Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 4101112131415161718 SonSon
Toplam 263 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kelkit Avatarı

Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben kendim engelliyim ve engelsiz biriyle evlendim, o engelliyime onem vermedi ama ailesi engelli gelin istemedi bu yuzden biz bosandik.
    Konu Kelkit tarafından değiştirilmiştir (24.07-2014 Saat 01:59 ).

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki insan birbirini seviyorsa engelli yada engelsiz açıkca konusulmalı.. Hayatlarındaki engel onlar için ne kadar önemli göz ardı edilebilir mi? Gelecekte hayat standartlarında neler bekliyolar? En önemli noktalardan biriside bence Ailelerin anlaşıdır. ( ben kendisiyle ewleniyorum ailesiyle mi ewleniyorum demeyin ) bu saydıklarımda ortak nokta bulunabiliyor ve o iki insan gerçekten birbirini seviyorsa MUTLULUKLAR ( tabi herseyin bası kısmet)

Üye
    jonquil Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şahsen engelli biri olarak engeli olan birisiyle evlenmeyi tercih ederim. Neden derseniz çünkü ancak bizleri engelli birisinin daha iyi anlayacağını düşünüyorum.
    En basitinden düşücek olursak ,bizler ne kadar çaba sarfetsek de karşı taraf engelli olmadığı sürece bizi anlaması çok zor. Sürekli empati kurarak hayatını geçiremez düşüncesindeyim.

Ha bu kısmet işi tabiki... Allah nasip ederse herşey olur tabiki.

Ama günümüz şartlarına bakılığında bizleri hala toplum kabullenmiş değil bence. Ve en büyük sorun bir gün kendilerinin de engelli olabileceklerini hiç düşünmeden konuşup hareket etmeleri ....

Çevreme baktığımda erkeklerin % 95 dış görüşüne önem veriyor. Yani bırakın engelliyi , zekayı , anlaşabilir miyimi vs. vs... sadece güzel arıyorlar. Yani manken : )

Kadınlar ise daha çok paraya odaklanmışlar...

Aşk engel tanımaz vs vs ... Bunlar sadece filmlerde ve nadir görülen olaylardır

Yani kısaca bu konu çok uzar gider... Ama benim şahsi düşüncem bir gün evlenirsem engelli birinden yanan olur...

Üye
    Kelkit Avatarı

Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

jonquil, dusunceleriniz hakikati gosteriyor, size katiliyorum.

Ben 17 yasinda bir 19 yasinda olanla evelendim - Ikimizde cocuktuk. Simdi evlenmek istemiyorum ama isteseydim engelsiz biriyle asla evlenmem, cok gencken 'ask' her seyin caresini bulur sandim!

Burada, bir cok onenli bir noktaya dokunmak istiyorum: Herkes "engelli" dertlerini bir seyi yapamamak olarak inceliyor, ama bazi engellilerin ikinci bir derdide var, oda engelligin vucuda, yada yuze, yaptigi degisiklik herkese acayip gorunuyor: Bir engelli kimse guzel veya yakisikli olamiyor. Mesela: Eger birisinin isitme engelliyi varsa bu kimse guzelligini kaybetmemistir, sadece kendisinin isitme durumuyla cabalamasi gerekir. Ama, eger bir kadin bir ayagini kaybettiyse hic bir erkek onu sevemez - Dediginiz gibi, "Aşk engel tanımaz vs vs ... Bunlar sadece filmlerde ve nadir görülen olaylardır".

Yazikki sizing kadin veya erkek oldugunuzu ve kac yasinizda oldugunuzu bilmiyorum tecrubelerinizi anlamak icin.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

esin32:

Yazdiniz, "iki insan birbirini seviyorsa engelli yada engelsiz açıkca konusulmalı"- Acikca konusmadigimizi nereden cikariyorsunuz??

Ve, yine yazdiniz, " En önemli noktalardan biriside bence Ailelerin anlaşıdır. ( ben kendisiyle ewleniyorum ailesiyle mi ewleniyorum demeyin )" Ne zaman bunu soyledim? Siz benimlemiydiniz?

Neden benim hakkimda boyle karar veriyorsunuz? Beni tanimiyorsunuz, burada bir-iki yazilarimi okudunuz belki ama hepsi o kadar. Benim hayatimdan hic haberiniz yok, benim egitimimi bilmiyorsunuz, benim isimi bilmiyorsunuz, bu dusunceleri benim hakkimda nerede buldunuz??

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her ikisinide deneyen bir engelli olarak,;
    tabiki de engelli olan bırı ıle evlılık daha güzel karşılıklı anlayış bambaşka...

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ruhuna talip olduysanız şayet, fiziki görüntüsünün çok ta önemli olmayacağını düşünüyorum

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gönlünüze anlata bilseniz ama anlatmak çok zor

Üye
    burdurlu Avatarı

Gerçek Adı
    mevlüt
    Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başta gü hanım olmak üğzere canan esin huriye hanımın fikirleri önemli şu çıkıyorki ortaya SEVGİ HERŞEYİ BİTİRİYOR.GÖNLE KELEPÇE TAKMAYA NE HACET ÇIKTIMI NASİBİ DEĞERLENDİRMEYE ALMALI.GEÇ KALMAMALI.İSTER TALİBİMİZ ENGELLİ İSTER ENGELSİZ OLSUN.BEKLENTİLERİ ÇOĞALTIRSAK EĞERKİ EVDE KALIRIZ DEMEKTİR.HERKEZE HAYIRLI NASİP DİLEĞİYLE......

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kelkit;

ben sizin için yazmadım ben kendi düşüncemi belirtttim

Kurduğum cümleleri üzerinize alınmışsınız sanırım. ben bu cümleleri yazarken kimseyi( ne sizi nede bir başkasını) kastetmedim. iyi yada kötü sizin yaşadıklarınızı yargılamak bana düşmez bunuda farkındayım ben sadece konu hakkındaki fikrimi söyledim.

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2000 yılında bır evlılık yaşadım ,ve 7 yıla yakın evlı kaldımbırde kızımvar lakın hastalıklar çıktıkça sorunlar arttıkça ortalıkkarışıtve ayrıldı benden eşim...rabbım kımseyı kımseye yuk etmesın .çok şükürhayatımı ıdare edıyorum.lakınhiçbırkadına inancım kalmadı yıllardır bu fıkrım deyişmedı ,ve ınsanlar artıkaldatıyor ,kusra bakmasın kımse ama engellıolupolmamak deyıl nefsıne sahıpolup olmamak önemlı ,bunlar kazanır işte....

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    7

ne tuhaf bir konu
    önce, evlilik nedir diye sorasım geliyor.

evlilik. devlet tarafından onaylanan ''seks yapma'' iznidir.
    bunun dışında bir ilişki yaşarsan, kanunda bunun cezası vardır.
    seks niye yaşanır;
    neslini devam ettirmek için, üremek için. yanlışsam düzeltin ltf.
    evlilik yapmakla, evcilik oynamayı karıştırmayalım.

şimdi, tekerlekli sandayedeki iki kişinin seks yapmasını düşünelim
    emin olun, kamasutra hafif kalır
    demekki neymiş, iki kişiden birisi aktif olmak zorunda.

haaa, dersenizki biz kardeş kardeş yaşarız, eşiminde dışarıda gözü olmaz (ihanet edemez) o zaman hiçbir sıkıntı yok tabiikide evlenebilirsiniz. yan yana televizyonda belgesel izleyebilirsiniz.

bu yazdıklarım sonradan sakat kalan omurilik felçliler için geçerlidir. diğerleri ltf, üzerine alınmasın.

en önemli konuların başındada, sakat kişinin maddi yönünün kuvvetli olması gerekir. çünkü, bilmem nereden alınacak yardımlarla evlilik devam edemez.

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    10:58
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tip fizik ilk bakışta önemli olduğu için malesef hangi taraf engelliyse o şansız taraf oluyor. herkes engelsiz birini ister ben engelli istiyorum ulenn diyen biri çıkmaz.

engelli birey ağır ise engeli ve küçük yaşlardan engelli ise yani 30 una kadar bi sermayesi gücü yoksa hepten durum vahim

yani evlenme işi engel durumuna göre değişir

Allah herkesin gönlüne göre hayırlı bi eş nasip eylesin

Üye
    Kelkit Avatarı

Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"yelpaze". cok sacma bir cevap yazdin!!!

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    7

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kelkit Mesajı Gör
    "yelpaze". cok sacma bir cevap yazdin!!!
    çok afedersin kardeşim.
    ama neyin saçma olduğunu yazarsanız memnun olurum.

bakın. burada bir komşumuz var. yaşlı olan anne-baba biz öldükten sonra 40 yaşındaki özürlü
    kızımıza ne olacak diye düşünüyor. ve evlendirmeyi düşünüyorlar. ama istedikleri damat adayı, yakışıklı, fakir, tahsili az (çünkü yeteri kadar mal varlığı mevcut) ve özürsüz olması isteniyor.
    niye acaba ?

bakın bu tür evliliklerde seks ikinci plana atılmadıktan sonra hiç bir başarı beklenemez. sağlam olan kişi için seks önemliyse (doğal olarak) ihanette göz ardı edilemez. o halde, özürlü+özürlü olmalı ve belgesel izlemeye devam edilmeli.
    ,
    özürlü kişinin seks yönünden aktif olması bile yeterli değildir. sosyal olmasıda gerekir.

işin doğrusu ne biliyormusunuz.
    evli ve sonradan özürlü olanların evlilikleri bir şekilde yürür. lakin bekar olan sakat kişilerin ''eş seçmesi'' çok zor. hep şüphe olacaktır, acaba benimle param olduğu içinmi beraber diye. zaten maddi olarak durum iyi değilse evliliği düşünmeyin bile.

tekrar söylüyorum. bu yazdıklarım omurilik felçlileri için geçerlidir.

ve medeni kanunumuzda. özürsüz olan eş, mahkemeye gidipde, ''eşim evlilik vecibelerini yerine getiremiyor'' derse. tek celsede boşanmanıza karar veriyor.

çok afedersiniz ama gerçekler bazen acıtıyor.
    Konu yelpaze tarafından değiştirilmiştir (25.07-2014 Saat 01:20 ).

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    10:58
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kelkitin hayatın acı gerçeklerinden haberi yok galiba

Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 4101112131415161718 SonSon