Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benimde kızım 4 yaşında bazen bana derki baba sana yürümeti öğreteyim kendisi yürür ve böyle yürüyeceksin der ben bunu utanma olarak yorumla mıyorum merdiven çıkarken baba benim gibi çık der gerçi bunlar beni duygulandırır ama utanma olarak yorumlamadım hiç

Üye
    brukan Avatarı

Gerçek Adı
    haydar
    Son Giriş
    26.11-2010
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    VAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EVET HAKLISINIZ. HER AİLENIN KENDI ENGELINE SORUNLARI VAR.BEN ENGELLİ DEĞİLİM AMA 14 YAŞIN ENGELLİ BIR KIZIM VAR SP HASTASI VE YÜRÜME SIKINTISI ÇEKIYOR.AMA BUNA RAĞMEN KENDINI SORUNU YOKMUŞ GİBİ HER İŞİ YAĞMAK ISTIYOR. BENDE KENDI İŞİMİ KENDIM YAPMAK ISTIYORUM DIYO. TABI MALUM PSIKOLOJIK BIR SORUN ORTAYA ÇIKARIYOR HALIYLE. ÇEVRESINE KARŞI KENDISINI KÜÇÜK GÖRMEK ISTEMIYOR. BUNU BIZ NORMAL GÖRMEK ZORUNDAYIZ. KALDIKI SIZIN KIZINIZ SIZE BELKIDE ACIDIĞI İÇİN YADA SIZI ÇOK SEVDIĞINIZ İÇİN BU DURUM KARŞISINDA DUYGULARINI BELIRTMEYE ÇALIŞIYOR. BENCE ÜZÜLECEĞINIZE SEVINMELISINIZ. ÇÜNKÜ ÇOCUĞUNUZ SIZ VE BU DURUMUN FARKINDA. NE MUTLU SIZE. DEMEKI DUYARLI BIRI.
    SAYGILARIMLA

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Sevgili eşim Çiğdem Hanımın görüşleridir.

Çocuk sahibi olmak isteyen ve küçük çocuğu olan arkadaşlara tavsiyem;
    bu olayı kafamızda kurguluyarak , düşünerek daha büyük bir sorun haline getiriyoruz.
    Anne olmaya karar verirken bunları düşünmekten boğulmuştum.
    Ama anne olduktan sonra gördüm ki hiç birşey düşünerek halledilmiyor.
    Çocuğun doğal gelişimi içinde sürekli sorunlar ve çözümler değişiyor.
    Anne yada babanında yada her ikisinin sakat olması diğer sorunlardan farklı olmadığını
    zamanla görüyorsunuz.
    Bizim izlediğimiz yöntem ;çocuğumuza bizim farkımızın SADECE ve SADECE
    yürümekte zorlanmak olduğunu ,diğer insanlardan FARKIMIZ olmadığını anlatmak
    yada hissettirmek oldu.Ayrıca her konuda çocuğumuza farklılıkların olabileceğini
    bunun da olması gerektiğini anlatmaya çalıştık.Eşimin yaptığı çocuğumuzun kafasından
    EN' leri çıkarmaya çalışmak oldu.Buradaki amacı da kahramanların olduğu kadar
    bizler gibi insanların da olabileceğini vurgulamaktı.
    Çocuğumuzun okula başlama döneminde, kafamda sürekli onun bizden utanacağı hatta
    okula gitmemi istemiyeceği korkusu olmuştu; ancak korktuklarımı bir yana bırakın
    aksine hiç bir sorun yaşanmadığı gibi okuldan arkadaşları ve öğretmenleri ile sürekli
    iletişim halinde olmamızı istedi.
    Oğlumuz bizim zorlandığımız anlarda üzülüyor ama bizimle de gurur duyuyor.

OLMAZ SA OLMAZIMIZ şu oldu: Çevremizden bize acıyarak yada küçümsüyerek
    yada değişik bakanları kazıdık.Çevremizdeki insanlarla sürekli iletişim halinde ve
    sosyal yönümüzün gelişmiş olmasının katkısı çok büyük oldu.

Kısacası sen kendine acımazsan çocuğundan sana acımaz sadece sever.

Üye
    zgor Avatarı

Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    19:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese teşekkür ederim.paylaşımları için. bugüne kadar hiç dışlanmadan büyüdüm evlendim çocuk sahibi oldum . arkadaşlaroımı özenle seçtim. yani seçme hakkımı kullandım. ben kendimi çok şanslı bir özürlü olarak sayıyorum. ama yinede çocukların dünyasında onalrın gözüyle bakmak çok farklı . kızım daha küçük olmasına rağmen şöyle bir cümle kullandı.
    dayısının da bir kızı var hadi sizi uyutalım dedik bu tutturdu beni yengem sallasın ayakta. bende ama oda kzını sallayacak dedım bana ne desin
    ama anne senin ayagın agrıyor ya sen hızlı salllayamyosun. benim kara kuzum herşeyin farkında aslında .

ileride bu farklılığı tabiki daha iyi anlayacak. ama insan hali merak etmeden olmuyor

Üye
    zgor Avatarı

Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    19:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

su an ıcın kızımda hıcbır problem yok. kızım gayet uyumlu cevresı ıle hatta cevredekı bırcok cocuktan daha becerıklı konusma veya ortama uyum konusunda.
    eylulde krese baslayacak. ama benım korkum kızımdan cok etrafından ona karsı sorulara veya cocukların bır tepkısı olursa o nasıl davrancak soncuta 4 yasıında bır cocuktan bahsedıyoruz. bundan sonra ılkokul var yanı artık cevresı gıderek genısleyecek. benım korkularım bunlar . yoksa kızımla gayet ıyı anlasıyorum.
    ama yınede yasadıklarımı bundan sonra burada paylasacağım

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu cok normal cocuk cevreyi gözlemler ve sizi normal insanlara göre kıyaslar onlarla aynı olmadıgınız için sizi yadırgayabilir ama cocuk nekadar kücük olursa olsun bu durumu ona uygun bir dille anlatın

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12