Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
Toplam 153 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    konunun cılkını çıkarmada üstümüze tanımam...noktalama işaretleri ne alaka...

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Şöyle bir alaka olabilir.

Oku da adam ol, baban gibi eşek olma.

Oku da adam ol baban gibi, eşek olma.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar;

ben ortopedik bir engelli olarak normal insanlardan bir farkım olmadığını düşünüyor, sadece arada sırada geçmiş ve geleceği daha çok düşünüyor olmam.

Geçmiş ve geleceği düşünmemi de kısaca özetlersem;
    Eğer ki engelli olmasaydım şimdi ki hayat - yaşam tarzım da acaba ne gibi değişiklikler olurdu. olsa ne gibi değişiklikler olur ve bu şimdi ki hayat - yaşam tarzımın dan ne kadar değişik ve hangi açıdan olumlu yada olumsuz olurdu.

sadece bu..

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

A_GEYiK;

hmmm öyle olur

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

1) Noktalama işaretlerine, cümle kurumuna, yazım yanlışlarına vs çok dikkat etmen gerek!
    2) Eğer bir araştırma yapmak istiyorsan neler öğrenmek istediğini anket şeklinde sınıflandırarak sorman gerekir.
    3) Eğer bir araştırma yapmak istiyorsan bunu Engelli Derneklerinde engellilerle yüz yüze gelerek yapman gerek.
    4) Psikolog çok zeki ve leb demeden leblebiyi anlayacak yeteneğe sahip olması gerekir.
    5) Eğer psikolog adayı isen burada yapılan tepkilerin aslında engellilerin psikolojik olarak nasıl yaşadıklarını veya düşündüklerini gösterdiğini anlaman gerek. Onlara her ne olursa olsun tepki veremezsin Çünkü bu senin mesleğinin vaz geçilmez ilkesidir. UNUTMA!
    Bu gibi kurallara uymadığın için yanlış anlaşıldın ve bu meslekte pek başarılı olamazsın. Bunu seni küçümsemek için yazmıyorum. İnsan yetenekli olduğu işleri yapması gerekir. Okyanusta boşa kürek çekme derim.
    Teşekkürler zehirliyaprak.
    Nasıl toparlayacağım diye düşünürken, benim aklımdan geçenlere tercuman oldun.
    Haftalarca gezdiğim dedin forumda, basit bir soruya cevap bulamadıysanız, vay sizin pisikologluğunuza...
    Ne kadar yüzeysel, birazcık empati ile "bir kaç teknik işlemlerin dışında" nasıl bir gün geçirildiğini cevaplayabileceğin bir soru...
    05.55: Sabah kalk
    06.20: Otobüs geldi (durakta durdu, bi biiip)
    06.45: Otobüs in
    07.00: 2. otobüse bin
    07.15: Dükkanda in.
    07.20: Dükkan açıldı.

Hafta içi her gün değişmeyen rutin iş bu. Biri suikast falan düzenlese, eliyle koymuş gibi bulur, asla şaşmaz. 7.20 itibarı ile mecburi pc başında durma mesaisi başlar.
    Eğer eleman ya da yeğen gelirse, 15:00 - 19:00 arası belirsiz bir zamanda eve git.
    Yemek, dizi, çocukla boğuşma, kabak çekirdeği, mandalin gazozu, kim aradı, ne yaptın, nasıl geldin, kaç nefes aldın eşe rapor verme, en çok 23.00 cup uyku.

Ne kadannn değişik...
    Kimseler bilemez, tahmin edemez.
    Gerçek adını bilmek isterdim, ileride olur da bir gün pisikoloğa işim düşerse, kazara size denk gelmeyim.
    Tüm eğitiminizi havanda su döğerek alırsanız, yazık ileride de kimseye faydanız dokunmayacak.
    Demek ki, seansı 150-200tl arası ödedeğimiz pisikologlardan fazla medet ummayacakmışız.
    Bütün olay, mezun olup para basmak, gerisi patates kızartmasına ketçap mı dökersin mayonez mi gibi eğitimden ibaret.

Üye
    eylül hazan Avatarı

Gerçek Adı
    eylul hazan
    Son Giriş
    11.02-2015
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba nasbe
    yazdıkların için bir daha teşekkür ediyorum. benim anlatmak istediklerimi çok güzel ifade etmişsin

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Amma baydınız be.

Tamam hepiniz çok zekisiniz, Bu kızın Eğitimi haybeye geçmiş, Sanki bu forum Nobel ödüllü dahilerden geçilmiyomuş gibi boş boş konuşuyosunuz.

Empati dediğin şey tek taraflı olmaz, bu insan merak etmiş, sormuş, öğrenmek istemiş, belliki çevresinde fazla engelli insan yok ve tanımak istemiş, Siz de kendinizi çok güzel tanıttınız afferin size, Çakma forum dahileri.

İlla insanı çileden çıkartıyosunuz ya

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her engellinin engeline göre yaşadıgı zorlular var hatta şuna inanıyorumki engelli kişiler bile hep birlikde olacağına bananecilik yapanlar var buda işleri zorlaştırıyor.Birlik beraberlik yok denecek kadar az,kurum ve kuruluşlar sadece engelli ğünlerinde boy gösteriyorlar sırf meyda önünde küçük düşmemek için.Benim bu bahsettiğim konular sadece yaşadığım vilayet kırıkkale için yazıyorum diğer vilayetler hakkında pek fazla bilğim yok.Ama bir kaç vilayete ğitti örneğin ankara istanbul buralarda engellilere yönelik ğüzel şeyler var.Ama dediğim ğibi yaşadıgım yer olan kırıkkalede çok sıkıntılar çekmekteyiz.Özellikle kamu kurum ve kuruluşların engellilere bakış açısı çok değişik örnek:

X bankasında sıra aldım ve önümde 120 kişi var bende beklemedeyim tamda ğüvenlikcinin 2 metre önüde oturuyorum.Tahmini yarım saat sonra içeri içeri kucağında çocuğu ile bir bayan ğirdi benim 2 sıra yanıma oturdu ve 1 dakika sonra ğüvenlikci bayana gelerek yardımcı olmak istediğini söyledi ve işlemini gerçekleştirdi inanın bu beni çok ama çok mutlu etti.Aynı ğüvenlikciye bende rica ettim bana verdiği cevap ( yardımcı olamıyacagım sıranız geldiğinde işleminize yardımcı olabilirim dedi ) Sıram geldiğinde ben işlemim yaparım dedim ve teşekkür ettim.

Burada diğer okuyucuların düşüncelerini alabilirim.

işde kamu ve kurumlarda engelli ve bayatlamış bir zihniyet

ben 36 yaşından sonra engelli oldum ve inanın çok zorluklar çekiyorum ve bu işlere iğrençle bakıyorum.Kişiler kendi insiyatiflerine göre hareket ediyor bu ülkede engellileri gerçekden düşünen kişi ve kurumlar % 10 u geçmez.

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sema erdem;

ne demek canm benm sen mutlu olacaksan ben hergün yazarrım böyle

Üye
    psikolog Avatarı

Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepinize teşekkürler

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ben ağır engelliyim L1 parapleji hayat berbat geciyor yıllarca çok rahat yaptığım ve hiçbir zaman kıymetini bilmediğim şeyleri yapamamak başkalarına muhtaç yaşamak bir odaya mahkum kalmak dünyaya açılan tek penceremin internet olması kısacası kendi bedenimde hapis yaşamam beni her saniye biraz daha bitiriyor gün boyu yaptığım tek şey geçmiş anıları düşünmek geçmişimle yaşamak gelecekle ilgili hiç bir hayalim yok aklımdan ölüm ve intehar hiç cıkmıyor hayat benim için sadece bir işkence bu günlerde bedenimi konturol edemediğim gibi beynimede hükmedemiyorum son 5 günümü pisikiyatri bölümünde geçirdim yine bir yığın ilaç ve eski dostum major depresyon... kısacası diğer engellileri bilmem ama benim günüm çok ama çok kötü geçiyor ben artık böyle yaşamayı kaldıramıyorum

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, bir çek yazdın önüne ve arkasına kapatma işareti koymayın da ben sizi göreyim bakalım. Bir virgül nelerin ifadesidir. Bilmediğiniz için ne alaka dersiniz.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Sağlıklı insanlardan farklı değiliz,"sadece merdiven çıkamıyoruz,sandalyede oturuyoruz,vs,vs" diye başlayan cümleler.Şu başlığa bakan biri kendimizle ne denli çeliştiğimizi o kadar net gösteriyor ki,ne kadar alıngan olduğumuzu,ne kadar insanlarla iletişimsiz olduğumuzu,kısaca sağlıklı insanların vermeyeceği tepkileri verdiğimizi.
    Sadece kendimizi kandırıyoruz.
    Arkadaşı bir dövmediğiniz kaldı yok engelli demiş,yok uzaylı muamelesi yapmışmış,yok şu yok bu...
    O kadar anlayışlıyız işte...
    Yine söylüyorum boşver arkadaş sen bu sakatları.
    Kendisini anlamak,tanımak isteyen bir insana bile bu kadar tehammülsüz bir kitleyi bırakacaksın kendi haline.
    Emek,saygı duyana verilir.

Üye
    psikolog Avatarı

Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karakaya;

cidden önemlı deıl herks istedıgını söyleyeblr ama bu kadar tepkiye şaşırdım ki sanal ortamda bu kadar tepki gösteren bır kesım normalde bır dernege gtsem ordan sağ çıkamam herhalde..
    teşekkürler

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    psikolog adayı;

bende bir daha soru sorarsan cümlelerinde kafiye istiyorum

Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon