Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 110 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ankara Mamak'ta kurulu bir pazarda çoraplara bakarken, bir kadının gelip elime bir lira tutuşturması Sanki orada dilencilik yapıyorum da... Ama çok bağırmıştım, onu hiç unutamam.

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deli_kiz;
    Aynısı başıma geldi. Kucağımda küçük kardeşim ile ilerliyordum pazarın içinden, oradan bir kadın gelmez mi, para uzatmaz mı... Aman Allah'ım
    Onda daha çok dilenci tipi vardı ama neyse.

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

samsunlu34;

Aynen ya, o kadında dilenci gibiydi. Ben gayet şık bir biçimde sandalyemdeydim, şıklık yarışmasın katılsam derece yapardım

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Ümit ben Beşiktaş'lıyım, Fener forumlarına hiç girmedim ancak 3 gemide 400 civarı insan vardı onlardan biri yazmış olabilir.

Askerliğim esnasında (2007 yılında ) 17 gün izin aşımı yapmıştım akıllarına yeni gelmiş. Ordu bana dava açmış bilir kişi raporu için beni hava hastanesi psikiyatri bölümüne yatırdılar. Yatırılırken bir yarbay iki askeri benim için görevlendirdi. Ben onların bana refakatci olduğunu sandım, adama teşekkür ettim.
    Adam gayet ciddi bi tavırla "bunlar refakatci değil hastaneden firar etmeyesin diye yanında kalacaklar" dedi. tekerlekli sandelyedeyken askeri bir birlikten kaçabileceğimi düşünmeleri bana büyük gurur verdi, ben neymişim de haberim yokmuş.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

önce öncesini anlatayım..

markete gitmiştik bundan bi kaç hafta önce.. biz çıkana kadar marketin önüne araç park etmişler.. ve başka hiçbi şekilde iniş yok.. neyse anons ettiler marketin içinde bi kaç kez plakayı, aracı bulunduğu yerden çekin diye.. bi geldi araç sahibi.. biz ikinci şoku yaşadık annemle, o an orada kahkahayı basmamak için göz göze gelmeyelim diye birbirimizin yüzüne bakmadık.. araç sahibinin kolu alçıdaydı... ))))

bugünde yine aynı market.. bu kez bi park etmiş araç, kapalıydı.. biraz bekledim.. gitti o araç, tam ben markete giricem başka bitanesi geldi.. neyse ki sonra farketmiş olsa gerek ki geriye aldı birazcık.. gerçi almasada ben söylicektimde araçtan inmeden.. iyi oldu farketmesi ve en azından bi kaç dakika daha oyalanmayı göze alıp çekmesi..

bi de yolda geliyoruz, karşıdan karşıya geçicem.. araçlar öyle bi hızla geliyo ki, cesaret edemiyorum.. annem de bi yandan geçecek gibi oluyo kendisi,hadi geç diyo yok diyorum fln.. hafif bi panik havası var.. karşı kaldırımdan bitane orta yaş bi abi yola atladı.. el kaldırdı aracı durdurdu.. bakıyoruz tabi biz, bizede el kaldırdı, geçin siz diye seslendi.. sonra tekrar geldiği yöne geri döndü.. karşıyada geçmedi kendisi.. çok güzel bi duyguydu, böylesine insanların vurdumduymazlığına tahammül edemeyen duyarlı insanların hala var olduğunu görebilmek..

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç düşülmeyecek yerlerde düşüyordu oğlum. Ona kızıyor, sakarsın önüne baksana diye azarlıyordum. Devamlı parmak uçlarında yürüme eğilimi vardı. Balet mi olacaksın sen benim başıma, doğru düzgün bir şey olsana diye kızıyordum.
    Taa ki DMD hastası olduğunu öğrenene kadar...
    Doktorun odasından çıkarken anladım her şeyi, ama ağladığımı görmesin diye de ondan kaçıyor, hep başka yöne bakıyordum...

Üye
    reyhan gazel Avatarı

Gerçek Adı
    Reyhan
    Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar Arkadaşlar,

Uzunca bir süredir yazmadığımı fark edip sitenizin başına geçtim yine. Yaşadığınız traji komik olayları gülümseyerek okudum.Yaşamın sıkıntılarının içinde bizleri gülümseten ayrıntılar iyi ki var. Ben kendimde değil ama oğlumda sık sık gülümseten ayrıntıları yaşıyorum. Hangi birini yazayım bilemedim şu anda. O kadar çok ki... Zihinsel engelli bir çocuk her zaman sıkıntı vermiyor. Hiç olmadık yerde olmadık davranışlarla (ya da biz olmadık olarak düşünüyoruz) hepimizi şaşırtıyor.

Yaşama farklı gözlerle bakmayı öğrendik oğlum sayesinde. Bazen oğlum yanımda olmasa da onun gözeyle etrafı görüp gülümsemeye başlıyorum. Yaşamın farklı boyutuna girebilmek herkese nasip olmuyor.

Yazın yaşadığımız bir şey bizi çok güldürmüştü. Oğlum denize girmeye hazırlanırken dalgaların büyüklüğü beni ürküttü. Oğlum yüzemezsin çok dalga var deyince patlattı cümleyi: Anne dalgaları ben hallederim....

Öyle bir özgüvenli ki dalgayı bile yok edebileceğine inanıyorum oğlum. Güldük tabii. Oğlum denizin kenarına gidip ilk gelen dalgaya güzel bir yumruk attı. " Anne dalgayı hallettim şimdi yüzeyim" diye koştu. Dalgalar bitmese de benim oğlanın dalgaları aynen devam...

Sevgiyle kalın arkadaşlar.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Selam arkadaşlar.
    Benim de başımdan ilginç bir olay geçti.
    Bir gün otobüsteyim, kadının biri başladı küfür etmeye. Ses karşıdan geliyor, benim de üzerimde beyaz tişört var
    -Sana diyorum beyaz tişörtlü
    -Bana mı dediniz bayan dedim.
    -Evet, utanmıyormusun beni dikizlemeye?
    -Ben sizi göremiyorum ki dikizleyeyim!
    -Kusura bakmayın görmediğinizi bilmiyordum...
    Zaten dışardan bakan biri benim görme engelli olduğumu anlayamaz kolaylıkla, zaten ne geliyosa başıma görmediğimi belli etmediğimden geliyor. Neyse ben alıştım artık sıkıntı yok.

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ay durun bende bir şey anlatayım.
    Geçenlerde markete gittik. Market iki katlı, alt katta yiyecek içecekleri aldık. Tabi ben gelmişken parfümdü carttı curttu bi kaç bir şey alayım diye üst kata çıktım. Kimsecikler yok, neyse adamın biri elinde telefonla konuşuyor. Bende raftan bir şey alacağım ama boydan alamıyorum. Biraz bekledim, hani telefonu kapatırsa rica ederim diye... Bekle Allah bekle, yok hala telefonda... Neyse dedim bunun kapatacağı yok, ben ilerlemeye başlarken bu demez mi "hadi abicim görüşürüz kendine iyi bak"
    Heh dedim kapatıyor telefonunu. Geri döndüm, bu kapatmaktan vaz caydı, birden o anda adamın yanına gidip "kapatırmısın şu telefonu" demek geldi içimden ama, neyse...
    Ama inanın, konuşa konuşa bir önceki reyona kadar geldi. Anlaşıldı, senden bize hayır yok, ben bir görevli alayımda geleyim derken birini buldum aldırdım.
    Biraz daha bakınayım dedim, ben aşağıya ineyim derken bir yakınımı gördüm, onunla sohbete daldık.
    İnanın, adam ben aşağıya inene kadar öylece bekledi...
    Dedim acaba ona göre çok mu garip geldim?

Üye
    yaren gezgin Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kgokce;

Yıllar önceydi. Bir yere gidiyordum ki kadının biri tam önümde durdu ve "yavrum çok da güzelmişsin ,niçin öyle yürüyorsun "dedi.
    Ben de "teyzeciğim çok sıkıldım düzgün yürümekten değişiklik olsun istedim"dedim.
    Tabi ki benim ne dediğimi anlamakta epey güçlük çekti...

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gercekten çok güzel hatıralarımız var. İşte hayatın tadı da bu zannedersem.

Üye
    shifty Avatarı

Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu başlığa tekrar hareket kazandırayım. Geçen başımdan geçti ve hemen aklıma bu başlık geldi

İzmir Alsancak'ta Kordon'da bir arkadaşım ile giderken rampalardan birine bir arabanın parkettiğini gördük. Bu tip durumlara artık alıştığımız için arkadaşım beni kaldırımdan geri geri indirdi. Bu hareketin duayeni olduk artık Her neyse ben tam kaldırımdan inerken, yanımızdan bir hurdacı arabasıyla geçti ve geçerken dönüp arabayı göstererek "duyarsız bu hayvanlar kardeş" dedi İnanın o kadar gülmeye başladım ki. Çünkü biliyorum o hurdacı da devamlı o yolu kullanıyor ve giderken hep o rampadan geçiyor. Kaldırımdan geçmesi de daha zor. Yani durumdaki rahatsızlığı engelli rampasının işgal edilmesinden çok kendi işinin engellenmesi

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Geçen hafta yağışlı bir günde , burda bahsettiğim http://www.engelliler.biz/forum/foto...-basamagi.html nın önünden geçiyordum. (Yüksek basamağını şikayet ettiğim ve yerine rampa yapılan Atm)
    Bir hanım rampadan kayıp düşmüş söyleniyordu. Hanımı tanıyorum , lakabı "deli mühendis" tir hatta. İnşaat mühendisidir kendisi. "Bu nasıl bir bankamatik, böyle mi yapılır , şikayet edeceğim burayı , kaldırsınlar" filan diye söyleniyor. Geçmiş olsun dedim sadece Kayıp düştüğü rampanın benim isteğim sayesinde yapıldığını söylemedim tabi

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

En azından o ayağı kayıp rampadan düşüyor. Sen düşmek için rampanın düzlemine çıkamıyordun. Dikkat etsin kardeşim, sağına soluna, çaprazına hatta dairenin çevresine, pi sayısına baksın da yürüsün. Bir de mühendis, hesaplasın efendim yürüdüğü rampanın meyilini, üçgenin iç açıları toplamı 180 derece... Tabi bunun sinusu, cosinusu, tanjantı, cotenjantı var. Boşuna mı dirsek çürrütü okurken. Kim bilir kaç gömlek eskitti. Bizim zamanımızda yamarlardı. Zamane gençleri ne olacak. Semacım sen geçmiş olsun demişsin ya, o nezaket ihtiva eden cümlecik, kâfidir.

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaklaşık 1 aydır Çanakkale'de kurs açılmasını halk eğitimden istiyordum. Bana kursun açılabilmesi için 12 kişi şartı var diye söylüyorlardı. En az 10 defa gitmişimdir. Geçenlerde bana telefon geldi, kurs açılıyor diye. Bende Allah Allah 12 kişiyi buldunuzmu deyince "siz haklıymışsınız,12 kişi şartı yokmuş ta deyince baya gülmüştüm. Tabiki karşımdaki baya bozuldu"!!

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon