Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    violatri Avatarı

Son Giriş
    28.06-2010
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugün nette gezinirken doktorum geldi aklıma.aslında 2-3 yıl önce de ona gidip durumumu konuşsam nasıl olur diyordum ama gitmedim.
    neyse,ümit trakya yazdım,okuyacagınız yazı çıktı.intihar etmiş.inanamadım belki başkası dedim ama yok,o.
    tuhaf bir duygu.beni yıllar önce ameliyat etti.hastanede karsilaştigimizda bana ne oldugunu sormuş.intihar etti demişler benim için.ümit hanım yanıma geldi:"neden yaptın bize iş çıkarmak için mi "dedi,ama şaka yaptıgını anladım.çok iyi bir insan,benimle ilgilendi.moral verdi.ameliyatımı çok dikkatli yaptı,ilk anda hemen anladı belden aşağısının felç olacagını ve 16 iğne vurdurdu.beni o iğneler kurtardı.

ama ameliyata geç aldı,başkaları vardı sırada.bilmiyorum böyle mi olması gerekirdi hastane ortamını hiç anlayamadım bu yaşıma kadar.

ben gercekten şasırdım.ve anladım ki insan insandır.doktor ile okumamış bir insan arasındaki fark çok küçük,bir diploma kadar belki.çünkü insan olmak :yalın halde,saf.gercek duygularla,kişilikle.doğal.dert keder üzüntünle.

insan olmak sevincinle,o an ne iş yaptıgının önemi yok.insan olmak çaresiz anında.kim olursan ol,sebep çıkmaz sokaga sürüklerse engel olman lazım.ama bunca yaşanmışlık gelir aklına ve acımazsın bile kendine.

oysa en çok kendi değerini bilmeliydin ümit trakya.sen anne olamadın diye evlatlık aldın.ona nasıl annelik yaptıgın mektubundan belli:
    bir insan ölürken ne düşünür?sen oğlunu düşündün.tedavi ol diye nasıhat ettin.belki tartışmanız bu intiharı hızlandırdı.ondan umudunu mu kestin?
    keske ona git deseydin.hayatımdan cık deseydin.mühendis olmuş.onu sen okuttun.keske hayatına mal olmasaydı annelik sorumlulugu.yoksa vicdan azabı mı evlatlık aldıgın çocuk alkolik oldu büyüyünce...
    o da seni dinleyip tedavi olsaydı atlamazdın değil mi???

sevgili dostlar,hatırlıyormusunuz size ne demiştim?"intihar eden birini görsem ona engel olabilirim.ben onları iyi anlıyorum demiştim bazılarınıza"

acaba o yazıyı ne zaman yazdım?bu foruma olmalı.bilmiyorum.4 gün önce doktorum intihar etmiş ve ben onu orada görseydim ,keşke görseydim.

ama yok.siiz hayat kurtarırsınız ama kendinize yetişemediniz.kimse yetişemedi.eşiniz ardınızdan ağladı.ya oğlunuz?eminim alkoholik olmasının da sebepleri vardı ama bedelini siz ödediniz.

4 gün olmuş öleli.4 gün önce bilgisayarda isminizi arayabilirdim,o gün atlamış olabilirdiniz.

kaderimiz aynıymış değil mi?gerçekten üzüldüm.size "yapma" demek isterdim.bir kenara itilmişlik duygusu,emeklilik,2 gözlerinizin iyi görmemesi ve hatta alkoholik bir çocuk.yapma,bunlar için hayatını vermeye değmez doktor hanım.
    sen ki kaç kişinin hayatını kurtardın,benimkini de.allah rahmet eğlesin.

dilerim oğlun artık tedavi olur,olmazsa bu saaten sonra,ölümünün en ufak bir tesellisi kalmayacak bu dünyada.

her zaman her yerde söylüyorum.kim olursanız olun intihar etmeyin.ne olursa olsun,başınıza ne gelirse gelsin.evden kaçın evi yıkın birini dövün ama nolur bu dünyadan bu şekilde gitmeyin.çünkü geri dönüş yok ve siz ölüme giderken zamanı geri almak istersiniz.bir dal ararsınız o ölüme giden yolda ama yok.inanın yok.
    ne gören var ne duyan,intihar edipte ben böyle kurtuldum diyen yok.bana güvenin,herseyi yapın ama bunu yapmayın.çarp kapıyı at kendini yollara,yaşadıgın ne kadar olay oldu ki ölümün olay olsun.....

• gazete HABERİ:
      İzmir'in Konak ilçesinde evinin balkonundan atlayarak intihar eden İzmir'in tanınmış beyin cerrahlarından Azize Ümit Trakya'nın intihar etmeden önce ailesine veda mektubu yazdığı ortaya çıktı. İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde beyin cerrahı olarak görev yaptıktan sonra emekli olan evli ve bir çocuk annesi Azize Ümit Trakya'nın intiharının ardından geniş çaplı araştırma başlatan ekipler, bayanın intihar etmeden önce ailesine mektup bıraktığını tespit etti.

İntihar sebebi araştırılan Trakya'nın 4 yaşındayken evlatlık aldığı inşaat mühendisi oğlu Murat Trakya'nın daha önce alkol tedavisi gördüğü öğrenildi.

Afganistan'da görev yapan 27 yaşındaki Murat Trakya'nın 10 gün önce tatil için Türkiye'ye geldiği, yakın arkadaşlarıyla birlikte alkol alması üzerine birkaç gün önce annesiyle tartıştığı iddia edildi. Azize Ümit Trakya, yazdığı mektubunda hayatı boyunca kendi ayakları üzerinde durduğunu belirterek eşine ve oğluna "İki gündür gözlerim görmüyor. Kimseye ağırlık olmak istemem. İki gün ağlarsınız ama hayat devam ediyor" dedi. Mektubun da oğluna artık kendi ayakları üzerinde durabileceğini söyleyen Trakya'nın oğluna son sözü, "Kusurlarını düzeltmeye çalış, bunun için Ahmet ve Hakan beyden yardım iste, bütün haklarım helal olsun sana yavrum" oldu. İntihar haberini duyarak eve gelen eşi Altan Trakya eşinin ardından uzun süre evin balkonunda oturarak gözyaşı döktü. Altan Trakya akrabaları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Trakya çiftinin çocukları Murat Trakya'nın ise aynı apartmanda bulunan akrabalarının evinde uyuduğu öğrenildi.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

İnsan hayata karşı ne kadar güçlü olsa da bazen hayata karşı çaresiz ve çırılçıplak kalabiliyor....Herkes kendi gerçekliğinde bir çıkış ararken son çare gelir akla...Her ölüm acıdır ve erkendir...Allah rahmet eylesin...

Üye
    gulsahh Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

intihar....
    ahiretini yakmak demek. ne olursa olsun yaşayabildiği kadar yaşamalı insan.. hayat ne çıkararırsa çıkarsın karşımıza.. ölüm çözüm değil hiç bir zaman...........

Üye
    biricikkk Avatarı

Son Giriş
    16.03-2013
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkesin bi dönem düşündüğü bişeydir!!
    bazen, ölüm en kolay kurtuluş sanılır ama öyle olmuyor işte ne örnekleri var ölümü isteyipte şimdi aramızda burda olan..

varmı yaa öyle bir zorlukta pes edip çareyi hemen ölümde aramak.. ne kadar zor olursa olsun hayat uğrunda mücadele etmeye değer.. bu canı Allah verdi ancak Allah alır.. ..

Üye
    violatri Avatarı

Son Giriş
    28.06-2010
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dogru arkadaslar
    ama unutmyın.aslında amaç bulundugun durumdan çıkmak yada kaçmaz.o an (bakınız "0 AN" ADLI BÖLÜM) ne intiharın günah oldugu gelir aklına ne de bana ne olacak sorusu.piskolojik bir olay.o an ancak 2. bir şahıs olayın olmasını ikna,moral yöntemiyle engelleyebilir,baska fikirlere yönlendirip unutturabilir.kişi kendisinin değerli oldugunu bazen unutur,hatırlatmak lazım.insanın kendini değerli görmesi üniversitede ,çalışma hayatında,ilkokulda öğretilmez.camıde hoca da öğretemez.neden?
    çünkü bunu çok küçükken öğrenirsin.aile ve çevreden.en çok anne babadan.sonra öğretmen.

küçük olaylar olur.çocuk birşeyin alınmasını ister.anne:git be,sana verecek param yok.okulda çocuk:
    öğretmenim silgim kayboldu.öğretmen:bana ne ,git yenisini al.gelme bana öyle saçma sapan şeylerle.
    böyle bir çocuk kendinin fazla oldugunu düşünür.hele bir de ekonomik durum iyi değilse."o mu? evleri çok kötü,okul çanta filan vermiş."
    çocuk "fakirlik" etiketinden sıyrılmanın yolunu arar.öne çıkmak ister.
    işte buns smksn verirseniz iş çözülebilir.
    anne herseye,
    her koşula rağmen sevgi ilgi gösterip değer vermeli.
    öss sınavı.nasıl gecti oglum?mimarlık gelir değil mi?
    yüksek beklendi.bekle açıklansın.stres yapma çocuguna."annem mimarlık istiyor,gelmezse ne yaparım? " demesin.
    kadınlar gün yapıyor." yok şekerim bizim oğlan adam olmaz......"
    hayatı beklentilere cevap vermekle geçecekse çocugun,ne zaman yaşayacak?
    en kötüsü de beklentinin hiç olmaması."ne yaparsan yap.aklını kullan..." denir.tek başına bırakılır.
    gönül işleri: anne."kızım aklını başına al baban duymasın.bir daha onunla konuşursan gider babana söylerim."
    baba duyar:"benim öyle kızım yok".......

insan piskolojisini anlamak çok zor.kendini çok iyi geliştirirsin.okursun avukat,hakim,cerrah ol istersen.
    yaşlanmışın,insanlara yük oldugunu düşünüyorsun.orada sana senin ne kadar değerli oldugunu söyleyen ve sana her koşulda bakacagına söz veren biri olsa ne yaparsın?mutlu olursun değil mi?
    yada sana :üf anne sen de çok oluyorsun....." cümlesi kurulsa?

hayatla baş etmek zor.asla kıyaslama işe yaramaz:"efendim bilmem kim kanseri yendi,bilmem kim 5 çocuk doğurdu ama kafayı oynatmadı da ............"

bazı insanlar acıya alışık,daha fazlası gelse öldürmez.
    bazı insanlar kendilerine acımaktan öteye gidemez....
    bazıları her olayda sevinecek iyi birşey bulur
    bazıları sabırlı olmayı öğrenmiş ama oturup bekler değişim olsun...
    diğerleri de sabırlı ama kararlı aynı zamanda.değişim için cesaret var.
    siz hayatın neresinde kim oldugunuza ne oldugunuza iyi bakarsanız iyi yaşarsınız.

bu iş "ALO İNTİHAR HATTI" açmakla çözülmez.en basit çocuk dizisinde bile(örnek :Selena),güzel olan zengin olan,büyü yapabilen daha öndedir.daha çok sevilir.başroldedir.kızlar okulda selena olmak ister,nana kulina olmak ister......

sanal bir dünya oluşturup vermeleri gereken eğitimi o dünyaya kırıntılar halinde savuruyorlar ve "herkes herseyden ders çıkarsın,bu kadarı yeter herhalde " diyorlar.

kitap okuyan neden az?adeta okuma diye diretiyorlar.okuma,dizilere bak.okuma pc oyunları var.tüketmekten,eskitmekten,yeniyi aramaktan baska ne yapılıyor?böyle bir ortamda kendini de tüketirse bir insan,genç,yaşlı farketmez.nolur?

yaşamak için bütün güzel amaçlar hayaller silinir.beyin olumlu düşünmeyi unutur.yaşamdaki renkler solmuştur.

oysa ne güzeldir yaşamak,her koşulda.varım demek,bu hayat kavgasında sonuna kadar ben de varım.biraz cesaret ve inat ister değil mi?
    saf saf oturdugun yerden"heeee,varım" denmez değil mi?

güneşin doğuşunu belki seyredemez çogu kişi.ama batışı da öyle güzel,bu yıl kaç kere o manzarayı seyrettiniz?kaç kez bir deniz,göl kenarına gittiniz?kaç kez o aramadan dostunuzu aradınız?kaç kez kendinizi ödüllendirdini? aşık oldunuz mu hiç?

"B U G Ü N D E Ğ İ L S E NE Z A M A N" ?????????

Üye
    murattrakya Avatarı

Son Giriş
    07.04-2009
    Saat
    06:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sen beni ve ailemi tanımadan nasıl yorum yapabilirsin ki... Alkolikmiş gel gör tanı beni de öyle karar ver,sen geberemedin diye suç bende mi dallama!... Al sana tel numaram 05059180768,istediğin zaman ara, al hesabını... Murat TRAKYA