Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 89 mesajın 76-89 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sadece şükür ...

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Benim nacizane fikrim fizik ötesi meta fiziye ve madde ötesi manaya inanıyorsanız bütün olayları kendiliyinizden çözersiniz.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ne diyeyim şu yazılanları okudumda insanlar dinlerinden inançlarından uzaklaştıkça saçmalamaya hayattan nefret etmeye başlıyor eskiden insanlar çocuklarını dinlerini öğrensinler hayatta neden var olduklarını anlasınlar diye dini eğitime yönlendirirlerdi şimdi hayata sadece maddi yönden baktıkları için inançsız bir topluma dönüşmeye başladık burada olumsuz yönde yazanlarda işte bu dini hakkında hiç bir şey bilmeyen neden var olduklarından haberi olmayan kimseler biz burada ne kadar anlatırsak anlatalım ne kadar örnek verirsek verelim dini temeli sağlam olmayan kişiler bunları inkar eder hayatını yüzeysel göründüğü gibi düşünmeden sadece başına gelen olumsuzluklara yakınmakla nefret etmekle geçirir buda onun için bir kayıptan başka bir şey olmaz ne demek istediğimizi anlayamazlar çünkü bunları idrak edecek akıl onlarda yok onlar sadece gözün gördüğüne inanırlar akıllarıyla idrak edemediklerini ise kabul etmezler her şeyin bir zamanı var rabbim dilerse onuda doğru yola iletir...

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

idosente;

MaşAllah düşünceleriniz çok güzel..Hiç değişmemeniz dileğiyle...

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yıllarca engelli olmaktan nefret etttim ben,elime daha çok acıdan,daha çok üzüntünden başka bişey geçmedi.ne zaman ki,bi hatam olduğunu kabul ettim ve tanrı ya affetmesi için yalvardım,o zamandan beri sağlığım düzelmeye başladı ve hayatımda pek çok ii yönde gelişme oldu.
    Bende ne hata yaptım ki,tanrı beni bu hastalıkla sınıyor veya cezalandırıyor diye çok düşünmüştüm,kendimce bunun tek açıklamasının reenkarnasyon olabileceğine inandım.bu inançla dua etttim tanrı ya ve dualarımın kabul olduğunu gördüm.özetle demek istediğim,sizde reenkarnasyona inanın diil tabi ki,hayat tecrübelerim bana gösterdi ki,nefret nefreti,şiddet şideti doğuruyor ve ister müslüman ,ister hristiyan,ister yahudi olun,tanrı nın varlığına ve adaletine inanmalı diye düşünüyorum.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

etrafımdakilerin bir cümlesi bana bir ben daha katıyor..o cümle ;

"ismail,biz en ufak sorunda hayattan koparken,sen bunca hastalıkla nasıl bu kadar hayatla barışıksın ? sana imrenmemek elde değil.." derler..bende bunu duyduğum an bunun sırrının,insanoğluna iyi yada kötü başına ne gelirse gelsin Allah uygun gördüğü için bunların bize eza değilde aslında birer mükafat olduğunu söylerim..çünkü Allah sevdiği kullarını bu dünyada sınarmış.bunu bilmeyen duymayan yoktur..hatta ayeti de vardır..o yüzden herşey Allah'ın varlığında ve birliğinde gizlidir..ona yoğunlaştığı an insan,hiç bir şey zor görünmez..

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

bende küçük bişe yazmak istedim.sevgili code arkadaşım . sağlam yaşama garantisini sana birisi verdide dieri elindenmi aldı? sabah sağlam kalkmaya garantimizmi var? ben 60 km hızla giderken sağ arka lastiğim patladı araç yan yattı takla atmadığı için altında kaldım T6-T7 ve T11 kırık malum bedensel engelliyim . ben sana göre ne yapmalıyım dediğini yaptığımda ne düzelecek. bizim hastalıklarda moral ve pozitif düşünme bir nebzede olsa iyi olmamızı hissettiriyor. bence bardağın azda olsa dolu tarafından bak.
    sevgilerimle herkese selamalar

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hakkımdaki iyi düşünceleriniz için teşekkür ederim bütün yazılanları okudum hepsine verecek cevabım vardı ama yine anlayamayacaklardı rabbim gerçeği görecek gözü ve aklı onlara vermemişse benim gibi aciz bir kulun elinden ne gelir ben sadece olayı kısaca anlatmaya çalıştım bazen susmak daha iyidir...

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

idosente;

kesinlikle .Doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli olmaktan nefret etmiyorum . Sadece dış çevreyle yaşadığım sorunlar can sıkıyor bazen. Kendimizle barışık olmak ve Allaha tevekkül etmek lazım.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Firevun halkına zulum etti ve çok zalimdi inançsızdı.Allah ona hiç bi hastalık vermedi başı bile ağrımadı çok zengindi ama ölümü denizde oldu deniz onu yuttu Allah Firevunu hiç sınamadı .Allah iyi kullarını sınarmış.

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

madem çok seviyor sınıyor da o insan hiç mi kötülük yapmıyor dunyada, yapıyor tabi ki engelli olmak kine, nefrete, öfkeye, intikama engel olmaz bir şekilde yine kötülük yapabililrsin aklın yettiği sürece. akıl çok önemli bu konuda

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

başımıza gelen kötü bir şey için şükretmemiz yanlış iyiye şükür kötüye hamd edilir kader ise biz yapacağımız için levhi mahvuz da yazar kendi hatalarımız yada başkalarının hataları için kaderi suçlamak tek kelimeyle acizliktir sözlerimi yanlış anlamayın kimseye kafir dediğim yok sadece dini bir bilgi olsun diye söylüyorum kadere isyan küfre girer ve sonrasında tövbe edip kelimeyi şahadet etmezseniz müslüman olarak ölmezsiniz başkaları yüzünden sakat kalmanız durumunda dine göre kısas hakkı vardır (bakara süresi 178-179 maide süresi 45) kendi hatanızdan dolayı dermanı olmayan derde düştüğünüzde (misal olarak) 1 sevap alırken başkasının hatasıyla bu derde düştüğünüzde buna sebeb olan kişinin sevaplarındanda size nakledilir tabi bu dünyada kısas hakkınızı kullanmadıysanız kısacası 60-70 yıllık bir ömürün cefasına isyan edipte sonsuz bir alemde cennetin sefasından mahrum kalmak hatadır işinize gelsede gelmesede dinin kuralları bu ha müslüman olmayanlar için tabiki bu sözlerim gecersizdir ha bide dersenizki bu halinden memnunmusun cevap net hayır değilim ama hamdolsun işallah günahlarıma kefaret olur banada cennet nasip olur

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sitemizde tanitimi yapilan 'Sakatlik Calismalari' adli kitabin ikinci makalesi bu konuya oldukca aciklayici cevaplar veriyor. Bu makale ile benim sakatlik mevzusuna bakisim paralellikler iceriyor. Oncelikle benim yillardir cesitli sekil ve vesilelerle dile getirdigim ayrima vurgu yapiliyor. Sakatligin sosyal hayattaki olumsuz sonuclariyla sakatligin bedenimzideki olumsuzluklarini ayirt etmek gerekiyor. Makalede sakatlik ikiye ayriliyor. Yeti yitimi diye tabir edilen sey bedenimizdeki sorun (sakatlik) sakatlik ise o yeti yitimi nedeniyle toplumda yasadigimiz dislanma vb. Bizim literaturde ise yeti yitimi yerine biz 'sakatlik' sosyal planda yasadigimiz sorunlari da 'engellilik' seklinde ifade ediyoruz.

Sakatlikla ilgili iki temel yaklasim var. Bunlardan birisi sakatligin bedenimizdeki yeti yitimine (korluk, sagirlik, ampute bacak vb) indirgenip medikal cozumler aranan medikal yaklasim. Bu yaklasim bedenimzideki soruna odaklanip o sorun nedeniyle sosyal hayatta karsilastigimiz engelleri yok sayiyor. Bunun tam tersi olan sosyal model ise sakatligi toplumsal bir olgu gibi gorup bedenimizdeki yeti yitiminin bizdeki etkilerini es geciyor.

Her zaman soyluyorum. Bu modellerin ikisi de yanlis degilse bile eksiktir. Dunyada tum engelleri kaldirsaniz dahi bir kor olarak ben dogan gunesi goremeyecegim ve bu ozellikle de eger sonradan kor olmussam benim icin hep yikici bri tecrube olmaya devam edecektir. Sehirleri tamamen bana gor euyarlasaniz da ben dogup buyudugum karadenizin zumrut vadilerinde dere boyunca bir gezintiye cikamayacagim. Bedenimin buyuk bir kismini hissetmemeye devam edecegim. Sosyal model bu konuda oldukca yapisalci bir pozisyon aliyor. Sanki bizler birey olarak sadece icinde yasadigimiz kulturel yapinin caresiz insiyatifsiz kuklalariymisz gibi davraniyor. Sakatligimizi yaratan sey sadece toplummus ve toplum duzelirse bizim sakatligimizin (yeti yitimimizin) olumsuz etkilerinin de ortadan kalkacagini varsayiyor.

Sosyal model sakatligi kulturel bir olguya indirgiyor. Medikal modelin yaptigini tersinden yaparak sakatlikla ilgili yasadiklarimizi onemsizlestiriyor. Yillardir bu konudaki haykirislarimi bu makale harika sekilde ozetlemis durumda. NE medikal modelin iddia ettigi gibi sorunumuz bedenimizdeki yeti yitiminden ibarettir ne de sosyal modelin iddia ettigi gibi sakatlik salt icinde bulundugumuz yapinin bize empoze ettigi estetik, tibbi, siyasi kulturel kodlardan ibarettir. Sakatlik denilen olgu hem bedensel hem de kulturel kodlarin kesistigi noktada ortaya cikmaktadir. Hangisinin birey uzerinde ne denli etkin oldugu sakatligin mahiyeti, icinde yasanilan ekonomik duzlem ve siyasal baglamca sekillenmektedir.

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456