Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    oticon07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşitme engelli veya herhangi bi engelli olmak kendinizi ne hissediyorsunuz ? İlk cihazı takarken duygularınızı ne oldu ? Tepkiniz nedir ? Tartışalım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ben cihazı çıkarınca huzur ve mutluluk duyuyorum.Bazen duymamak güzel oluyor .

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker ilahi seni..bende duymak istemediklerim olunca cihazı kapatıom özellikle işyerimde çok yapıyorum bunu..süper keyifli oluo..

bir yorum daha yapacağım işler azalınca

Üye
    oticon07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Katılıyorum size arkadaşlar Duymak istemediğimiz zaman duymamak sansımız var oh be diyebiliyoruz

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilk cihaz bana verildiğinde takmamıştım diğer kulağım duyduğu için idare ediyordum.sağır damgası yemek istemedim.iki kulak gidince artık cihazı takmaya çevremdeki insanlara duymadığımı söylemeye başladım.Bazen bu zoruma gitti.bazen işimi kolaylaştırdı. bazı insanlar benimlen konuşurken güler iyi niyetindenmidir kötü niyetindenmidir bilmem ama en sinir olduğum durumdur.bazen rüyalarımda cihazımın olmadığını normal duyduğumu rüyalarımda görürürüm bu beni mutlu eder.ne yapalım şükürki cihaz hayatımızı bir nevi kolaylaştırıyor.ama hiçbir zaman çocuğumun sesinin gerçek sesini duyamayacak olmam beni hüzünlendirir.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ilk cihazim analogdu o zamanlar dijital yokmuydu yoksa bilinmiyormuydu analog takti odyocu
    almak icin babacigim epi zorlandi hem sucluluk duygusu hemde duycam diye yuregim pir pir
    bir ay devamli kullandim hic anlamiyorumki sesler karisiyor cihazsiz anladiklarimida anlamayinca cihaz buruk bi aciyle rafa
    aradan zaman gecip biraz para artirinca hadii oticon iyi degil rextonu cok oven var ehhh bundan alalim duyarssin dedi babacigim gene bir umit dalgasi bir ay sonra husranla oda rafa
    bi tanidik doktor bu odyolog cok bilgili amerikada mastiryapip dondu bu sana iyi olacak cihazi verir deyince solugu orda alip ise yaramaz en kotu philips isitme cihazi icin verdigimiz paralara acimak
    ehhh artik kokmlear implant dedi doktorum onu paylasmakta sitede kimsenin hosuna gitmiyor cisss cissss
    kokleari aldirinca odyologlar dahami bilincli yoksan teknoloji dahami gelisti yoksam benim agzimmi yandi dijital cihazi takinca se2vindirik olduk her ne kadar teknik destek aldigim markada yoksada en azindan sesleri duyuiyorum koklear implant deneyiminden sonra olusan fecii kulak cinlamalarini bastirmak icin uyurken bile cihazimi nerdeyse hic cikarmiyorum
    iyiki cihazim saglam 5 yioldir kahrimi cekiyor sag olsun

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cihazı ilk taktıgım zaman sesler cok degişik (sesler cok inceydi) gelmişti. 1 2 gün boyunca müzik dinlemiştim cihaza alışmak için.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İlk defa işitme cihazı kullandığımda bayağı sevinmiştim ama cihaz, hangi ayarda olursa olsun sürekli ötmesi sevincimi kursağımda bırakmıştı.Daha sonra cihazı değişitirince ötme sorunu az da olsa azaldı.
    Uzun süre oldu,ilk gün sadece sevindiğimi hatırlıyorum
    Çok gürültülü ortamda iyiki sağırım dediğim çok olmuş
    Evimiz e-5 çevre yoluna çok yakındı, cihazla balkonda oturmam mümkün değildi balkona çıktığımda mutlaka cihazı kapatırdım
    Taşındımda o ortamdan kurtuldum
    Düğünlerde özellikle davullu düğünlerde davulun tokmağının sesi sanki beynime iniyor,cihazı kapatma seçeneği olmasa ne yapardık

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

9 yaşımdaydım..ben duyuyorum diyorum öğretmenim duymuo der..sol kulak hasarlıymış sanırım ben herşeyi sağ kulakla duymaya adapte olmuşum ki ailemde bende sorunu pek anlayamamışız...neyse doktorlardı hastanelerdi derken ameliyat dendi..fakat nedense duyan kulağım olan sağ kulakta ameliyata heveslenmiş ben narkozdayken ameliyat çıkışı her iki kulakta bandaj veeee duyan sağ kulakta sizlere ömür.. birden biri sessiz kalmak ve ne mi oldu cihaza mahkum olduk.. ilk cihazım phılıpsten analog cihazdı.. pilleri çabucak harcayan bir kulağım vardı sanırım akşam hava kararmadan pil kutusuna koyup şarja takardık nedense hiç sevmezdim o piller dolana kadar bekle allah bekle... daha sonra lise yıllarımda cihaz yetersiz gelmeye başladı..bu sefer yine bir analog cihaz kullandım fakat 4 yıl sonra dijital cihazlara kafayı taktığımdan dijital kullanmaya başladım..o gün bugundur dijital cihazımdan memnunum..
    konu dışı hayat hikayesi gibi oldu

gelelim bize faydalarına evet çok gürültülü ortamlarda kafam rahat oluyor kapat cihazı kafanı dinle.özellikle yolculuklarda kitap okumak istediğimde gürültüden kendimi kitaba veremediğimden
    cihazı kapatıp çok rahat bir şekilde kitabıma odaklanabiliyorum.. yani bazende duymak istediklerimi duyar duymak istemediklerimide hee der geçiştiririim bu olayımızda süper..

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

O kutu içinde pilleri sarj olan cihazlardan bende hiç memnun değildim.Çoğu zaman elektrik kesintisindne pilsiz kalıyordum,pil çok çabuk tükeniyordu.

Sevgili svedrif;

Ameliyat demişsin, Koklear implantmı ?

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o zamanlar koklear ımplant ne arar..güya tüp takılcaktı.. ama saatlerde ameliyattan çıkmamışım..
    yani ailem bile ne olduğunu anlayamadı.. sonradan öğrendiğime göre işitme sinirlerinde hasar varmış.
    daha fazla bişey öğrenemedim..artık öğrenmekte istemiyorum..doktormu hastanemi illallah demişim..
    şuanda dijital cihazla hayatımı idame ettiriyorum..tek sorun telefon karşımdaki sesi alıpta ne dediğini anlayamamak..bunuda aştım umrumda değil diyorum..eğer ilerlerse halmiz ne olur onuda bilmiyorum
    ama şu durumda yeni bir ameliyata kalkışmaya hiç mi hiç niyetim yok..

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İşte o zaman teknoloji fazla gelişmediğinden,böyle engelli siteleri olmadığından,işitme engellilerle tanışma ve iletişim kurma sansımızın olmaması bizlere çok olumsuzluklar yaşattı.

Olsun,bizler tecrübelerimizi yeni nesil işitme engellilere aktaralım bari onlar çektiklerimizi çekmesin.

Seni çok iyi anlıyorum,doktor hastane Allah düşürmesin inşallah.

Ben koklear implanta heves ettim inşallah bu yolda pişman olmam

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah senin için hayırlısı olur ne diyeyim... ben şuanda ameliyata gerek görmüyorum işitmem hep aynı düşme falan hissetmiyorum..hatta gürültülü ortamlarda cihazı tamamen kapatıp kişiye odaklandığımda iletişim sorunu yaşamıyorum bile..

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol,teşekkür ederim.
    İnşalalh ilerlemez sende hiç gerek görmezsin.
    Malesef benim çok ilerledi sağ kulakta cihazla bile sesimi duyamıyorum,artık kaybedecek bir şeyim yok diye düşünüyorum.
    Ameliyatı sağ kulağıma düşünüyorum zaten..

Üye
    MKS26 Avatarı

Son Giriş
    26.03-2016
    Saat
    00:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Küçüklüğümden beri işitme kaybı yaşıyorum. Biraz zorlanarak duyardım.Kısık konuşmaları hiç duymazdım. Öyleki istanbulda üniversitede okurken 5 arkadaş tren yolunun dibinde ev tutmuştuk. Düşünsenize her 10 dk da bir banliyö geçiyor ev lunapark gibi gürültü patırtı. Ama bir tek ben sabaha kadar deliksiz uyurdum Geçirdiğim yüz felcinin de etkisiyle kaybım ilerledi.Yıllar sonra gözlük tipi bir cihaz görünceye kadar işitme cihazı kullanmak istemedim.Gözlük tipi cihazların varlığını öğenince hemen aldım.
    Hiç unutmam taktığım ilk günü. Cihazı aldığım adam bürosundaydık. Ben, eşim ve kardeşim. Adam gözlüğü taktı ve bana nasıl duyuyormusun dedi gülerek. Aman Allahım adam kulağımın dibinde bağırıyor dedim içimden. Hele o dışarıdaki trafiğin gürültüsü korna sesleri satıcıların bağırışmaları. Noluyoruz dedim ya. Farklı bi dünya var burda. Ama bi hoşuma gitti bi hoşuma gitti. Ailem yandık artık sen şimdi yan odadaki sesleri bile duyarsın konuşamayız artık die espriler yapıyordu.
    Arkadaşlar cihaz gerçekten de iş hayatımda da çok faydası oldu. Bu rahatsızlığı yaşayanlar bilr. Kendime güvenim geldi. Cihazsız yapamayacağımı anlayınca bir set daha aldım.( starkey marka gözlük tipi )
    Uzun oldu ama ilk deneyimim böyleydi Herkese iyi akşamlar.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon