Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu iş "olmaz gibi geliyor" dediğin için zaten olmaz o konuda hiç kuşkun olmasın. Sakat ya da sağlam, hangi kadın kendine güveni olmayan bir erkeği tercih eder ki ?
    Engelin ne olursa olsun arkana yaslanıp güçlü duramıyorsan, hayata yenilgiyi kabul ederek, pes ederek devam ediyorsan bu şekilde de aynen hiçbir değişiklik olmadan ilerleyeceğine garanti veririm.

Bir de zaten namaz kılmaya, ibadet etmeye başlayarak toparlandığını söylemişsin. Bence çok çok güzel bir yol bulmuşsun. Bunun tam tersi olarak inancını yitirenler ve bu durumda hayatına yapayalnız devam etmeye çalışanlar da var. Ne olacak? çok olsa evlenemezsen yüce mevlaya adarsın kalbini, bu dünya fani ne de olsa değil mi..

Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim

Üye
    YETERARTIK Avatarı

Son Giriş
    09.04-2010
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok dogru konuşuyorsun abii ALLAH razı olsun benim kendime güvenim artık var ve inanırmısın bunu namaza başladıktan sonra anladım dogru laf evlenemesem bile ALLAH aşkı resurullah aşkı bana yeter abii

EY ALLAHIM YA ALLAH SEN BENİM RABIMSIN SENDEN BAŞKA HİÇ BİR İLAH YOKTUR BEN SENİN KULLUNUM BAN SANA VERDİGİM SÖZ ÜZERİNEYİM İŞLEDİGİM ŞEYLERİN ŞERİNDEN SANA SIGINIYORUM BANA OLAN NİMETLERİNİDE GÜNAHLARIMIDA İTİRAF EDİYORUM BENİ BAGIŞLA ŞU BİR GERCEKTİR Kİ GÜNAHLARI SENDEN BAŞKA AFFEDECEK YOKTUR O HEP VAR OLANDIR BENİM BÜTÜN TÖVBELERİM ONADIR
    AMİN

abii ALLAH (cc) seni sevenlerine sevdiklerinide sana bagışların ALLAHa emanet ol

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Toplumda genel bir yargi var engelli engelli ile evlenmeli engelsiz
    biri kendi statusunde biri ile olmali ... yani insanlari siniflara ayirmak
    sen haddini bil sen bunu yap sende sunu yap ... iyide benim degerli
    toplumum insan kendisine nasil sinir koyabilir insan beynine nasil
    parcalara ayirir vs vs ... sonrada bizler ve onlar cikiyor ortaya ben
    engelliyim evlenemem ben engelliyim sevgilim olamaz ...
    insan engelli birinede asik olabilir engelsiz birinede... yeterki insan ozunu kayip etmemis olsun mutavazi saglam karakterli sempatik kendisini insani taraflarini yitirmemis biri olsun ... guvensizlik sadakatsizlik alavere dalavere duzanbazlik kullanma mantigi aldatma oyun oynama bunlar moda artik ... engelli engelsiz fark etmez insanin erezyona ugradigi bir cagda yasiyoruz bu tur sorunlar butum topluma butun dunyaya ayni
    birtek bize degil ...

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

evlilik konusu biraz derin bir mevzu

ben paraplajı hastasıyım 10 senedır
    1,5 yıldır evlıyım benımde bakış açım çok farklı ıdı evliliğe evlilik konusunda çok araştırdım çok muhabettım oldu evlı kişilerle ve tavsıyelerden fazlasıyla ıstıfade ettım . daha sonra evliliğe karar verdım
    nasıp oldu eşimle tanıştık görüştük durumumu rahatsızlığımı en ınce ayrıntısına kadar eşime anlattım hata bu durumdan dahada kötü olabıleceğimi ifade ettim eşimin herhangı bır rahatsızlığı yok
    yanlız benım ıkı krıterım oldu eşimi secımımde bir sağlam karekter iki ınanc çok şükür eşim bu özelıklere sahıptı ve mevcut durumu daha once anlatığım için çok şükür hiç bir sorun çıkmadı çok şükür bırde bebek ıstıyoruz bakalım nasıp kısmet
    demem o kı evlilik guzel şey senı senden başka bır düşünenın olması kadar daha daha guzel bir şey varmı

tabi sonuç itibari ile evlilik kısmet işidir buna ınanıyorum ha deyınce olmuyor vesselam

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Evlilik olur herhalde de nasip işi diyorlar ya biraz o biraz da başkalarına kabullendirmenin dışında ailene kabullendirmen gerekiyor.
    Benim bir adayım var çok şükür de hem onun hem benim ailem belli etmemeye çalışsalar da olmazlarını gözümüze sokmaya uğraşıyorlar. Umarım senin karşına çıkan kişinin ailesi ve senin ailen yanında olur da çevren ne derse desin onlar vızzzzz geliyor. Allah hepimize kolaylık ve bol bol bol sabır versin
    (AMİN)

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

geçmiş olsun öncelikle...
    karamsar baktığın sürece ve isyan ettiğin sürece hayattan bişi bekleme..
    sen kendine inan ve allahtan iste...
    kaderinde varsa saten o evliliği yaşıcaksın....allah hayırlısını nasip etsin :!:

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben seni cani gonulden kutluyorum ... esin icin ayri parantez acmakta
    fayda var cesaretli yurekli en onemlisi insani degerleri uzerinde tasiyor
    olmasi ... insan olmak cok onemli insan var insan yer insan var insan
    yakar... birde insan var gercekten insandir... esini ve seni tekrar kutluyorum gostermis oldugunuz bu yureklilik herkese ornek olsun ...

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

teşekür ederim sn kuzey

bütün mesle konuyu çok yonlu ele alıp doğru hareket etmekve herşeyi açık ve net şekilde konuşmak yoksa aile baskısı cevre baskısı ne kadar olursa olsun kişiler doğru kişiyi bulduktan sonra gerisinin hiç bir ehemıyetı kalmıyor diğer unsurların

darısı bekarların başına inşallah

Üye
    zülalim Avatarı

Gerçek Adı
    öznur
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba yeter artık.
    seni çok iyi anlıyorum bende senin gibi düşünüyodum.ben koltuk deynekleriyle yürüyorum evleneceğim insan benden dans etmek ister ne biliyim el ele yürümek ister bunlarla nasıl başederim diyordum ama eğer karşındaki insan seni gerçekten seviyosa merak etme sorun olmaz. bak ben sağlıklı bi insanla evliyim iki yılım bitti ve birde kızım var bana yapamadıklarımı hiç sorun etmedi ağzına bile almadı.Allah ıma bin şükür çok mutluyum
    sende Allah ıma güven rabbim hep hakkımızda hayırlısını versin inşallah

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Buyurun size bir ornek daha (zülalim) tebrikler mutlulugun daim olsun ...
    eslerden biri engellide olabilir... bir kas hastasi bacagi kissa yada
    gozleri gormeyen biri ilede olabilir ... beyinlerimiz engelsizdir onemli
    olanda bu... hayata dar pencereden bakabilirsin bu kisiye kalmis birsey
    sunu unutmayalim beyin sonsuz bir sekilde ozgurdur ...

TEKRAR TEBRIKLER SIZIN GIBI ORNEKLERDE VAR KARAMSARLARA
    DUYURULUR ..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

yanlis anlasilmasin
    her egnel degil sozum
    eger saglam biri olsaydim
    isitme engelliyle asla asla evlenmezdim

Üye
    zülalim Avatarı

Gerçek Adı
    öznur
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim kuzey.
    bu dünyada ki en güzel şey sevgi onsuz olmuyor bunu anladım ben. eskiden dışarı çıkmazdım insanlardan çekinirdim ama şimdi hiç umrumda olmuyo bakışları bazen eşimle gezerken bakanlara deynekle çelme takasım geliyo o ayrı ama mutluyum Allah ım hepimize çokçokçok mutluluk versin.bu dünya sınav bunuda unutmayalım Allah ım sabırlar versin ve düşüncelerimizi kafamızdan atıp hayata tutunmak için güç versin

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

öncelikle geçmiş olsun. hayatta insanın başına herşey gelebilir.bu benim başıma neden geldi diye de hiç bir zaman düşünmeyin.çünkü rabbim böyle istemişse vardır bir hikmeti.belki bu kazayı geçirmeseydiniz sağlıklı bir insan olsaydınız şükretmeyi bilmiyecektiniz alnınız secde yüzü görmeyecekti. birgün şu fani dünyadaki herşey bizi unutacak rabbimizle başbaşa kalacağız.Ölmek istemişsin istersen nefes al ve 3 dakika tut içinde. Ya da ver nefesini ve 3 dk. nefes alma. Belki klasik olacak ama hayat her şeye rağmen çok güzel. Lütfen bu cümleyi basmakalıp zannetme. Anlamının derinliklerine in.
    Elbette bir gün, biri bizi bulacak ve Rabbimden kalan o gerçek aşkı onunla yaşayacağız. Buna inan ve sabret. Çünkü Allah sabredenleri sever ve er geç onları mükâfatlandırır.
    bu dünyada hepimiz bir imtihandan geçiyoruz.birininki kanser, diğerininki görememek, birininki zenginlik, diğerininki fakirlik Ne olmuş yürüyemiyorsak ne olmuş birileri sana âşık olmayacaksa? Dünyanın sonu mu? Unutma burada verilmeyenler, ötede verilecek sana da, bana Belki omuzlarımızda bir yük ama sabredersek göreceğiz ardındaki güzellikleri

peygamber efendimiz ( sav )ne diyor malınız evlatlarınız bu dünyada sizi oyalayıcı şeyler. onun için rabbim evliliğide hakkınızda hayırlı ise versin.
    allaha emanet olun
    selam ve dua ile

Üye
    serifee Avatarı

Son Giriş
    21.09-2009
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hep şikayet hep şikayet

kendi adıma konuşuyorum,
    kendine acıyan,güvenmeyen hiç kimse ilgimi çekmez,çekmicekte inşallah.
    kalpleri evirip çeviren allah sonuçta,sevgiyide nefretide koyar dilerse,kimbilir belki sen hiç tahmin bile edemeyeceğin kadar güzel bi kızla evlenirsin..ama yine mutlu olurmusun bilemem.

bizler nankörüz,çok çabuk unutuyoruz bize sunulanları,teşekkür etmeyi bilmiyoruz ve hep istiyoruz,sadece istiyoruz.

kaderini istersen dualarınla değiştirebilirsin..birde şikayeti bırakıp şükretmek gerek galiba

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum.
    Her şeyin mutlaka bir yeri ve zamanı vardır. Bu zamanları tayin eden ise şüphesiz bizi yaratan yüce Allah’tır. Bundan dolayı yeri ve zamanı gelince her şey olur. Umutsuzluğa kapılmaya hiç gerek yoktur.

Burada önemli olan Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişiyle bir evlilik yapmaktır. Hayatını paylaşacağın insanı iyi seçmek, onu iyi tanımak, kendini de ona her yönünle iyi tanıtarak, bir evlilik yapmak. En mantıklısı olur her halde. Elbette dört dörtlük bir kişiyi bulamazsın, zaten hangimiz dört dörtlük bir insanız ki; mutlaka insanların hataları olur. Eğer gerçekten ona karşı kalbinizde bir sevgi varsa, bu sevginiz karşılıkta bulmuşsa, asla saygıyı kaybetmeden sevgiyi devam ettirerek. Mutlu bir yuva kurabilirsiniz.

Ayrıca; mutlu bir evlilik kurmak herkesin hayalidir. Fakat insanlar evliliklerinde mutsuzda olabiliyorlar. Tabi bunun değişik, değişik sebepleri vardır. Bizimde mutlu bir evlilik kurmamız için her şey den evvel evlilik yapacağımız insanı tanıyarak onunla mutlu olup olamayacağımıza kendimiz karar vermeliyiz.

İnşallah herkesin kendi gönlüne göre, mutlu olabileceği insanı bulabilmesi, bu mutluluğu ise bir ömür boyu sürmesi için; Allah’ım herkesin gönlüne göre versin…

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon