Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Kemane
    Misafir Üye
    Kemane Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Olsun Plumeria herşeyin vardır bir hikmeti.. Ama sen bana insanın her zaman en çok değer verdiği şeyle imtihan olduğunu bir kez daha hatırlattın

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Evet sanırım öyle oluyoruz.. Yaşadıklarımı bir bilsen ohooo yani sadece işitme de değil derdim.. Ben bile nasıl dayandığımı hala nasıl şükredebildiğimi yada bu yaşadıklarıma nasıl göğüs gerdiğimi bilmiyorum hani diyorum ki bazen acaba bu fırtına öncesi sessizlik mi bir yerde patlamamak için direniyorum.Hakkımızdan hayırlısı her şey gönlümüzce olur inşallah.Herkese Allah acil şifalar versin.

Üye
    efe0606 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

plumeria insanın hayatı bi anda değişiyor.....hayatta yalnız sende yok bu ama benimde 2009 dan bu yana hayatım değişti tam işitme gitmedi ama heran gidebilir.benim çektiklerimi ablam görünce sende ne sabır var diyor ben olsam senin olduğun ameliyata girerken korkudan ölürdüm hayatta cesur olmak lazım...zorluğun derecesi ne kadar artarsa bi gün onun mükafatının derecesi de o kadar artar...Allah hepimizin yardımcısı olsun.....

Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derya_1986;

sahi Havan kimee :P

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Malesef bir işitme engelli olarak derya arkadaşımızın yaşadığı sıkıntıları bende yaşadım ama artık pek umursamıyorum biliyormusunuz? Çünkü insanları neden ben düşüneyim? Neden Hep ben ezilen taraf olayım? Bazen akışına bırakmak lazım diye düşünüyorum... Bırak sevgilin mi olmuyor yada seni takmıyor mu? Bir weasley çekersin olur biter weasley de ne dersiniz; Potterin arkadaşı varya o geldi aklıma
    Takma fazla kafana...

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yok, ne elbiseler gördüm içinde insan yok misali ; )

Üye
    efe0606 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Deniz kızı çok güzel yazmışsın ağzına sağlık

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı bizi tarif ediyorsunuz..

diyecek söylenecek sözü kelamları söylüyorsunuz...

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de kafamı sürekli buna takıyorum. bazılarınız kızar bama bende de sol kulakta 70 civarı sağda ise 50 civarı var. ben zaten bildiğim bileli işitme sorunum vardı. işitme cihazı ile daha kötüye gidecek korkusu ile işitme cihazı da takmıyorum. kafamı resmen buna taktım çünkü gazetecilik okuyorum aynı zamanda, bu işitme ile nasıl iş bulacağım kim beni alacak gazeteci olarak çok merak ediyorum.

işitme sorunum yüzünden insanlar ile ilişkimde sorun yaşıyorum, 20 yaşındayım sadece bir tane sevgilim oldu, açıkcası bu konuda da umudumu yitirdim, hayatını bana göre düzenleyecek hayat arkadaşı bulmak imkansız gibi bir şey.

yalnız doğduk, yalnız öleceğiz işte.

Üye
    Sessiz38 Avatarı

Gerçek Adı
    K.Kayataş
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ[38]
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben hiç bir zaman sorun etmedim işitme engelli olduğumu hatta aksine iyiki işitme engelli olmuşum dediğim olmuştur, Derya hanım sizin yazı dilinize bakılırsa sanırım sonradan işitme engelli oldunuz ya da yavaş yavaş işitme kaybınız oluyor. Türkiye'deki işitme engellileri (yani doğuştan olanlar) tanısan kendinizin çok farklı olduğunuzu ve şanslı olduğunuzu goreceksınız. Ben bu ülkede çok işitme engelli tanıyorum ama sizi burada tanımış oldum. Hiç bir özürü olmayan bazı insanlar bile halinden memnun değil, Bana derler keşke senin gibi olabilseydim diye, Evet gerçekten öyle, İşitme engelli olmak farklı olmaktır, Farklı olduğunu hisset yeter Karşımdaki kişiye cevap veremiyorum, soyledıklerını anlayamıyorum diyorsun bu sizin sorununuz değil karşı tarafın sorunu ya bi şekilde anlatmayı bılecek ya da kendisini sorgulayacak neden iletişim kuramıyorum diye Bana soru soranları anlamazsam yazıyla istiyorum, Kesinlikle içimde bi üzüntü olmuyor karşımdakını neden anlayamıyorum diye aksine gülümsüyorum karşımdakinin zor duruma düştüğünü anladığımda

Üye
    naz_35 Avatarı

Gerçek Adı
    Naz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazılanları okudukça çok etkilendim bende ortapedik engelliyim ama çok sevdiğim bir arkş işitme engelli o geldi aklıma manken gibi güzel mi güzel tatlı bir bir bayan ama işte konuşurken zorlanıyor ve herkes ne oldu neyin var deyip moralini bozuyor Keşke sen gibi ortapedik engelli olsam diyor bende ona çok kızıyorum sonuçta her işini yapıyorsun seni engelleyen hiçbirşey yok varsın anlamasın herkes seni, seni seven zaten gönül gözü ile anlıyor olucak gerisini boşverin.Onlar üzülsün sizinle iletişim kuramadıklarına.sıkma canını o şu an benle arkş olduğu için çok mutlu çünkü ben daha o bakarken gözlerime ne demek istediğini anlıyorum .

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende işitme engelliyim 5 yasından beri cihaz kullanıyorum halimden memnunum hiç bir şikayetim yok şükürler olsun bu hayat bir sınav bende kimi zaman zorluklar cekiyorum hayatta ama npayım alnımıza kaderimize böle yazılmış bende dudakdan okuma yetenegim var dudakdan okuyabiliyorum insanları anlamaya calışıyorum dediklerini hayat bize ne gösteriyorsa ona göre o şekilde yasıyoruz

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Derya;
    Öncelikle Yüce Allah'ın sana böylesine ayrımcalıklı davranıp ve diğer insanlardan farkı olarak dünyaya gelmene vesile olduğu için yaradana dua etmelisin.
    Her insan doğar, yaşar, büyür ve ölür. Doğa'nın kanunu böyledir. Ve insanların için hiç kimse ama hiç kimse (sadece Hz.Muhammed hariç) 4*4 lük bir insan değildir ve yine 4*4 lük bir yaşam sürmemiştir. Duyan ve konuşan insanların emin ol senden kat be kat daha fazla dertleri, sıkıntıları vardır. O yüzden kafana takmadan bu işin üstesinden gelebilirsin. "İnsanların senin hakkında ne düşündüğünü umursamayarak yaşamını uzatabilirsin"

Hz. Mevlana'nın bir sözü var;

İnsanlar başkalarının kusurlarını görmek hususunda keskin gözlere sahip kartallara benzerler. Kendi kusurlarını görmede ise, başını kuma batırmış deve kuşuna..

Bak Hz. Mevlana ne güzel söylemiş dimi. O yüzden bu yaşadığın günler bir daha asla ve asla geri gelmeyecek. İlerde diyaceksin ki; ben niye bu kadar dert etmişim bak yaşım 50'e gelmiş gençliğim bir hiç takıntısı yüzünden geçip gitmiş...
    O yüzden yaşadığın ve yaşayacağın günlerin tadını çıkar, hayat sevince daha güzel oluyor.
    Selamlar,

Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Engelimiz ile mutlu olmayı,sevinçli olarak yaşamayı bilmeyiz. Bu beden bizim.Karamsar olsan ne yarar daha da kötü olur yine kendine yaparsın.Ben kendim şahsım olarak engelim ile barışık ve gayet mutlu yaşıyorum.

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir arakadaş demiş ki keşke ben de sizin gibi herşeyi duymasam demiş, İşin gerçeği bana da diyenler oluyor! Neden böyle deme ihtiyacı hissediyorlar ki? Demek ki onların da yaşadığı acılar var
    Arkadaşlar ben belki işitme engelli olmasaydım devlet memuru olamıyacaktım çünkü KPSS'den hakkikaten zor yerleşmek; Yüce mevlam çektiğimiz sıkıntıların acı meyvesini geç te olsa veriyor ve o o acı meyve yerini tatlıya dönüşüyor... Ben bunu yaşadım ve asla pes etmeyin!

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon