Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SAYIN ENGELLİ AİLELERİ.ENGELLİ ÇOCUKLARINIZDAN UTANMAYINIZ VE AKSİNE ONLARI HAYATA BAĞLAMAK İÇİN UĞRAŞIN.DIŞARI ÇIKARTIN VE SOSYAL OLMASINI SAĞLAYIN.İNANIN BUNA İHTİYAÇLARI VARDIR.

Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    12

bende utandıklarını sanmıyorum.bence sadece dışarı çıkarmama nedeni eskiden ve şuan hala bazı şehirlerde düzene girmemiş olan ENGELLİ SOKAK ve CADDELER.eskiden toplu taşımalarda ve özel ve ticari araçlar bu kadar fazla değildi.engelli dernekleride sayıları var dencek kadar azdı.hatta şuan ismi olupta hala bir faaliyet göstermeyen kurumlar var.ben hala Denizlide yolda tekerlikli sandelyeyle rahat yüreyemiyorum.yayalar sağolsun geliş gidiş yönünü hala bilmiyor kaldırımlar karmakarışık birde öfleyip püflüyor.bazen tekerlikli sandelyeyle kaldırımda takıldığım anlar oluyor inanırmısınız herkes (1 ;2 kişi hariç)yardım etmekten kaçıyor...
    aileler değil toplum utanıyor ve horluyor eğer onlarada benimseyip :roll: bir elimizdende onlar tutsa engelliler daha çok dışarıda olur.

Üye
    abdullah_1982_1905 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ENGELLİ ARKADASLAR KENDILERINDEN UTANIYOR DESENİZ İNANIRIM
    AMA BİR ANNE EVLADINDAN UTANMAZ.BABAYI AYRI TUTUYORUM BU KONUDAN CUNKU ANNE YUREGI GIBI OLMAZ BABA.SEVGI FARKI VARDIR.BÖYLE BİŞEYİN OLMASI ZOR Bİ DURUM KENDI CANINDAN OLMUS BİŞEYDEN.AKLIM ALMAZ BUNU.SEN SAHİT OLDUN MU ZİHNI BÖYLE BİR OLAYA

Üye
    pelin1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Pelin
    Son Giriş
    28.03-2014
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

BENİM AİLEM ÇOK DÜŞÜNCELİ HERYERE BENİ GÖTÜRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPARLAR AİLEME ÇOK ŞEY BORÇLUYUM BEN ONLARI ÇOK SEVİYORUM
    AMA MALESEF BÖYLE AİLELERDE ÇOK YA :cry: BUNA BURADAKİ AİLELERLE KARAR VERMEK BENCE HİÇ SAĞLIKLI OLMAZ

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu tur sıkıntıları vaktı zamanında cok yasadım arkadaslar... aılemıde mazur gormekten ve onların cahıllıklerıne vermekten baska carem olmadıgı ıcın bu gıbı konular hıcbır zaman evde buyutulmedı.. ama anne ve babalara butur durumlarda mutlaka psıkolojık destek verılmelı yoksa aşamıyorlar

Üye
    ozbekcan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2008
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    MERSİN/ENGELLİ ÇOCUK ANNESİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: han777
    Ailelerin engelli evlatlarından utandıklarını sanmıyorum. Benim ailem benden utanmıyor mesela.
    sevgili arkadaşım ne mutlu ki sana böyle bir ailen var.biz de engelli bir çocuğa sahibiz ve her türlü zorluğa rağmen onunla gurur duyuyoruz ona hayatta kendi kendine yetebilmeyi ve kendine güvenmeyi öğrenmesi için çabalıyoruz.ama gerçekten engelli çocuğundan utanan çok insan var ben buna çok sık rastlıyorum onları ne kadar kınasakta ayıplasakta onlar bundan yine vazgeçmiyor aslaınsa kabullenmek çok kolay sadece empati...

Üye
    sahranur28 Avatarı

Son Giriş
    15.03-2007
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben aıle konusunda sanslı olanlardanım benden utanmalarını gerektıren bır durum yok zaten ama bazı arkadaslarımdan bılıyorum grup terapısı yaparken ıclerını dokuyorlar engellı oldukları ıcın yanlarına yakıstırmıyorlarmıs nasıl bır zıhnıyet anlamıyorum sızlerde bırer engellı adayısınız oysa yarın ne olacagını nerden bılebılırlerkı bunlar ıste ben oğle aılelere engellı dıyemem ama kusura bakmayında bunlar ozurlu :wink:

Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BAZI AİLELER MAALESEFKİ ENGELLİ ÇOCUKLARINI TOPLUMA ÇIKARMIYOR EVET VE BİŞEY DAHA VARKİ ENGELLİ AİLERİN ÇOCUKLARI AİLE İÇİNDE SÖZ SAHİBİ DE OLAMAMAKTA.ONLAR NE DİYORSA YAPMAK ZORUNDA KALMAKTA VE BUDA BENCE ZOR DURUM.TAMAM ONLAR BZİM AİLEMİZ AMA BİZİMDE DÜŞÜNCELERİMİZİN OLDUĞUNU BİLMELERİ GEREKİR.

Üye
    atilla atav Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ailenin engelli çoçuğundan utanıcağını sanmıyorum çünkü hiç bir insan kusursuz değildir bence

Üye
    SuPeRiSi Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    08:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli ikizlerimden utanmakmi? ASLA

neden utanacagim ki? onlar benim canlarim! onlar benim bir parcam! onlar engelli olmasa farkli cocuklarim mi olacakti simdikinden? hayir,

Üye
    yeterki Avatarı

Son Giriş
    01.06-2007
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç bir zaman utanmadım
    ulaşım zorlukları sebebiyle engelli birisiyle gezmeye çarşıya pazara gitmek zor. o yüzden aileler engelli bireylerini her zaman her yere götüremiyorlar bu da utanma gibi algılanıyor.

Üye
    SuPeRiSi Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    08:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesefki günümüzde hala engelli cocuklarindan utananlar var...

Üye
    berkecan12 Avatarı

Gerçek Adı
    berk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benim büyük oğlum engelli o 9 yaşındayken küçük oğlum doğdu ona olan ilgimin azaldığını düşünüp çok üzüldüm bunu öğretmenleriyle paylaştığımda bana çok kızdılar biz sizi örnek aile olarak gösteriyoruz dediler ve bazı olaylar anlattılar inanamadım bir veli sırf servisin üstünde (zihinsel engelliler ve rehabilitasyon merkezi) yazdığı için servisin eve gelmesini istemiyormuş bir başkası gelen servis görevlisi çocuğu almaya geldiğini söyleyince bilmem buralardaydı bulursan al götür diyormuş ve birçoğuda sadece çocuğu okula kayıt ettirirken görünüyor öğretmenler defalarca haber gönderdiği halde görüşmeye gelmiyorlarmış ben oğlumla gurur duyuyorum iyiki var İYİKİ VARSINIZ BÜTÜN MELEKLER

Üye
    tunanan Avatarı

Son Giriş
    20.12-2008
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her zaman böyle olmanız dileğiyle saolun....

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ARTIK BU KOMPLEKSİ YENELİM EVET :P HEM BİZ HEM AİLELER :P BEN BU YAZ HEM ŞAŞIRDIĞIM HEMDE KENDİMLE GURURLANDIĞIM ŞEYLER YAŞAMAYA DEVAM EDİCEM SANIRIM :roll: İNSANLAR BENİMLE TANIŞTIRMAK İÇİN KIZINI KIZ KARDEŞİNİ DAYISINI GETİRİYOR :P Bİ KONUŞTA BİŞEYLER YAPMAYA BAŞLASIN KENDİNE ACIMASIN DİYE :roll: BENİM HOŞUMA GİTMİYOR DEĞİL :wink: AMA AYNI İŞYERİNDE ÇALIŞTIĞIM İNSANLARDA ŞAŞIRIYOR :wink: BANA TAKILIYOLAR SEN PSİKOLOK OLMALIYMIŞSIN DİYE

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon