Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hep merak etmişimdir..Hadi biz engelliyizde biizim duyacağımız şekilde acıma eyleminde bulunanların hepside gerizekalı mı? Ülen her engel bir değil ki tamam yürüyemiyorum ama siz gerizekalılardan bi çoğundan daha iyi duyuyorum..Ne yapmaya çalışıyonuz benim duyacağım şekilde acıyarak, amacınız ne? tarafımdan takdir edilmek mi?
    Bugün pazarda beni epeyce süzdükten soora "Allah düşürmesin"diyen gerizekalılara dönüp "amin durumunuz cidden içler acısı" dedim gülümsedim..

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    Emekçi Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Ankarada oturuyorum ve bilen bilir Ankaranın bir topal türküsü var hem çalarlar hemde topal taklidi yaparak oyun oynarlar bende ençok buna bozuluyorum.

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu düğünde olmak vardı

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

evet öyle bi oyunu var ama o oyunu dalga gecmek maksatlı yapıldıını nerden cıkardınız bizim büyüklerimizde oynar o oyunu geleneksel sıradan bi oyuna bu kadar takılmayın bence.

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

shukufe;

şu hassasiyet gösterdiğin nokta benide rahatsız eder şahsen...kapımı birileri dan dun çalarsa açtığında bir kalaylardım...tavsiye ederim...kapıya bir uyarı yazısıda yazabilirsin diyeceğim ama abartımı olur acaba...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bir askeriye de çürük damgası yenmeyi hazmedemiyordum,birde düğünlerde yukardaki oyunun oynanmasını..evet takılmamak gerek ancak,insanların günlük yaşamda bön bön acır gözlerle seni süzmesi aklına gelince,birde zıt olarak düğünde topal olarak oynayan adama güldüklerinde insan şaşırıyor..lan hani gündüz bana acır şekilde bakıyordun,akşam düğünde topal oynanırken gülmeye başladın..benim gündüz ki halimi ne çabuk unuttun.insanların gecesi ile gündüzü bir değil.neye üzüldükleri ile neye üzülmedikleri tamamen o anlık.hem biz sağlıklı insan taklidi yapıyormuyuz karrrdeşim onlarda yapmasın ..
    neyse ki -askeriye de ki "çürük" ibaresi kalktı sanırım.en çok gıcık olduğum oydu domatesmiyiz biz komutan aaabiiiiiiiiii

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

golden_heart;
    toplumumuz her konuda bilincsiz...acz içinde...cahil olduğu kadar zalimliğide elden bırakmaz...

seni dışlar...ötekileştirir...ezer...acır...hayatını zorlaştırır..prosedürlere boğar...

engelinle savaş acıtmaz belki ama bu toplumla savaşmak yaralar...

TSK nın şerefli haysiyetli cezaevlerine sığmayan bol yıldızlı subayları o damgayı kendi popolarına vursunlar...

Üye
    SakatDevletOlursa Avatarı

Son Giriş
    26.05-2012
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    yeryuzu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ustteki arkadasa katiliyorum; incitici/emrivaki olmayan, belki ilginc, belki mizahi yani olan bir uyari yazisi uygun gelir, diye dusunuyorum. Yaraticilik tarafini zorla derim, mutlaka bir mumkunu vardir.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

arkadaşlar bu kadar karamsar olmayın lütfen inanın bu tür sorunlarla enğelsiz olanlarda karşılaşıyor ,engelli yada engelsiz hoçunuza ditmeyen şeyi uygun bir şekilde belirtmekte fayda var diye düşünüyorum...karşıdakide bunu fark etmiyor olabilir...size olan bakışlara aldırmayın insanlar böyle işte...bu dünyada çeşitli imtihanlar oluyoruz engelde bunlardan bir tanesi sevdigi kulu imtihan edermiş allah....hiç bir şey karşılıksız deyil yüce allah bunların çekilenlerin mükafatını mutlaka verir ...mısır tanrısı firavunun dünyada ne kadar rahat oldugunu biliyoruz dişleri dahi tek bir kemiktenmiş ,olurki dişinin arasına bir şey kaçarda mükafatını allahtan beklemesin diye...bunu biliyormusunuz...yani bir bakıma son gülen iyi güler...rahatsızlıgımı ögrendigimde ben hüngür hüngür aglarken birisi bana sence niye böyle oldu,,çok yakından tanıyorum allah belanı verdi dedi üstü kapaklı .hiç duymamış gibi davrandım 4 yıl oldu konusunu bile açmadım buda benim içimi acıtıyor beddua etmedim nasılsa allah görüyor yine ğörüşüyoruz akraba nede olsa ...neyse sizleri seviyorum çoook çok seviyorum kendimi çocugumu anne babamı ......bende herkeze yetecek kadar sevgi var ....sürekli benden iyilik gören kişiden duydum bunu kim bilir ne yaptında böyle oldu dedi

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok hoşsunuz ya. Olaya Aristo mantığıyla baktığınız için hep kendi içinizi acıtıyorsunuz, keşke farkında olabilseniz. Halk edebiyatımızda şaka da vardır ve iyi ki de vardır. Yoksa manda söğüt dalına yuva yapıp yavrusunu da sinek kapınca atalarımızı geri zekalı zannedebilirdik ya da minareden at beni in aşağı tut beni diyene de iyi gözle bakılmazdı. Peki şuna ne dersiniz; dam üstünde un eler diye başlayan bir türkü de var bizde, sakatı sağlamı kalmamış yani bütün tombul meme sahiplerinin isyan etmesi lazım. Hadi bunu da gündemimize alalım. Öyle ya tombul meme sahipleri topallardan daha az olmasa gerek değil mi??

Üye
    nargül Avatarı

Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

beni ençok inciten söylediklerimi kimsenın ciddiye almaması doktorlar bile ciddiye almıyor biraz konuşma bozukluğu yürüme engeli görme ellerimde de var nerdeyse yokmuşum gibi ben hala yaşıyorum bir kalbim var arılarım acıyan yerlerim var duymuyor kimse dilim döncünce anltıyorum nafile belki yapabilicekleri bişi yok bilmiyorum böylesi daha kolay belkide onlar için keşke iletişim kurmanın bir yolu olsa

incindiğimde tepki veriyorum onu bile ciddiye almıyorlar gülüp gidiyorlar

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Herkes kadar benimde alay edildiğim zamanlar oldu. ama hiç bunları kaile alıp dert edindiğim hatrıma gelmiyor. boyumun kısa oluşundan ötürü cüce derlerdi bana daha çok. bişey demezdim ama bakardım ısrarla cüce cüce diye bağrırlar ee her şey gibi benimde sessizliğimin sonu var. deve diyiverirdim. bu sefer daha çok bağrırlar biz deve değiliz senin boyun kısa olduğu için biz deve gibi geliyoruz sana diye. derdim kime göre senin boyun normal. asıl benim boyum normal ama sen uzun olduğundan ötürü devesin diyordum. amma laf ebesiymişim hey gidi küçüklük heyyyy

Üye
    nargül Avatarı

Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşlar geçen gün engelleri kırıp dışarı çıktım aküsüz tekerlekli sandalyeyle akpil yaptırmak havuza girmek için rapor almak tı niyetim oralara gidebilmek için ellerim kabarcık oldu sandalye itmekten sonuç ben kendi engelimi aştım ama purosudur engelini aşamıyorum asıl zoruma giden bu öle saçma birşeyki sağlık ocagı raporu istediler sağlık ocağı vermedi şişliye git dedi şişli ocağın on sekizine gün verdi elimde yüzde 90 bir ay önce alınmış rapor var havuz bunu kabul etmedi bilmiyorum nerde yanlış yapıyorum

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    son aylarim nerdeyse hep hastanelerde geçti sayilir. ahh o hemsireler yok mu damar yolu acicam diye insanin içinde igneleri gezdiriyolar falan gerçekten berbat bir his ne biçim aciyo bilen bilir. ehh hemsirelerimde pek güzeller belli etmemek erkeklige b.k sürmemek istiyoz tabi az bişiy çirpinip geçiştiriyoz.

ama asil içimi acitan olaysa bambaska bişiy. ne bicak ne de baska bişiy boyle bi aci verebilirdi bilmiyorum belki ben abartiyorum ama :S eski kiz arkadasim ben hastanenin acilinden yatişim yapılırken bana yalan atip arkadaslariyla gezmeye cikmiş. işin bu kismi tamam bi nebze kabul ederim de bana yalan atip çarşida işlerim vardi 1-2 arkadasa denk geldim demesi ve benim sormama ragmen yalanını uzatmasi gercekten beni cok kirmisti... işte o an içimde gerçekten büyük bir aci oluştu yutkunamadim... 3 bilemedin 4 sene boyunca sevdigim kiz benim hastanede yattigimi bildigi halde arkadaslariyla gezmeyi secmişti... fln filan neyse uzatmaaya degmez...
    sonuç olarak ne mi yaptım yepyeni bir sayfa actim kendime biri gider biri gelir haha doktorum bana üzülmeyi yasakladi

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon