Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rüzgargülü evet arkadaşım allaha şükürler olsunki allah bize böyle bir dert verdiysede eşi benzeri olmayan sabırlı bir melek vermiş allah onları bize bağışlasın.allaha şükürler olsun mükemmel bir annemiz var.bende annemi çok seviyorum.

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o cümleye fazla takılmamak gerek şunu çok iyi bilmeliyizki hiç bir anna ve baba çocukları için bu cümleyi kalben kullanmazlar o bir anlık serzenış olsa gerek düşünmeden söylenmiş bir cümle olabilir.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bunalım takıldığım zamanlarda "anne beni neden doğurdun ki?" diyorum.Aslında böyle sitemlerde bulunmamın nedenini biliyor ama bilmemezlikten geliyor."Nankör kediiii,bir elin yağda bir elin balda,küçüklüğünden beri cep beslemesiydin,şimdi noldu da isyan ediyorsun?" diye bana çıkışıyor...O cep beslemesi ifadesini duyunca gel de gülme... Bizde çocukları sevindirmek için büyükler cebinde şekerdi,çikolataydı,fındık,fıstıktı taşımayı pek sever...Ben de devamlı mutlu edilmek istendiğim için böyle büyütüldüm.Şimdi yüzüme vuruyor ben öyle dediğimde...

Bu isyan çoook derinimden geldiğinde annem ciddileşiyor ve "ben seninle gurur duyuyorum,iyi ki doğurmuşum" diyor.Annemin yerinde olsaydım ben, beni doğurmazdımOnun tesellisi en azından aklımın tam olması.Gerçi arada akıl da kalmıyor ya neyyyyse Ama öyle zamanlar geliyor ki, beni çaresiz gördüğü zamanlarda içinden bir "keşke " kopuyor bence...Merhameti Bir Allah'tan, bir de annemden geldiğinde yadırgamıyorum.Aksine, olumlu da olsa olumsuz da olsa yüreğinden konuştuğunu biliyorum.Bana kıyamadığını,elinde olsa beni tekrar doğurmak için kendini parçalayacağını biliyorum...

Annemi özlettiniz yine banaaa...

Üye
    meliha68 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2012
    Saat
    23:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli kardeşim rüzgar gülü bende özürlü çocuk annesiyim özürlünün halinden özürlü anlar hesabı anneni ben anlıyorum annen senin yaşadıklarını görmesydim anlamında söylemiştir .Benim oğlum nöbet geçirirken inan bende söylüyorum çünkü o nu öyle görmek beni çok ama çok üzüyor..Ama takdiri ilahi yapmasaydım lar geride kaldı dün dündü bugünde bitmek üzere o halde yarına bakalım...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Annenin iyi niyetli tarizlenmesi bu.
    ne takılacak nede içe atılacak bir durum.

Konu yarım olmuş çocuğun hastalığı ne?, birde hikaye bu denmesi ne?

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

keşke benimde annem hayatta olsaydı da beni dövseydi annem vefat edeli 2 sene oldu inanın onu cok arıyorum.babmın evine gidince ev bomboş geliyor bana.onu hala cok seviyorum ve cok özlüyorum.canım annem mekanın cenet olsun .

Üye
    İRENNA Avatarı

Son Giriş
    24.09-2012
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence alınganlığa gerek yok hepimizin annesi kızdığı zaman der bu sözü bende bazen kızdığımda söylüyorumama analık bu ne olursa olsun evlada kıyılmaz o dünyada vazgeçemediğimiz tek sevgi..

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:52
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Annemin yerinde olsaydım ben, beni doğurmazdım
    sondaki smile ı silip açsana biraz?..

Üye

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SiyahPelerinliAdam Mesajı Gör
    sondaki smile ı silip açsana biraz?..
    Smile açalım o vakit... Doğurmazdım çünkü;zaten iki tane çocuğum vardı...Hem kız hem erkek... Bana göstermek zorunda kaldığı özveriyi onlar için harcayabilirdi...Onlara yoğunlaşabilirdi...Hepimize de aynı sevgi yoğunluğunu yaşattı yine,ama yıprandı...Anneme baktıkça canım yanıyor....Saçlarında bir tane bile siyah tel yok...Benim yüzümden diyorum.Sülale sırma saçlı ve zifir saçlı yaşları kaç olursa olsun.Onun ise bembeyaz saçları..."Sen ağarttın" diyor...Bunu söylerken suçlayıcı bir ifadeyle değil ama ben yine de suçluyorum kendimi... Akranlarımın düğününe gitmiyor, gittiği zamanlarda da yüzü düşüyor...Evlenmemden çok ama çok korkuyor...Biri beni üzecek diye... Hayatımda ilk kez -3 sene önce- evlenme kararı aldığımızı söyledim.Onaylamadı...Bana neden olarak "uzak" dedi...Zaten sana hep hasretim,evlenip gidersen seni sık sık göremeyeceğim dedi...Ev sahibimden öğrendim gerçek nedeni..."O çocuk onu üzecek,evlilik kızıma göre değil" demiş...Biz kararlıydık ve damat adayının mezarımız bile annemizin yanıbaşında olacak" demesiyle bir "olur" çıktı... Annem haklıydı...İlerleyen zamanlarda "O beni üzdü..." Annemin omuzlarında dindirmeye çalıştım gözyaşımı...

Düşünsenize,bir anneye çektirilebilecek en büyük acı,yavrusunun hor görülmesi her hangi bir nedenden dolayı...Bunları yaşamamak için,yaşatmamak için doğurmazdım...

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

mezopotamyali kederi;

Bu ne mükedder bir haldir yahu!.. Kronik değildir umarım. =P Nick'inin hakkını verdiğinden emin olabilirsin...

Umarım annenin netle ve hatta bu siteyle pek arası yoktur, dolayısı ile okumaz bunları...

Üye

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Derdiniz nedir,anlayamadım... Hissettiğim şeylere bayılmıyorum... Yargılamak için yanlış kişiyi seçiyorsunuz...Doğru kişi kim? Şeytan aldı götürdü...

Annemin netle alakası yok...Ama beni anlayacak kadar yeri geldiğinde hak verecek kadar kocaman bir ana yüreği var...Ondan duygularımı hiç saklamadım ki...Şimdi okur mu telaşına neden düşeyim?

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu nasıl bir empati yeteneğidir Kalem... Takdir ediyorum seni... Hem bir engelli gibi düşünüyor hem de doğmak istemeyen engelli birinin annesi gibi hissedebiliyorsun... Helal olsun !

-davul-hoş-ses-gelir

Yukarıdaki sözcükleri kullanarak atasözünü bulabilirmisiniz?

Bilene elmaşekeriii

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mezopotamyali kederi Mesajı Gör
    Derdiniz nedir,anlayamadım... Hissettiğim şeylere bayılmıyorum... Yargılamak için yanlış kişiyi seçiyorsunuz...Doğru kişi kim? Şeytan aldı götürdü...

Annemin netle alakası yok...Ama beni anlayacak kadar yeri geldiğinde hak verecek kadar kocaman bir ana yüreği var...Ondan duygularımı hiç saklamadım ki...Şimdi okur mu telaşına neden düşeyim?
    İlk sorum; çıkardığın mesel'i güçlü bir ifade ile dinlemek merakımdandı, Yargılamak mı? Hâşâ!.. bu taraftan gözüken'i karaladım o kadar, okuyup anladıktan sonra umrunda olmaması çok mu kötü biri yapar seni? hiç sanmıyorum...

Elbette;
    Hal ehline malûmdur!..

Kal sağlıcakla...

Üye

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir an, hislerimi dar ağacına götürdüğünüzü düşünerek yaygara yaptım galiba İnsanın hislerine aldığı eleştiri, bedenine aldığı eleştiriden daha ağırmış...Bugün bunu bir kez daha anladım...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12