Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 108 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dostum devam et azimle seni anlıyorum ailene çok yük olduğunu düşünüyosrsn ama hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez zorluklar olcak ailen de eminim seni sonuna kadar desteklicek 4 yıl zorunlu ara vermiş sonra 16 yaşında tekrar orta 2 den devam etmiş 21 yaşında liseyi bitirmiş kardeşin olarak okumanın yaşı yoktur diorum.

Birde 35 40 yşlarındaki adamlar bayanlar aftan yararlanıp tekrar üniversiteye döndüler ve adam gibi çalışıolar işleri güçleri çoluk çocukları var ama ne biçim bir okuma aşkı varsa bütün zorluklara rağmen bitirmek için tekrar döndüler üniversitelerine.

Üye
    istikrarli_oL Avatarı

Son Giriş
    05.10-2009
    Saat
    19:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeralti_86 inan foruma senin msjlarin icin uye oldum,
    kardesim Allah yasatmasin tabii yerinde olmak cok zordur,
    yasayan sensin en ii durumunu sen bilirsin ama insanlar sana o kadar destek vermis, yasini onemseme, meslegini- diplomani eline aldiginda kendinle ve gecmisinle gurur duyacaksin, kesinlikle gec kalmis bi yasta degilsin arti egitimin yasi olmaz dmisler cokta guzel soylemisler, ailevi sorunlarina gelince pes etmemelisin bi karar aldigimizda keske ailemizin her bireyi arkamizda dursa, moral verse, desteklese ne guzel olur ama bu sende goruyosun ki her zaman mumkun degil onemli olan senin istemen ve kararinin arkasinda sapasaglam durman ne ailenin tutumu nede baska birsey yildirmamali seni bu kararinda ancak o zaman basarili olursun...

Dersaneye baslamissin artik o kadar yol almissin ama sen hala ikilemdesin olur mu olmaz mi, ailem yoruluyor vs, emek olmadan yemek olmaz, istiyorsan basaracaksin caba sarfedeceksin, tum olumsuzluklari gormezden gelecek hedefine odaklanacaksin ailende senin basarini gordukce motive olacaklar sana destek cikacaklardir...

Tabii suan sen bu donemleri gectin unv sinavina girmis olman lazim ben sonucu merak ediyorum ne yaptin istedigin bolumu kazandin mi, okula kaydini yaptirdin mi dilerim foruma girdiginde bu sorularimiza cvp verirsin, dilerim her zaman emellerine ulasirsin, ulasiriz...

Üye
    istikrarli_oL Avatarı

Son Giriş
    05.10-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aaa inanilmaz coook sevindim )
    tum o karamsarliga ragmen basarmis olmasi super ins hayatinin devresnde cok mutlu olur

Üye
    istikrarli_oL Avatarı

Son Giriş
    05.10-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

super yahu gercekten kendim basarmis gibi cok sevindim inanilmaz mutlu oldum oysaki tanimam etmem kendisini )
    iste bu benim gozumde azmin basarinin zaferidir, isteklerine kavusmus olmasi onun icin cabalamasi cok guzel tabiii kii burda birbirinize olan destekleriniz de ))

inanin bana engel insanin yureginde ve beynindedir, sozde saglikli goruntuye sahip ama engelli zihniyette olan nice insan var, iyi ki de karsilasmissim bu site ile iyi ki de yorumlarinizi okumusum silkelendim bi kendime geldim )

siz istedikten sonra herseyi basarirsiniz, elinizden bi ucanla kacan kurtulur )

okudugunuz bolumleri ve unv leri gorunce helal dedim helaaal ))

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

dostum bizim sınıfta 40yasında adamlar var üniversiteyi bitirmek istiyorlar sen yanlış düşünüyorsun sen yoluna devam et hayat güzellikleri önüne cıkaracaktır

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    8

Ne ilginçtir bende tamda 23, 24 lü yaşlarımda arkadaşlarım bana kesinlikle okulu dışardan bitirmem gerektiğini ilerde çok işime yarayacağını söylerdi hep.Bende bu yaştan sonra ne iş yapabilirim ki yıllar sürer okulu bitirmem deyip gözümde büyütürdüm.Aradan yıllar geçti yaşım otuz oldu.Yine arkadaşlar beni uyarıp tahsil yapmamı söylediler.yine bu yaşta ne işe yararım ki derdim yıllar sürer okulu bitirmem Keşke 20 li yaşlarımda yapmaymışsım bunu diye pişmamlık duyardım.Yaşım 35 oldu hala söylerler tahsil yap dışardan bitir diye.Ben yine bu yaştan sonra ne okulu ya ama keşke 30 lu yaşlarımda yapsaymışım derim. Yani yaş ilerledikçe insan geçmişte yapamadıklarına çok pişman oluyor.Yaşım 35. Tahsilsizlik yüzünden kaçırdığım iş imkanlarını düşünüyorumda şimdi 20 li yaşlar yada 30 lu yaşlar hiçte geç değilmiş tahsil yapmak için..Tabi bu arada tahsilim olmadığı için pek çok ta iş imkanını kaçırmış oldum...sf de sağolsun bu arada herşeyin başı oydu tabi bu ayrı bir konu.Böyle bir sorununuz yoksa herkes hayata işine sıkı sıkı yapışsın derim ben.Tecrübe konuşuyor

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimle aynı dönemde okuyan 31 yaşında bir arkadaşım vardı ....bence verdiğiniz karardan korkmayın yola devam..hayallerinizin arkasından koşun..

Üye
    Suskun 26 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşım, hayallerinin peşinde koş, tabii her türlü engel ve olumsuzluklar yaşayacaksın ama inan bunların hepsi senin azmin ve kararlılığınla geçer
    Ve yaşadığın ortam sayesinde aynı zamanda üniversitenin olanaklarıyla kişiliğinin de en iyi şekilde gelişebileceğine inanıyorum. Çünkü çevremde edindiğim izlerimlerim öyle oldu. Maalesef benim böyle bir şansım olmadı yine de gelişimimi en iyi sağlamaya çalışıyorum

Bizi biz yapan mücadelemiş olacaktır...

Üye
    ahmetkocaman Avatarı

Son Giriş
    01.12-2009
    Saat
    20:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim hayırlı olsun.

ben de kültür işletme mezunuyum ve şuan konyada özel eğitim alanında yüksek lisans yapıyorum. üniversiteye 21 yaşımda girdim ve şuan 26 yaşımdayım ve okumaya son sürat devam
    şuana kadar hayatta verdiğim en doğru kararlardan birisi üniversiteye kayıt olmaktı.
    şimdiki okulumda hizmetli olarak görev yapan ve aynı zamanda görme yetersizliği olan ve hem çok sevdiğim hem de çok çok takdir ettiğim İSMET AĞABEYim yüksek lisans eğitimi alıyor.
    yaşı zannediyorum 35 civarında..
    Ve gerçekten çeşitli alanlarda yetersizliği olanlar adına çok faydalı işler yapacağına yürekten inanıyorum.
    daha ne diyebilirim ki..?

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya buralara neler yazılmıs...valla ben yeni gördüm son mesajları arkadaslar cok utanıyorum ya kusura bakmayın...ben konu kapanmıstır kimse yazmaz bi daha diye hiç bakmamısım..Evet Kalem'inde dediği gibi istediğim bölümü kazandım iyi ki gitmişim dershaneye iyi ki tekrar hazırlanmısım diyorum.Asla pişman değilim.Bu bir basarıysa inanın bu basarının yarısından cogu sizin destekleriniz...Bunu abartmıyorum zaten biliyorsunuz ne kadar karamsar oldugumu Ya hayır öyle bişey ki bazen sasırıyordum diyordum ki'' ya hiç biri mi olumsuz bişey söylemez'' Sizin beni ittirmeleriniz bana destek vermeleriniz olmasa inanın cok zordu benim için.Hepinize tekrar tekrar tesekkür ederim.He bu arada değişmeyen seyler de var o da benim hala karamsar olmam Ama gördüm ki insan isteğince bi sekilde halloluyor...Yani nasıl oluyor bilmiorum bi acıklaması yok ama oluyor...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

18 yasında kazandım qidmedım her sene qirdim qirdim gitmedım bu sene kadar verdim yasım 21 açıköğretim okumaya karar verdim

Üye
    ZEYNO_CAN Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynepp (zeyno)
    Son Giriş
    10.12-2012
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence okumanın yaşı yoktur. Önemli olan istemek ve başarmaktır. benim üniversite de 30 yaşında aynı bölüm arkadaşım vardı. 34 yaşında da hemşire oldu. Bir yakın akrabam da 33 yaşında ve hala kıbrısta edebiyat bölümü okuyor yani istedikten sonra okumanın yaşı başı olmaz Bende 23 yaşımdayım 2 sene oldu mezun oldum. Ve şuan bir bölüm daha okumak istiyorum istedikten sonra yaş baş sorun olmaz

Üye
    *CEMRE* Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kadar karamsar olma kardeşim.hayat bazen geç sunar bazı şeyleri ama başarmışın ne güzel.asla hiçbir şey için geç değil.sen takma bu kadar kafana...herşey gönlünce olsun.

Üye
    atlantis Avatarı

Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    22:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer amaçların varsa ve bu amaçlara gitmek için eğitim öğretim gerekiyorsa, imkanlar dahilinde tüm şartlar zorlanmalı, daha büyük problem olmadıkça yaşın problem olmayacağını düşünüyorum. ortopedik engelliyim ( çift taraflı protez kullanıyorum.)2006 yılında üniversiteden Fen Bilg. Öğrt ni olarak mezun oldum, 2 yıl KPSS girdim çıktım 2008 de tekrar ÖSS ye girmeyi düşündüm. Hem KPSS hem de ÖSS ve girdim ÖSS tercihleri mi de son gün, bitime 2 saat kala yaptım ve sonuç olarak şu an Öğretmenliğin üstüne İnşaat Mühendisliği 2. sınıfta okuyan 27 yaşında biriyim...

Üye
    ZEYNO_CAN Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynepp (zeyno)
    Son Giriş
    10.12-2012
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de hemşirelik bölümü mezunuyum. Şuan meslegimi yapmaktayım ama psikolojide okumak istiyorum. Bu sene şansımı denemeyi düşünüyorum. İnşaallah başarırım ama deneyecegim yapacagıma da inanıyorum

Çevremdekiler meslegin var kendi ayakların üzerinde duruyosun ne gerek var diyorlar ama ben istiyorum ya ve deneyecegim inşaallah başarırım
    Okumanın yaşı başı düzeyi olmazmış

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon