Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 34 mesajın 31-34 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bana göre yanlış bir düşünce.

Sonradan engelliyim, evliyim 3 yıl olmak üzere.
    Evlenirken daha dikkatli daha detaylı düşünerek araştırarak evlendim.
    Hatta ailem çok didikledi.

Evliliğin hastalıkla vs alakası yok karşılıklı sevgi saygı hoşgörü ile alakalı
    Bunlar olmadığında sağlıklı bir birey de olsan sağlıksız da olsan sonuç değişmiyor.

Bir sürü tanıdığım engelli olmayan ama boşanan insanlar var.
    Geçim etmek evliliği yürütmek ilgi-özen göstermek sorumluluk sahibi olmak vs hepsi zor
    Bunları kaldıramadığında anlaşamadığında boşanıyor herkes.

Ve bu engelli yada engelsiz fark etmiyor.
    Kişilik, sabır ve anlayışla alakalı.

Ben engelli olarak evlenirken daha derin düşündüm.
    "Zaten bir derdim var, evlenip başıma bir det de bu yönden açmayayım" diye düşünerek hareket ettim.

Kimse boşanmak için evlenmek istemez

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Konu çok eski ama yeni cevaplar yazılınca yazmak istedim. İstatiksel olarak bakarsak sağlam insanlar daha çok boşanıyor. Konuyu açan arkadaş için ise senin yaptığın evliliği herkeze mal etme.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Evlilik çok ciddi bir karardır. Evliliği, insanları ayrıştırarak yanlış veya doğru diye nitelendirmek çok yanlış.
    Bu gün dünyada milyarlarca kişi evleniyor. Evlendiği gibi milyarlarca insanda boşanıyor.
    Kimse zorla evlendirilmiyor kişilerin özgür iradesiyle evlilik gerçekleşiyor. Herkes aldığı kararlar neticesinde yaşamını sürdürür.
    Normal bir insanda evleniyor,boşanabiliyor, engelli insanda evleniyor boşanabiliyor...
    İnsanlar evlenirken iyi günde kötü günde hastalıkta ve sağlıkla sonsuza dek evet diyor. Kimse boşanmak için evlenmiyor. Bile bile göre göre tanıya tanıya...
    Bu durumda yapılan evliliklerde yanlış aramak 3. kişilerin fesatlığıdır , kara kalpliliğidir.

ENGELLİLERİ BAZ ALARAK DEMİŞSİNİZ Kİ;

Kimileri vicdanın zorlamasıyla (Zorla güzellik olmuyor bence, aman üzülmesin kırılmasın diye bir ömürü kimse sevmediği bir adamla yada kadınla geçiremez. Vicdanla evlilik olmaz)
    Kimileri "biriyle evleneyim de bana baksın" düşüncesiyle ( Bu düşünce oldukça kötücül bir düşünce...Bana baksın ne demek? İnsanlar hayatı paylaşmak için birlikte bir yola çıkıyorlar iyi günde ve kötü günde olmak üzere... Sevgi, saygı ve aşkla hayatlarını birleştiriyor. Bu düşünce tarzında yaklaşımlar birinin hayatıyla oynamaktan başka birşey değildir )
    Kimileri "bir daha bu fırsat gelemeyebilir" düşüncesiyle (Son durak diyorsunuz yani... Allah yazmadıysa fırsat zaten gelmez bir kere bile)
    Kimileri, aşkın gözlerini kör etmesiyle... ( Aşk gözleri ne kadar kör etse de kısmet değilse zaten olmaz yazılı olan değişmeyeceğine göre yaradan yanlış bir şey yazmaz kuluna...

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ne alaka ben pek çok engell gördüm evli çok mutlular

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123