Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Hasantalay
    ya niye böyle CİNSELLİĞİ çağrıştıran bir yazı olunca herkesin dili çözülüyor bu sitede TABULARIN yıkıldığı yok

...
    Benim de anlamadığım nokta: 'Cinsellik'le ilgili başlık açıldığında gördüğü ilgi karşısında "niye böyle bir tepki" aldığı? :? Elbette başlık açılacak, okunacak, konuşulacak, tartışılacak.. Sorun; bu tür konuların konuşulmasında değil konuşulMamasındadır! Önemli olan da; neden konuşulduğu değil, nasıl konuşulduğudur! Seviyeyi düşürmeden, polemiğe ve zevzekliğe varmadan, kısaca ADAM gibi tartışmaktır!

Cinsellik; açlık gibi, susuzluk gibi, sadece insanın değil, beyni olan ve olmayan tüm canlıların, irade dışı hareket etmesini sağlayan/gerektiren bir motive (=güdü)dür. Yani her şeyin beyinde başlayıp, beyinde bittiği görüşüne katılmıyorum! "Beyinsiz" varlıklar da (bitkiler) kendi çaplarında cinselliği yaşadıklarına göre, beyinden çok bedendeki "hormonlar"ın işlevinin ve öneminin daha büyük olduğunu düşünüyorum. Elbette, kontrol açısından "beyin"in gelişmişliği çok önemlidir ama çoğu zaman, beyine varana kadar işlem tamamlanmaktadır! (Not: Burada beyinle hormonları ayırdım. Beyini daha çok 'düşünce' sistemini yönlendiren organ olarak ele aldım.)

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    24

ABİ KATILIYORUM SİZE CİNSELLİK TABU DİYENLER ASLINDFA KENDİ YIKAMADIKLARI TABULARIN KURBANI OLUYORLAR.. VE TABULAR YIKILMIYOR DİYE FERYAT EDİP BİLİNÇALTLARINI İVŞA EDİYORLAR ASLINDA
    İŞTE ARKADAŞLAR TABNULARI YIKIN BİZDE RAHAT EDELİM HESABINA GETİYORLAR. ASLINDA ZEKİCE Bİ TAKTİK FAKAT ORTALAMA Bİ ZEKA İÇİN GECERLİ Bİ ZEKİLİK BU BENCE.............

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: murat temizyürek
    ...

Walla bende bu dörtlüğü şimdi çok merakettim,çokta güldüm :lol: işin garibi şimdi her türküye cinsellik açıdan bakmaya başlarsam işin içinden çıkamayacam :lol: mesela...dam üstünde un eler türküsü. :lol:
    ...
    E.. Sadece soruyu okuyup hemen altındaki cevabı görmezsen daha çoook merak edersin Sevgili Murat. Sen yine eski bildiğin açıdan bakmaya devam et. Çünkü bunun için bayağı kapsamlı bir bilgi gerekiyor. O bilgi bende de yok.. Üzgünüm

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Murat Beyciğim..
    Daha yaşınız ne ki sanırım 10 yaş grubundansınız.. :wink:
    Zamanı gelince türkülerimizin derin anlamlaırı hakkında bilgi sahibi olursunuz...

Üye
    ılgaz Avatarı

Son Giriş
    22.05-2008
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    BANDIRMA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SPASTİK BİLGİLENDİRMEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BENDE SPASTİK ENGELLİ BİRİ OLARAK GÖRÜŞLERİNE KATILIYORUM

Üye
    desire2006 Avatarı

Son Giriş
    01.02-2007
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabiki ya insanın kafasında biter karşılıklı uyum çekim olduktan sonra gerisi boş arkadaşlar

Üye
    aslanbey Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    evim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç sevişmedim ama hormonal durumlarla kaslarda bir miktar gevşeme olabilir inanıyorum

Üye
    atilla atav Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herşey beyinde biter doğru

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    24

EVET HAKLISINIZ HERŞEY BEYİNDE BİTER FAKAT BU YAZDIKLARINIZIN KONU İLE ALAKASINI ÇÖZEMEDİM AMA MUTLAKA BİR BİLDİĞİNİZ VARDIR Kİ BU KADAR KİŞİ BÖYLE Bİ KONUDA ORTAK Bİ FİKRE VARIYOR SANIRIM AYRI AYRI PARADİKMALAR BAKTIĞIMIZ İÇİN GÖREMİYORUM ALAKAYI.
    ARKADAŞLAR HER OLGU VE OLAYDA OLDUĞU GİBİ CİNSELLİK OLGUSUNDA DA HERŞEY BEYİNDE BİTİYOR. FAKAT BENİM ŞİMDİ DİKKATİNİZİ ÇEKECEĞİM FARKLI Bİ NOKTA VAR. VE BENCE BU NOKTA HER İNSAN İÇİN GECERLİ OLDUĞU ÜZERE ENGELLİ BİİREY İÇİN AŞINMASI BİRAZ DAHA HANDİKAP OLUŞTURAN Bİ NOKTA VE BENCE MESELENİN ÖZÜ BURADA
    CİNSELLİĞİN YASANMASINDAN YADA HERŞEYİN BEYİNDE BİTMESİNDEN DAHA GİRİF Bİ NOKTA HERŞEYİN BAŞLAMASI YANİ ENGELLİ BİREYİN CİNSEL ACIDAN ÇEKİÇİ BULUNMASI YADA TERCİH EDİLMESİ BURADAKİ TERCİH KARŞI TARAFIN ENGELLİ OLUP OLMAMASINA GÖRE DEĞİŞMEMESİ BU BAĞINTI KURULDUKTAN SONRA YASAM SİZİ ZATEN DOĞAL OLARAK İSTEDİĞİNİZ YERE DOĞRU SÜRÜKLER
    EVET HERŞEY BEYİNDE BAŞLAR FAKAT UNUTULMAMASI GEREKEN Bİ NOKTA HERŞEYİN DE BEYİNDE BAŞLADIĞI.
    SAYGILARIMLA.........

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    24

YAZININ SONUNU DEĞİŞTİRİYORUM
    EVET HERŞEY BEYİNDE BİTER FAKAT UNUTULMAMASI GEREKEN KONU HERŞEYİNDE BEYİNDE BAŞLADIĞI

SAYGILARIMLA

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    24

ELİF NEDEN BURAYA BİR PSİKOLOG GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ. BİRAZ DAHA AÇIK YAZAR MISINIZ. SİZE BÖLE BİR İHTİYAÇ OLDUĞUNU HİSSETTİREN NEDİR. DÜŞÜNCELERİNİZİ "LAFI KOYDUM" TARZINDA DEİLDE BEYİN FIRTINASI OLUŞTURACAK YENİ DÜŞÜNCELERE YADA FİKİR ÇAĞRIŞIMLARI YAPTIRACAK ŞEKİLDE ORTAYA KOYARSANIZ PAYLAŞIMLAR DAHA DERİNLEMESİNE OLACAKTIR
    SAYGILARIMLA

Üye
    kr@l Avatarı

Son Giriş
    24.02-2011
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende Spastik kardeşimin görüşüne katılıyorum.

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    24

ASLINDA YAZIYA KOYDUĞUM BU BAŞLIĞIN MAHİYETİNİN BU KADAR DA GEÇERLİ OLACAĞINI DÜŞÜNMEMEİŞTİM AÇIKCASI. FAKAT ŞİMDİ GÖRÜYORUM Kİ GERCEKTEN SEVİŞMEK BİR İLAÇ. TIP ÇOK İLERLEDİ ARTIK ÖNCEDEN SAATLER SÜREN VE İYİLEŞMENİN YILLAR ALDIĞI HASTALIKLAR ŞİMDİ DAKİKALAR İÇİNDE ÇÖZÜLÜYOR VE İYİLEŞMEK NEREDEYSE SAATLER ALIYOR BURAYA KADAR HER ŞEY GÜZEL FAKAT HEPİMİZİN BİLDİĞİ ÜZERE BU KADAR İLERLEYEN TIP BİÇOK BASİT RAHATSIZLIKTA CARESİZ KALIYOR İŞTE ÖNCELİKLE SPASTİKLERDE BU KONUDA YILLARCA GELİŞMELER BEKLİYORUZ FAKAT ELLE TUTULUR BİR GELİŞME GÖZÜKMÜYOR UFUKTADA GÖREMİYORUM BURADA SPASTİKLİĞİN BASİT BİR RAHATSIZLIK OLDUĞUNU KASETMİYORUM BASİT OLARAK NİTELENDİRECEĞİM RAHATSIZLIK GRİP ZATEN KONUYLA İLİNTİ KURACAĞIM HASTALIKTA GRİP. BÜYÜKLERİN SÖYLEDİĞİ BİR SÖZ VAR GRİP HAKKINDA BİLMİYORUM KATILIR MISINIZ YATARAK 7 GÜNDE İLAÇLA 6 GÜNDE GEÇER DİYORLAR GRİP AŞILARININ DA FAYDASI TARTIŞILIR ÇÜNKÜ ÇOK FAZLA ÇEŞİDİ OLDUĞU İÇİN AŞILAR BELİRLİ ÇEŞİTLERE FAYDA SAĞLADIĞI SÖYLENİYOR. ARTIK BİLİM ADAMLARI YENİ BİR TEDAVİ ŞEKLİNDEN SÖZEDİYORLAR HABERLERE DE KONU OLDUĞU İÇİN DUYMA OLASILIĞINIZ DAHA FAZLA GRİBE YENİ İLAÇ OLARAK SEVİŞMEYİ ÖNERİYORLAR. BİLMİYORUM BU KONUDA NEDERSİNİZ.

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    24

Bence kacamak cevaplar yazıyorsunuz ve eminim bu konuda yazmak istediğinin dilinizin ucuna kadar gelecek kadar birikmiş duygularınız var fakat bir şeyler söyleyeceğiz yazacağız kelimeleri boğazınızda düğümlüyor. Yazmak istediğiniz kelimeler bunlar değil. Bu konuda yazarken içinizden gelmeyen ve aslında sizinde anlam veremediğiz bilimsel bir dil kullanıyorsunuz.özellikle cinsellik yada daha ilersi sevişme konusu açıldığında herkeste ağdalı bir dil inanılmaz bir bilimsellik akıyor bunun nedenini merak ediyorum.............

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm bu raya pısıkolog lazım derken terslemek amaclı soyluyolar sanırım ama ppsıkolog her konuda gereklıdır burda kımse psıgolog istemıyo konusuluyo sohbet edılıyo normal bısey yanı tabıkı her konuda pısıkologdan yardım almalıyız ama ılk once konusarak sorunları cozmeye calısmalı bılgı alısverısınde bulunmalıyız burdakı ınsanlar baızıları gıbı sureklı cınsellık yasamıyo hıç yasamayyanlarda var cogunluk merak edıyolar edılmeyecek bı sey de deıl cınsellık dunyadakı en cok zevk veren sey sex tabıkı sevgılınle oluyorsa bu iş genelev tarzı seyler zevk vermez.konusmakıyıdır arkadaslar konusmaktan korkmayın terslemeyın saygılı olun bırbırınıze saygılar

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon