Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 110 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Burkia Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Abimde 7 yaş zekası var. Dışardan bakıtığınızda konuşmadığı zaman zihinsel engelli olduğu anlaşılmıyor. yakışıklıdır da. kendisi 25 yasında geçen aylarda pazara gitmiştik. Kızın birisi abime merhaba dedi. Tabi abim ne yapacağını şaşırdı zıplaya zıplaya yürümeye başladı mutluluktan. elindeki domatesler biberler hep kenarlara saçıldı. kızda neye uğradığını şaşırarak baktı tabi. Çok gülmüştük bu olaya

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlış anlamazsanız bir şey anlatayım :-)

Gecen sene MEB in özürlü memur alım sınavına girdiğimizde 4 tane dilsiz arkadaş vardı. gözetmen öğretmen kafayı bunlara taktı. adamlar ellerini hareket ettirse gözetmen kopya cemmeyin diye uyarıyordu.(işaret dili ile kopya cekiyor zannetti). Son sırada da zihinsel engelli arkadaş vardı. bu arkadaşta her soru işaretlediğinde "tamam bulduuuuum" diye bağırınca herkezin motivasyonu dağılıyordu. bu sınavda 70 puan alabildim

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ocak ayı çok güzel kar yağmıştı işyerinde üç arkadaş biz dedik bahçeye çıkıp kartopu oynuyacağız bu güzellik kaçırılmaz.Eldivenleri giyerek kapıya doğru bir birimizin kolunda yürürken arkamızdan çaycımız seslendi allah aşkına hanginiz koşup hanginiz kaçacaksınız bunu söylerken gülüyordu bizde kahkahalarla güdük ama öyle bile olsa karın tadını çıkardık.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Bi kaç gün öncede bi düğün evindeyiz,
    Evin önünde ki dik bi yokuş var taşlı otlu motlu, dar bi yol ve ordan inicem kestirme olsun diye skuterle.
    Yolun ortasında ki kocaman bi taşı sollamam lazım . Tam yolun kenarınada bi elli yaş teyze oturmuş laf ediyo diğer kadınlarla.
    İneceğimi gördü, hiç istifini bozmadı zaten orda bi tepem attı benim
    yerinden hiç kalkmadı fln.. Neyse ben aralarından geçmeye çalışıyorum pür dikkat bi şekilde,
    arkamdan 'benim sana zararım yok' diyo, 'senin bana yok teyze de benim sana olabilir' dedim

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kkelebekk çok güzel.

Biraz konu dışı ama anlatmak istiyorum.

Ben üniversiteyi azerbaycanda okudum. Burslu okuduğum için pek maddi problem olmadı. Komşu ülkelere gezmeye giderdik. Bir gin kazakistandaki türk okulunda çalışan bir öğretmenle tanıştık(internet). azerbaycandan kazakistana 3 arkadaş gezmeye gidelim dedik. Yol parasını en ucuza getirmek istediğimiz içinde yük gemisi ile gitmeye karar verdik.( uçak:280 dolar. yolcu gemisi 20 dolar. yük gemisi 5 dolar.) ama hesaplayamadığımız bir konu yolcu gemisi 8 saatte , yük gemisi 22 saatte gidiyormuş.(tecrübe ile sabit). tabi biz yanımıza 8 saatlik yemek aldığımızdan denizde aclıktan ölecektik. neyse deniz yolculuğu bitti. çölün ortasına liman yapmışlar. limanda ne su ne de yemek hiç birşey yok. sadece türen garı. ( tabiki yük gemisinin yük tireni). neyse makinistte su varmıştı. bu tirenle 4 saat yolculuktan sonra ölmemize az kala yiyecek bulduk. ve aynı tirenle 28 saat yolculuktan sonra kazakistanın başkenti almatı ya varabildik. Tabiki okula vardığımızda ilk isteğimiz su ve yemek oldu. Dönüşte kılimalı otobüsle yolcu gemisine ve yolcu gemisi ilede 8 saatte bakü de olduk.

Üye
    cilginfizikci Avatarı

Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    10:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anılarınıza çook güldüm yaa ... allahda sizi güldürsünn arkadaşlarr..

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Oy vermeye gidiyorduk.
    Eşim ben ve ikiz çocuklarımız. Eşimde bende engelliyiz. Çocuklarımız turppppppp gibi maşallah.
    Arkamızdan mahalleli konuşuyor.
    Aaaaaaaaaa bunlar dimi sakat karı koca. İkiz çocukları varmış Nasıl olmuş acaba.
    Herkesinki nasıl olmuşsa bizimkide öyle oldu işte ....Tövbe tövbeeeeeeeeeeeeeeeee.

Üye
    yaprak1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar anılarınız cok güzel yaaaa.
    ben bankada stajerlik yapıyorum.bizim lavobonun önünde vezne var.
    masalar var personel çalışıyor.ben lavoboya girdim.arkamdan kız arkadaşım geldi.
    biz lavobodan çıktık zafer beyin oturduğu sandalye kaydı ve adamcık sırıt üstü yere düştü.biz yardım etmeye çalışıyoruz ama kendiside gülüyor hakır hakır biz de koptuk cok gülmüştük valla.Allahtan zafer beye bişey olmadı.

Üye
    abwis Avatarı

Son Giriş
    22.07-2013
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benden de bir anımı anlatayayım

İşitme Engelliyim; Bir yaz günü arkadaşlarla sahildeydik.
    o anda cihazımın pili bitti. Arkadaşıma uyardım cihazımın pili bitti seni anlamayabilirim dedim.
    Tamam diyerek unutmuş. bende o sırada kitap okuyordum.
    Bana Bir sürü hikayeler, fıkralar anlatıp duruyormuş kendi kendine kahkahalar patlıyormuş.
    çevredekiler yanımdaki arkadaşıma bakmışlar ve kendi kendine konuşuyor bu manyak mıdır nedir diye düşünmüşler.
    En sonda bana soru sormuş. soruya cevap alamayınca sinirlendi omuzlarımdan tutup silkeledi. beni duymuyor musun dedi.
    bende söylememiş miydim cihazımın pili bittiğini? dedim. ve o anda utandı kızardı.
    beni aleme rezil ettin ben burda sana sabahtan beri birşeyler anlatıyorum
    kendi kendime gülüyorum. millet bana bakıyor.
    Rezil oldum ben Rezil demekle yetindi ))

o günden beri arkadaşımla biraraya geldiğimiz zaman birimize anlatıp gülüyoruz. )

Üye
    kaan77 Avatarı

Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    03:24
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ßenim durumum daha trajikomik sanırım sakatım diye askere almayıp %40 rapor vermeyen gözünü sevdiğim devletinde ne özürlü olarak işe girebiliyorum nede sağlam olarak ^^

Sağlam olarak başvuru yapıyorum askerlikten muafı işaretliyorum diye özürlüsün diyorlar
    eee o zaman özürlü işe gireyim diyorum %40 in yok alamayız diyorlar değişik bir ülke

Üye
    DAMLA81 Avatarı

Gerçek Adı
    AYŞE
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Oğlum küçükdü skuturla gezerken onu önüme takıp öyle geziyorduk,(resimde görüldüğü gibi)
    birgün yine annem, oğlum biryerden geliyoruz üç katlı bir binanın balkonunda kadınlar cay içiyorlar
    bitanesi tam cayını yudumluyacak bizi gördü okadar şaşırmış elinde bardak kala kaldı,gelebilse gelip inceliyecek.
    ben hiç bozuntuya vermedim anne uzaydan gelen var sen gördün mü? diyip gülmüştük...
    Şimdi oğlum üç yaşında bizi görenler yaklaşıp ilk sordukları soru sizin çocuğunuz mu oluyor,bağzen bu soruya beli etmiyorum ama bozuluyorum...

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Çanakkale devlet hastanesine 2 ay önce özürlü sağlık kurulu raporu için başvurmuştum. 2 aydın gidip geliyorum. Buraya kadar normal ama asıl trajikomik olay bu gün yaşandı. ilçe mal müdürlüğünden aradılar ve Çanakkale Devlet Hastanesi özür oranını tesbit edemediği için üniversite hastanesine sevk etmiş. yani 2 aydır boşuna gitmişim ve galiba bir kaç ayda üniversite hastanesine gideceğim. (çanakkale bize 120 km uzakta.)

Üye
    bacak14 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de cocuklar dan yana oluyor cocuk önümde eyilip yukarıya doğru bakıyor ve gelen soru... Abi bacagını nereye koydun... Tabi açıklama yapmak zorunda kaldıgımı hissediyorum ve yanımdan ayrılıyor...

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Ben sonradan işitme engelli oldum. İşitmeme proglemı çok yavaş ilerliyor insan farkedemiyor bundan dolayı ilk başlarda insanları alçak sesle konuşmakla suçlardım cihazı takınca acı gerçeği anladım ve kabullendım Gerek lise sonda gerekse sonradan gittiğim bir kursta bayan öğretmenlerın sesini duymazdım sesleri zaten ince üstüne bide alçak sesle konuşurlar bende bayan oldu mu dinlemezdım. onlarsa benım onları ve dersleri umursamadığımı düşünüyorlardı Neyse dayanmadyıp bana sorduklarında işin aslını açıklardım bu sefer özellikle not aldıklarında başımın üstüne dikilir öyle yazdırırlardı sırf duyayım diye, öğretmen başımda nefes alışıma bile dikkat ediyordum Yada bazen duymadım dersın kimisi anlamadım demişsin gibi detaya giriyor Genelde evde cihaz takmam evdekiler bağırmak zorunda ama sanırım abilerımın hiç biri bağırmasını bilmiyor duymadım diyorum aynı ses tonuyla tekrarlıyorlar komik komik ama bundan nefret ederım ama hayatımda en saçma soru şu kimine cihaz olmadan duymam diyorum sordupu soru nasıl duymazsın oluyor neyse uzatmıyım

Üye
    Yera Avatarı

Gerçek Adı
    Rabia
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lejyoner85 Mesajı Gör
    benimde boyum kısa bigün ortaokuldayken hoca ilk derse girdi bana baktı ayağa kalkarmısın dedi bende ayaktayım zaten dedim hocayla beraber herkes güldü tabi bende güldüm hepimiz güldük
    Bu anı bana çok tanıdık geliyor )
    Aynı sıkıntı bende de var ve okuldayken fen bilgisi öğretmenim ilk kez dersimize girdiğinde şöyle bir sınıfa bakındı.Gözü bana takıldı kaldı.Sonra kızım ayağa kalksana dedi.Ben ve sınıf arkadaşlarım hep beraber aynı açıklamayı getirdik adamcağız bir hayli mahçup oldu

Bir de okuldan çıkmışım eve gidiyorum.Karşı taraftan da engelli bir çocuk annesiyle birlikte geliyor.Tam aynı hizaya geldik çocuk yüksek bir sesle "Aaaaa sakaaaaat" diye bağırarak güldü. O an ağlasam mı gülsem mi bilemedim.Resmen dondum kaldım

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon