Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 45678
Toplam 110 mesajın 106-110 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nüfus kağıdımı kaybetmiştim. Yenisini çıkarmak için gittim müdürlüğe evrakları verirken ;
    -ben işitme engelliyim.. dedim.
    Memure hanım;
    -Anladım lütfen dışarıda bekleyin adınız okununca gelirsiniz ...(!)
    -Anladım ama ben işitme engelliyim adım okunursa duymam
    -Anladım dedim size yardımcı olacağım.
    Dışarıda bekliyorum benim hemen arkamda duran yaşlı amca gülümsedi. Devletin memurları dedi.
    Bekle bekle sıram gelmedi amcanın adı okundu işini yaptı.Vezneye para ödemeye gitti. Yanımda oturan bir bayan elimdeki kağıda göz atıyor.Bana bakıyor. Bir anlam veremedim. Baktı baktı dayanmadı;
    hanım efendi adınız okundu defalarca neden gitmediniz dedi. Öylemi ben duymadım işitme engelliyim söylemiştim yardımcı olacağız diyerek dışarı çıkardılar ne yardım ama dedim içeri girmek üzereyken o bayan gene kapıyı açtı.Bana ters bakış atarak sırayla alıyoruz hanım efendi lütfen sıranızı bekleyin dedi.Adım okunmuş geçmiş sıram dedim.Adınız nedir diye sordu söylediğimde ise;
    -on defa adınızı okudum boğazım parçalandı. Sağır mısın sen diyince;
    evet sağırım sana on kere söyledim demiştim.

Üye
    serkanmalkoc Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan MALKOÇ
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli (Aslen 61)
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Kocaeli otobüse ilk bindiğimde adamın söylediği kelime ...

Senin neren engelli

Not: Böbrek Nakilliyim.

Üye
    In Tıme Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

trajikomik çok hikayelere tanık oluyoruz yaşıyoruz. bana artık çok komik gelen en çok duyduğum ve güldüğüm muhabbet, maşşallah ne güzelde giyinmiş tertemiz sanki yırtık don yamalı elbise ile çıkıyor engelli olan! ön yargısız bir duygu düşündürmüyor insan...!

Üye
    haku033 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2013
    Saat
    19:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah neşenizi daim eylesin inşaallah... avrupa'da özelde ingilterede engelli arabası çekmek demek sonunda ölüm var demek gibi birşey... ah şu güzel ülkemin insanları ne zaman kendini engellinin yerine koyup empati yapacak...

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2013 ün ekim ayında istanbula gitmiştik annem eve dönerken alışveriş yapmaya markete gitti engelli yolu olmadığı için de beni dışarıda bıraktı elimde poşetler bekliyorum, annemin peşinden markete siyahi bir arkadaş girdi bana gulumseyerek ama annemden önce çıktı. yine bana baktı cebinden 10 tl çıkarıp bana uzatmaz mı ) nooo diye bağırdım sonra cebine koydu parasını bayağıda cömert arkadaşım özur diledi ve gitti. anneme anlattığımda olayı çok guldu gerçi beraber güldük ama bunu siyahi dilimizi bile bilmeyen bir arkadaşın yapması düşündürücü değil mi demek ki engellileri hep para toplayan zavallı tipler olarak tanımış burada bu da işin başka bir boyutu!!!

Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 45678