Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 89 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ona bakarsan japonya deprem konusunda baya kendini gelistirdi ama noldu? Tusunamı ile yerlebir oldu şimdi yasam mucadelesi veriyolar eee depreme care buluyolardı tusunamıye neden blamadılar işte buda bi kaderdir
    benim calıştığım yerde bi müşterimiz vardı kendisi sehir sısına cıkmak istedi dikkatli oku olurmu bunu.
    Yetkili arkadasamıza dendiki sen bunu akşam sehir dısına cıkaracaksın cocuk sankı ıcıne doğmus gibi gitmek istemedi zorla gönderdiler dönusde gelirken kamyonun altında kaldı arabaları düsün yanındakı adama bişi olmadı ama bizim arkadasımız oracıkda hayatını kaybetti sence bu ne olabilir cahillikmi bilmemezlikmi aynı aracdasınız bi kamyonun altında kalan arac yanındkı adam sapasağlam ama sen kurtulamıyorsun işte hayatımız pamuk ipliğine bağlı kımın ne zaman ne olacağı belli olmuyor bu gün gülen oynayan gören konusan insan yarın hayatında hiç beklemneyen bi değişikle farklılasabiliyo hersey bizim icin ne diyebilirim ki hayat senin hayatın ben sadece karamsar olmak yerine biraz gülümsemekden bişi kaybetmesin
    ben mezun oldukdan sonra ıkı sene acıkda kaldım ist da gitmediğim yer kalmadı hepsi dısladılar beni ama ben kahretmedim yılmadım üzüldüm sadece amaen sonunda güzel bi işim oldu mutluum he yeri geldiğinde isyan etmiyorum ediyorum sonucda bende tasdan bri değilim.ama yinede herseyiyle asamak güzel diyorum
    uzaklar sana sunu diyim her kes kendisindekını görür benim kuzenım damağı yarık die isyan ediyo atacam kendii dio dusun yani ama cevresine bakıpta sükretmedi şimdiyye kadar ama bunu anlatamıyorum ya benim gibi olsaydın diyorum o zaman intahara bile tesebbüs ederdin dediğimde öle bakakalıyo halbukı ufak bi estetikle kaybolacak o bunu anlamak isine gelmiyo
    herkesin sana yabancı bi varlığa bakar gibi baktını düsünsene ben her gittiğim yerde bunu yaşıyorum ama elden bişi gelmiyor onlar bakıyor diede ben kendimi eve mahkummu edeyim hayatamı kuseyim su dunyadakı her varlık bir engelli adayıdır bu gün sağlam ise o insan ölene kadar sağlam kalacak değildir hayattakı süprizlere hazır olmak gerekir iyi yada kötü ne olursa

Üye
    Düşlerinprensi Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Çetin GÜNAÇAR
    Son Giriş
    24.09-2011
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Engelli olduğum için nefret ediyorum neden mi engelli olduğum için terk edildim boyum kısa olduğu için terk edildim bu şekilde bulduğum bayan arkadaşlarımda çıkarcı çıktı maddi manevi sömürüldüm Kadınlar seçer erkekler seçilir.. Engelli olduğum ve boy sorunum olduğu için evet Nefret ediyorum Git gide de yaşamımdan nefret etmeye başladım hiç bir kötü alışkanlığım yok konuşma sanatım var şiir ve hikayeler yazıyorum ideal bir erkek olduğumu biliyorum aldığım övgülerden biliyorum yaşadıklarım ve tecrübelerim ama yetmiyor eğer bayan olsaydım partner bulmak kolay olurdu daha kötüleri var zırvalığından da geçin benim yaşamım benim hayatım psikoljim tavan yaptı görsellik ön planda yada evin paran olacak ... Ame neyi seviyorum biliyormusunuz beni yere göğe sığdırmayan beni sevipte benim için deli olan bayan arkadaşlarım beni terk edip sağlamlarla evlendiler ama çoğu kucaklarında bebekleriyle boşandılar ve baba evine döndüler buda benim için müthiş bir teselli kaynağı oluyor nerde yıkılmış darbe almış bayan varsa beni buluyor yada kafasından problemli biz erkeklerin şansı yok... Ben üzmediğim halde de beni üzenleri Allaha havale ediyorum

Üye
    Düşlerinprensi Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Çetin GÜNAÇAR
    Son Giriş
    24.09-2011
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yorum yok... boŞver...

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

nefret etmeyin imtihan dünyasi isde herzaman herseyle imtihan ediliyoruz hem Rabbim yazmadikca olmaz dua edin nefret etmenin yerine hayirli biri ile karsilasdirsin diye Mevlam....kazananlardan olun kaybedenlerden degil

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@uzaklar yazdığın herşeyin altına imzamı atarım tam dünyayı daha iyi kavramış, tam tamam demişken hayatının her şeyinin iraden dışında yarım kalması alçakca bişey bu durum fiziksel kurallar ve sonuçlarla açıklanmalı uhrevi varsayımlarla değil. ben bu sınava girmek istemedim, istemiyorumda başka insanların hataları sizin sınavınız olamaz eğer öyle ise kader diye bişey yok başkalarının uzakların dediği gibi "sıç....ğı kadar yaşarsınız hayatınızı" hani en iradeli varlık bizdik. uzaklar dışında herkese hayırlı sınavlar diliyorum, kaç soru çıkıyor müfredat ne hangi kitaptan çalışıyorsunuz merak ediyorum?

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

veli kaza ve kaderi bilen din alimleride zaten bu konuya fazla kafa yormayın diyor dinden çıkarsınız demiş kim neyi bilememiş sen mi?

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aynı noktaya geldik veli "ha dayı ali, ha ali dayı"

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: UZAKLAR Mesajı Gör
    Sen şimdi somalide açlıktan ölen insanların, depremde ölenlerin savaşlarda ölenlerin, yani yanı başımızda Suriye Ordusunun öldürdüğü suriyelilerin kaderlerini yaşadığını mı düşünüyorsun. O kader mi yazıldı alınlarına. Bunumu düşünüyorsun. Depremde bizim ülkemizde ölmek kaderken bizden daha fazla deprem yaşayan japonyada bu neden kader olmuyo. Allah sadece bizim değil kainatın sahibi bize kader olan diğer insanlığa neden kader olmuyo. Unutma fakirlik ve cehalet kaderi yaşar.
    Kısmen haklısın. Kaderi insanlar yazıyor. Biri gelir sana bir zarar verir. Sen artık o insanın yazdığı kadere mahkumsundur.
    Deprem olur. Devlet ihmali kusuru yüzünden insanlar canlarını yitirir. Sakat kalır.
    Kader kozu elinde olan devlet uyanıkca Allah dan geldi masalları ile milleti uyutur.
    İşine gelmediği yerde din istemez devlet mekanizması. İşine geldiği yerdede deprem örneğindeki gibi dini kullanırki. Verdiği zararın, hatasının üzerini örtsün.

Kadın tehdit ediliyor eski kocası tarafından. Defalarca savcılığa, polise dilekçe bırkamış.
    Sonra bi zaman sonra haberlerde kadın öldürülmüş. Kader ya.. tabiki kader ama başkasının yazdığı acı kader. Önlenebilecekken önlenmeyen kader.
    Peki müslüman oldunu sananlar. Bilmemisiniz ki Adam öldürmenin, sebebiyet vermenin, gerekli önlemeleri almayanların o müslüman kitabında Adam öldürmekten yargısı gerekmektedir.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Millet hep soruyor koluna ne oldu bebeler çocuklar bile yolda geçmiş olsun diyolar
    yaklasık 25 sene oldu kolum yok sol kolum bazılarınla dalga geçiyom bazen nbazı yerlerde anlatıyorum artık bi çogunuada anadan doğma diyom takılıp kalıyolar ne diceklerini bilmiyolar enayi meraklılar valla çoğu merakını gidermek için soruyor bazen hıkaye anlatıyom kafadan baz<ende öle durum oluyor lan diyom şuna tut kafayı bi geçir:!) harbiden haşat edesin geliyor adamı...)

inanın sırf bu ayıların yüzünden düşüncesiz cahil insanlar yüzünden hiç takmak kullanmak istemedğim şu protezi illa taktırtcaklar bana....

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar ben üniversiteyi kazandım komşum kızını almış yanıma gelmiş bir taraftan da kolundan çekiştiriyor bak mal bu kız bu haliyle ayakları da sakat sınavı kazandı sen mal mısın diye fırça çekiyor sınavı kazandığıma bile bir an sevinemedim acayip sinirlendim kızgınlıkla amca benim beynim sizler gibi ayaklarımda değil ben tepemde taşıyorum dedim arkadaşım sınavı kazansan bir türlü sakatsın kazandın kazanamasan özürlüsün kazanamadın ne biçim insanlarız ama inatla da hemen hemen her girdiğim sınavı kazanıyorum.

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

Eskiden olsa üşenmez sağlam giydirirdim de artık bıktım zeki ama akıllı olmayan insanlara laf anlatmaktan. Alayına isyan, kadere küfür, kendi mahkemeni kendin kur, başına iyi bir şey gelince "hak ettim lan zaten bunu benin eserim" , kötü bir şey olunca "lanet olsun sana ey kaderim". Sakatı'da Sağlamı'da alayı da riyakar ve üç kağıtçı vesselam.

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de hem kendimi, hem de çevremi imtihan etmek için yaratıldığımı düşünüyorum. Kişinin inancı tartışılmaz, herkesin fikri kendine, kimse kimseye empoze etmeye çalışmasın. Sinirlerimiz yıpranmasın :-) Çok şükür ki, durumum bâki değil, üç kuruşluk fani dünyada iyi yaşama gayreti içindeyim hepsi bu... O'ndan geldik, yine O'na döndürüleceğiz....gerisi safsata :-)

Üye
    pisagorr Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

UZAKLAR yazdıklarıyla çok tepki almış. karamsar şeyler evet. onun inancı sorgulanmış ki bunu konuşmak anlamsız inancının derecesi onu ilgilendirir. ama şu da bir gerçek realist şeyler. siteye yeni üye oldum. forumlara bakıyorum da herkes çok iyimser ne güzel. evet ben de çevremde hep neşeli kendine güvenen biri olarak görülürüm. ama hastalığımın hayatımda eksik bıraktıklarını gördükçe içim burkuluyor zaman zaman. hep güçlü olamıyorum bazen zayıf hissediyorum. bu yıllardır böyle. yaş 30. ha isyan ettim mi etmedim sanırım. ama her şey tozpembe de değil benim için doğrusu.amaaaan boş ver ne var üzülücek her şey yolunda görmüyo musun da diyemiyorum. ben mi karamsarım burdaki çoğu insan kadar güçlü değilim, yoksa aslında hastalıklarımızın bize yaşattıklarını itiraf etmek zayıflıktır ve biz engelliler zayıf görülüp birilerinin bize acımasınan nefret ettiğimiz için hep güçlü görünmeye çalışmalıyız düşüncesini yaşam şekli haline getirebilmiş burdaki sevgili dostlar bilemedim:S

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@istiklbal değişik bir bakış açısı olmuş kutluyorum seni.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Konuyu açan arkadaşımız kendince ifade etmiş ,kendi yaşadıklarından yola cıkarak, engelli engellidir doğuştan veya sonradan doğuştan olan hayata daha erken adapte oluyor ona göre eğitim alıp işini kuruyor.Ben sonradan engelliyim, yirmili yaşlarda oldum ,hiçbirşey eskisi gibi olmadı ne kendi mesleğimi yapabildim ne de eski hayatımı yaşadım bambaşka biri oldum ,olmak zorundaydım, bir iş yapacaksam bir yere gideceksem iki kere düşünüyorum ,insanlara güvenim azaldı, çizdiğim sınırların içinde mutluyum, artık isyan etmiyorum ,keskin sirke küpüne zarar.Allah c.c. hepimizin yardımcısı olsun.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon