Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelinizden dolayi icinizin cok acidigi zamanlar ne yaparsiniz
    ne kadar dik durup kafaya takmamaya ugrassamda bazen pes ederim bunlardan biride kapiya gelen kapici apartman sakinlerinden bazi denzis olanlar zile iki basip gum gum kapiyi yumruklamalari oyle bir gururumu incitiyor beni uzuyorki
    duymamak zor ama sanki bunu bu kadar insanin yuzune vurmasalar bu kadar insani acitmasalar
    bazen ihtar edeyim diyorum buda gururuma mani
    sanki zili duymuyorsam kapiyi yumruklayinca cokmu duyacagim basit birsey icin gum gum kapiu vuranlara ne yaparsiniz

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç birşey yapamazsınız. Herkesin engeli ölçüsünde kendince yaşadığı zorluklar vardır. O kapınızı yumruklayanlara sorsanız mutlaka iyi niyetle yapmışlardır. O halde ne yaparsınız; kendi tedbirinizi alırsınız. İntiharı düşünmek yerine zille bağlantılı ışıklı uyarı sistemleri vardır onlardan yaptırırsınız bir tane. Sağlam veya diğer engellilerin sizin engelinizi anlamalarını boşuna beklemeyin. Yaşamayanın anlayabileceği bir durum değil bu. Empati falan yalan yani.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Derinlerde dolanıyoruz.. Ezile ezile, büzüle büzüle demini almış ruhumuz.. Melankolik etti bizi insanlar ve yaşadıklarımız.. Kendimi ve bu sitedeki insanların büyük bir çoğunluğunu açık yara olarak görüyorum ben. Bıktık daha acıtılmaktan tahammülümüz kalmadı artık.. Kimsenin kimsenin nazını cazını çekecek durumu yok. "İyi niyetlidir aslında, empati yapamamıştır aslında, düşünememiştir belki, bilememiştir belki vs.vs. tamam da zaten acıtıla acıtıla bir yaşa gelmiş insan mı düşünecek bunu da? Hoşgörü de mi bize düşüyor? Tepki versen bu defada vicdan yaptırırlar insana, kendini suçlarsın ben mi kötü fikirliyim diye..

Katı olabilsek daha az üzülücez belki.. Bu kadar narin olmak iyi gelmiyor bize.. Kaba taslak yaşamak lazım belkide hayatı..

Ben Allah'a hep şöyle dua ediyorum artık. Artık diyorum çünkü; umudu kestim ben insan vefasından, insan merhametinden, insanlıktan.. "Allah'ım diyorum, beni hiçbir konuda hiçbir insana mecbur bırakma!" Ya dayanacak gücü ver ya da al yanına.."

Artık sakatlığı bulunan insanları tesellide edemiyorum.. Çünkü sağlamda olsan tek başınasın bu dünyada..Herkes kendine yontuyor hayatı, kendine yaşıyor..Ölene kadar ruhumuz acıtıla acıtıla yaşıcaz arkadaşlar başka yolu yok malesef.. Devir nefsii nefsi devri.. Kimseye kimseden hayır yok..Kimsenin kimseyi sırtlamaya, ya da yükünün yarısını bana ver ben taşırım demeye niyeti yok! Yok eğitimmiş lazım olan, yok bilmem neymiş.. Hepsi yalan hepsi fasa fiso..

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Bacıbey;

Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık....
    İliklerime kadar eridim resmen

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

shukufe, üzülüp dert edeceğine durumu izah et, baktın gördün devam ediyorlar" işime gelene kapıyı açar, işime gelmeyene açmam, uleynnn bu ev kapısı han kapısı değil "diye çıkış, bakalım ne olacak

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Annem, 'Allah kınayanın başına versin' de geç der. Ben öyle yapıyorum bi de kahkaha patlatıyorum Herkesinde denemesini tavsiye ederim Çünkü hayatın benim hayatım olduğu aklıma geliyor. Bende yürüyemiyorum, skuter kullanıyorum. Kırsal kesimde olmanın ayrı bi cehaletten olsa gerek bön bön bakışı oluyor.. Onlar bakacak diye kendimi eve mi kapatacakmışım?! Düğüne, bayrama mı gitmeyecekmişim?! Kucağıma bebek alıp sevmeyecekmiymişim?! Daha çok şey sayabilirdim ama dışarı çıkacağım hazırlanmam gerekiyor

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Valla 17 yaşıma kadar beni de incitirdi bazı sözler, bakışlar. Yanımda sakat kelimesinin kullanılması acıtırdı icimi, çoğu zamanda utanırdım yüzüm kızarırdı bir suç işlemiş gibi. Birileri benden bahsederdi, mesela komşular ya da ne bileyim dışarda gezerken yanından geçtiğim insanlar. Ağızlarını elleriyle kapatırlardı konuşurken kimisi duymamı görmemi yada benden bahsettiklerini anlamayayım diye bir de gözlerini üzerimden çekip konuşabilselerdi anlamayacaktım belki de. Ama o gözler ele veriyordu dillerindekini. 17 yaşından sonra birşey keşettim, bana böyle acıyarak bakan yada benim hakkımda konuştuklarına emin olduğum insanlara bir hareket çektim, hareket çektim derken yanlış anlaşılmasın Gözlerimi şaşı yaparak dimdik onlara baktım. Beni öyle görenler utanmaya başladı bu sefer komik bi şekilde. Ondan sonra aştım o duyguları, bir çift şaşı göz sayesinde. Daha sonraları onu da bıraktım. Bazı şeyleri kabullenmek önemli, insanları kabullenmek, cehaleti kabullenmek. Ondan sonra anlıyorsunuz ki içimizi acımasına gerek yok. Bu işi ruhunda çözen bambaşka bakıyor insanlara, bu sefer sen onlara acımaya başlıyorsun, sağlığı sıhhati yerinde ama bunun kıymetini bilemiyor diye.. Şükretmek nedir bilmiyor diye.

Öyle ya da böyle şükretmeyi öğrenecek herkes..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

kapiyi acmamayi cok yapiyomda iste o zaman kopuyo gumburtuler actirana kadar kapi dovuyorlar yaaburda icimi dokmek istedim baska barisik zannediyorum kendimide sagirligimla sizde gurur yaparmisiniz yani benim sakatligima anlayis gosterin dermisiniz iste bunu hic ama hic yapamiyorum

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Cep telefonum veya ev telefonum çaldığında uzaktaysam yetişemem ve açamam. Sonra arayanın yüzüne söylenirim , beni arayacaksanız uzun çaldırın diye. Koşmamı kimse beklemesin ! Bu onların sorunu , bana ulaşmak isteyen benim şartlarıma uyar . İşte o kadar ! ... demek lazım Sen de öyle yap shukufe. Gurur yapmayı gerektirecek bir durumumuz yok , buna inan sadece.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

arkadaşlar tamam utanıyor sıkılıyoruz fakat bazı şeyleride kendimize göre ayarlamalıyız hani ben bedensel engelli olarak düşünüyorum otamatik kapı olmasa dış kapıyı gidip nasıl açardım diye teknoloji ve bütçemizin elverdiğince kendi engel grubumuza göre tedbir almalıyız mesala dış kapıya bi kamera taktırıp belli yerlerdeki monütürle arada bir kapıya bakabilirsiniz işitme engelli olarak yada en basidi kapıcı amcaya not bırakacağında kapının önüne bırakabilirsin o da getirceği şeyi getirir kapına asar sende ordan alırsın dışardan insanlar içinse kapıya işitme engelli diye yazı asabilirsin bunda gurur yapacak saklayacak bişey yok Allahdan gelen ve elimizde olmayan bi durum biz değil bizi küçük gören olursa onlar utansın yarına kimin ne olabilceğini sadece Allah bilir.ÖLMEYİ BENDE ÇOK DÜŞÜNÜYORUM AMA BU DÜNYADA ÇEKTİĞİMİZ ACILARIN ÖBÜR DÜNYADA MUTLULUĞA DÖNÜŞECEĞİNİ BİLMEK HUZUR VERİYOR şurda yaşayacağımız ortalama 30-40 yıl daha bu dünyadaki acılar ve sabrımızın mükafatını kat ve kat alacağız hepde sonsuz süreyle isyankar olmayalım şükür edelim kulu ne düşünürse düşünsün gurur yapmayalım engelimizi...

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

arkadaşlar bu kadar karamsar olmayın lütfen inanın bu tür sorunlarla enğelsiz olanlarda karşılaşıyor ,engelli yada engelsiz hoçunuza ditmeyen şeyi uygun bir şekilde belirtmekte fayda var diye düşünüyorum...karşıdakide bunu fark etmiyor olabilir...size olan bakışlara aldırmayın insanlar böyle işte...bu dünyada çeşitli imtihanlar oluyoruz engelde bunlardan bir tanesi sevdigi kulu imtihan edermiş allah....hiç bir şey karşılıksız deyil yüce allah bunların çekilenlerin mükafatını mutlaka verir ...mısır tanrısı firavunun dünyada ne kadar rahat oldugunu biliyoruz dişleri dahi tek bir kemiktenmiş ,olurki dişinin arasına bir şey kaçarda mükafatını allahtan beklemesin diye...bunu biliyormusunuz...yani bir bakıma son gülen iyi güler...rahatsızlıgımı ögrendigimde ben hüngür hüngür aglarken birisi bana sence niye böyle oldu,,çok yakından tanıyorum allah belanı verdi dedi üstü kapaklı .hiç duymamış gibi davrandım 4 yıl oldu konusunu bile açmadım buda benim içimi acıtıyor beddua etmedim nasılsa allah görüyor yine ğörüşüyoruz akraba nede olsa ...neyse sizleri seviyorum çoook çok seviyorum kendimi çocugumu anne babamı ......bende herkeze yetecek kadar sevgi var ....sürekli benden iyilik gören kişiden duydum bunu ....

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cansu_hasdikici;

Sayın Cansu, tarih bilgimde çığır açacak bu konunun kaynağını verebilirseniz minnettar olacağım. Hangi firavunun dişleri tek bir kemiktenmiş merak ettim açıkçası.

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ben genelde espirili biriyimdir karsımdaki insanların alaylarına bende alay ekleyip güler gecerim onlar şoke olurlar hönkkkkk die şaşırmalarına bayılıyorum zaten )) nese ama dört dörtlük bi insan varmıdır hayatta her insan gibi benimde arada karamsar olduğum anlar olur ama birinin bana laf atması yetiyor baslarım ağlamaya.ağlamak acizlikdir ama ben ağlamayı hani derler ya sinir boşalması diye bende bu şekilde atıyorum eğer karamsar isem ve ağlayamassam etrafa patlıyorum ama şuda bir gercek ağlamak güzeldir.gülerken dertlenirken ne olursa olsun sakın icinize atmayyın o zaman insan öyle bi rahatlıyorkı kuş misali

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

sayın atakan abi az önce uzun uzun yazmıştım bu hikayeyi benim ergenlik bunalım geçiren yakışıklı oglum sayfadan çıkmış ...kaynak ..kuranı kerim musa suresi ...5 yıl arapca tahsil ettim çeviri ve kuran üzerine ...yeniden yazarım şu an uygun deyilimmusa .hz eziyet eden firavun

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir yerde olmasa başka bir yerde gelip buluyor işte. İçim acımıyor, takmıyorum diyenlerede pek inanmıyorum.Yapacak tek şeyde bunu sineye çekmek...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon