Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    24

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    önüme önce toplum çıktı nasıl mı önyargılarıyla ve cahilce düşünceleriyle. önce onları yıkmak gerekti bende bu amaçla yola çıktım bu yol beni psikolog olmaya götürdü. ilk önce ilokulu okuyamaz dediler okudum sonra ilkokul kolaydı orta okulu bitiremez dediler gaza geldim derece ile bitirdim sonra liseye laf attılar ben gene gaza geldim çeşitloi belgelerle çıktım sonra baktılar olacak gibi deil şapkalarını öne indirdiler. şu anda bürokrasi ile boğuşuyorum sanırım gene gaza gelip sonunda profoser yada ermiş olacağım teşekkürler toplum

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

:lol:
    azminiz ve hayata bağlılığınız için tebrik ediyorum sizi.. umarım bürokratik engelleri de en kısa sürede aşacaksınız. Bu konuda ne olursa olsun yardıma hazırım. Çocuklarımızın sizden öğreneceği çok şeyler var.

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet azminize ve hayata olan bağlılığınızdan dalayı tebrik eder...

başarrılarınızın devamını dilerim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Baba diyalektik
    Her şey zıddını doğurur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Einstein Amcam; “Bir önyargıyı yok etmek bir atomu parçalamaktan daha zordur.” demiş.

O ne derse doğru der!!

Evet.. Engellerin en büyüğünü zaman zaman içinde yaşadığımız toplum koyuyor, önümüze. Ön ve bön yargılarıyla, cahilliğiyle, gelişmemişliğiyle.. Ama onsuz da edemiyoruz.. İnsanoğlu hem “çevre yaratığı” hem de “çevre yaratıcı”dır. Önemli olan; “başkalarının düşünceleriyle yargıya varmadan” kendimiz olabilmek.

Oturanboğanın dediği gibi: Her şey “diyalektik”

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

ETKİ-TEPKİ DİYE BUNA DENİR
    AMA OLUMSUZLUKLAR ZORLUKLAR BAŞARIYA DOĞRU SÜRÜKLEMİŞ NE MUTLUKİ

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Evet bir de bu yönünden bakmak lazım.
    Hem böyle bakınca engellerimiz faydalı görünüyor

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    24

arkadaşlar başka bi şans yok ki ya var olacaksınız birileri sizi adam yerine koyacak yada saygı duyacak yada yok olacaksınız herkes hayatının belli zamanlarında böle bi yol ayrımına gelir önemli olan hangisini seçeceğidir bana kazanmaktan başka yol bırakmadılar oysa ben sessiz mulayim bi adamdım evde oturup baba parası yiyecektim olmadı delittiler beni. iyileşmem lazımdı bende psikolog olayım belki iiiii gelir dedim. iyi geldi toplum değiştimi hayır yalnız bi değişiklik oldu ben artık kendimle dalga geciyorum iyi oluyo sizlerde yapın tavsiye ederim o zaman ağızları bi karış acık kalıyo

Üye
    asaygur Avatarı

Son Giriş
    22.09-2008
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bravo sana seni kim tutar. :P :P :P
    Gurur duymalısın kendinle başarmışsın.

Gamze Elibol
    Misafir Üye
    Gamze Elibol Avatarı

bu toplum harikada biz değerini bilmiyoruz demek :lol:

o toplumdan banada lazım yada her eve bi tane :lol: :lol:

Üye
    Sevgi Avatarı

Son Giriş
    15.10-2005
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    Hollanda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Toplum bazilarinda umut sondurur,bazilarinada kamci ustune kamci indirir.
    Ne mutluki siz kamci yiyip aci duyanlardansiniz ve bu aci sizi basariya kosturmus.Birde madalyonun obur yuzu var ya umudu sonup kabuguna cekilenler,Allah onlarin yardimcisi olsun ve hicbir kosulda umutsuz birakmasin.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yaa arkadaşlar, toplumu “Van Gölü Canavarı” yaptık, çıktık sonunda Ne toplummuş be…

Bir kere, istesek de, istemesek de hepimiz toplumun bir parçasıyız.. Hiç birimizi ağaç kovuğunda bulmadılar..

Tamam.. Ön ve bön yargıları var, cahilliği var, geri kalmışlığı var, art niyeti var.. Ama bunların hiçbiri kendimizi toplumdan soyutlamaya ya da toplumu düşman bellemeye gerekçe olamaz.

9 yıl önce makalemsi bir şeyler çızıktırmıştım. Hiçbir paragrafını çıkartmak içimden gelmedi.. Bu gün de aynı şeyler geçerliliğini koruyor, çünkü:

İYİLİK ÜZERİNE

William SAROYAN, demiştir ki: “Herkes - kendi gördüğü şekliyle - kötü bir dünyada yaşayan iyi bir insandır.” Bir de “Karşındakini parmağınla göstererek iyi ya da kötü olduğunu söylerken diğer dört parmağının da kendine dönük olduğunu unutma!” diyen bir atasözü vardır. Bu iki sözü bir arada kullanıp düz mantıkla olaya baktığımızda “kötü” kavramının sonunu getiririz. Öyle ya “kendini dört kez iyi kabul eden insan karşısındakilerin bir kez olsun iyi olduğunu kabulleniyor” demektir. O halde derdimiz nedir? Her şeyin güllük gülistanlık olması gerekmez mi?

Önce, hiçbir sağlıklı insan yaptığı herhangi bir işi “yanlış yapıyorum” diye yapmaz. Yaptığı işin yanlışlığını sonradan fark ederek düzeltir ya da düzeltmez o ayrı konu. Ama bir işi yapmadan önce ya da yaparken “doğru” olduğunu tahmin ederek yapar. Böyle olduğunda; herkes kendine göre “iyi”sini yaparsa “kötü” kalmaz demektir.

Bu durumda “kötülük” denilen olgu acaba UFO’larca uzaydan mı getiriliyor? Ya da Van Gölü Canavarı gibi denizlerin dibinde saklanıp canı sıkıldıkça ortaya mı çıkıyor? Hiçbiri değil. Ayaklarımızı yere basarak doğru tahliller yaparsak görürüz ki “iyilik” de, “kötülük” de “insanların” eseri. Elle tutulup gözle görülmeseler de sonuçları bütün insanlığı yakından etkileyen bu çok geniş boyutlu iki kavram üzerine kitaplar yazılmıştır. Daha da yazılacaktır. Burada üzerinde durmak istediğimiz yan; bu kavramların insan topluluklarının yaşamına nasıl girdiği, onları nasıl etkilediği.

Toplumların ekonomik ilişkileri içerisinde “DURUMLARI ve ÇIKARLARI” birbirine taban tabana zıt iki ayrı insan kümesi vardır ki işte sorunun asıl kaynağı buradadır. Bu kümelerden bir tanesi diğerinin üzerindeki egemenliğinin sürmesini ötekisi de kalkmasını ister. Bunun savaşı yapılır. İşin şaşılası yanı, bu savaş mertçe yapıldığında ortaya ‘kötülük’ diye bir olgu çıkmaz. Savaşın adı konmuştur. Taraflar saflarını bilirler. Ona göre davranırlar. Ama gelgelelim bir taraf diğer tarafı arkadan ya da içerden vurmaya kalkınca işin rengi değişir. Ortalığı bir toz duman sarar ki göz gözü görmez. Kan gövdeyi götürür. “Kötülük” Canavarı ortaya çıkar.

Bu insan kümelerinden birisi diğerine ait olan hemen her şeyi, başta emek gücü olmak üzere inançlarını, düşüncelerini, kültürünü, duygularını, cinselliğini, yaşını, güzelliğini, özürlülüğünü sömürmek ister. Diğeri de bu davranışa gücünün yettiğince karşı koyar. Savaşır. Ya da koyamaz. Alabildiğine sömürülür.

Bir de bu kümelerin dışında ‘iki cami arasında beynamaz’ başka kümeler de vardır ki bunların hâli daha bir içler acısıdır. Ne zaman, hangi durumda, kimden yana tavır alacaklarını bilemediklerinden ‘deli danalar’ gibi oradan oraya koşturup dururlar. Özenti içinde olduklarından ne ‘örs’ olurlar ne ‘çekiç’. Ezildikleri halde ezenden yanaymış gibi görünüp onların “çanak yalayıcılığını” yapmaya çalışırlar. Onu da beceremeyip yüzlerine gözlerine bulaştırırlar. Öylesine onursuzca yaşayıp giderler.

“İyilik” kavramı da garibim, bunların haline bakıp bakıp boyun büker. Sahi yazının başlığını “İyilik Üzerine” koymuştuk değil mi?

Üye
    aysu Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    09:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YILMAYIP BAŞARDIĞIN İÇİN YÜREKTEN KUTLUYORUM SENİ HA GAYRET SON HAMLENİDE YAPTA ŞU TOPLUM DENEN VARLIKLAR GÖRSÜNLER SENİ VE SENİN GİBİLERİ 8)

Üye
    serkanerol Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan EROL
    Son Giriş
    18.08-2009
    Saat
    09:24
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Spastik deyince herkes bizleri hemen beyin özürlü kategorisine sokuyor. Biz diyorum çünkü bende bir SPASTİĞİM.... İlginçtir TDK sözlüğünde de bu bööle tarif ediliyor. Bilmeyenlere anlatmak gerekirse spasite beyindeki sinir sisteminde gelen bir arıza nedeniyle meydana gelen bir rahatsızlık. Zekayla ilgisi yok. Ama bu kısaltma olurken farklı bir anlam oluşuyor. Bende bu zorlukları çektim. ve geldiğim nokta belli.. BİR GAZETENİN EDİTÖRÜ VE MUHABİRİYİM hemde ORMAN MÜHENDİSİYİM... Şu anda büyük bir projenin başında yer almaya hazırlanıyorum. Övünmek gibi huyum yoktu... her ne kadar aslan burcu olsam da.. Ama bizler başardıkça sadece bizim için değil tüm engelliler için önyargılar değişecekti yavaş yavaş.. Aaaa unutmadan bizden medyumda çıkıyor.. Medyum keto gibi... Bende de az buçuk var sanırım ?....... Durun bir dakka kendime yeni bir iş alanı keşfettim sanırım... Yuppiiii...........

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilgi...insanın mutlaka sahip olması gereken, nefes aldığı süreç içinde alınmaya devam edilmesi gereken soyut ama sihirli bir kavram.soyut ama arkadaş onu kullanmasını bilerek somutlaştırmış.bunu başarmak oldukça güç artık günümüzde.aman sendeci ve kim uğraşacakcı bir zihniyet yetişmekte.hazırcı olmuş yeni jenerasyon maalesef.günlük hayat onlara bu zihniyeti aşılayan ve tabii dediklerini harfi harfine yerine getiren bir yetiştirme tarzı...
    kimbilir belki onların suçu yoktur...

hepimizin hayatında seninkine benzer örnekler vardır arkadaşım...eminim bundan.

mücadeleci ruhunla ömür boyu yolun açık olsun inşallah...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon