Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    derin sessizlik Avatarı

Son Giriş
    06.08-2011
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    teşekkürederim. kızım uyuyor şuanda ismi derin bade yani (derin aşk) demek kızıımı birgün sizinle tanıştırmak isterim belki beraber sohbet edersiniz. gelişmeleri buraya hep yazıcam. kızımın bi kulak 75 diğeri 81 ama bu değer ilk teste çıktı bu ayın 25 de randevusu var ağostosun 16 sında testi var. benim halamın torunuda işitme engelli ama bir kere gördüm onu hiç konuşmuyor cihazıda vardı ama konuşamıyordu. kendi teyzemde duymazdı ama gençken duyuyordu. ya benim genlerimden geldi diyorum yada bade 4 aylıkken babası düşürdü başı şişti hastaneye götürdük film çelidi kırık falan yok denildi zaten kanama olmamıştı ama mr çektiremedik çünkü doktor izindeydi sonra herşey yolunda diye çektirmedik.

birazda baştan bu konuda şansızlığımız var. kızımız özel hastanede doğdu ama doktorlar bize burda işitme testi yapılmıyor devlete gidin yaptırın demediler. sağlıkocağına iğneye falan gittik ordada hiç bişey söylenmeyince zaman su gibi akıp gitti ve bade 12 ay boyunca hiç hastada olmadı hiç şüphelenecek durum gelişmedi düşmesi hariç. ben bade 7 aylıkken duymuyor diye diretsemde herkes bana abartma duyuyor bak bize baktı seslere dönüyor dediler ama ben buna hiç ikna olmadım. bir iki kere doktora gittim sürekli oraya git buraya git dediler ama hiç biride çıkıp şunu yaptır bunu yaptır demedi. ben doktor doktor gezerken birisi sonunda bu normal hastanelerde çözülmez dedi ve denizlide ünv hastanesine gittik. ilk test orda yapıldı yukarıda yazdığım sonuç çıktı onlarda izmire gidin dediler. biz izmire gideceğiz ama benim sormak istediğim bazı şeyler var.

heray kulaklıkların bi ölçümü falan varmı bunu satın aldığımız şirketmi yapıyor. izmirde alsak ayarı istanbulda yaptırsak gibi bişey olabilirmi. bu eğitim içinde ilkokula başlamadan önce hergünmü bunu soruyorum çünkü gerekirse kışları başka bi şehirde eğitim alırız yazları döneriz. muğla merkezde biyer var internetten buldum ancak siteleri çok kötü pek içim ısınmadı.yakın olsun istiyorum ama aynı zamanda en iyi yer olsun istiyorum sizin tavsiye edeceğiniz marka işitme cihazı varmı aklımda bulunsun. görüşürüz.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili derin,

İzmire ne için gidecekseniz ? İşitme cihazı almak içinmi test yaptırmak içinmi ? Bulunduğunuz yerde işitme testi ve cihazı satan bir firma ve üniversite hastanesi yokmu ?

Bildiğim kadarıyla izmirde biyonik kulak yani koklear ameliyat yapılıyor sanırım denizlideki üniversite hastanesi size bunun için izmire gidin dedi.

Bu ayın 25 sindeki rendavunuz ve ağostosun 16 sındaki test izmirdemi olacak ?

Üye
    oticon07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kızınızla elbet seve seve tanışıp konuşmak isterim kaderim diye sever dururum Bebekleri öyle bi çok severim ki anlatamam Özel hastanelerde doğar doğmaz işitme testi yaptırmamak çok ilginç. Tanıdıklarım hepsi özelde doğum yaptı hepsi de işitme testleri yaptırmışlar. Doğuştan olan işitme kaybı bi türlü sebep bulamıyorlar kimisi ateşten diyorlar kimisi doğum sırasında diyorlar kimisi anneden kaynaklanıyor diyorlar belli olmuyor allahın işi işte...

Ben doğuştan 10 sene önceye kadar hep her sene Ankaraya gidip gelirdik ailemle. İşitme cihazlarımızı orda alıyorduk orda taa memleketimize işitme oticon bayi acana kadar... Şimdiye kadar 3 kez cihaz değiştirdim. hep oticon marka kullandım benim duyma kaybım 95 üstü. Şu an Ankaradaki bayi oticon marka işitme cihaz pahalı olunca fazla kişi almıyor diye oticon marka satılmıyor diye duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum netten baktım oticon marka satmıyor orda. Ama orası bizim içimiz ısınmıştı herşey en iyisi yapıp kendi çocuklarıymış gibi ilgileniyorlardı. Yıllardır en güvendiğimiz yer 1955 yılından beri yürütüyorlar işleri. Adresi özel mail atarım reklam yapmak istemiyorum Bu devirde işitme bayideki kimseye güvenemiyorum ki araştırmak lazım en iyi doktolarım hepsi emekli oldu. Şu an sürekli gidebileceğim doktorum yok özel hastanelerde öyle kontrol için gidiyorum tabi hepsi farklı doktor. Araştırarak muayne oluyorum tabiki en iyi doktorlar hepsi yaşlı nerdeyse emekli olmak üzere sansımdan mı anlamadım

Bulunduğunuz yerde araştırıp not tutmanız gerek bide ortama bakın ısınmadığınzda bi daha gitmeyin ama dikkat edin ki işitme cihazları firma açıp emekli polis, emekli öğretmen gibi kişiler oluyor oyunuza gelmeyin çok bilmiş gibi şu şu cihazları önerip kazıklanıyorlar. Güvendiğiniz doktorunuz varsa ordan yardım alabilirsiniz onlar öneriyorlar. Kalıp her yerde yapıyor ama deneyimli bi yerde yaptırmanızı fayda var. Muğlada mı oturuyorsunuz netten araştırıp yardımcı olmak isterim. En baştan doktor çok önemli bence devamlı aynı doktor olmanızı fayda var o yüzden iyi bi doktor bulun.

Üye
    derin sessizlik Avatarı

Son Giriş
    06.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ansızın, bu ayın 25 de kızımın izmirde ilk randevusu var çidem alsancak hastanesinde .. doktor sadece muayne edecekmiş. biz denizlide bi test yaptırdık dedik assr ve bera testi istiyorlar dedik ancak çok yoğunuz siz önce muayne olun sonra ağostosun 16 da test yaparız dediler. başka bu testleri yapacak yerde bulamadığımız için mecbur bekliyoruz. özelde yapan yer yok. izmirde ekol diye bi özel hastane varmış aradık yeterli cihazımız yok 3 ay sonra olacak falan dediler. tabi bu işitme cihazları kalıp alınacak falan diyorlar kaç gün sürüyor bu cihazın takılma süresi bilmiyorum. ben fethiye ye bağlı bi tatil köyünde oturuyorum ancak burda böyle bişeyle ilgili hiç bi yer yok. fethiyede muğladada yok. yada ben öğrenemedim. herkez izmir diyor. hastane olarak istanbul ankara aramadığım yer kalmadı hepsi çok ileri tarihlere zaman veriyor. en yakın tarih izmirdi orayı tercih ettik.

merhaba oticon fethiyeye 20 dakka uzaktayız muğlaya 1 buçuk saat. ama sorun değil ankarayada gider alırım önemli olan kızım duysun. haklısın bu işte kar amacı güden çok uyanık vardır. pahalı cihazlar var ve işi bilen bilmeyen yapıyordur. ben kızıma en iyi cihazı almak istiyorum parası konusunu çoktan geçtim. senin kullandığın cihaz kafama yattı. nedenini sorarsan en iyisini yaşayan bilir satan değil. senin tavsiyen daha önemli benim için. bu kalıp alma işi zormudur. kalıp alındıktan sonra ne kadar sürede hazırlanıyor cihazları. ya tabi bu arada inşallah kızımın sadece işitme cihazlık bi sorunu vardır. bana mail olarak atabilirsin. faceden kızmı görmenide isterim. seni anlatıyorum neler başarmış diye herkes çok şaşırıyor ama inancımı çok yükselttin. benim en büyük moral kaynağımsın şuan. çünkü işitme sorunu yaşayanlar genelde sonradan konuşmayı biliyorlar ama sen kızımla aynısın. sen zoru başaransın. görüşürüz mailini bekliyorum.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili derin,

Anlıyorum,size yakın bir işitme cihazı testi ve satışı yapan yer olmaması tamamen sanslığınız.Olsun herşeyde bir hayır var.

Böyle telaşlıyken beklemekde çok zor gelsede mecburen bekliyeceksiniz keşke istanbul ve ankarada olsaydınız veya kalabilecek bir akrabanız yakınınız varsa ?

Ayın 25 sine az kaldı iyi haberlerinizi bekliyorum...

Üye
    oticon07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim kulağım ileri derece kayıbım olduğundan dolayı hiç bi cihazla uyum sağlayamadım oticon marka ileri derece uygun cihaz denedim tepki vermişim 13 aylık iken. Kulağım bi tek oticon cihaz ile duymuşum. bence cocugunuza denemeden cihaz almayın derim.

Kalıp konusunda da yer yerine göre değişiyor 3-7 gün arasında eline ulaşıyor tabiki firmalara göre değişiyor. Firma kendisi yapıyorsa 3 gün sonra falan veriyor belkide 5 gün çünkü başka yere gönderiyorlar. Tavsiyem yumuşak kalıplardan yaptır derim ama tabiki bunu doktor karar verecek. Sert kalıplardan beni rahat etmedi. Seni mutlu ettiysem bende çok mutlu oldum her zaman inancı yüksek tutmalısın. devamlı kızınla konuşun derim.

Cihaz almadan önce netten fiyatları araştırabilirsin aklında bulunsun ki kazıklama olayı olmasın Senin benim kaderim oldu. Ben bu zorluluk başardıysam kızında başaracak emin ol. Ama ne yapman gerektiğini söyledim size.

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Derin hanım...İzmirde çiğdem de..Dr Gül Caner hanımı isteyin....harika bir doktor ve harika bir insandır...elinden gelenin en iyisini yapacaktır.....benimde dr dur....bu güne kadar gördüğüm en insancıl...en iyi doktorlardan biridir....öyle bir hastanaede doktor olmasına rağmen özel bir bürosu yoktur..tüm hizmetlerini o hastanede verir.....yani para için değil..gerçekten bu işe gönül vermiş bir hocadır....kesinlikle onunla görüşün ...asistanlarıyla değil.....

hangi cihazı alacağınıza testlerden sonra karar verir ve en iyisine ve bütçenize uygun olana yönlendirecektir....

Üye
    derin sessizlik Avatarı

Son Giriş
    06.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba seher35 tavsiyenizi unutmam gittiğimde muhakkak sorarım gül hanımı umarım herşey yolunda gider ve kızım sadece işitme cihazıyla sorununu halleder.

sevgili ansızın istanbulda ablam var bir kaç akrabam var ve eşim doğma büyüme istanbullu. ama ben buralıyım die taşındık istanbulda kalma sorunum yok ancak istanbulda sıra bulamadık çok sıra vardı ben kısa olanı izmirdi. işitme cihazını izmirden almayı düşünmüyorum ulaşımı daha kolay biyer düşünüyorum. izmire uçak yok arabayla 6 saat git 6 saat dön çok fazla istanbul 45 dakika uçakla daha mantıklı.henüz bu konuda kafam çok karışık önce testler yapılsın diyorum sonuca kesin ulaşalım bütün sorunumuz işitme cihazı olsun sadece tek isteğim bu işitme ccihazıyla duyabilmesi ameliyattan korkuyorum narkozun girdiği her konu beni ürkütüyor. kızımın canının yanmasınıda istemiyorum sonuçları bildiricem umarım herşey çok iyi geçer.

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, bende 30 yıldır işitme engelliyim..Ne kadar sıcak ve içten yazışmalar olmuş, bir anne çocuğu için endişelenmiş onun endişesini hissettim diğer arkadaşlar bilgi ve tecrübesini paylaşmış onlarda da kendimi gördüm kendim yaşamış gibi hissettim..evet bu tür sitelerin anlamı bu; duygularını anlayan kişilerle paylaşmak..
    Derin'in annesi, siz endişelerinizde haklısınız ama çocuğunuza kesinlikle belli etmeyin onu normal kabul edin (tedbiri de elden bırakmayın) normal insanlarla beraber olsun duymasa da konuşabilmesi sosyal olması için..uygun yaşa gelince kitap okuma alışkanlığı edindirin cahil insanlarla birlikte olmasın sizde olmayın..en çok üzen cahil insanlar çünkü.. Bol şanslar diliyorum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

sevgili anne
    oyle mutlu oldum yazdiklarini okuyunca boyle icten anlatimla cocugunuz icin kaygilanmanizi nasil careler arastiracaginizi arastirmalarinizi dilerim her dogan isitme engelli bebeciklerin annesi sizin gibi duyarli akilli kararlar arastirip aldigi kararlari uygular

bebecik isitme kayipli diye sogukkanlilikla erken davranmaniz biraz hakli olarak panik yapmanizda haklisiniz
    ama isitme kayipli olmak bu teknoloji caginda o kadarda korkulacak bisey degil butun yasamimi ileri derecede isitme kaybiyla gayet iyi sekilde babacigimin asiladigi ozguven sayesinde mumkun oldu
    isitme cihazi icin aldiginiz kararlar iyi ama ileride egitimi icin cok cok ilgileniniz baska korkunuz olmasin
    becerikli bilgili ozguvenli yetisince hayatta isitme engellinin kaybi o kadarda buyuk degil
    size gayretli sevecen bir anne olamanizdan dolayi basaracaklariniz cocugunuzun basarilari icin simdiden kutluyorum derin

Üye
    derin sessizlik Avatarı

Son Giriş
    06.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba shukufe çok teşekkürederim. her anne baba çocuğu için en iyisini yapmak ister. bizimde tek isteğimiz bu. kızım duysun konuşsun gülsün oynasın başka derdimiz yok. buna inanıyorum. umarım herşey yolunda gider ve kızımız duyar. en çok onu ne kadar sevdiğimi söylemek istiyorum. beni anlarsa çok sevinicem. onu çok seviyorum. görüşmek üzere.

merhaba hayatın anlamı evet haklısınız cahil insanlar bencilce acımasızca konuşuyorlar ama bende ona göre davranıyorum. ve dediğiniz gibi uzak tutuyorum. ya birde normal insan die bişey yok ben neysem kızım da o demekki ikimizde normaliz. tabiki herkez nerdeyse kızımda orda olacak onu hayattan insanlardan soyutlayacak değilim. kendim çok kalabalıktan hoşlanmasamda kızım için artık herşeyi yapabilirim. yeterki o içine kapanık asosyal olmasın. şuanda bile dışardan geliyoruz herkese el sallatıyorum kucaklarına veriyorum öpücük atıyoruz halkını selamla kızım diyorum el sallıyoruz. kızım insanları seviyor ve iletişimi çok kuvvetli. kucaktan kucağa geziyor sevilincede mest oluyor. hatta evde duramaz oldu. hergeçen gün kızımın gerçeğini biraz daha kabulleniyorum ve daha kolaylaşıyor hayat. önce saklıyordum ne derler diye düşündüm. şimdi başımdik gururla kızım duymuyor ama duyacak diyorum. bunu artık kabul ettim. ve bugün teyzemle konuştum bana dediki benim büyük dedemin lakabı sağır hasandı dedi... bende dedimki bütün sülalesi sağırmış demekki ordan geliyor...nerden geldğininde önemi yok artık. kızımla gelen herşeyi seviyorum. onun duymayan kulaklarını seviyorum. o benim yaşam kaynağım yeterki nefes alsın. gerisi boş. sevgiyle kalın iyi günler.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili derin,

Bencede sana en yakın olan istanbulda cihazı al çünkü hem ulaşım kolay hemde istanbulda hemen hemen her türlü işitme cihazı satan firmalar mevcut.
    Ablanın istanbulda olmasıda senin için avantaj.
    Testler yapılsın,test sonuçlarına göre en uygun kararı ver,yanlız gelişmeleri burda bizlerle paylaş.
    En doğru bilgileri bu sitede biz işitme engellilerden alabilirsin bence
    Allah kolaylıklar versin,mücadelende başarılar diliyorum canım...

Üye
    kimse yokmu Avatarı

Son Giriş
    23.07-2016
    Saat
    23:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim oğlum 3 yaşında sağ kulak 60 sol kulak 90 cihaz kullanıyoruz ayrıca eğitimdealıyor çok güzel konuşuyor.sadece bazı harfleri tam çıkaramıyor.her girdiği ortamda arkadaş edinebiliyor gayet mutlu.üzülmeyin

Üye
    H-K-N Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun.benimde oglum 17 aylık aynı durumda.size tavsiyem yapılacak olan bera testi çok onemli çünkü yanlış yapılma ihtimali çok yüksek olan bi test.bu konuda size çapa tip fakültesini tavsiye edebilirim.orada bera testini yapan cihazların kalibrasyyon ayarları sürekli kontrol ediliyor.bende özel bir kılinikte yaptırdım sonuç yanlış çıktı.yapılan açıklamada şu oldu kusura bakmayın kalibrasyon ayarı bozulmuş dediler.ama bu durum benim tedavi seyrimi alt üst etti.sizde aynı duruma düşmeyin.bu telden bana ulaşırsanız size yardımcı olabilirim.05353051692 çünkü bende ogluma aynı tedaviyi yaptırıyorum.

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mrb cnm kızınınki doguştan demekki bende 3 yasında yürüdüm 5 yasında işitme engelli oldum konuşmamda sorun yoktu dudakdan anlıyorum elimden geldiginceokul yıllarında biraz zorlandım duyma anlamada insanları okulu bitirince cihazı degiştirdim şimdi bi sorunum yok yaşım şimdi 26 siz rahat olun ki kızınız da rahat olsun büyüdümü çevre edinir inş isz kabul edinki durumunu kızınıza destek olunki oda zamanla durumunu kabul etsin bu dünya bir sınav bizde sınavdayız sabır la kazanacagız

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon