Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon
Toplam 145 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sabri57 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Sevil Hanım. Kardeşiniz için düşüncelerinizi, yapmak istediklerinizi takdir ediyorum.
    İnşallah en kısa zamanda kalbinizden geçenler gerçekleşir.
    Bu konu hakkında yorum yapan arkadaşlar, bakıyorum da düşüncelerinizi söylüyorsunuz ama boş boş ta konuşmayın. Sevil hanım konuşacak söz bırakmamış, tüm ayrıntılarıyla anlatmış. Sadece talip olanlar yazsın diyorum, inşallah en kısa zamanda gerçekleşir. Allah'ım kalbine göre versin...

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sabri57 Mesajı Gör
    Merhaba Sevil Hanım. Kardeşiniz için düşüncelerinizi, yapmak istediklerinizi takdir ediyorum.
    İnşallah en kısa zamanda kalbinizden geçenler gerçekleşir.
    Bu konu hakkında yorum yapan arkadaşlar, bakıyorum da düşüncelerinizi söylüyorsunuz ama boş boş ta konuşmayın. Sevil hanım konuşacak söz bırakmamış, tüm ayrıntılarıyla anlatmış. Sadece talip olanlar yazsın diyorum, inşallah en kısa zamanda gerçekleşir. Allah'ım kalbine göre versin...
    sabri57

Merhaba Sabri;gerçekten doğru söylüyorsun.konuşacak anlatacak bişey bırakmadım sanırım.çok teşekkür ederim güzel yüreğine sağlık desteklemeniz daha bi hırslandırıyor beni.Allah herkesin yüreğine göre veriyor sizinde öyle olsun inşallah..

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Esselamu Aleyküm.. Hayırlı Cumalar... Rabbim evlenmek isteyen tüm engelli kardeşlerimize hayırlı eş hayırlı iş hayırlı çocuklar nasip etsin inşAllah...

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yasin06 Mesajı Gör
    Esselamu Aleyküm.. Hayırlı Cumalar... Rabbim evlenmek isteyen tüm engelli kardeşlerimize hayırlı eş hayırlı iş hayırlı çocuklar nasip etsin inşAllah...
    yasin06 Ve AleykümSelam sağolasın sana da hayırlı Cumalar olsun inşallah yasincim...dualarına içten bir aminn diyorum..Allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz! inşlh hayırlı eşlerle tanıştırır herkesi..

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Allah cc razı olsun ablacığım,Allahım, bana ve inananları bu dünyada acı ve yoksulluk sınavı vermesin inşAllah,Allahım bana ve inananlara ölünceye kadar sağlık, güzellik ve güzel ölümler nasip etsin, Şer imtihanımızı yaşarken, bana ve sizlere inananlara güç ve sabır versin, Rabbim Hayır imtihanımı yaşarken, bana ve inananlara tevazulu olmayı öğretsin, Rabbim Şeytanın tüm tuzaklarından ve ona tabi olan insanlardan beni tüm müslümanları korusun, Rabbim.Benim ve inananların dostumuz olsun tek arkadaşımız olsun, sevgilimiz olsun, koruyucumuz olsun beni ve inananları bizlere bırakmasın inşAllah Rabbim Kıskanç ve kötü insanların iftiralardan, kötülüklerinden fitnelerinden beni ve inananları korusun tüm engelli engelsiz müslümanlara sabır versin iman neşvesi versin kalplerimizden sevgilerimiz eksik etmesin ve özelliklede engelli kardeşlerimizin herdaim yar ve yardımcısı olsun onları kimseye muhtaç etmesin iki cihanda sadet nasip eylesin diyor hepinizi hepimizi Allah cc emanet ediyorum inşAllah selam ve dua ile

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah cc razı olsun ablacığım,Allahım, bana ve inananları bu dünyada acı ve yoksulluk sınavı vermesin inşAllah,Allahım bana ve inananlara ölünceye kadar sağlık, güzellik ve güzel ölümler nasip etsin, Şer imtihanımızı yaşarken, bana ve sizlere inananlara güç ve sabır versin, Rabbim Hayır imtihanımı yaşarken, bana ve inananlara tevazulu olmayı öğretsin, Rabbim Şeytanın tüm tuzaklarından ve ona tabi olan insanlardan beni tüm müslümanları korusun, Rabbim.Benim ve inananların dostumuz olsun tek arkadaşımız olsun, sevgilimiz olsun, koruyucumuz olsun beni ve inananları bizlere bırakmasın inşAllah Rabbim Kıskanç ve kötü insanların iftiralardan, kötülüklerinden fitnelerinden beni ve inananları korusun tüm engelli engelsiz müslümanlara sabır versin iman neşvesi versin kalplerimizden sevgilerimiz eksik etmesin ve özelliklede engelli kardeşlerimizin herdaim yar ve yardımcısı olsun onları kimseye muhtaç etmesin iki cihanda sadet nasip eylesin diyor hepinizi hepimizi Allah cc emanet ediyorum inşAllah selam ve dua ile

Aminn canım inşallah..Şu mübarek Cuma günü ettiğin tüm duaların kabul olması dileğimle..Allaha emanet ol...

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Allah cc razı olsun inşAllah Rabbim ettiğimiz edeceğimiz tüm müslüman kardeşlerimizin duasını izzeti dergahında kabul etsin inşAllah sizlerde bizlerden ve tüm inanalardan duanızı eksik etmeyiniz inşAllah

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah cc razı olsun inşAllah Rabbim ettiğimiz edeceğimiz tüm müslüman kardeşlerimizin duasını izzeti dergahında kabul etsin inşAllah sizlerde bizlerden ve tüm inanalardan duanızı eksik etmeyiniz inşAllah
    sağolun sizde inşallah

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: TufanOzkara Mesajı Gör
    Pazar günleri tatil. Tufan 12 saat çalışıyor. Burada bir fabrikanın engelli kadrosunda, enjeksiyon bölümünde. Fabrika Çorlu içinde değil, servisle ulaşıyorlar ve oraya gitmek 30-35 dk. sürdüğü için sabah 7 evden çıktığında ancak ulaşıyorlar fabrikaya. 8'de iş başı yani. Akşamda 8'de paydos oluyor. Eve gelmesi 9'u buluyor. 9'dan önce hiç evde olamadı.
    Yani çalışma sistemi hakkında da yalan söylüyor derseniz, vallahi bayılıcam burada ben şimdi.
    kimseye hesap vermek zorunda değilsin ki onların kızını kardeşini almıycaksın sonuçta muhattap olma sen niyetini yazdın ilgilenenler nasılsa sana mesajla ulaşır..

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Burada Kimse kimseye hesap zorunda değil ama İlker(Officer) abimin dediğine bir nevi katılıyorum ,bu site de kardeşinizin kendine göre bi eş bulabilmesi için kendini ifade ederek kendi de işte bu benim diyebilmeli.Umarım size bu site yardımcı olur , Kolay Gelsin

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nasibegül Mesajı Gör
    kimseye hesap vermek zorunda değilsin ki onların kızını kardeşini almıycaksın sonuçta muhattap olma sen niyetini yazdın ilgilenenler nasılsa sana mesajla ulaşır..

nasibegül
    canım haklısında böyle zan altında bırakılarak bişiler yazılınca üzülüyorum ister istemez..Reelde bizi tanısalar eminim pişman olucaklar bu söylediklerine ama ..ne diyim Allah büyük içimide dışımıda bilen o...dediğiniz gibi hesap vermek zorunda değilim,ama bazen açıklama yapmaya zorlanıyorum

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ßirtan Mesajı Gör
    Burada Kimse kimseye hesap zorunda değil ama İlker(Officer) abimin dediğine bir nevi katılıyorum ,bu site de kardeşinizin kendine göre bi eş bulabilmesi için kendini ifade ederek kendi de işte bu benim diyebilmeli.Umarım size bu site yardımcı olur , Kolay Gelsin

Birtan
    teşekkür ederim..umarım doğru yoldayızdır ne diyim..

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Adn07 Mesajı Gör
    Buraya kadar yazılanları okuyunca anladığımız şu.Sadece beden değil kafadan engelde var bunu gözardı etmemek lazım.Bence abla en kısa sürede bir muayeneye gitsin zira evlilik gibi kutsal bir müsesseseyi burda ayaklar altına aldırmak normal bir insanın yapacağı şey değil.

Terbiyesizlik yapıyorsunuz haddinizi bilinde konuşun!!!!
    buraya sırf bu cümleleri yazmak için kayıt olduğunuz belli..!!
    şimdi size çok şey yazardım ama kalitenize seviyenize inmek bana bişey kazandırmayacak..!!!

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar
    ben Sevil,Tufan'ın ablası yani
    bilenler bilir daha öncede bir konu açmıştım şu anki konuma yakın ama sanıyorum bir süreliğine kapatıldı...
    konu hakkında bilgi sahibi olupta yorum yapılırsa daha memnun olucam..
    link;
    http://www.engelliler.biz/forum/yasama-dair-ani-dusunce-ve-duygularimiz/86257-kardesimi-evlendirmek-yuvasini-kurmak-istiyorum-cok-sey-mi-istiyorum.html

b
    en hemen anlatmaya başlıyım.
    Tufan şu anda bir bayan ile görüşüyor.bayan marmariste yaşıyor orada bir özel anaokulunda yardımcı olarak.yani temizlik,düzen v.s. hademe diyebiliriz.emekliliğine bikaç yılı kalmış..
    engelli kadrosunda çalışıyor,26-27 yaşlarında..bundan 3 yıl önce 2-3 aylık bir evlilik yaşamış.şiddet dayak hakaret yüzünden ayrılmışlar..çocuğu yok..eski eşide işitme konuşma engelliymiş ama anlaşamamışlar erkek tarafının aileside evliliklerine karışmış v.s.
    şimdi içinizde bu durumda evlilik yaşayan,yada çevresinde buna örnekler olan arkadaşlarımız var ise bana fikirlerini yorumlarını sunarlarsa çok memnun olucam.
    çünkü tufan hiç evlenmedi,bu konuda tecrübesi yok..tamam işi gücü yerinde çok şükür ama bu evliliği götüren bir etken değil bence..
    bayan lise mezunu ve okuduğu okul dolayısı ile işaret diline epey alışmış..yalnız okuma yazması mükemmel..benden bizlerden hiç farkı yok yani..
    tek engeli konuşması ve işitmesi..
    her akşam msn de camerada çok güzel anlaşıyorlar,birbirlerine resmen hayranlar...hem işaretle hem yazı yolu ile bakışarak v.s. birbirlerini çok iyi anladıklarını gözlemliyorum..
    bu arada bayan annesi ve kızkardeşi ile birlikte yaşıyor..babaları ist. da başka bir bayan ile evlenmiş..
    ailem durumu biliyor herşeyi anlattım ama annemin ve babamın kafası karıştı.
    hadi şimdi bizler varız tufanın her işiyle ilgileniyoruz..yarın öbürgün evlendiklerinde birlikte yürütebilirlermi aynı ev içinde..
    resmi bi işleri olsa,bi seyehate tatile gitseler kendilerini nasıl ifade edicekler..ikiside konuşamıyor diyorlar.
    yani işin içinden çıkamıyorum..görüşmeyinde diyemiyorum çünkü birbirlerinden çok hoşlanıyorlar..
    bayanın annesiyle telde görüştüm müsade istedim görüşmeleri için..hayır deseydi direk kesicektik görüşmeyi o yüzden fikrini almak izin almak istedim..çünkü internette neler oluyor neler geliyor insanların başlarına hepimiz biliyoruz..
    annesi çok mutlu oldu çok memnun oldu böyle bi davranışta bulunduğumuz için..bende mutluyum en azından tanıştım annesiyle..
    bu arada 2008 de evlenmiş bayan ve çok kısa sürede boşanma davası açınca dava 3 yıl süre vermiş iki tarafada..barışma ihtimali var ise diye...
    şimdi bayanın annesi bir avukat tutmuş ve haziranın 2 sinde sonuçlanacakmış..onu bekliyorlar..ve kesin boşanma gerçekleşecekmiş..
    aslında yazdıklarımdanda anlamışsınızdır kafam çok karışık..
    lütfen bana bu konuda yardımcı olun yanlışmı yapıyoruz sizce doğrumu..

not: bu arada diğer konuma yakın bir başlık olduğu için yönetim birleştirebilir konuları..diğeri kapalı olduğundan bunu açtım..
    bilginiz olsun..

şimdiden herkese teşekkür ederim..

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Esselamu Aleyküm Abla Allah cc yar ve yardımcın olsun ve işitme engelli kardeşimizinden Rabbim yar ve yardımcısı olsun hayır işlerinde yanlış olmaz sadece nasipse olur beklmek herşeyin bitmesi ve sizinde ondan sonra harekete geçmeniz ve Allah cc için karşı tarafında size ılımlı bakması ve Rabbimde nasip edecekse bu iş olur Rabbim herkese farklı bir imtihan vermiş neyin hayır neyin şer olduğunu asla bilemeyiz.. önemli olan tevekkül içinde hareket etmek Allah cc kimseyi kimsenin eline bırakmasın özelliklede bayanlarımıza herdaim yardım etsin onların işi gerçekten bu dünyada gerçekten çok zor erkekli evlilik yapıp yuva kuruyorsun bide Allah cc emanetine bakmıyorsun dövüyorsun hakaret ediyorsun tvlerde görüldüğü gibide Allah cc verdiği emanet canını alıyorsun... ya bayanlar erkekler için gerçekten bir velinimet samimiyetle söylüyorum, ya çalışıyor sa hem işi hemde evi çocuk varsa evinde inan çok sabır isteyen şeyler ya evin işi ya eşinin bitmeyen istekleri yemekti bulaşıktı ütü , temzilik vs vs vs... inan bitmez ne güzel sıcacık yemeğin önüne geliyor ütün yapılıyor sana kol kanat geriyor sen ne yapıyorsun Allah cc söz vererek aldığın helalin yaptığın inana hiç değer vermiyor bide dayak gibi bir şeyler yapmaya çalışıyorsun olmaz kardeşim olmaz Allah cc emaneti olan hiç bir şeye kötü davranmayız Rabbim herkese hayırlı evlilik nasip etsin bekralık sultanlık derler ama inanın rezillikten başka bir şey değil....Rabbim herkese istediği şekilde hayırlı evlilik ve onlardan hayırlı evladlar Rabbim nasip etsin hayırlı akşamlar selam ve dua ile

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sağolasın yasin kardeş,çok teşekkürler..
    allahım herkese hayırlısını versin..
    çok haklısın

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon