Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Empati kurunca en son söylediğin mantıklı gelir

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Evet, ablacım Bakım Hizmetlerini Degerlendirme Heyeti rutin denetim için geldiklerini söylerler. Sen bakım ücreti aldıgın il sosyal hizmetleri ara. Durumunu tüm ayrıntılarıyla anlat. Ailene rehberlik edilmesini, yaşam koşullarının düzeltilmesi konusunda yönlendirilmesini, bakım raporuna uygun bakım hizmetlerinin aksatılmamasını, okul hayatının skteye ugratılmamasını, okula giderken karşılaştıgın ulaşım sorununu, okuldaki karşılaştıgın sorunları ve bakıcının bakım hizmetleri konusunda bilgilendirilmesi için rehberlik iste.
    Sosyal hizmetler bu konuda ailenin cehaletini düşünecek ve rehberliği ön plana alacaktır. Onların devreye girmesi seni çok rahatacaktır. Ayrıca senin adına okulun da dahil ihtiyaçlarını gündeme getirmede ilgili kurumlarla devreye girme konusunda yardımcı olacaklardır.
    Unutma sosyal ve bagımsız yaşam hakkın var ve bakım hizmeti bunun için verilior. Verdiğim Genelge'yi dikkatle oku. Ayrıca bakım hizmetlri ile ilgili Yönetmelik'teki bakım hizmetleri ile ilgili maddeyi incele.
    Bakım Hizmetleri degerlendirme heyeti bakım raporu hazırlar. Ve bu bakım raporrunun uygulanıp uygulanmadıgını denetler. bakım raporuna uygun bakım hizmeti saglaması için bakıcıya rehberlik eder. Rehberlik de gorevleri arasındadır!
    Rahat ol, senin aleyhine olan ve senin onaylamadıgın bir uygulama asla olmaz. Onmli olan senin haklarındır ve shcek için sadece bu onemlidir. Bu konuda senin onayın da önemlidir. Endişeleneck bişi olmaz merak etme. Olası bir sorun ya da ihmalde haberimiz olsun lütfen.

Üye
    oscar71 Avatarı

Gerçek Adı
    serap
    Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Canım kardeşim yazdıklarını ve yaşadıklarını dehşetle okudum ve okurken göz yaşlarımı tutamadım bu zamanda böyle aileler hala varsa ailene kusura bakma ailene aile değil akrep yılan diyeceğim,eğer sen istersen ve adresini verirsen senin adına ben şikayette bulunayım hatta hem senden gittiğini anlamasınlar seve seve yardım ederim,senin gibi benimde ağır engelli çocuğum var onu hiç birşeye değişemem biz ailesi olarak gerekirse canımızı veririz ne demek ilgilenemem ozaman neden senin adına bakıcı maaşı alıyorlar bakıcını değiştir sana bakan kimse parayıda o alsın Allah beraberinde olsun bize müjdeli haber vermen dileğiyle...

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH yardımcın olsun. inancım var diyorsun olmaya devam eder inşallah çünkü o seni ayakta tutar. bu dünya zaten geçici herşey bir sınav ailen senin için bir sınav sende ailen için onlar anlattıklarına bakılırsa o sınavda kalmak için çabalıyorlar bunuda başarıyorlar ama inşallah bir şekilde yaptıkları yanlışın farkına varıp düzelirler. sen herşeye ragmen ailenle yaşamak istiyorun sanırı myada başka seçenegin olmadıgından dolayı inanması zor ama insan olunca işin içinde böyle şeylerde başımıza geliyor. valla düşün eger şuank iyaşamında olumlu birşeyler oalcagını düşünüyorsan o yönde devam et ama olmayacagını düşünüyorsan devlet yönünü iyice araştırıp bir karar vermelisin çünkü anlattıgına göre bu şekidle yaşamak zor yaşanmazmı yaşanır insanoğlu herşeye alışır. ama zor olur. ama dayanamıyoru mdediğin yerdede devlet seçeneğini düşün inşallah hayatta herdaim istediğin gibi yaşarsın ALLAH daim yar ve yardımcın olsun. aslında ne bileyim elimizden birşeyler gelirse yapabilecegimiz yapmaya çalışırız. şunu sakın unutma bu dünyada herşey bir sınav inşallah bu dünyada yaşadıgımız acı ve ızdıraplar ahir zamanda bizi rahatlığa ferah içinde yaşamamıza sebep olur inancını asla ama asla kaybetme

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşım unutma ki ailene her zaman bir şekilde ihtiyaç duyacaksın ve yüzlerine bakacaksın. Bu yüzden Sosyal Hizmetler Yetkilileriyle ayrıca konuşman daha iyi. Birde sen hayatta bir çok engeli aşarak üniversiteyi kazanmış okuyorsun asla okulunu bırakma. Yakında birçok ihtiyacını kendin yapacağına ben inanıyorum belki okulu bitirip işe gireceksin biraz emin konuş olmazsa paramla adam tutarım gibi ailen paranın kesileceğini düşünürse davranışları da değişecek. Gerçekten de istesen de bu şekilde de
    yaşamını devam ettirirsin. Belediyede yardımcı olursa evin dizaynı yaşamını değiştirirse zaten birçok engeli aşacaksın gerekirse ve mutlaka belediyeden psikolojik destek de iste. Senin tüm engelleri aşacağına benim inancım sonsuz yaşama sıkı sıkı bağlan asla ve asla yaşamın ipliklerini koparma. Lütfen durum düzeldiğinde sitede duygularını paylaş Allah yardımcın olsun kalbimiz hep seninle unutma.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim. İnan bunları okuyup elinden bişey gelmiyor olmakta çok zor. İnş arkadaşların gösterdikleri yollarla hayatın düzelir. Okuduğum kadarı ila sanırım devletimizin, ailesi olmayan yada ailesinden uzakta yaşamak isteyen engellilere, bakacak,hertürlü ihtiyaçlarının karşılandı bir kurum yok. Olsaydı öneren olurdu galiba. Yazdığım yersiz olduysa özür dilerim herkesten ama olması gerektiğini düşünüyorum. Yazdıklarımda haklıysam engelli derneklerinin bunu gündeme getirmesi ve devlete kabul ettirmeleri lazım.

Allah sabırlar versin kardeşim dualarımız seninle.

Üye
    halki Avatarı

Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabret metanetli ol ama okulunu asla bırakma ne yap ne et bıtır istersen adresde verırsen öncelikli baban ve kardeşınle söyle birebir görüşmek isterım inan sonra tavırları 360 derece döner allah şimdilik yardımcın olsun hayata olmaz diye birsey yoktur sakın unutma

Üye
    cilginfizikci Avatarı

Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    10:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kurban olduğum Allah'ım, inşallah senin yarin ve yardımcın olur..senin için dua ettim. ama bu dünyada çektiklerinin günahlarına keffaret olacaktır..sevgili kardeşim..sabret..Allah Azimüşşan büyüktür.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evvela ALLAHc.c kolaylıklar versin.bana mantıklı gelen,arkadaşımızın bir bakım evine çıkması.anne!,baba!,kardeş! bu kadar vicdansız olduktan sonra,verdikleri su zehir olur zaten.

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

blueWorld kardeşim bende kas hastasıyım senin yerine kendimi koyunca nasıl yaşarım diye düşündüm bilmiyorum.Söz bile söyleyemiyorum senin yaşadıgın durum? Allah sen başta olmak üzere bütüm ümmeti Muhammed hastalarına sifa versin.Allah sabrını artırsın sana ışıklı ve ailenin tavırları degişik olarak dönsün, Allah aileni sana karsı merhametli eylesin,onlara senin degerini anlasılmasını saglayacak bir hayır kapısı göstersin...

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Allah yardımcınız olsun ve dayanma gücü versin. Olmaz böyle şey diyorum, olmamalı. Allah insanı hiç kimseye muhtaç etmesin. Ama mutlaka haksızlık yapandan hesap sorulur. Bu nasıl vicdandır Allahım!

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu gün okuduğum 2. aile şikayeti

Sana ne yapman gerektiğini yol,yordamı sağolsunlar arkadaşlar söylemişler hiç vakit kaybetmeden denileni yap lütfenn....

Bir anne olarak kendimi annenin yerine koydum,benim evladım olmasa yabancı biri olsa da ben annnenin davrandığı şekilde davranamam,mümkün değil....

Ailende özellikle annende vicdan denilen,annelik merhameti denilen duygu yok !

Affedersin ama hayvanlar bile yavrusuna bu şekilde davranmaz....

Ailenin eğitim düzeyinin ilkokul mezunu olması onları haklı çıkarmaz başka insanların dolduruluşuna gelmezler,bakım parasını almayı çok iyi biliyorlar ama...

Ben de ilkokul mezunu bir anneyim hemde engelli bir anneyim ve iki çocuğumu babasız olarak yetiştirme mücadelesi veriyorum...

Çocuk doğurmakla annelik görevi bitmez,cennet görevini yapan annelerin ayağının altındadır , cehennem ise görevini yapmayan annelerin ayağının altındadır...

Gelişmeleri bize bildir lütfen,en azından senin durumunda olanlara yol gösterici olur...

Allah yardımcınız olsun sen ve senin durumunda olanların...

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim , bak bu dediklerimi uygula eger sana deger verip seni el üstünde tutmazsalar ben adam degilim !!!!!

Kardeş öncelikle psikolojin yavaş yavaş bozuluyor bunu söylemem lazım çünkü bende senin gibi oluyordum ve forumda açtıgım başlıklardan yardım istiyordum..

Kardeşim sana önerimi mutlaka uygula.

öncelikle bir dilekçe yaz , dilekçende evde sorunlar yaşadıgını bu sorundan dolayı devletin veya özel sktörün herhangi bir engelli yurdunda yaşamak istedigini yaz . Daha sonra bunu ailenin okuyabilecegi bir yere bırak sanki senin haberin yokmuş gibi okusunlar.

Ailen senin gidecegine degil de, bakıcı paralarının gideceginden korkarlar ve sana deger verirler...

Üye
    RollRoice Avatarı

Gerçek Adı
    Rahman
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    Konya /ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah yardımcın olsun

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlk önereceğim Kalem abla ya da güvendiğin bir arkadaşımıza cep telefonunu ver,zira Sosyal Hizmetlerin denetime geldiğinde senin internetten iletişime geçtiğini düşünerek bilgisayar nimetinden yoksun bırakılabilirsin.Tedbiren cep telefonuyla bir arkadaşımızla iletişim imkanın olsun.

Böyle bir aile varsa geriye seçenek devlet kalıyor.Devletin bakım durumu nasılsır,ailenden iyi midir orasını bilemiyorum.İnşallah senin için en güzeli olur.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon