacak, gerektiğinde yardım edecek, otobuste yer verecek... Sen engellisin, çünkü kolun yok senin, bunu kabul et...
    Sana acıyarak bakmaları gayet normal değil mi? Sende başkalarına bakıyorsundur. Önemli olan söylediklerimi kabul et, böyle yaşamaya bak. Kimseleri de dikkate alma!

Hayat yaşadıkça güzelll...

Üye
    OnurcanG Avatarı

Gerçek Adı
    Onurcan
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi beterin beteri var, çok şükür sağ elimide kullanabiliyorum az da olsa. Hepiniz Allah'a emanet olun.

Üye
    nargül Avatarı

Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evet beterin beteri var, sanma ki dert sadece sende var. Sendeki derdi nimet sayanlarda var demiş Mevlana...

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Onurcan şaka mısın sen kardeş..
    İntiharı düşünüyormuşsun, nefes aldığın yerler morg gibiymiş, falan..
    Güldürdün beni...
    Canım kardeşim senin yerinde olmak isteyen o kadar çok insan var ki bu sitede,
    ama hepimiz engelimizle barışık yaşamaya çalışıyoruz..

Kendimden örnek vereyim;
    İki kulağım da hiç duymuyor ve insanlar önümden de arkamdan da ne konuşurlarsa konuşsunlar umurumda bile değil.. Senin gibi düşünsem 99 kez intihara teşebbüs etmiştim..

Hayat güzel canım kardeşim, keyif almaya bak..
    Yoksa sıkıntı yapmak için 1001 türlü bahaneyi herkes bulur...

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    14:07
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim eller ayaklar rahatsız, bende zamanında isyan ettim. Allah bir daha o günlere düşürmesin. Halen yoklar bu nefs ve şeytan. Napalım sabrediyoruz vesveselere, gül geç. Hani bir kitap var s*tt*r et diye okumadım ama okuyanlardan dinlediğim kadarıyla tek önemli senmişsin. Ha bu bize ve toplum yaşantımıza uymuyor ama yeri geliyorrr s*tt*et diyesimiz geliyor
    OnucanG Datca mı oooo ya oğlum ne kullanıyorsun Git hayatını yaşa, burada dertsiz bir Allah'ın kulu yok. Kendini daha da bunaltıpta hayatını zehretme.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon