Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 145 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Seçil hanım kardeşim, bu devirde sizin gibi abla zor bulunur. Eli öpülesi bir abla olduğunuzu düşünüyor, en kısa zamanda Rabbim gönlünüzce versin diyorum.. Hoşçakalın.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şuradan öğrenebilirsin resim eklemeyi: http://www.engelliler.biz/forum/foru...erekenler.html

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Baskan53 Çok sağolun teşekkür ederim.. Dualarınız ulaşsın yerine hayırlısı ile.

Bacıbey Ok deniyorum, tekrar çok merci.

spa1382 - Kardeşimi evlendirmek, yuvasını kurmak istiyorum. Çok şey mi istiyorum?spa1830 - Kardeşimi evlendirmek, yuvasını kurmak istiyorum. Çok şey mi istiyorum?fotoraf0049 - Kardeşimi evlendirmek, yuvasını kurmak istiyorum. Çok şey mi istiyorum?

Evet ekledim sonunda. Tufan'ın resimleri, diğer resimdeki tonton da Annemiz.

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günceldir... Arada kaynatmayalım pls. Hayırlı bir iş bu.

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Carpe Diem Çok teşekkür ederim, cümlemizin öyle olsun inşallah..

Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen bir abla olarak elinden gelen herşeyi yapmışsın. İnşallah Rabbim dualarını kabul eder ve ona hayırlı bir evlilik ve hayırlı evlatlar nasip eder. Bu kadar üzülme bakarsın koluna takıp gelir sevdiceğini.

Üye
    askibeka Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlısı olsun, Allah gönlünüze göre versin Sevil. İnşallah kardeşin mutlu olur her zaman ...

Üye
    muneza Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN39
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Merhabalar. Ben de Tekirdağ Çerkezköy ilçesindeyim. Kardeşiniz gibi benimde işitsel sorunlarım var. Tabi çocukken okullarda, ilkokulda yani zar zor diplomayı aldım. İnanması güç herşeyi zamanla Allah'ın izniyle toparladım. Şuan üniversite mezunuyum, Ömms sınavına hazırlanıyorum..
    Kardeşiniz evlenmesi konusuna gelince unutmayalım ki; her ne kadar isteseniz olur veya olmayabilir... Unutmayalım ki Herşey Yüce Alla'ın dilemesiyle olur..
    Kalp'ler Allah'ın elindedir.. Bende birkaç yıl önce hiç evlenemeyeceğim zannettim, korktum düşündüm durdum. Kibirlendim, öflekendim. Her ne kadar yakışıklı olsam bile karşıma çıkmadı. Taaa sabredene kadar. Rabbimiz sabredenler ile beraberdir. Hayırlı, namuslu, efendi, temiz kalpli birisini istedim ve Allah'ın bana verdiği en güzel hediye ile üniversite yılından mezun olmadan 2 ay önce tanıştım. İstemek yetmiyor. Kalbin sesi vardır yeter ki kalp istesin..
    İnsanın kaderi doğmadan önce yazılmış. Hiçbir şey insanın kaderini değiştiremez. Aksi herşey kısmettir. Allah'a şükür huzurlu mutluyum. İnşallah sizlere de hak ettiğiniz huzuru yüce Allah verir.
    İyi akşamlar.

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kzmrl Evet canım elimden gelenin fazlasını yapabildim, dahada ne yapmam gerek diye düşünüyorum hala ama birşey bulamıyorum. Hayırlısı ile yuvasını kurup mutlu olduklarını görürsem, binlerce kez mutlu olucam inşallah..

askibeka Çok sağol, çok teşekkür ederim. İnşallah..

muneza
    O kadar yakınız ki seninle! Biz de Çorlu'da yaşıyoruz. Yaşadıklarına çok sevindim, gerçekten de Allah iyi niyetli insanların her zaman yanında, bende buna çok inanıyorum. Seninde mutluluğun daim olsun her iki cihandada...

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lejyoner85 çok sağolun iyi niyetiniz için,teşekkür ederim..evet söylediklerinizde çok haklısın ama ben ve ailem hatta arkadaşlarınında yardımını alarak çok araştırdım onada biçok kez sorduk ama öyle biri kesinlikle yok..elenmeyi o da çok istiyor,etrafında mutlu aileleri görünce heyecanlanıyor hevesleniyor..sırf bu yüzden bir evin ihtiyacı olacak tüm eşyalarını bile aldı onları ödüyor şu anda bi yandan da..(beyaz eşya) yani normal engeli olmayan bir bayan ilede tabiki yuvasını kurabilir neden olmasın ki..yeterki aralarında aşk olsun sevgi olsun...inşlh hakettiği mutluluğa kavuşur çok sağolun tekrardan...

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Öncelikle ben de kardeşinize olan sevginizi anladığımı belirtmek isterim. Çünkü benim de kardeşim benim için kıymetlidir. Arada biraz yaş farkı da olunca hem kardeş hem evlat yerine oluyor. (Kardeşimin bir engeli yok, ama herkese kendi canından-kanından olan kıymetlidir).

Benim diyeceğim şey, başka arkadaşların da söylediği gibi destek olun ama kendi sorunlarını kendi çözmesine izin verin. Sosyal çevresinde değişiklik iyidir, daha etkin davransın, sosyal ortamlarda daha çok bulunsun, disko, bar, kafe, sinema, tiyatro, çeşitli aktiviteler aklınıza ne gelirse, sosyal hayatının zenginleşmesi onun için avantajdır.

Diğer taraftan engeli olmayan insanlarla evlenmesine sıcak bakmadığınızı söylemişsiniz. Ne düşündüğünüzü anlayabiliyorum ama doğru değil, nasıl ki okullarda kaynaştırma eğitim tavsiye edilense, ben sosyal hayatın her alanında bunun gerekliliğine inanıyorum.

Engelli ve engelsiz insanların evliliğinin hem bu evliliği gerçekleştiren kişiler açısından, hem de toplumsal bazda birçok getirisi olduğu muhakkak. O yüzden, böyle birşeye değil sıcak bakmamak, bizzati destek olmanızı nacizane tavsiye ederim.

Karşınıza farklı farklı insanlar çıkması olasıdır. Çok cahil, medeniyetten nasibini almamış, ne dediğini bilmeyen insanlarla karşılaşıp şaşırabileceğiniz gibi, doğru insanla da karşılaşabilirsiniz. En başta da kardeşiniz, hepsine hazırlıklı olun. Ama o tarz insanların varlığının sizi üzmesine izin vermeyin. Bir kişinin engeli sadece bir sağlık sorunudur, vucutta ki bir işlev bozukluğudur, ama cahillik kusurdur. Kendini yetiştirmemekse utanılması gereken birşeydir. O yüzden yolunuza devam edin, mümkünse de engeli olmayan bir insanla evlenmesine/beraber olmasına destek olun derim.

Ha bu demek değildir ki iki engelli insan evlenmemelidir. Ama demek istediğim, doğru kişilerin yaptığı karma evliliklerin birçok getirisi olabileceği...

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SpeedyGonzales;

Çok haklısın speedy, söylediğin herşeyi bende çok düşündüm. Ama sanıyorum bir yerde yanlış anlaşılmışım. Engeli olmayan bir bayan ile tanışmasını evlenmesini destekliyoruz, istemiyor değiliz. Ama ileride sorun yaşarmı, o bayan veya başka birşeyle karşılaşırlarmı diye demiştim. Yoksa biz gurur duyarız, başımız üstünde taşırız gelinimiz olacak bayanı. İster engeli olsun ister olmasın. Ben engelli değilim, ama adayım. 1 Saat sonra başımıza ne gelecek hiç bilemiyoruz. Dediğim gibi yineliyorum, o benim kardeşimin eşi değil, benim kızkardeşim olacak... Bu konuda çok netim.
    Kardeşimin maşallahı var, çok sağlıklı, çok çalışkan, çokta zeki. Çevresi inanılmaz geniş. Eşim bile bazen şaşırıyor bu duruma. Daha geleli ne kadar oldu benden çok çevresi oldu Tufan'ın diye. Tufan'ın tek sorunu 1 kulağı hiç duymuyor, diğer kulağı c duymuyor ama kulaklık sayesinde bizler gibi duyabiliyor. Konuşmasıda gayet iyi, sadece çok akışkan değil. Ama çok içten. Kendini çok net ifade ediyor. İşe başlamadan önce engelli maaşı denen o maaşın çıkabilmesi için gerekli tüm evrakları tüm prosedürleri tek başına halletti. Hiç birimiz yanında değildik, işlerimiz yüzünden. Yani insan ilişkileri çok kuvvettli demek istiyorum. Aslında benim gözümde, ailemin gözünde, akrabalarımızın ve çevremizin gözünde Tufanın hiç bişeyi yok. Ama gel gelelim hiç tanımayan insanlar ve ön yargılı insanlar azıcık bir duymamayı abartıp uzatıyorda uzatıyor.
    Ben çok teşekkür ederim size, desteğinize... Hep diyorum, iyiki buradayım aranızdayım..

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Speedy Gonzales... Harika bir tespit, kutlarım.
    Çünkü bir kişinin engeli sadece bir sağlık sorunudur, vücutta ki bir işlev bozukluğudur, ama cahillik kusurdur, kendini yetiştirmemekse utanılması gereken bişeydir. O yüzden yolunuza devam edin, mümkünse de engeli olmayan bir insanla evlenmesine/beraber olmasına destek olun derim.
    İşte buna şapka çıkarılır. Teşekkürler

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatin anlamı;

Kesinlikle..

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tufanözkara

Ben sizi anlıyorum, ama engelli biriyle de sorun yaşanmiycanın garantisi yok. Kaldı ki önyargılı insanlar sizin hedefiniz olmamalı, o engelsiz insanla kardeşiniz içtenlikle bu durumu baştan enine-boyuna konuşursa neden sorun olsun ki? Yok eğer o insan sonradan bunu sorun ederse, o da kendi kişiliksizliği olur.

Tab^^i Yuvanın yıkılması kolay birşey değil, ALLAH kimsenin başına vermesin ama araba çarpabilir diye de sokağa çıkmamak, tuğla düşebilir diye inşaat önünden geçmemek pek de anlamlı değil.

Hayatın anlamı,
    Teşekkür ederim...

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon