Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 145 mesajın 136-145 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Milyoner olduğunuzu söylemedim,imkanlar iyi derken fakir değilsiniz anlamında söylemek istemiştim.Sahi milyoner olsanız böyle bir sitede yenge adayı ararmıydınız

Sevil Hanım,Yüce Allah bir karıncanın bile rızkını veriyorsa kardeşinizide elbette ortada bırakmaz.

Bir anne kuş, bile yavrusuna kanatlarıyla uçmayı öğrettikten sonra yiyeceğini nerde bulması gerektiği konusunda özgür bırakır.

Ayrıca,tanıdığım işitme engellilerin çoğu internet kullanmasını biliyor,oysa siz kardeşinizin burada üyelik açıp (facebook hesabını bile siz açmışsınız) kendisini ifade edememek gibi şeylerden bahsetmişsiniz.

Buna rağmen eşinden boşanan bayanla sürekli msn de görüşüyorlarmış ???

Anne,Baba,çocuğumuzu ve kardeşimizi seçme hakkımız yok ama eşimizi seçme hakkımız varken başkalarının bizim adımıza böyle bir faaliyette olmasını ben doğru bulmuyorum...

Kardeşiniz işitme engelli ve konuşamıyor diye bu kadar endişelenmenizi bi dereceye kadar anlıyorum...Ama fazla endişeye gerçekten gerek yok...
    Ülkemizde her gün onlarca Polis,Asker,Jandarma şehit olmakta...Bunların yetim ve dulları ortada kalıyor.Kimilerinin hiç bi dayanağı yok,bunları da düşünün lütfen..

Bu yetim ve dullar yanlız kaldıkları zaman nasıl hayata tutunuyorlarsa biz engellilerde Allahın bize verdiği irade dışı bir güçle hayata tutunuyor ve mücadele ediyoruz...

Yeterki kardeşinize bunun için müsade edin..

Allah dağına göre kar verir..Kimseye çekemiyeceğinden fazla yük vermez !

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sevil hanım.

Daha önce de açmış olduğunuz başlığa yazmıştım.

Ben işitme engelliler hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim, çünkü bu engel grubu ile bildiklerim, dışarda tanıdıklarımla vs sınırlı.

fakat, genel olarak bir-iki şey söylemem gerekirse, iyi niyetinizden zerre şüphem olmamakla beraber, lütfen kardeşinizin üzerine fazla düşmeyin, hatta onun için yapabileceğiniz en iyi şey bence nasıl daha fazla sosyal olabileceği konusunda yardımcı olmak.

Örneğin: geliri buna yetiyorsa kendi evine çıkması onun için iyi olabilir kanaatindeyim.

diğer taraftan bence iki kişi anlaşıyorsa kadının evlenmiş boşanmış olmasının bir önemi yok, çünkü daha önce evlenmemiş çiftler de sorun yaşayabiliyor.

ayrıca, çoluk-çocuğa karıştıklarında da öyle zannedildiği gibi sorun yaşayamayabilirler.

Teknoloji artık pek çok imkanlar sunuyor, çocuk uyandığında işitme engelli bir çiftin farkedebilmesi için geliştirilmiş birşey mutlaka vardır (ki Sizin kardeşiniz cihazla rahat duyuyorsa zaten buna ihtiyaç yok demektir).

Eeee daha ne o zaman, ALLAH hayırlısıysa tamamına erdirsin...

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Başlığı okudum ağlayasım geldi mükemmel bir ablasınız saygılar başka laf yok yetmiyor kelimeler kifayetsiz kalıyor allah gönlünden geçeni nasip etsin inşallah.

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

msn de camera dan görüşüyorlar!

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

seni tebrik ederim canım kardeşim fedakarlıgından dolayı .ayrıca kardeşin çok şanslı böyle ablası var bizde bir söz vardır abla anne yarısıdır derler sen bas baya anne olmuşsun ona ...gelelim evlilik mevzuuna illakide duymayan konuşamayan birini arama sapa saglamda olabilir önemli olan kardeşini sevsin mutlu etsin böyle evlilikler çok var inan ve mutlular sınırlama getirme bence bakarsın kısmeti çıkar saglıklı diye redmi edecek etmesin bir söz daha vardır nasibin çıkınca red etme kaderini küstürme derler ben buna inanırım yani  evlilik birazda şans kader kısmet meselesi inşallah hayırlı mutlu sevgi dolu bir yuva kurar

Üye
    yasminw Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    19.10-2015
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevilcim yazını okurken gözlerim doldu. sen ne kadar harika bi ablasın. tufanın iyilik meleği olmuşsun. bende 14 yasında %98 engelli bir kız cocuk annesiyim büyük kızım ünide okuyor küçüğümde 10 yasında.engelli kızımdan sonra cocuk yapmak büyük riskti ama sırf senin gibi onu koruyan kolllayan bir kardesi olsun diye 3.cocuğu yaptım iyikide yapmışım rabbim herkeze senin gibi hayırlı evlatlar,kardeşler nasip etsin kardesine gelince rabbim ona senin gibi bir abla verdiğine göre en yakın zamandada hayırlı bi eşde nasip edecektir dualarla kalın

Üye
    DOĞAN_56 Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan Arıdağ
    Son Giriş
    14.10-2014
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    X
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH hayırlı Kısmet versin. Yazınızı gözlerim buğulanarak okudum. Sevil hanım, öncelikle kardeşinize vermiş oldugunuz deger inanın takdiri şayan. NE MUTLU Kİ SİZİN GİBİ BİR ABLASI VAR.Cenabı haktan onun için hayırlısını diliyorum.

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar çok teşekkür ederim,beni destekliyor olmanızı bilmek çok gurur verici..
    dualarınızı eksik etmeyin lütfen,Allah şimdiden edendende etmeyendende razı olsun.
    bende herşeyin çok güzel olacağına inanıyorum,ama kimle olacak bilmiyorum

Üye
    serkankaplan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    10.06-2015
    Saat
    08:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba sevil hanım;
    Sizi öncelikle kutlarım,paylaşımınızı ve hikayenizi okudum rabbim hayırlısını versin.Fazla söze gerek yok yaptıklarınız çok doğru.
    Arada size muhalif olan ve tepki gösteren dalgaya alan bazı arkadaşların bence sevgi eksikliği var ki onlar bu şekilde yorumlar yapmış.Allah herkesin gönlüne göre versin.

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    serkankaplan;

teşekkürler Serkan;
    olsun Allah herkese yüreğinde ne yaşatıyorsa onu veriyor zaten o yüzden içim ççookk huzurlu
    dualarınızı eksik etmeyin yeter

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910