Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    timurleng_65 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    :arrow: bir suçtan dolayı cezaevine girdim. kapalı ceza evinde baya bir zaman kaldıktan sonra açık cezaevi için dilekçe verdim. Müdür kabul etmedi, "seni gönderemem. çalışmazsın" deyince beynimden vuruldum. ama ben vazgeçmedim. dilekçemi geri almadım ve gerekli yere gitmesini istedim. mecburen göndermek zorundaydı. ve dilekçem gitti. şimdi bir sürpriz 53 gün sonra ceza ve tevkif evleri genel müdürlüğünden cevap geldi, açık ceza evine gitmeye hak kazanmıştım. herkes şaşırdı tabi... neyse yolculuk başladı açık cezaevine doğru. heyecanım süper. artık toprağa ayak basabileceğim, yeşilliği göreceğim, duvar olmayacak, sınırsız telefon görüşmesi, kalabalık ortam vs vs vs buna benzer yüzlerce hasret.. saymakla bitmez.
    neyse, açık cezaevine teslim olma olayına gelelim. tüm mahkumlar sana bakıyor, buraya nasıl geldi diye düşünüuorlardır eminim. kapıda açık ceza evi müdürü ve gardiyanlar vs vs. huzurlarına çıktık. tabi yine aşağılayıcı laflar, ama ben susuyorum. sakat bu ya, nasıl gönderirler bunu diye... ankara'dan en üstlerinin onayladığı bir dosyayı kabul etmek zorunda kaldılar. yemekhaneye gitiiğimde ordakilerin bakışlarını görmenizi isterdim. her bakış hançer gibi saplandı yüreğime.

10 gün içinde cezaevinde en işe yarar adam oldum. çünkü kimsenin bilgisayar bilgisi yoktu, personel de dahil olmak üzere. ve ben bu bilgiye sahiptim.
    3 aydır dışardayım artık, buna rağmen hala ceza evinden ararlar, hala onlar için aranılan bir adamım. buna benzer bir çok anı var, ama hepsini anlatmaya inanınki gücüm yetmez.

kısacası şu bu bir savaştı benim için ve SAVAŞI BEN KAZANDIM.

şimdi bazı pazarlar ziyarete gidiyorum arkadaşları ve bana kullandıkları cümle şu: ''senin gibi birini hiç görmedik, yanlış düşüncelerimiz için bizi affet''
    buna ismini vermediğim bazı makamlardaki insanlarda dahil.

dedim ya...... SAVAŞI BEN KAZANDIM. :arrow: :arrow:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Helal olsun!
    Ceza evindeki ortamlarda güç denilince ya para, ya da fiziksel güç akla gelir. Oysa sen aklınla saygınlık kazanmışsın. Ve oralarda bunu başarmak gerçekten zordur.
    Kendim yatmasam da, görüşlere o kadar gittim ki..

Not: Benzer mücadelelerini buraya yazarsan çok seviniriz. Bunları herkesin bilmesi gerek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle tebrik ederim.... :wink:

ama bir gerçek varki...o da her ne şekilde olursa olsun insana fiziki olarak her türlü tahribatı yapabilirler ama...İNSANIN DÜŞÜNCESİNİ....asla ve asla yeterki iradeli olsun asla yenemezler...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet timurlenk öncelikle geçmiş olsun diyorum.

Sen bu anlattığın ile bir engelli aklını kullanmaya başladığında
    yenemeyeceği engel ve kazanamayacağı bir savaş olamayacağını
    kanıtlamış oldun.

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Timurleng buyuk bir iş başarmış varolan önyargıları kırarak.
    Ancak şöyle düşünün bu önyargılar bir gecede oluşmadı Bu örnekleri arttırmalıyız ki Toplumda negatif olan bu önyargı pozitif olsun...

Sonuç:
    Biz Egnelliler var olan Önyargılara Ağlayarak Sızlarak Değil bunları yıkarak Cevap verebiliriz...

Bravo Timurleng Bravo Bravo Bravo...

Sevgi ve Hürmetle...

Üye
    warna Avatarı

Son Giriş
    19.02-2010
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Timurlenk;
    Bizim insanımız son yargılı olmayı henüz öğrenemedi.Biz kişilerin görünüşlerine göre değer veririz.İşte bu nedenle çoğu zaman yanılırız.Sen İnsanları yanıltıp iyi bir ders vermişsin .Tebrikler.Yaşadığı yeri çirkinleştirende,güzelleştirende orada yaşayanlardır.

EsattSevmek
    Misafir Üye
    EsattSevmek Avatarı

seni yürekten tebrik ediyorum

Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Timurleng-65 sen onları utandırmışsın kendini kanıtlamışsın ne kadar güzel etmişsin. Tebrik ederim.

Üye
    timurleng_65 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler..... :arrow: :arrow: