Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 110 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atmaca58 Avatarı

Gerçek Adı
    Harun
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir tanede ben anlatayım bundan yıllar önce 19 yaşındayım o zamanlar yürüyorum ama sallana sallana sca lılar bilir sarhoş yürüyüşü bir gün akşam can sıkıntısı dedim internet kafeye gideyim gittim dönüşde karakolun önünden geçerken birden elektrikler gitti ortam karardı iyice bende ne yapacagımı bilemez haldeyken bir polis abimiz cıkageldi nörüyon la burda sarhoşmusun kimliğini ver fln baktım adam niyeti bozdu şamarlıyacak bizi ya dedim hastalık fln yok diyor kimlik göster alkol testi fln derken arkadan baska bir polis abimiz ben bu genci tanıyorum sürekli geciyor buradan doğru diyor deyince derin bir oh çektim ve o günden sonra eve aksamları karakolun önünden gitmedim

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayağımdan ameliyat oldum bilirsiniz eskiden boydan boya sıva gibi alçı yapıyorlar alçının altına da üç tane yastık koymuşlardı ayağım korkunç derecede ağrıyor annemi nöbetçi doktora gönderdim adam biraz sonra gözlerini oğuşturarak geldi alçılı ayağımın dibine kadar burnunu sokup hangi bacağınız sakat diye sordu o anda acıdan mı sinirden mi öylesine kızmışım ki o beton gibi hiç kıpırdatamadığım ayağımı adamın burnuna vurarak işte bu ayağım şimdi gördün mü diye tekmeyi savurdum...

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Düştüğümden kolum alçıda eve misafir geldi ben diğer kolumu uzatırken o dalgınlıkla alçılı elimi çekip tokalaşmaya başladı. Ben acıdan kıvranıyorum arkadaş farkında bile değil neyse az sonra kendine geldide kolumu kurtardım.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Desteksiz yürüdüğüm için insanlar pek engelli olduğumu düşünmüyor, yolda giderken bile abi şu arabayı itsene vurduracağım, abi şuna bir el atta dükkana cıkaralım dedikleri zaman ,gülüp geciyorum tabi onlarda yanlış anlıyor

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ben de desteksiz yürüyorum. hastaneye muayeneye gittiğimde, kuyruk olmuş..%40 engelli kartımı gösterip sıra bekleyemem, rahatsızlanırım dediğimde beni baştan ayağa süzüyorlar şüpheli.inanamıyorlar ama fişi verdiklerinde de arkamdan baktıklarını hissediyorum. otobüste giderken yanımdaki teyze söylenip durmuştu, şimdiki gençler de çok saygısız oldu, istiflerini bozmuyorlar v.s.. bi de yaşlı engelli koltuğuna oturmamış mı v.s.. kalkacam teyzem ama inan çok yoruldum hastanede alt kat-üst kat ayakta duramıyorum, kasıldı bacaklarım, titremeye başladı. başka genç bulsan da lafını ona esirgemesen şimdilik haa, bi dahakine iyi olduğumda söz sana kalkacam

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diyalizden çıktıktan sonra işe gitmek için otobüs durağına gidiyorum .Kuyumcunun biri ,kaldırımı kendi kafasına göre muhteşem bir şekilde mermerle kaplatmış .Kısmen de işgal etmiş .Ben de diyalizden çıkınca ,uyuştucu almış serseri gibi oluyorum .. Tabii ki kollarımız iğne izinden de haşamat olmuş oluyor . kuyumcu bana kös kös bakıyor benden hiç hazmetmiyor kaldırımda beklemeyi...bana''Bir daha burada bekleme ,öbür durağa git ''dedi .. halbuki durakdayım öyle bir şey söylemeye hakkı yok .. Bir kaç kez söyleyince canım sıkldı zaten aşçıyım yanımda bilemeden getirdiğim kocaman bıçağı gösterip,kimliğimi de çıkarıp ,'bak beyefendi %80 özürlüyüm seni bıçakla haşamat ederim git işine'' deyince tırstı adam ..(%80 özürü akıldan zannetti ) Ben de ondan sonra adamın kaldırımdaki taburesine oturup otobüs beklemeye başladım .
    Gene de ,soy ismim gibi uygar olmaya çalıştım ,bir gün adama ''diyaliz hastası olduğumu,diyalizden sonra çok sersem olduğumu ,ayakta zor durduğumu anlattım .Davranışımdan özür diledim ..İyi oldu ... otobüsü kaçırdığımda kendi arabası ile beni işe götürüyordu ..En azından diyaliz hastaları hakkında bilgi sahibi oldu .

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

gerçekten trajikomik hem üzücü hem komik, geçmiş olsun.

diyaliz hastası olduğunuzu söylemese idiniz tabureyi zor verirdi size çünkü kafama atar diye düşünürdü

Üye
    ESMANUR23 Avatarı

Son Giriş
    05.02-2013
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz beni güldürdünüzya Allahta sizleri güldürsün yazılanların hepsi birbirinden güzeldi

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben hiç bir zaman engelimden dolayı hayatımı kısıtlayamadım. çünki hiç kimse engelli olduğuma inanmıyor. Hatta şimdiki eşimle ilk görüşmemizde ben gözlerimden %63 ağır özürlüyüm dediğimde şaka yaptığımı düşünmüş. (acaba gercek olduğunu bilseydi benimle evlenirmiydi. kızda haksız değil. sabah görüştük akşam isteneye gittik.3 gün sonrada nişan.) gece körü olduğum için gece 2,5 yaşındaki kızım bile benden kacıyor.( 2 veya 3 defa karanlıkta ezmiştimde.)ama hiç biezaman niye ben böyleyim diye düşünmüyorum. neyse......

Bizim belediye özürlülere yardım şubesi kurmuş. Hastaneye ve ya zaruri gitmesi gereken yerlere belediye aracı götürüp getiriyor.Bende halk eğitimden cıktığımda hava karardığı için ve havada yağdığı için belediyeye beni eve götürmesi için telefon actım. Buraya kadar cok güzel ama gelen ekip sadece pencereden bakarak burada bir engelli varmış onu almaya geldik dedi ve bende o engelli benim dediğimde "fatiiih bizle dalga gecme işimiz gücümüz var diyerek giddiler. yani onlar bile benim engelli olduğumu anlamadı.

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Okadar çok varki

İlk aklıma gelen şu;

Çalıştığım şirkete yeni girmişim büyük bir Et fabrikası isim vermeyim reklam olmasın. Elimde bazı evraklarla bir yerden bir yere gidiyorum, çok net hatırlamıyorum ne olduğunu evrakların. Sonra birden sağ tarafımdan raflı bir el arabası ilen bana çarptılar. Raflı arabalarda et taşınıyor. Arkadan arabayı iten Körmüsün be... Görmüyormusun geldiğimi dedi.

Bende (sağ gözüm protez) gözümü çıkartıp evet körüm ne olcak diye ona bağırdım Ama adamın bedi benzi attı bir korktu sonra pardonlar özürler vsvsvs çok gülmüştüm gittikten sonra. Çünki Elimdeki evrakları okumaya dalmasam o arabayı görürdüm

Bide polisle olan var buna benzer onuda başka zaman anlatırım artık

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

biraz konu dışı ama yinede anlatayım özürlü olmadan önce bartın frkateyninde görevliydim israil lübnanı bombaladığında lübnanandaki vatandaşlarımızı almak için 3 gemi birlikte gittik döndüğümüzde gazete manşetlerinde ve televizyonlarda israil savaş gemilerinin bizim önümüzü kesmek istediği bizlerinse tüm silahlar dolu şekilde onlara namluları cevirdiğimiz ve türk makamlarından başka kimseden emir almayız dediğimiz söyleniyordu nerdeyse kahraman ilan edilmiştik halbuki hiç kimse önümüze cıkmadı zaten silahlarda boştu biz güle oynaya gittik vatandaşlarımızı aldık geldik o günden beri medyaya karşı ciddi güvensizliğim var birde şunu söyleyim içimde kalmasın kendi gözümle gördüm lübnanı israilden daha cok ingiliz gemisinden kalkan ucaklar vuruyordu

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

demirc;

Bu anınızı herhangi bir fenerbahçe taraftar formunda anlattınızmı? Çok tanıdık geliyor bana 12numara.org ola bilir

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Geçen yıl Antalya organizasyonundayız , Selda ile yanyana dururken otel müşterisi bir kadın çok ilginç bir şey görmüş gibi bize uzaktan bağırarak seslendi ;
    " Aaa siz aynı kazada sakat kaldınız değil mi ?"

Otelde 100'e yakın engelli var ve hepimiz aynı kazadan bu şekide çıktık!

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

evet gerçekten çok gülmüştük sonrasında hatta ben "evet arabayı o kullanıyordu" diye seni işaret etmiştim

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkes şöförlüğümden nasibini aldı evet.

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon