Sayfa 2 / 18 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 263 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yakamoz06 Avatarı

Gerçek Adı
    yakamoz
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ayça hanım güzel söylemişsiniz tamam karşı taraf yüreksiz diyelim. Peki birde diğer açıdan bakalım, acaba onlarda sizi ulaşılamaz görüyor ve yaklaşmaya korkuyor olabilir mi? Çünkü bu saydığınız meziyetler karşı taraftada yoksa size yaklaşmak biraz zordur bence...

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler
    İşte şanssızlık double bende

Hayatın zorluklarını biliyorum, 3 yaşımda hastanelerle tanıştım. Kaybettim, üzüldüm, acı çektim ama çok şükür bügün bu noktadayım. Hayatta gerçek mutluluklar ne biliyorum, neye üzülmeli neye üzülmemeli... Hayatta önemli olan şey en iyi çekenler bilir. Kısaca damdan düştüm ve düşmenin ne olduğunu biliyorum. Geçen bir danışanım su soruyu sordu ve beni çok şaşırttı...

Şuan sahip olduğun kimlikler mi yoksa mutlu bir ilişki mi dedi?

Düşünmeden mutlu bir ilişki dedim çünkü ilişki demek ruhsal doyum demektir. Ruhsal doyuma ulaşmış biri her şeyi başarır. Kariyer eğitim sosyallik vs çünkü güç alır. Ben 3 yaşımda hayatın gerçek yüzüyle tanıştım, ergenlik çağında tek yapabileceğim okul ev arasında mekik dokumaktı. Sosyallik sıfırdı bunun nedeni de özgüvensizlikti. Şöyle düşünün, bir antreman da süreklü sağ kolu çalıştırırsanız sağ kolunuz gelişir. Bense verdiğim mücadeleler zamanında olan özgüvensizlik vb sebeplerden dolayı yatırımımı kariyerime yaptım. Şuan bu konumda olmamın tek nedeni bu.

Ama şunu da düşünmek gerek... Mevlana’nın dediği gibi
    Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen cevizin hepsini kabuk zanneder

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabii ki kafada bitiyor ama o kafa "kafalar" olması gerekiyor Tek kafa bir yere kadar )))

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:37
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgiyi arama konusunda engelsiz olan birine gönül verdim bir zamanlar, o elinin tersi ile itekledi. Ama ben engelimden dolayı, onun engelsiz olmasının bana avantaj getireceğini düşünerek hiç hareket etmemiştim. Hatta onunla sohbet ederken ben engelli olduğumu dahi unuturdum. Nitekim engelli olduğumu hatırlatanda kendisi oldu. Halkımız arasında dolaşan zırva bir söz varya; davul bile dengi dengine diye. İşte bu sözün bir benzerini sarf etti. Ha belki kendi duyguları, hayalleri doğrulturusunda dedi, yada bunun benim için en iyisi olduğunu düşündü ve bu sözü söyledi. Bilinmez, detayı onda gizliydi, zaten bayanları kim çözmüş ki ben bir sözle çözeyim

Neyse, dedim demek ki gerçekten davul dengi dengine. Bu gerçekten kaçmayayım, artık engelli olduğumu kabul ettim ya, engelli birisi ile denk geldim... İyi, hoş, güzeldi ama biraz kafa yapısı uymasada olur gibiydi. Ama onun günlük işlerini bir kaç aparatla yaptığını öğrendim. Kendimi artık iyi biliyorum, sınırlarımı, gücümü, altından kalkacağım yükü... Düşündüm, bu kızcağız ilerde benim gücüme muhtaç kaldığında ben yetersiz kalıcam, çünkü zayıfım, gücüm az, ve de bende engelliyim. Bu gerçeklerden kaçmadım, kaçsam belki de yanlış adımlar atıp benim değilde, onun için yanlış kararlar alacaktım. O beni sevmiş olabilir, ancak onun iyiliği için bitirmek en mantıklısı idi. Bazen insan değer verdiği bir insanı, eğer ilerde zarar görecekse bırakıp gidebilmeli..

Sonuç; şimdi diyorum, acaba bu engelli kız için benim düşündüklerimi, o engelsiz kızda benim içinmi düşünmüştü? Aman acaba o engelsiz kızın verdiği kararı anlayabilmek için karşıma bu engelli kızımı çıkardı? Yoksa daha başka derslermi vardı arka planda? Ben şunu derim hep, karşımıza çıkan her insan, aslında boş yere çıkmıyor. Ya bir ders vermek için, ya da hayattan ders alabilmek yolunda sana vesile olmak için çıkar. Ben bu yaşadığım iki gönül olayından dersimi aldım. Yaradanın anlatmaya çalıştığını anladım..

Engelli, engelsiz farketmez, eğer ki iki taraftan birisi gönlünü ortaya koymuyorsa, hayatının kararını alamıyorsa, evlilik falan olmaz. Engellide olsa, engelsiz de olsa her iki tarafta karşılıklı çıkmalı bu yolu, gerisi gelir sonra..

Üye
    ferdi5519 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan yıldırım
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ -Çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tavsiye etmem. Biri sağlıklı olmalı, gerçekler yalan söylemez(

Üye
    pro_license Avatarı

Gerçek Adı
    murat arslan
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    BURSA BURSA BURSA !!!
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşiniz zor, evlilik olayı sarmış etrafı.

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Nur-u Dilara

Düşüncelerine katılıyorum. Yine dönüp dolaşıp konu yüreğe ve cesarete çıkıyor. İnsan isterse herşeyin çözümü var. Eğer bir bayan ev işi yapamayacak diye evlilik düşünülmüyor ise onunla günümüz de temizlik şirketleri var. Yemek konusuna gelince şartlar kadının durumuna göre inşa edildiğinde sorun ortadan kalkar. O da olmuyorsa bugün geçimini sağlayıp ayakta durmaya çalışan bir sürü insan var iş diye çırpınan. Bir yardımcı tutulur bir şekilde halledilir. İnsan yeter ki istesin çözüm bulmayı. Burda tabi şu geliyor gündeme, bunların hepsi paraya bakar. Doğru! İşte kısır döngü de bu noktada.

Üye
    pro_license Avatarı

Gerçek Adı
    murat arslan
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    BURSA BURSA BURSA !!!
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam ben hatalıymışım. Bir daha yapmamaya çalışacağım.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İki tercihe bakıyor bence olay.. Sağlam olan taraf içinde, sakat olan taraf içinde iki tercih..
    Sağlam kişinin sakat eş tercihi düşmanları sevindirecek, dostları üzecek bir tercih olur. Bir Allah kulu bile canı gönülden yanında durup, destek olmaz. Hatta ve hatta sanki çok büyük bir ayıp işlemişin gibi, hata etmişin gibi bir sakatı sevmekle, düşmanlar; "hıh layığını buldu, oh olsun, yaşasın bir sakatlada sürünsün, o zaten daha iyilerine layık değildi, benim layık olan, ondan daha iyi eşim olacak benim" derler.. Diyorlaaar. Dostlar da" vaaah vaaah, yazııık! onca zaman durdu durdu da gitti bi sakata vardı, ailesinin hayallerini suya düşürdü, Allah yardımcısı olsun" derler, acırlar..

Burada sağlam kişinin önünde iki tercih var. Ya bu seslere kulak tıkayıp bildiğini okuyacak, ya da etrafına toplanan insanların mükemmellik anlayışına göre eş tercihi yapacak. Yani desinlere gidecek. Yaniiii en iyi eş, en iyi iş yarışmasına dahil olacak..

Sanki sakat olan taraf için olay farklı mı? Bence değil.. Toplum insana ister istemez hırs yaptırıyor.. "Sakattır, bulduğuyla yetinsin, tercih hakkı olabilemez" derler.. Sakat olupta en iyi eş, en iyi iş, en iyi şu, en iyi bu hırsına girenlerde var. İlk başta dediğim gibi, benim gözlemlerime göre her iki tarafında önünde iki seçenek var. Ya kalbinin sesini dinlicek, nerde kimle huzurlu olacaksa ortadaki şartlara aldırış etmeden onu seçecek, yada hırs yapıp desinlere gidecek.. Benim bu zamana kadar gördüğüm insan manzaralarından gözlemlediğim bu.. İlk etapta hiç kimse "aman ben bi sakatı seversem onla yaşabilir miyim acaba" demez, düşünmez. Annem ne der, babam ne der, alalem ne der vs.vs..

Sağlam olan tarafta, sakat olan tarafta hangi seçeneği seçerse seçsin hesap sorulamaz, kızılamaz, küsülemez bence.. Allah yolunu açık etsin der, hayır duanı eder gidersin.. Ama bence insan kimin yanında huzurlu ve mutluysa onun yanında kalmalı. O insanın şartları ne olursa olsun, herhaliyle kabulümdür diyebilmeli de nerdeeee...

Üye
    kanber Avatarı

Gerçek Adı
    Kanber
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

En güzel yorum bu olsa gerek.

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsan "ne derler" diye yaşıyorsa, zaten hiç ilişkiye kalkışmasın. Bu sağlıklı diye adlandırılanlar için de geçerli.

İnsan "ne derler" diye düşünüp mü karar verecek kimi sevip sevmediğine?

Ayrıca "hıh layığını buldu, oh olsun, yaşasın bir sakatlada sürünsün" diyen bir zaihniyetin insanlığından şüphe ederim. Eğer biri bu düşünceli insanlar ile karşı karşıya kalıyor ise insanlarla olan iletişimini sorgulasın derim ben.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ayça hanım;

"Onun olmasın hiçbirşeyi, herşeyin en iyisi benim olsun, diğerleri beni gölgede bırakmasın" zihniyetindeki insanlara işlemiyor iletişim taktiklerinin hiçbiri.. Burada sorgulanması gereken kişiler arası iletişim değil. Zaten bu sözleri sarfeden insanlar hayatta sürekli kaybetmiş, ezik insanlar. İçlerini hased bürümüş insanlar, başkalarının sahip olduklarında gözleri kalan aç insanlar. Yani onlar etraflarında sürekli kazanan, iyi yaşayan insanları görmekten huzursuz olan tipler.. Çevrelerindeki insanların geneline karşıda böyleler..

Verdiğim örneğe yaptığınız yorumdaki gibi o insanların insanlığından şüphe etmekte haklısınız..

Üye
    olgun452 Avatarı

Gerçek Adı
    OLGUN
    Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    Bende kesinlikle katılıyorum size. İki engelli insanın hayatını birlikte sürdürebilmesi gerçekten çok zor. Ama bu engeline göre değişir. Ben şahsen evleneceğim kişinin engelsiz veya çok az engelli olmasını tercih ederim.
    Saygılar

Üye
    kanber Avatarı

Gerçek Adı
    Kanber
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olgun kardeşim herkes senin gibi düşünürse, o zaman kimse evlenemez. Sap gibi kalırsın...

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bacıbey sorun zaten bu zıhnıyetlerı bilip birde onlara prim vermekte. O tür insanlara verilecek en güzel cevap sırt sırta verip mutluluklarıyla cevap vermek. İşte bunu yapabilen yok o ayrı ))))

Sayfa 2 / 18 İlkİlk 12345612 ... SonSon