Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 104 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ASMİN Avatarı

Son Giriş
    12.03-2008
    Saat
    17:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    (vallahi bunu siz istediniz)

üniversite sınavı
    sınav günü geldi çattı...bende şans olmadığı gibi sınavlarda belalar beni buluyor ya artık -sınav paranoyası -yaşıyorum.fakat bu sınavda biraz rahatım,çünki:
    ;hic calışamadım memur olunca çalışmak zor oluyor aşkam eve geliyorsun gece karanlıkta zaten körsün...
    Dedim ki kendime"bu yıl sınava gir bir bak bu sınavlar nasıl oluyor...hani herkes heyecandan falan unutuyor ya bildiklerini.amacım sınav kazmak degil sadece o psikolojiyi yaşamak (kahretsin ben de çok meraklıyım canım )

pazar saat 09 00 trakya üniversitesi edebiyat fakültesi sınıf 1
    danışmanlar:iki bayan öğretmen
    denetmen:bir bayan öğretmen

zil çaldı...dosyalar imzalandı...durum bu öğretmenlere de anlatıldı.herşey yolunda . Hoşgörü, anlayış,sevgi,saygı full

bayan öğretmenlerden biri
    "nasıl yapalım ? Kimin okumasını istersin ? Kendin okuya biliyor musun? Yoksa bizmi okuyacağız? " dedi
    "siz okuyacaksınız ben sadece yanıt vereceğim biriniz de cevapları kodlayacak,ama zorlandım koptum bir şey olursa ben gözlük ve büyütecimle bakarım sonra siz tekrar devam edersiniz"
    "bunu bir soralım " dedi
    denetmene sordu benim de arada okuyup okumama meselesini
    "eğer okursa hep o okuyacak yoksa hep siz"
    ahada dedim başladı terslikler
    neyse başladık onlar okuyacak yazacak ben konuşacağım (gevezede degilim aslında ama nasıl anladılar bunu bilmem... Ben sadece konuşacağım)

öğretmenim çok tatlı biri , mükemmel bir diksiyon var...tonlamalar,vurgular gercekten harika (edebiyatı çok severim ben görebilmiş olsaydım herhalde edebiyat öğrt olurdum,ama yine de okumayı hic bırakmadım yaklaşık 1000 kitap okumuşumdur.neyse biri güzel bir dil ile kitap okudumu hayarlıkla dinlerim onu ve hic susmasın isterim ) yani bizim öğretmende böyle biri ...
    Onlar karşımda,ben başımı ellerimin arasına almışım melül melül dinliyorum okunanları ama birden suskunluk oluyor(demekki burda soru bitmiş cevap bekleniyor benden) ben irkilip kendime geliyorum
    "pardon.anlayamadım,koptum sanırım ,tekrarlar mısınız lütfen!

(bu arada cıkan soruların nerdeyse yüzde ellisi aynı, şunu soruyorlar-"burdaki anlatım bozukluğu aşagıdakilerinden hangisinde...-
    ya arkadaşlar kafayı yememek imkansız öğretmenim o kadar güzel okuyor ki-anlatım bozukluğu da ne ! Nerdeyse nobel ödülü verecem kadına sanki o yazmış o duyğuyu nasıl iletiyor bazen tüylerim diken diken oluyor ürperiyorum ağlamaklı falan oluyom yani.bir şimşek çakıyor o ara bir ses !"hangisi ?" tanrım ne bu işkence ya diyorum ki "vallahi hocam -okadar güzel okuyorsunuz ki inanın bir bozukluk bulamadım -
    eğer sizi sıkmak olmayacaksak tekrar alabilir miyim soruyu
    "pekala"diyor okuyor.aman tanrım kendimi alıkoyamıyorum dalıp gitmekten ama bir yandanda "tühh rezil olduk yaa.karizma falan kalmadı.yok onlar bişi değil canım öğretmenimi yordum ya kadın benim aptal falan oldumu düşünecek yuh be aysun hadi bir yanıt ver artık
    bir ses"hangisi?(neyi sormuştu ki )
    "vallahi hocam paragraflar o kadar uzunki kopuyom bir de sizi yoruyom valla stres yaptım.koptum ama neyse söylüyorum yazın cevap -a-
    inanmayacaksınız ama tüm türkçe soruları böyle devam etti .sonra bende bir psikolojik baskı anlatamam sanki onlara eziyet ediyorum dedim ki kendime ;"ya aysun sen bu yıl zaten öylesine girmedin mi neden yoruyorsun insanları neden çizdiriyorsun karızmayı "neyse kararı aldım ya kendimle ben başbaşa bir karar aldık işte gelen soruya sallayacaksın (sanki spor toto oynuyom ha)
    gelen soruya-a-b- c- d- iyimi
    neyse
    sınav bitmeye yakın
    sordum hocalara herhalde bu sınavdan ben alsam alsam iki falan alırım .dediler ki " yok iyisin yinede hem bu yıl sorular zor hem görmeden baglantı kurman zor ama iyisin"
    ya moral vermeye gerek yok ya neyse falan oluyom ben.

Ve sınav bitti...
    Sınav sonucu geldi...
    Aldığım puan 280 hem ea hem sözel
    şimdi 4 yıllık kamu yönetimi

haaa unutmadan attım dediysem komle öylesine atmadım yani diyorum ya türkce ve edebiyatla aram iyi olduğu icin mantık kurarak yanıtladık yani ama pekte emin olmadan tabii ki( hayır acıklayım da aklınıza torpilmi var aysun -gibi bir şey gelmesin yani

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Düşündüğümüzden daha iyi öğretmenlerdi sanırım
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Asmin bu anılarınızı mutlaka kitap halinde derleyin.

Hemde bu anlatımla.

çok doğal bir üslup.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

alemsin aysun yaaaaa....süpeprsin.
    bayılıyorum sanaaaaa :shock: :lol:

Forum Moderatörü
    BARBiEBARBiE Avatarı

Gerçek Adı
    NehiR
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Asmin...alkışlıyorum seni... :
    Azminden ötürü de kutluyorum...

Bencede: Işte böyle olmalı...

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen varya çok özelsinnnnnn
    bitanesinnnnnnnnnnnnnnnnn
    ve bu yazdıklarından sonra seni daha çok sevmeye başladımmmm
    seni seviyorummmmmmmmmmmmm

not:affet artık beni

Üye
    ASMİN Avatarı

Son Giriş
    12.03-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili emin ya bu kadar -şak-yazarken umarım yorulmamışındır valla ben okurken kör oldum :d sanırım
    teşekkür ederim arkadaşım.

Dilemma, barbi,nafiş canlarım hepinizi çok seviyorum. Sizleri yanımda görmek( gönül gözümle yani...)bana daha fazla güc veriyor yaşama bağlanmam icin.

Hep de sınavlarımı anlatmışım yaaa.
    Biraz da icaatlarımdan bahsetsem nasıl olur ki acep ?

dr tarafından varılan kanıya göre görmem imkansız,bir tedavi yok...10 milyarda bir bulunan birşeymiş ( nekadar şanslıyım dimi ama )bu yüzden de hic bir hipokrat uraşmamış kimbilir kimmm cıkacakkkk...diye
    bu yüzden bana göre ne gözlük nede tedavi var,ben de biraz gıcık biriyim körüm diye en kolay olanı sectim okumayı eeeeeee gülü seven dikeninede katlanır dedik başladık projeler geliştirmeye
    ilkokulu bir çay bardağı ile bitirdim ( ...anlamadım...nasıl mı oluyo ?...)bakın şimdi şu incecik düzgün yani hic şekli falan olmayan hani ince belli çay bardakları varya hah işte onun 5/1 ne kadar su doldurun kitap ile gözünüz arasında saatlerce tutun yani okuyacanız şey bitene kadar mesafe sıfır yani bu mesafe bana göre olanı sizi bilmem (haa bu arada allah kolunuza güç versin onu saatlerce havada tutmak kolay değil yani ) bu icat ile ilkokul bitti benim de canıma taaaaaaakkkk dedi yani.dedim ki bu böyle olmaz çağ atlıyoz eee benim büyütec de o çağdan atlamalı...düşündümm...düşündümm...haaaaaaahh buldum iştee ! şimdi arkadaşlar elinize bir şu şeffaf ampuller var ya hah o işte ( nedense herkes birden tavana baktı yaaa allah allah : )neyse işte onu yani patlamışını -masraf etmenize gerek yok patlamış ampul mutlaka vardır bir yerlerde-alıp önce o metal kısmını kesin, icindeki telleri cama zarar vermeden kırın cıkarın iyice yıkayın sonra içine su doldurun-çeşme suyu olabilir hazır suya gerek yok :d -sonra o kestiğiniz metal kısmı cam macunu ile iyice kapatın iyice kurulayın işte size büyütec ve orta okul böyle bitti.herkes çağ atladı ben dururmuyum yeter dedim yeter ya gittim bir kırtasiyeye kooocaaaaammmaaannnn bir büyütec aldım ayaklı aynalar varya onun gibi 25 cm çapında birşey masaya monte ettim bir de raylı bir düzenek yaptım alın size büyütec hemde raylı...sona bir baktım lise bitmiş iyimi :d

şimdi üniversitede napacam diye sorarsanız valla ben artık bişi icad etmeyecem yök mü olur yoksa başka birşeymi büyük puntolu kitap bassın yada cd ( laf aramızda trt 4 ün yayınlarının cd si ders başı bir cd 64 ytl imiş düşünün artık kac ders var kac cd olur üstüne sobada yakmalık standart kitaplar alıyorsunuz ve sınavda başarılı bir evlat olarak boy gösteriyorsunuz bunca şeyi bir araya getirince umarım sokratesin bile kafası karışır ve hemen vaz gecerdi sonuca ulaşmaktan :d

ya kimse sus demiyo bakın yine nee coooooook gevezelik etmişim ya hayır o bişi degil cok konuşuyom diye hatta sayfa harcıyom diye sevgili oturanboğa benim üyeliğime son verecek yanarım yanarım buna yanarım

sevgiyle saygıyla
    dostca kalın
    türkü tadında
    hoşcakalın

Üye
    kardelen39 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Asmin....

Tek kelime ile harikasın...

Iyi ki varsın...

Güzel bayan!

Üye
    Gülümse Avatarı

Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA ASMİNCİĞİM SEN HARİKASIN BUNU YAKINEN DE GÖRDÜM SENİ TANIDIM. SEN SEVGİ DOLU BİR İNSANSIN. YÜREĞİNDE SEVGİ YAŞAMA AZMİN EKSİK OLMASIN BİTANEM. SENDE BU AZİM VARKEN HİÇ KİMSE SENİ TUTAMAYACAK .

AZİM

Güçlü olan, yenilmeyen yalnız azimdir. (Yahya Kemal Beyatlı)

Dünyada insana
    yardım eden şey, tesadüf değil, azim ve sebattır. (Samuel
    Smiles)

Üye
    ASMİN Avatarı

Son Giriş
    12.03-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ooooyyy
    iki ablamda burda canlarım merhaba
    valla ne diyecemi bilmeyom size ( ayyhhh utandımmm ))) )
    kardelen abla ya bana kitap okusana acık, bak ne hallerde okuyom ben hatta sana cd kaset göndereyim o güzel vurgulamalarınla bana okuduğun kitapları kaydet de ben de feyz alayım olmazmı?
    Gülümse ablam zaman bulamıyo okumaya ( o da başlasa hic iyi olmaz hani...))) )
    canlarım kendinize iyi davranın
    hoşcakalın

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Asmincim sen tanıdığım harika insanlardan birisin.Hatırlarsan ilk tanıştığımızda bu buluşlarınla kendini harcama TÜBİTAK'a başvur demiştim.Tekrar diyorum.Ha benim icadıda unutma bu arada. :lol:

Üye
    Gülümse Avatarı

Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Canım merhaba yaw bana okumuyon diye sitem etme okuyom akşamları kitapları . Sana da okuyayım gel de dinle güzel kardeşim seni çok severim bilirsin canımsın.

Üye
    hayat233 Avatarı

Son Giriş
    02.09-2008
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Sarıyer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu kadına söleyecek söz bulamıyorum ya siz?

Belkide en doğrusu bu insan olmanın erdemini fazlasıyla üstene yakıştıran kadına hayran olmaktır kimbilir...

Bir insan kendine bu kadar uzak ve bu kadar anlayarak hayret !!!!!!

Açıkça söyleyeyim hayatıma girmesinden onur duyduğum ender insanlardn biri........

Ve bi itiraf: Ben ona aşığım!!!!!!!

ve "hayat" sunulmuş bir armağandır insana....

Üye
    kardelen39 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz kitap da okuruz kasede...
    Hele bir de sözcüklerin
    güzelliği düşmüşse yüreğimize...
    Hele bir de içiniz harabeye
    döndüğü bir gün...
    Sıcacık bir merhaba ile...
    Yüreğiniz yelken açmışsa
    dostlukların bahçesine...
    Biz varız...
    Yaşıyoruz...
    Kadınız...
    önce kadınlar kadınları anladığı gün...
    Yeryüzü uzanıp öpecek...
    Güneşin alnından...

Asminnnnnnnn!

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aysun harikasın döktürmüşsün yine

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon