Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu hikayelerden kitap oluşur. Benimde engelim, var işitme engelliyim. Sadece ince sesleri duymuyorum ve duyduğumu anlayamıyorum. İşitme cihazımı ise zil telefon vs. gibi ince ve tiz sesler için taşıyorum. Hiçte isyan etmedim çünki 4 yılık İlahiyat bitiren amcam şimdi 42 yaşında ve bunama hastası. Kısaca 2 yaşındaki çocuğun 42 yaşında beden taşıması gibi. Ona da şükürler olsun, konuşamıyor yediğini yarım saat te yutamıyor, ayakta durmakta zorluk çekiyor. Sürekli panik halinde oturup kalkıp duruyor, daha neler neler yazmakla bitmez.

Acınacak olan sen misin, ben mi, yoksa amcam mı bunların hepsi dünya için, imtihan için, kulluk görevi için. Rabbim seni gördükten sonra başkası acımış, iskence etmiş yada dalga geçmiş hiç önemi var mı? Sen haline şükret kardeşim. Rabbim hepimizi beterinden korusun, sabrın ile cennetine kabul buyursun inşallah.

Üye
    dünyalı Avatarı

Gerçek Adı
    efe
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6

Arkadaşım hep duyarız ya, hayat bir sınav diye. Bizim sorular biraz daha kazık gelmiş o kadar, ama inan mükafatı da büyük olacaktır. Sıkıntım var bıktım diyorsun; fakir, milyarder, sakat, sağlam, kadın, erkek kimin yok ki? Bize düşen onlara sabretmek.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Onurcan kardeşim dert bende deme, senin durumunda olmak isteyen kaç kişi vardır bir düşün.

Bakışların ve bazı diyalogların rahatsızlığı herkesin sorunu, ama bu bugünden yarına çözülebilecek birşey değil, toplumdaki bilinç düzeyiyle alakalı bir durum ve değişmesi hatırı sayılır bir zaman gerektiriyor.

Sana ve tüm engelli kardeşlerime ALLAH c.c tan kolaylıklar, şifalar ve sevdikleriyle huzurlu bir yaşam dilerim.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Kamera nerde ? nereye el sallıyoruz..?

Üye
    dünyalı Avatarı

Gerçek Adı
    efe
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6

mac72;
    Abi süperdi

Üye
    mehmet barış Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    22.10-2016
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet tüm engeli kardeşlerime öncelikle geçmiş olsun diyorum. Kardeşlerim, bunların hepsi bir imtihandır, hepimiz sabırlı olmak zorundayız. Hele hele intihar kelimesi özellikle bizlere hiç yakışmıyor. Rab'bimin huzurunda biliyormusunuz bizler daha kıymetliyiz. Onucan kardeşim sen kendini hiç üzme, herkesin rızkını veren Allah'tır. Biliyorsun ki şimdi engelli insanlar azda olsa bir maaş alıyor, eskiden bu da yoktu. Dilerim Rab'bimden herşey daha güzel olacak. Bizler yeterki Rab'bime bağlı olalım. Hepimiz bir birimize dua edelim, tüm kardeşlerimi saygıyla selamlıyorum ve Allah'a emanet ediyorum...

Üye
    idrs Avatarı

Gerçek Adı
    idris
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar fazla destan yazmaya gerek yok. İnsanların engelleriyle alay eden xxx e şunu söylemek gerek; it ürür kervan yürür.
    Bizleri yaratan RAB elbet onlara ruhlar aleminde hesap soracaktır. Fakat bu dünyalık iş, kahpelik adamın kanın da varsa siz onu eğitimle de düzeltemezsiniz. Bu tür 11'li lerin.

Üye
    engelli_eskisehir Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    alabama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazılanlar başlık sahibine ithafen yazıldı ama bende de bir süredir aynı sorun vardı. Burada yazılanları okuyunca ben de kendi hesabıma dersimi aldım. Özellikle Plumeria ve Gönülyarası'na paylaşımları için çok teşekkür ederim.

Üye
    mehmet barış Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    22.10-2016
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İdrs kardeşim doğru söylüyorsun ama yinede bir birimize moral vermek lazım, saygılarımla kardeşim.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

engelli_eskisehir;

Yardımcı olabildiysem ne mutlu, yaşadıklarım ve yazdıklarım kısa özetti, intihar etmek ve katliam yapmak için neler var neler de...

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Merhablar.
    Öncelikle Plumeria ve Gönülyarası'na büyük geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Büyük bir sınavdan geçmişsiniz. Bilmenizi isterimki şu dünyada bırakın engelli olanları engelsiz olanlarda bile binbir türlü dert var. Yani anlayacağın şu; yeryüzünde bulunan bütün insanların, bitkilerin, hayvanların vs vs kendine göre dertleri vardır. Ben bile bazen kendime ağlarken niye sağlam arkadaşlarım bana ne dese beğenirsiniz? Senin yerinde olmayı ne çok isterdik! Şaşırmadım değil de hani yaşamayan bilemez. Dışarıdan bakılınca davulun sesi hoş gelir.
    Hepimizde dert olması önemli değil, önemli olan bunlarla nasıl mücadele edeceğimizdir. Sorarım sana sen küçükken okul çıkışında diğer yaşıtların tarafından hiç taşlandın mı? Yada ne bileyim nereye gidersen git kapılar yüzüne çarpıldımı? Bunları yaşadım ben. Ha, yeri geldi oturdum ağladım, okula gitmek istemedim. Yeri geldi ölmek istedim, neler neler düşünmedim ki. Dalga geçilmeler, alay edilmeler. Okul konusunda anacığımın zoruyla mezun oldum ve şuan lisans mezunuyum ve ilk başvurumda kapıdan içeri alınmayan özel kurumda şimdi en iyi sevilen personeliyim. Bunları yılmadan yaptığım mücadeleme borçluyum. Hazıra herkes koşar ama önemli olan önüne konulan engeller değil o engelleri nasıl aşabileceğindir.

Demişsin ki staja gittim, bana bunları bunları yapmamı istediler. Bana onları bile deme zahmetinde bulunmadılar, deseler yapardım. Staj zamanımda masada sildim, yerde sildim. Yeri geldi müdürden azarda yedim bunları zaten yaşamadan hayatı hiç bir sekilde öğrenemeyiz. Millet müdürden tırsardı onun korkusuna ben silerdim masayı düsün yani o derece
    Milletin bakış açısına gelince, banada tuhaf bakıyorlar, sürekli bakıyorlar. Bunlar benide rahatsız ediyor ama bende onlara baktıkça beni anlıyor olmalılar ki gözlerini kaçırıyorlar. hafif bir gülümsemem onlarında gülümsemelerine neden olabiliyor.
    Bana bir şey mi diyorlar, bende onlara diyorum dediklerine pişman oluyorlar. Yada ne bileyim hayata hep neşeli gözlerle baktığımdan olsa gerek, her söyleneni espiriye vuruyorum karşılıklı kahkaha atıyoruz.
    İşte hayat bir ayna gibidir nasıl bakarsan öyle görürsün :

Üye
    skolyozlu Avatarı

Son Giriş
    13.06-2012
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanlar o kadar acımasız ki, neden böyle insanlar bazen keşke insan olarak dünyaya gelmeseydim diyorum. Böyle başkalarını küçük düşürmeye çalışanları gördükçe, sana verebileceğim çok bi tavsiye yok belki ama şöyle düşün; Senden ne kötüleri var her işinde hatta tuvalet ihtiyacını karşılarken bile başkasına muhtaç olanlar var, kendi yemeğini yiyemeyenler, giyinemeyenler, konuşamayanlar, yürüyemeyenler var. Hatta bacaklarının hissetmemesini geçtim, kesik olanlar bile var. Arkadaşım bunları düşünerek motive olmaya çalış ve hayata sımsıkı tutun. Sevenlerinin sana ihtiyacı var.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sakat çocuğu olan anne babaya çok görev düşüyor, ama bizim ülkemiz gelişemedi daha o kadar.. İlacını al, beden yarasını iyileştir tamam bitti görevim sanıyor ailelerin bir kısmı, ve salıyor sakat çocuğunu dünyanın en vahşi hayvalarının arasına, yani insanların ortasında bırakıyor.... Bence asıl önemli olan ruh halinin tedavisi.. Küçük yaştan yetişkin olana kadar ve yetişkin olduğunda gerek duyacak olursa devam ettirerek psikolojik destek almalılar.. Bedenini kabullenene kadar uzman kişilerin kontrolünde olmalılar.. Hatta diğer sakatlık grubundan kişilerle terabi seansları düzenlenmeli vs.

Toplumun tacizi ile öyle inşallah maşallahlarla, benden beteri var şükür yarabbiilerle başetmek mümkün değil..Kaldıki aile içinde bile kabul görmeyen, aşağlanan sakat insanlar var.. Profesyonel destek almadan çıkamaz insan bu ruh halinin içinden...Sakatlığı ne olursa olsun çocukların psikikolojik destek almaları zorunlu hale getirilmeli..

Neden farklıyım, neden toplumda yer edinemiyorum, dışlanıyorum, tuhaf, itici bakışlara maruz kalıyorum, neden sakatlığımla ilgili konuşmak istemediğim halde hep sakatlığım üstüne sorulara maruz kalıyorum vs.vs.vs. bunları düşünerek yaşanmaz bu hayatta.. Zehir zıkkım olur yaşamak.. Kendi bedenini sevmezsen, sen kendi kendini hor görürsen çiseden nem kapacak kıvama gelirsin.. Mesela sen ruh halini dengede tutmak için çabalarsın, gelir bir dengesizin biri tek lafı ile alt üst eder seni, ya da bir ters bakışıyla yapar bunu, ama nasıl yapar "SEN İZİN VERİRSEN" yapabilir..

Normalde düşüncem, bedenin hasta, sakat ya da farklı nedenlerle çirkinse asla toplumda hak ettiğin değeri görmezsin, senin farklılığın-bedenin, aşağlık kompleksi olan insanların kendileri ile şişinmesine malzeme olur.. Hiçbir zaman insanlar sana doğruyu söylemez.. Sakatsın ama şöyle iyi bir insansın, böyle özellliklerin var falan vesaire hikayeler yazarlar.. Bence gerçekle yüzleşip üstüne gitmek ve kendini olduğun gibi kabullenmek doğru olan.. İzin vermeyin insanların sizi hikayelerle uyutmasına!! Ben ne halde olduğumu, nelere yetip yetmeyeceğimi biliyorum, lüzümsüz tesellilere ihtiyac duymuyorum diyebilin! Körüm, topalım, kollarım yok, ellerim yok vs. diyebilin yüksek sesle!

Etrafınızdan dağılan kaçanlar olacaktır, insan tavrını bozmadan devam ederse yaşantısına, zaman içinde yanında çook çook ince eleklerden geçmiş, süzme, hakiki, su katılmamış eş, dost, arkadaşlar bulacaktır, ben inanıyorum buna..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Bacıbey'in dedikleri üstüne kelam etmeye gerek yok

Başlığı açan arkadaşımızın da zaaten kendini toplayacagına inanıyorum.

Fakat bacıbey'in bence söylediği en önemli kısım şurası:

"Etrafınızdan dağılan kaçanlar olacaktır, insan tavrını bozmadan devam ederse yaşantısına, zaman içinde yanında çook çook ince eleklerden geçmiş, süzme, hakiki, su katılmamış eş, dost, arkadaşlar bulacaktır, ben inanıyorum buna.. "

BU söze gerçekten katılıyorum. Yedi senedir bu sitedeyim. ÇOk kişi kendisini saklamayı becerse de aslına rücu etti Eşek, altından kaftan giyse de sonuçta eşekliği ortaya çıkıyor sonradan

Şu an yanımda hakiki, su katılmamış bir dostum var: Sema

Ha Sadece Sema ile dolaşıyorum diye laf atanlar da oluyor ama tınan kim
    Yok efendim yalnızmışız, yok efendim adam olsa yalnız kalmazdı gibi bıdı bıdılar

Üye
    emrealgl Avatarı

Son Giriş
    23.12-2012
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlginç yazılar okudum arkadaşlar.Ve başlığı açan intiharı düşünen arkadaşa değilde sizlere şaşırıyorum.Eleman 18 yaşında ruh duurmu hasas bir süreçten geçiyor sağlıklı olan o yaştaki başka çocuklar bile genelde bunalım takılır.Bunlar olağan şeylerdir.Ama ilginç olan hepinizin nasihat ders verme ti ye alma tavrınız.İlginç gerçekten.Bu yazılarınızla umarım çocuk intihardan vazgeçer

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon