Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    "KENDİNE" Değer ver ve "GÖNLÜNÜ" Olgunlaştır.. Çünkü Sen "BEDENİNLE" Değil,Ruhunla "İNSANSIN"...

Bunu ilke edin ve unutma en büyük engel kişilik bozukluğudur. Elbet bir gün öleceğiz ve arkanda seni hatırlayacakları güzel işler bırak. Örneğin; yeteneğini keşvet ve onla ilgili çalış.

İnadına çık onlar yontulmamış kazma sapları... Herkes kendine baksın. Aldırış etme sakın. Bu hayatta herkesin herşeyi yapmaya hakkı var.
    Kendine iyi davran! İyi Bayramlar...

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

allah razı olsun hepinizden çok sagolun,allahıma bi şükürler olsun çevremde çok sevilen birisim bi çarşı yada bakkala çıkayım bi arkadaşla eve gelene kadar yarım saat geçer abartısız bakkal 10 dk yol,ya ben aslında bu konuda psikolojik olarak etkileniyorum bi psikologa danışsam diyorum bi topluma yada bi bakan oldumu ani kas sıkışması oluyor yürümem bozuluyor desem destek olurlar heralde bi sakinleştirici en azından destek olur bana ilaç

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende engeliyim ve tek kanedyenle yürüyurum daha önceleri bende bakışlardan rahatsız oluyurdum .ama şimdi hiç takmıyurum bana bakan bakışlara aynen bakıyurum .ne utanacam kötü bakışlaından dolayı gezmeyecekmiyim evemi kapanacam her zaman dışarı çıktığımda allahıma binlerce şükrediyurum .allahım ne mutlu sanaki çıkıp gezebiliyurum ama eskisi gibide olmasa yinede geziyurum.utanılacak birileri varsa kötü bakan bakışlı insanlardır .biz engeliler değiliz

Üye
    keopsEs Avatarı

Gerçek Adı
    Esin
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliyi engelli yapan kendisiyle barışık olmamasıdır.

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonbahar.44;

Sevgili arkadaş; bu üzüntü -dertlenme biraz da kendin büyüttüğün bir sorun olabilir .bulunduğun yerin sosyo-ekonomik ve kültürel durumu geri ise bu sorunlar yaşanıyor .eğer ki,bulunduğun yer biraz daha dış dünyaya açık kültürel gelişimini tamamlamışsa insanlara ,engeli ile değil,insani yönü ile bakıyorlar .Bir çok anadolu ilinde bulundum .Ama yıllarca da sahil kentlerinde yaşiadım .Dünyanın her ülkesinden her renk ,ve her türlü engelli ile karşılaşıyoruz ,turist olarak geliyorlar .tabii ki;ekonomik ve eğitim olarak biraz daha gelişmiş oldukları için ,eşlerini ,çocuklarını ya da arkadaşlarını tekerlekli sandalya da gezdirmekten yüksünmüyorlar.
    Biz de ise halen çarşı-pazarda ya da iş de elindeki yükü kadının sırtına yükleyip ,elini kıçının üstünde bağlayıp kasıla kasıla giden adamlar varken ,toplu içinde halen (Muhtemelen krarısının ismini unutmuş-şaka değil var öyleleri) karılarına ''len avrat ''diye hitap eden hödükler varken ,insanlık öğrenememiş kişiler hep var olacaktır ...o kişiler de engelli birini gördükleri zaman hilkat garibesi görmüş gibi oluyorlar . Hiç aldırış etmeyeceksin. ..
    Benim kayınpederim bile hayatında hiç okula gitmemiş .ilkokul 100 mt..lise 400 mt yakınında iken,ibrahim tatlıses hayranı ve hemşerisi bir hödük..Ben ve eşim engelli diye bizi küçümsemeye kalktı.aldığım maaşı benden istedi yani sürekli hesabına ...aklından şu geçiyordu ....kız engelli olduğuna göre ''topal atın alıcısı kör olur '' musibet bir söze aklını dayayarak,bizi yönlendirmeye çalışıyordu .altan aldım olmadı ,üsten aldım tınmadı sonunda öylesine toplum içinde eylemde bulundum ki,madara oldu .Bozdum yani karşılaştığım zaman da hödüklüğünü yüzüne vuruyorum alay ediyorum bozuluyor .Hiç bir baltaya sap olamamış halen kendini kabadayı sanıyor . Bir yanlışını gördüm mü mağara adamı diye uyarıyorum .anlayanlara ..

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle kendinizi oldugunuz gibi kabul etmelisiniz engelinizi kabul ederek engelinizle yaşamayı ögrenmelisiniz insanlar herşeyi söyleyecektir insanların söylediklerine bu kadar takılırsanız hayatınızı yaşayamazsınız size bişey söyleyen insanlar söylediklerini hemen unutacaktır hayatınızı yaşayın.

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakışlardan bende cok rahatsız oluyorum yaaa(( peşindede bıktıran sorularrrr(

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

RAVZA54;

bu tür olaylarla hepimiz karşılaştık halada arşılaşıyoruz ama insan kendiyle barışıksa gerisi fasa fiso bence

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendimle barışım ama yinede huzursuz oluyor insan

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

ben gülüp geçiyorum çok abartırlarsa ince telden iltifatı hakaret ediyorum birdaha beni göreler dahi çıtları çıkmıyor

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim şahsi düşüncem aslında bu tür sorunlar var genel demeyim herkes takmayın diyor ama ister istmez sorun oluyor düşüncem psikolog destegi olmalı çogu engelli arkadaşlarımız sorun olmaz diye bişe yok var bence takıntı illaki var bu yüzden destek çıkılmalı sosyalleştirilmeli topluma kazandırılmalı psikolojik destekle bu engelli bakışların engelini yenmek lazım bence diyorum

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Hayatınızda belki bir daha hiç göremeyeceğiniz biri için kendi hayatınızı karartmak ne kadar doğru?
    Çok mu umurlarındasınız?
    Ne sanılıyor yani? Günün herhangi bi saati gördü sizi, (engelinize içinden ah vah dediğini farzederek) kahvaltıda, öğle yemeğinde, beş çayında, altın günlerinde akşam yemeğinde, meyveden önce veya sonra dizi izlerken, uyurken, rüyasında, kabuslarında sizi mi sayıklayacak?
    bu bir günlük sanılabilirlerdi, biraz daha abartabilirim istenilirse torunlar, masal ldfgkfdg, kfdgjdgıf, dflgkfdg larlar lerler gibi gibi..

Ne yani, insanlar gözlerinimi kapasınlar..
    A bak engelli geliyor bakma bakma mı desinler birbirlerine?

Dediler diyelim, sonuç? ' ben öcümüyüümm, neden kafasını gözünü çevirdii, neden sırtını döndüüü '

Sonu yok bunun

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Buna benzer bi başlığı başka bi arkadaş daha açmıştı onun problemide bakışlar ve bakışaçıları idi ona şunu yazmıştım sanada yazayım . .

Bende sağ kol engelliyim şekil itibarı ile sol koluma hiç benzemiyo ))

Senin okulda karşılaştığın durumla ben defalarca karşılaştım. Belki benim karşılaştıklarım acıma ifadesiyle bakışlar değildi ama caddede sokakta çarşıda gezerken karşımdan gelenlerin gözlerinin kolumda olduğuyla defalarca kez karşılaştım en çok sevdiğim şey ise, onlar koluma bakarken ben onlara bakıyorum ve bi yerden sonra gözgöze geliyoruz işte o an bi göz kırpıp gülümseyerek hayırdır ifadesiyle kafa sallıyorum kimi zaman o yüzlerindeki şaşkınlık yada farketmiş olmamın verdiği utançla ben utanacağıma onları utandırıyorum sende dene bunu gör bak engelin ne zevkli haale gelecek . .

Bide son zamanlarda hoşuma giden bi his daha yaşıyorum, çarşıda, pazarda, sokakta gezerken engelimden dolayı hemen hemen karşımdan gelen engelimi gören farkeden tüm insanların gözü bende ne kadar çekicisin deyip kendimden bi makas alıyorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12