Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 89 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben aksini söylemiş değilim

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesut yaratılısda oyledır bak sen bıldıgını okuyorsun cocuk yasda olenler cennetlık dır burda ınsan oglu derken cocukarı kastedetmıyor bak sana allahın kudretının ne kadar buyuk oldugu ayetı verdım onu okuda allahın dılemesıylemı yoksa ınsanın kendı kudretıylemı oluyo ıyı oku benım lafım degıl allahın sozu

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sgurkan arkadaşım senin dediğin gibi olsa herşey hazırsa yaşamımızda hiçbir şey yapmadan oturmamız gerekir. Kaderim buymuş diye oturup kalırız çırpınmaya gerek yok. Ancak ne demişler deveyi sağlam kazığa bağlamadıktan sonra bırak istediği yere gitsin. Birde engeliyle barışık olmak ne demek? Koyunu saldım çayıra orada mevlam kayıra misali eli koynunda oturmak mı, engeli varmış da yokmuş gibi davranmak mı, engeli yaşam faaliyetlerine sakınca vermeyecek onu zora sokmayacak kadar azsa üstüne gitmemek mi? Engeli yaşamını zora sokuyorsa kimle barış içinde olacak önündeki kaldırımı sünger olarak mı görecek, basamakları merdivenleri gökkuşağı olarak mı görecek, karşısına çıkan şeytanları kanatlı melekler olarak mı bilecek, kalbi kan ağlarken Pollyannacılık mı oynayacak işte böyle sahte davrana davrana burnumuz pinokyo gibi iyice uzadı bakın gittikçe uzuyor daha da uzayacak.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Fulya ben Allahın kudretini inkar etmedım senın verdiğin örnek kaza ya giden yolu gösteriyor. Daha fazla yazmayacam çünkü yazmam gerekenleri yazdım.

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

sukut sabir edip sükredeksin

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

engelimden nefret mi ediyorum yoksa barışık mıyım...her ikisi de değil, sadece kabullendim diyeyim, en azından şimdiki şartlarda bir iyileşme durumum sözkonusu değil bu sebeple yaşayamadıklarımı hayata kusmak yerine, kadercilik kesinlikle değil, yapabildiklerimle biraz da şartlarımı zorlayarak yaşıyorum...

Üye
    atikpostalarim001 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2011
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah bizi nasıl görmek istiyorsa o haldeyiz. allah duaları geri çevirmez. dua et tevekkül et.

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

yahu kabullensende kabullenmesende bu durumdasın bulunduğun gerçeği değiştiremezsin bu neden le kendine bu günleri zehir etmekten se bırak gitsin akışına ben 6 aylıkken engelli oldum doğuştan engelli sayılırım bu neden le neden ben böyleyim sorusunu sormuyorum kendime sorduğum da ne değişiyor hiç tanıdını çıkarmalı hayatın kafaya çok takmamalı ..

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

çok sağlıklı biri iken hastalığım çıktı. engellerle karşılaşıyorum. başta kabullenemedim. ama başka çarem yoktu. hayat devam ediyor. iyi günde kötü günde hastalığımla beraber olacağız beraber yaşlanacağız herne kadar ben istemesem de...

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim rahatsızlığım doğuştan olmasına rağmen bi türlü kabullenemedim durumumu. Burada sonradan engelli olup öylesine kabullenebilimiş olanlar varki... bu beni çok etkiledi...
    mesela eskiden engelli biriylen karşılaşınca bakamazdım ona, konuşmazdım, beni bana hatırlatıyorlardı...
    Ama şimdi artık kabulleniyor gibiyim.. insan bi yere kadar direnebiliyormuş...sen yok sayınca o yok olmuyor işte

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Tüm dertleri, sıkıntıları sabırla göğüsleyelim arkadaşlar. Allah hepmıze yardımcı olur bol sabır verir inş. Amin.

Üye
    zeynomm Avatarı

Son Giriş
    21.03-2014
    Saat
    16:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HER SAGLIKLI İNSAN BİR ÖZÜRLÜ ADAYIDIR. bende özürlüyüm okuldan arkadaşlarım bilmiyorlar cogu benim özürlü oldugumu ilk basta hepiniz gibi bende cok zorlandım kabullenmek istemedim ama en sonunda kabullendim ewed özürlüyüz ama inanin ki bizden daha kötü olanları var her halimize şükretmemiz lazım koşup napacaz ki yada hızlı yürüyünce ne olacak? Bazen dalıyorum merdiven cıkanlara yada koşanara bakarken yaa keşkee diyorumm................. ve devamı gelmiyor cok şükür Alahım diyorum. aklımı baska şeylere takmaya çalışıyorum 15-16 yasında basladı hastalıgım 18 yasında özürlü raporu aldım şuan 24 yaşındayım alışmam zor oldu ewed ama başardım hastalıgımı sahiplendim nefret etmiyorum hastalıgımdan hatta seviyorum bile Allahım bana verdigi bu cana sahip cıkıyorum elimden geleni yapmaya çalışıyorum yapmam gerekenleri yapıyorum. ve katılıyorum ki Allah sevdigi kullarına dert veriyormuş beni daha çok ansınlar diye...Allah hepimizin yardımcısı olsun Arkadaşlar Allaha emanet olun inş Allahım yar ve yardımcımız olsun i GÜN DOGMADAN NELER DOGAR Allahım beterinden korusun inş......

Üye
    alidrac Avatarı

Son Giriş
    25.09-2011
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi şuradan başmak gerekir ne yazik ki eğitim seviyesi yetersiz vene yazik ki cahillerin önderliğinde bir toplum olduğumuz için engelli bireyler işe yaramaz gözle bakılıyor ve bu ortam psikolojisi zaten hüzünle dolu kalpleri içine çekiyor.Ancak şunu kesinlikle unutmayalım arkadaşlar:bu dünyadaki her bir canlı bir döngü ve fayda esasına göre işlemekte ve yaşamını sürdükmektedir.yararsız denilebilicek bir canlı asla yoktur.insan ceseti bile gerektiği yerde toprak gerekince birine organalrıyla umut olabilmekte.bu yüzden asla hiç bir yapamayız neden bole oldu suçum neydi gibi düşünceler yerine bundan sonra kendime ve topluma ne katabilirim diye düşünmek gerekir.Asla sürü psikolojisine kapılmayalım.Engelliler hiç bir zaman yararsız kişi olamaz.Leonardo da vinci koluna inme gelince tıpa mek sarmış ve modern tıpa büyük katkı sunmuştur.bunun gibi her koşulda insanların başarabilcekleri şeyler vardır ancak gerçek ölüm umutun yeşermediği yerde biter.Bunu aklınızdan çıkarmamanızı özellikle istiyorum kendinizden hayattan asla ve asla nfret etmeyin.çünkü bilin ki sizin nefret etttğiniz hayat aslında başkalarının hayalidir...

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam UZAKLAR kimse bu hayatından zevk almıyor kimse bu hale düşmek istemez ama yapacak bir sey varmı alternatif göster bize yaşama tekrar tutunmak ve baglanmak için 3 tane cocugum var en büyügü 7 yasında napalım bu saatten sonra allah muhafaza kendimizi öldürelim mi intaharmı edelim banada cevremdeki insanlar arkadaslarım şükret iyisin filan feşmekan diyorlar bende onlara diyorum ki en fazla şükredecek birileri varsa onlarda sizlersiniz çünkü saglam ve yürüyen ayakta duran sizlersiniz diyorum haaaaa elhamdülillah allah bundan geriyede düşürmesin suyu akışına bırakmaktan başka care yok kendimde dahil olmak üzere BIRAKIN HERŞEYİ ALLAHA GÜVENİN EGER HAŞAAA ALLAHA GÜVENMİYORSANIZ HAYATIN HİÇ BİR ANLAMI YOK SELAM VE DUA İLE

Üye
    bacak14 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    isyanla gecmez bu hayat zulüm olur insana cevrenizde okadar saglam ve parası pulu olan insan vardır sorun bakalım ne derdin var diye kesin onunda derdi vardır hayatınızı zehir etmeyin şükretmesini bilin yoksa cekilmez bu hayat

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon