Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet_46 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar.forumdaki yazıları ara sıra takip ediyorum.aramızda çok duygusal, realist düşünmeyen çok arkadaşımız var(eleştiri değil tespit).gördüğüm kadarıyla evlilik konusu revaçta.engelsiz biriyle birlikte olmak,evlenmek çok konuşuluyor.engelsiz olan insanlarla evlenen ve mutlu olan birçok insan var ancak biraz realist olmakta fayda var.diyelim ki engelsiz birinden hoşlandınız ve ona açılmak istiyorsunuz.şunları göz önünde bulundurmak gerek:

1. karşı tarafın engellilikle ilgili duygu ve düşüncelerinden emin değilseniz ona açıldığınızda onu vicdanen çook rahatsız edebilirsiniz.karşı tarafı ve ailesini vicdanen kararsız durumda bırakmak bence kimsenin hakkı değil.

2.bu işin bir de kendi nefsinizle ilgili boyutu var.karşı tarafa açıldığınızda reddedilirseniz duygusal bir yıkıma uğrayabilirsiniz.buna karşı dayanaklı değilseniz dikkatli olmanız gerek.bazı arkadaşlar realist düşünmeden karşı tarafa açılıyorlar sonra reddedilince başlıyorlar veryansına.arkadaşlar bence karşı taraftan emin olduktan sonra ona karşı duygularınızı belirtin.bilmem siz ne düşünüyorsunuz?

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gençler bırakın bu işleri kafanızı başka şeylere yorun mesela soğuk füzyon nasıl yapılır, mesela atom altı parçacıkların yörüngesel hareketleri nelerdir mesela cörndeki deney ne oldu gerçekten gelecekten gelen birileri mi sabotaj etti yahut anti madde evrenin % kaçını oluşturuyor bunlara kafa yorun ne işiniz var evlenmeyle felan...

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

hiç ! :-))))

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

ya bence burda kriter iyi bir meslek veya iş. siz düşünün şimdi 2 bin tl maaşlı işiniz var. kendi temel ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz. bi bayana teklifte bulundunuz... ya kibarca red edilirsiniz(işiniz olduğu için kibarca , ya da kabul edilirsiniz. ama işi gücü yok, çoğu bakımdan başkasına muhtaç durumda olan biriyle kimse evlenmek istemez. karşı taraf kabul etsede, ailesi ve çevresi kabul etmez. unutmayalım engelli olduğumuz için zaten 1-0 başlıyoruz maça. inanın iş güç olduktan sonra, evlilik o kadar zor değil. engelli & engelli evliliği aynı engel olmadıktan sonra olabilir. biri ortopedik diğeri duyma engelli olabilir. ben kendi çevremden örnek verdim.

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesele bençe iş olduktan sonra evlilik zor degil önemli olan su insan olsun gerisi boş engelli veya engelli olmuş farketmez önemli olan anlayıştır düşüncedir

Üye
    mehmet_46 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hüseyin kardeş. yazdıklarına katılıyorum. zaten konuyu açarken de ben de benzer şeyler yazdım. ancak benim bahsettiğim konu evlilikten önce karşı cinse ve ailesine açılma,kız istemeden önce düşünülmesi gerekenleri yazdım.elbette sakatlığı problem yapmayan,önemli olanın kişilik ve karakter olduğunu düşünen birçok insan var.ancak toplumun genelinde "sağlamlık" ideolojisi hakim olduğundan dolayı engelli birinin karşı tarafla evlenmeden,karşı tarafa evlilikten bahsetmeden veya ne bileyim işte kız istemeden önce hoşlandığı kişinin ve ailesinin konu ile ilgili duygu ve düşüncelerinden emin olmazsa hem kendisi hem hoşlandığı kişi hem de aileler sıkıntı yaşayabilir.ondan sonra karşı tarafa varyansın etmeye başlıyorlar.bu arada şunu da belirteyim: hoşlandığınız kişi sizi kabul etmeyebilir.bunun sebebi %100 sizin engeliniz dahi olsa sizi reddetme hakkı vardır.reddedilince karşı tarafı suçlamak bana çok mantıksız geliyor.bunun nedeni başta da yazdığım gibi realist düşünememeden,olaylara duygusal yaklaşmaktan ileri geliyor.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

ya işte burada ekonomi önemli. zenginsen, sana karşı çıkanların gerekçelerini de bastırma gücün olur. kendine güvenin olur. kızı ikna edip kaçırırsın bile

Üye
    CANIM Avatarı

Gerçek Adı
    SEMİHA
    Son Giriş
    13.11-2011
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    A
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelsiz diye ilişkiye başladığın kişi erin daha sonra dışarıdan tespit edilmeyen ancak zamanla düşünce ve düşünme engellisi olduğunu farketmekte insanı çok fazla sarsabiliyor.Engelli engelsizlede evlenebilir,evlenmeyebilirde, kişinin hayata bakış açısı ve hayattan ne beklediği ile ilgili bir durum bence.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

aynı konunun devamı, yorumlar tekerrür edecek:9 şöyle yapalım sadece bu durumu yaşayanlar yazsın belki o zaman daha realist yorumlar okumuş oluruz.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

realist dediğiniz nedir insan duyguları realist olamaz çünkü görecelidir bi kontrollu deney gibi ölçülemez paraya yada bedene değer veriyorsa bu onun değer verdiği şeyleri gösterir ben şahsen realistik yaklaşmam çünkü duygularımla yaklaşılacak bi konu ayrıca karşı taraf rahatsız olacak diye yaşamaktan korkacak değiliz elbette reddedileceğiz bazen üzüleceğiz ama bu duygularımızın da üstesinden gelmeyi becereceğiz yoksa yaşamanın ne anlamı kalır ve karşı taraf bu kadar düşünceli ve üzülebiliyorsa arkadaş olmayı da deneyebilir

Üye
    mehmetkahraman Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evlilik maalesef o kadar da kolay değil. İş güç sahibi olmak engeli kapatmıyor maalesef. Toplumdaki beklentiler yükseldikçe engelli olmak yenik olmak olayını tetikliyor. Hiç işi, mesleği olmayan, deyim yerindeyse "ekmeğini taştan çıkaran" şahıslar engelsiz olduğu için her zaman tercih edilen oluyor.

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar görselliğin her şeyden önemli olduğunu ne zaman itiraf edeceğiz? parası olan birisiyle evlenen ya da birliktelik yaşayan bir erkeğin ya da kadının burada ki maksadı açıktır... kalkıp da bunun adına aşk sevgi vs denemez... mantık evliliği denen şey de uydurma bir addır...bir kılıftır... bizlerin beklentisini duyduğu ilişki ile bence böylesi bir birliktelik benzerlik göstermiyor... parası pulu işi olan birisi evlenebilir diyorsunuz ama dediğim gibi bizlerin özlemini duyduğu şey bu değil... gerçek aşka ulaşabilenler hep görsellik ve ruhsal bütünlüğü sağlayabilmiş kişilerdir... eğitim seviyesinden tutun da gelir durumuna kadar değişiklik gösterebilecek özelliklerin hepsi bence gerçek aşka ulaşmakta aracı olamazlar.... bedensel bir reaksiyonun gerçekleşmesi için buna müsait bir bedene sahip olmak gerektiğini düşünüyorum... ve bir engellinin asla gerçek aşka ulaşabileceğine inanmıyorum... ulaşanlar varsa yazsınlar ve ben onları her seferinde haksız çıkarayım... ortak bedensel özellikleri (eksiklikleri) taşıyabilenlerin aşka ulaşabileceklerine ise azda olsa ihtimal verebiliyorum... ortopedik engelli biri ile duyma engelli birisinin yaşayabileceği muhtemel aşk örneği gibi... ama biri diğerine üstünlük sağlıyorsa şayet yine aşkın ortaya çıkabileceğine ihtimal vermiyorum... sineye çekme ya da bardağın dolu kısmını göreyim yoluma devam edeyim yalnızlığıma bir son vereyim demektir bunun adı... asla aşk değildir bu...

karşı tarafa açılma mevzusundan denge konusuna doğru kaymış olsam da, açılmak konusunda da aynı özveriyi ve dikkati göstermeliyiz diye düşünüyorum... aşkın gözü kördür diyenleri duyar gibiyim.... walla arkadaşlar o aşk bize gelince gözlerini dört açmaktan asla geri durmuyor... hal böyleyken de bizler asla ulaşamayacağımız o aşkın büyüsüyle hayaller kurmaya devam ediyoruz... edeceğiz ve etmek zorundayız.... yoksa nasıl geçer bu hayat...

"Aşkı kitaplara soktukları iyi oldu, yoksa belki de başka yerde yaşayamayacaktı..." William Faulkner

Üye
    Orkunavcan Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2 madde var bu evlilik işindi arkadaşlar
    1-) Engelinizin yönünde engelli birini alarak bir bütün olmanız ( ayaklarınız özürlü durumda ise ayakları sağlam biri ile evlilik yapmak gibi)
    2-) 2 Engelli evliliğinde zor sıkıntılar olur olumlu düşündüğünüz zamanm + - kutuplar daima çekicidir benim engelim sağlam birisi ile birleştiğinde güzel bir evlilik olur.
    Not: tabi en önemlisi kadere inanmak evlilik ciddi manada alın yazısıdır kaderdir bunu değiştiremeyiz. Nasip kısmet diyelim bu mevzuyu kapatalm =)