Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaşım 44.. ben de ilk cihazımı 20 yaşımda takmıştım...
    alacağım cihazı ilk taktığımda, sesi mükemmel almamın yanında "hışırtılar duyuyorum" dedim..
    caddenin yanındaydı büro "yoldan geçen araç gürültürleri" dedi satıcı hanım..
    pencereyi kapattı hışırtılar kesildi...

o analog cihazımı 18 yıl kullanmıştım..

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Ben 3 yaşıma kadar normal olarak duyuyormuşum.Havale geçirmişim ve 15 gün fakültede yatmışım! doktor serumları (o zaman ki doktorlar öyle yaparlarmış) koldan vermek yerine beynimden vermişler ve sonra sol kulağımın tamamen yitirmeye sağda ise %20 lik kayba sebep olmuş! Derken gel zaman git zaman ankaraya en az 30 defa gitmişim ve 5 yaşımda analog bir cihaza kara vermişler.O zaman cihazlar mp3 kulaklığı gibi ve cebimde cep telefonu büyüklüğündeydi! Hiç unutmam ilk sesi annemin; oğlum deyiyişini ve yerimden sıçramamı... 1 hafta takmak istemedim ve ucube gibi olmuştum. çevremdekilerle yıllarca mücedele ettim ve ama ALLAHa şükür şimdi iyiyim. Çünkü cihazı çıkarttığımda rahat ders çalışır, namaz kılar ve uyku uyurdum.
    Bazı zamanlarda bu duruma lanet ederdim! Taki 1 yıl öncesine kadar: engelli raporumun sayesinde devletin açtığı sınavda memur olarak atanacağım hiç aklımıın ucundan dahi geçmezdi.
    Şimdi o dalga geçen insanlar asgari ücretle pazar günü dahil sürünüyorlar ve beni gördüklerinde kafalarını eğiyorlar! Yanlış anlaşılmasın asgari ücretle çalışanların hali zor ama şöyle bir laf vardır; NE OLDUM DEĞİL, NE OLACAĞIM DEMELİ İNSANLAR!!!
    Herkese hayırlı ramazanlar...

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ben işitme cihazının yüzde yüz anlamamı sağlayacağını sanıyodum yanılmışım yaradanın yarattığı gibi olmuyo

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sadelik Mesajı Gör
    ben işitme cihazının yüzde yüz anlamamı sağlayacağını sanıyodum yanılmışım yaradanın yarattığı gibi olmuyo
    salla gitsin sadelik
    tek kelimeler dudak okuma ile hayatimi surdururken analog cihazlari hic takamazken koklear implant olmustum insanlari duymak istedigimden
    oysa dudak okuyarak kitap gazete okuyarak o kadarda mutsuz degildim
    koklear implanti taktirip baya bi alisinca insanlar sohbet ederken cok acaibime gitmis ne bos seyler konusuyorlarmis cogu diye hayretler icinde kalmistim
    zannederdimki insanlarda kitaplardaki gibi bilgi dolu konusuyor
    hayir oyle degilmis sohbet ortamlarinda bos konusmalari yuzunden bikardim
    isitme cihazindan faydalandigin kadar sukret bence cok duyupta napican

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilk taktıgımda cihazı ayaklarım yere basmıyor sanıyordum çünkü benimki gözlük tipi gözlükle beraber takılıyor alışanakadar bi hal oldum oysaki gözlerimde bişicikte yok fakat bi anda hem gözlük hem işitme cihazı beya bi degişiklik oldu insanlar bile şaşırdı ne bu hal diye kimse inanmadı işitme cihazı takdıgıma olmaz ya dediler böyle bişi anlıyacanız böyle bir duygu işitme cihazı takmak

Üye
    keopsEs Avatarı

Gerçek Adı
    Esin
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de 15 yaşına kadar gayet iyi duyarken birden bire konuşmaları anlamamaya başladım, ses duyuyorum ama gürültü şeklinde, anlayabilmem için tane tane konuşulması gerekiyor. İşitme sinirlerimde sorun varmış. İlk cihazımı aldığımda oticondu ve sesleri aşırı yüksek veriyordu, kelimeleri yine anlayamıyordum, bu beni çok rahatsız etti. shukufe arkadaşımızın dediği gibi kitaplarla iç içe olan hayatım çok daha iyiydi, cihaza bir türlü alışamadım ve 2 ay takıp bıraktım.

Şimdi 15 yıl sonra geçen hafta tekrar işitme merkezine gidip cihaz denedim ancak yine aynı şey oldu, cihaz digital de olsa, ellerindekinin en iyisi de olsa sesleri çok yüksek işitip yine karmakarışık duyabildim. Kendi sesim bile tuhaftı.

Cihazla zorlanmadan kelimeleri anlamayacaksam, müzik dinleyip telefonla konuşamayacaksam takmamın hiç bir önemi kalmıyor. Zaten kendimle öyle barışığım ki 15 yıldır cihaz denemeyi düşünmedim. Yine de seçeneklerimi öğrenmek adına başka bir işitme merkezine daha gideceğim.

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

hiç bi işitme cihazı mükemmel değil ya

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

keopsEs isitme cihaziyle konusmalari anlama muzik dinleme telefonda konusmayi anlama eger bunlari cihazsiz yapamiyorsaniz cogunlukla olmuyor
    koklear implantlada tam duyanlar gibi degilde sohbet ortaminda daha iyi anliyorsunuz iste konusmalari
    sizin sorununuz kismen iyi bir odyometrist iyi bir cihazla kismen daha iyi anliyabilirsiniz konusmalari
    mesela ben resound canta 780 d cihazimla seslerden rahatsiz olmadan daha iyi konusmalari secebiliyorun kac ayar girisiminden sonra
    oticon sumoyu cok oven var diye 2 kere denedim sesler karisiyor sesler sevimsiz konuslalar anlasilmiyor bide ustelik otuyor
    cihazim o zaman yenide olsa alacaktim daha iyi olsaydi
    ama bu cihazimla sesler hic karismiyor oticon sumo iste analog cihazlardan birazicik daha iyi gibime geldi benim

Üye
    keopsEs Avatarı

Gerçek Adı
    Esin
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Bursa'dayım, İstanbulda daha çok alternatif var sanırım.

Üye
    cilginfizikci Avatarı

Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    10:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktor bana 5 yaşımda cihaz vermişti ama ben takmamıştım.. üniv okumaya karar verdiğimde dershaneye kayıt esnasında yeniden cihaz aldım ve taktımm..sesler tiz ve net gelmişti.hoşlanmıştım.okumak için takmaya mecburdum..

aslında ilk başta sesler çokk yksek gelsede zamanla alışıyorsun.. aslında biraz sabretmelisin...

Üye
    keopsEs Avatarı

Gerçek Adı
    Esin
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç bir işe yaramayan yüksek sese neden alışayım ki?

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ilk taktıgım gun cıhaz şubesınde sevinçten ve duydugum seslerın etkısınden ve guzellliğinden nasıl agladığımı hiç unutamıyom acaba bosuna mı aglamışım dıye dusunuyorum bazen
    bazen duymamakta guzel mesela uyurken kımse senı rahatsız edemıyor ramazan davulu bile :-))

Üye
    tekümit Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    29.08-2015
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk işitme cihazımı 1991 de almıştım . takıp yrüdüğümde dev adamın ayak sesleri gibi pat küt baya yüksek ses veriyordu. ayar yapıp sesi düşürmeyi düşünmüyordum bile. Ama işitme cihazım bu kadar ses vermesine rahğmen insanlarla konuşurken anlatılanları anlamıyordum .halen de aynı .müthiş bir ses veriyor bu alet diye seviniyordum. duyamamanın verdiği bezginlikten kurtuldum diye sevindiğim yıllarım çok oldu. 20 yaşından sonra kaybeden birisi için duymak yetmiyordu. kimseyle konuşmak istemiyor anlayamıyorum diye çok içleniyordum. Yıllar geçti evlilik çocuklar kalabalık aile derken kendimi unuttum gitti. en sevmediğim şey rakımı yüksek yerlerde yolculuk yaparken kulaklarımın işitme cihazıyla bile duyamaması kulağımın kapanması. açılana kadar çok çaresiz kalıveriyorum hemde yolculuk esnasında.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

lise sondaydım hereksın alçak sesle konuştuğunu bu yüzden duymadığımı düşünüyordum ilk cihazı takınca yanılgımı anladım fkt cahilik işte cihazın görünmesınden rahatsız oluyordu aptal kafam. daha yenı yenı engelli olmaya alışıyordum. Şuan cihazım tamirde kulağımın aşkı uzaklarda çok seviyorum cihazımı çok özledım Bazen insanlara işitme engelli olduğum için üzülmediğimi çok avantajları olduğunu söylediğimde inanmıyorlar oysa kitap, gazte okurken yada uyurken çok faydası dokunuyor ayrıca ne zaman istesem duyuyorum ne istesem duymuyorum

Üye
    keopsEs Avatarı

Gerçek Adı
    Esin
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Konuşmaları anlayamadığım halde işitme cihazı takıp aşırı yüksek sese razı olamıyorum çünkü o zaman kendimi kandırmışım gibi hissediyorum, sadece psikolojik olarak ''ben sesleri DUYUYORUM'' diyebilmek için psikolojik tatmin gibi geliyor. Cihaz takmayıp kendimi olduğum gibi kabul ederek, engelimle barışık olarak yaşamak çok daha güzel.

Tabii böyle düşünmem yeni cihazlar denemeyeceğim anlamına gelmiyor, bir kaç işitme merkezine daha gidip tekrar deneyeceğim, konuşmaları ayırabildiğim bir cihaz bulabilirsem ne ala, yok bulamazsam cihazsız yaşamaya devam ederim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon