Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu konuyu uzun zamandır düşünüyordum taki gecen hafta ölen bir doktorumuzun haberini alana kadar Doktorumuza allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
    Dediğim gibi bu Ülkede Doktor olmakmı yoksa Hasta olmakmı zor halen anlaya bilmiş deyilim.
    1990 Senesinden buyana yaklaşık 18 Operasyon gecirdim Hastane kapılarını aşındırdım Biz hastalarada yapılan
    3.sınıf insan muamelelerindende sıkıldım yanlış teşhislerdende sıkıldım yanlış ilaç yazılmasındanda sıkıldım.
    Bizlerinde insan oldugumuzu birilerinin hatırlaması gerekiyor bence evet şiddete sonuna kadar karşıyız.
    Ve gecen hafta yaşadıgım bir olayı sizlerle paylaşıyım istedim.
    Misafirlige gelen yigenime ufacık bir kene yapışmış görünce telaştan ne yapacagımızı şaşırdık
    Bir panik bir telaş hemen Hastaneye koştuk açilden içeriye girdik dedilerki kayıt yaptırın.
    o aceleyle yiyenimin nüfus kağıdını yanımıza almayı unutmuşuz sorunumuzu anlatıyoruz unutmuşuz diyoruz
    ama ne ilgilenen ne çocuga bakan bir Hekim ortada yok varda yok Dr bey allahın aşkına cıkar diyoruz adam
    nuhdiyor peygamber demiyor sinirlerim gerildi ses tonum yükselmeye başladı ve siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız yorumlarınızı lütfen çekinmeden yazın.

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bir dönem ana haber kanallarında hemen hemen her gün böyle vakalar görmüştük o yüzdendi kızgınlıgım ses tonumun yükselmesi ve benim yerimde kim olsaydı aynısını yapardı diye düşünüyorum.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öldürülen bu sebepden öldürülüyor zaten!
    Herkes sinirlerini zaptedemez.
    Aslında bu işin baş sorumlusu tetikçisi kötü yöneticilerdir.

Bi gidin özel hastanede muayene olun. Bide gidin devlet hastanesinde muayene olun.
    İkiside hastane, ikisi de dr. Peki sorun nedir?
    Birinde muayne olurken içeri davet ediliyorsunuz. Birinde kapıda 5 kişi içerde 2-3 hasta böyle muayene olurmu?

Bi ülkede iki başlı ne sağlık hizmeti olur. ne devlet olur.
    Bu devlet münafık. Her şeyi iki yüzlü.
    Bi ülkede gazi ye ayrı bacak. Gazi olmayan dandik kullanılamayacak bacak takılıyorsa bu iki yüzlülük değilde nedir?

Kol, bacağın kaybının gazi olup olmamakla alakası nedir?
    Ayrıca gazi ve şehitlik kavramı dini bir kavramdır.
    Doğal afetlerde kolunu, bacağını, canını kaybeden de shit ve gazidir.
    Ee hani müslümandınız. Hakiki gaziye bacak, kol takmıyorsunuz. Kapitalizm nato/amerikan(haclı) müttefiki askerine gazi diyorsunuz.
    Orası beni ilgilendirmez. Ama benim hakkım olan protezimi takmıyorsan, gerçekleri böyle yüzüne vururum. Hakiki gazi ve şehit Allah katında görülendir...

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww haklısın hemde yerden göge kadar haklısın tam da bunu demek istemiştim yüregine sağlık.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi bu konu başlığını görünce işte tam benlik bir soru dedim
    nedenine gelince... çocukluktan beri hedefine dr olmayı koymuş ama hastaneye yolu bir böbrek hastası olarak düşmüş ve dr kadar hastaneyi tanıyıp tıbbi konulara vakıf olmayı öğrenmiş biri olarak, dedim ki yine düşündürücü bir soru...
    ama yazdıklarınızı okuyunca ne oluyoruz dedim
    ben hep drları savunan biriyimdir işte hep karşımdaki açısından olaylara bakmaya çalışırım mesela bir dr sinirli olabilir neden çünkü yoğun iş yükü altında ezilmiş olabilir uykusuzdur vs... herhalde drları .ok sevdiğimden olsa gerek... ve bence yanlış teşhis de kimi zaman dr dikkatsizliğinden de olabilmekte tabii... bunu da yabana atmamak gerekir... ama bildiğim acil servislerde şartsız şurtsuz bakılabiliyor neden böyle şeylerle uğraştırıyorlar anlamıyorum
    zaten anne baba adı yazsanız kimlik no çıkar ya da biri hasta yanında bekler yarım saat sonra gelir verirsin kimliği...
    ben de kardeşim için hastanedeyken tansiyonum düştü dedim ölçebilr misiniz ben böbrek hastasıyım dedi kayıt yaptır öyle... ne saçmalık değil mi? altı üstü bi tansiyon aletini takıcak onun için muayene ücreti alacak
    şimdi ne oluyor neden böyle bilemiyorum
    ama hasta olmak da zor, paran varsa tüm yollar açık, parası olmayana da Allah kolaylık versin
    kene içinse, geçtiğimiz yıllarda tavuk ekipleri kuruldu keneleri yesinler diye neden şimdi böyle oldu ki acaba? ya sağlık personeli bilgili değil yeterince ya da onların da elinden bişey gelmiyor, açıkçası bilemedim

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet öyle sıkı öyle gereksiz baskılar yapıyor ki doktorlara, doktorlar da ne yapacağını bilemiyor. doktordan çok onu her şeyde kimlik istemeye zorlayan sağlık sisteminin suçu.

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sistem hepmi bize işler be kara hepmi nelerini görüyoruz ve duyuyoruz benimle tartışması 15dk keneyi cıkarması
    30sn yazık çok yazık!

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her ne pahasına olursa olsun bizlerin bir çoğu doktor hatalariyla bu durumlara gelmişsek bile karşimizdaki bir doktorun sonunu yinede o şekilde sonlandırma selahayetimiz yoktur diye düşünüyorum hiç bir doktor hastasının sonunu umursamamazlık ve ölümcül olarakta düşüneceğini sanmıyorum hastalar doktorsuz doktorlarda hastasız yapamayacağına göre bu devran böylece sürüp gidecektır.ölümleri ve sakat kalmaları birazda ilahi taktır diye düşünmeliyız tabiki yüzde yüzlük hatalar hariçinde herkese sağlıklı yaşam dileğimle saygılar;

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün nerde müslümanım diyen var, orda riyakarlık var.

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu yorumundan ne gibi bir sonuç çıkarmalıyız kara

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş yaparken müslümanım ben insanları kandırmam diyenden korkmalıyız yani, hani müslümandınız diye bişey yazmış ya arkadaş. zaten kendi dürüstlüğüne muhatabını inandıramamış ki müslümanlığını öne sürüyor.

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kara arkadaşım yorumumun ardından yapmış olduğun yorum şayet benim yorumuma atiftaysa benim için bir anlam ifade etmiyor saygılar;

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: saww Mesajı Gör
    Ee hani müslümandınız. Hakiki gaziye bacak, kol takmıyorsunuz. Kapitalizm nato/amerikan(haclı) müttefiki askerine gazi diyorsunuz.
    Orası beni ilgilendirmez. Ama benim hakkım olan protezimi takmıyorsan, gerçekleri böyle yüzüne vururum. Hakiki gazi ve şehit Allah katında görülendir...
    bu cümlelere yönelik yazmıştım ben.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuyu da evirip çevirip dine getirdiniz ya pesssss... tabiki doktor olmak hasta olmaktan çok daha kolay doktor hatalı teşhis koyar hasta ceremesini çeker doktor efendi maaşını alır doktor hata yapar hasta ölür kimse hesap sormaz medya umursamaz doktor öldürülür memleket ayağa kaldırılır birde bu doktor amcalar mikrofonu görünce başlarlar edebiyat parçalamaya bizler hastalar için hayatımızdan feda ediyoruz bunun karşılığı bu olmamalı türünden hikayeler okurlar bire zındık herifler o kadar fedekarsınızda bi keneyi cıkarmak için ne halt yemeye 40 dereden su getirtirsiniz o çok kıymetli vaktinizden 30sn feda edemezmisiniz doktor efendiler işlerine geldimi kanun böyle derler gelmedimi banane der cıkarlar

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tmm hadi zındık doktorları dövelim, hiç bir hak isteyemez hale getirelim,zaten memlekette sağlık sistemi 100 senedir çogzel işliyor. sağlık bakanlığından fetva da aldık ya, hadi doktorları dövelim. 100 senedir içimizdeki biriken öfkeyi atamadık bir de öğretmenlere saldıralım, çünkü sistem çogzel işliyor aslında ama hep bu öğretmenler, bi de utanmadan zam istiyorlar, cıx cıx cıx. olur mu hiç bak ne güzel yönetiliyor memleket ama hep bu doktorlar öğretmenler, memurlar, işçiler...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon