Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    conwerse Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    Hayaller Bulvarı..=)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ha doğuşdan ha sonradan hepsi aynı işte..Doğuşdan engelli olan bi insan hayata o şekilde başladığı, kedini öyle bildiği için, durumunu kabullenmek onun için daha kolay olsa gerek.Fakat sonradan engelli olan bi insanın o durumunu kabullenmesi çok zor.Kendimden biliyorum :wink:

Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb.ben 2.5 yıl önce trafik kazası geçirdim ve omurilik felçlisiyim.üniversite kaydımı yaptırmak için bindiğim arabadan bu halde çıktım.çok istediğim okuluma gidemedim ve erkek arkadaşımdan ayrıldım.20 sene boyunca koştum yürüdüm.bunların ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.bazı arkadaşlar doğuştanda olsa sonradanda olsa aynı zorlukta olduğunu yazmışlar.ben 3 ay gatada fizik tedavi gördüm ve orda 24 yaşında ıraklı bir kızla aynı odayı paylaştım.kız çocuk felci sonunda yürüyemiyordu.hep bana derdiki sonradan engelli olmak daha zor.çünkü ben böyle doğdum ve hep kendimi böyle bildim.herkesin kendi fikri belki ama bende öyle düşünüyorum.sonradan engelli olmak çok zor.ben hala o yürüdüğüm sokaklara bakıp bakıp üzülüyorum.her bakışımda içim daha çok acıyo.insan yaşadığı o güzel günleri bir türlü unutamıyo.her köşe başında bir anısını hatırlıyo.inanın sonradan engelli olmak çok zor.önemli olan bunları aşabilmek.bende hala aşamayanlardanım.inş. ya birgün aşar yada eskisi gibi ayağa kalkarım.herkese şifa diliyorum.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

merhaba arkadaşlar yaşama dair anı düşünce ve duygularınız üstüne.....bende kendi düşüncelerimi eklemek istiyorum....tabi öncelikle şu var ben sadece bir kulağıma işitme cihazı kullanan bir insanım....duygu ve düşüncelerinizi belki anlayamam ama....
    bence sonradan engelli olan bir insan için engelli olmak çok zor bir durum....psikolojisi kaldıramayabilir...herkes bu durumu kabullenmeyebilir...20 yaşında 30 yaşında sağlam bir adamın birden bire sandalyeye düşmesi yada yatalak duruma gelmesi çokta imrenilesi bir durum olduğunu sanmıyorum hani doğuştan engelli arkadaşlarımız diyo ya keşke sonradan engelli olsaydık....yapmayın arkadaşlar onların içinde bulunduğu psikoloji sizin bulunduğunuz psikolojiden oldukça yoğun.... bunu şehribanu daha iyi açıklar psikojik açıdan....ben dilim döndüğünce.... :lol:
    ben doğuştan gelenlerin daha çabuk kabul edildiğini ve benimsendiğine inanıyorum çünkü alışkanlık olmuştur onunla yaşamak gerektiği düşüncesi doğduğundan itibaren artık düşüncelerdedir...doğuştan engelli bir insan böle yaratıldığını biliyo çünkü yaratılışı böle değiştiremez....
    ama sonradan engelli olan....sağlamken düşer bu duruma kazayla yada hastalıkla....dolayısıyla bazı şeyleri tattığı için içinde bulunduğu durum umutsuzluktur....hayal kırıklığı ve isyandır.....
    benim düşüncelerim budur bu konuyla ilgili...
    teşekkürlerimle :lol:

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Doğuştan engelli olmak daha da zor çok haklısın guzgülü. Hayatın renklerini hiç hissedememek gibi birşey. Sadece bakmak insana ne kadar mutlu eder ki.

Üye
    VUSLAT Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    13.10-2009
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzulme canım yınede halımıze sukretmelıyız herseye rağmen hayattayız bende doğuştan engellıyım ama hayatın tadını cıkarıcak ugraslarla hayata baglıyım

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonradan engelli olmayı istemezdim... kendime gelip kabullenmek,, hayattaki zorluklarla mücadeleye geriden başlamak daha zor olabilirdi sanırsam... hepsi zor ama bence doğuştan olmak daha daha.. işte öle yaaa

Üye
    Gencbey Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sundan suphen olmasin ki sonbradan engelli olmak daha da zor...Emin ol buna...Cunku bi kac sene oncesine kadar bende hyerkes gibiydim...Daha sonradan rahatsizlandim...Haaa yuruyorum fakat zor bela...Baskalarina bakip dedigim seylerden biri de ne guzel yuruyorlar diyorum...Bir zamanlar bende boyle yuruyordum rahatca...Fakat nasibimde bu varmis...Bebn napabilirim dua etmekten baska..Ayette diyoki ;"Dualarınız olmasa ne ehemmiyetiniz var..." bu yeter iste...Hic sorun etmeye gerek yok..

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle isterimki kimse özürlü olmasın herkez sağlıklı mutlu mesut yaşasın.Ama arkadaşlarımda belirtmiş sonradan özürlü olmak diye işte bende onlardan biriyim daha olalı 4.5 ay oldu sonrada özürlü olmak o kadar zorki insan aklını yitirecek nerdeyse bunalıma giriyosun ekiden yaptıkların aklına geliyor yalvarıyosun allaha kaybettıklerının kıymetını sonradan anlıyosun.Keşke diyosun keşke bidaha yürüsem bidaha koşsam bidaha işe gitsem bidaha bidaha bidaha bu bidahalar iç bitip tükenmek bilmiyor sıralanıp gidiyor...

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emin ol hiç bir fark olmazdı...

Şöyle ki;

sen; doğuştan engelli------->> (rüyada koştuğunu görür)

ben; sonradan engelli------->> (rüyada koştuğunu görür hatta işi abartır kesilen ayağının uzadığını görür : D)

Şu Freud yok mu hep onun yüzünden aslında : D

Üye
    Kara Deniz Avatarı

Gerçek Adı
    zekeriya keles
    Son Giriş
    03.06-2009
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    almanya/58739-wickede-ruhr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkes bir özürlü engelli adayidir en güzeli insan durumunu kabüllenip yasamayi sevmesidir,bu dünyada her sey bir imtihan vesilesidir

kimin ne zaman engelli veya sakat kalacagini biz bilemeyiz her seyi bilen bizi yaratan yüce Allahtir insan Allahi sever ona siginirsa zaten sorun olmaz

insan ne sekilde olursa olsun nefes alip verdigi sürece hayata dört elle sarilmalidir keza engelli kardeslerimizin dünyada sportif alanda elde ettikleri basarilarla gurur ve onur duyuyoruz

insanin öncesi ve sonrasi yoktur insan oldugu gibidir,yaratan yüce Allahtir ve karsilastigimiz her zorluk cevap vermemiz gereken bir sorudur.hasa biz engelliler veya benim gibi sakatlar kaderi suclarsak zaten yasamamizin bir anlami kalmaz kadere inaniyor ve basimiza ne gelirse Allaha sükür diyebilmeliyiz

basimiza ne gelirse gelsin kabüllenip Allaha siginmak zorundayiz bu dünya gecicidir ama ahiret hayati sonsuzdur Allah korusun isyan edip ben neden böyleyim diye sikayette bulunmak ahiretimizi kayip etmemize neden olabilir,zaten öyleyiz veya böyleyiz isyan etmekle hasa bir seyi degistiremeyizki yaratmak Allaha mahsustur.

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

hatta ''biz erdik mübarek insanız '' bile diyeceksiniz sonradan engelli olan arkadaşlar.
    sonuçta engelli olduk işte önce veya sonra ,
    kötü şeyler güzel olan herşeyi bir anda siler.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

sonradan veya önceden olmuşum önmli deil olmuşz işte doğştan veya sonradan umrumda deil satmışım bu dünyanın anasını babasını umrumda deil nefes alıyorum dimi yeter hiç bu kadr sert yazmamştım ya sinirlimiym ne saygılar..

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sonradan engelli olanların sadece yapamayacakları içlerinde ukte.ya bizim içimizde hiç yapmadığımız ve asla yapamayacaklarımız var.çocukluktaki izler çok önemli.ben hatırlamıyorum annem demişti bikeresinde kardeşim doğmuş uyuyomuş ben görmek için ısrar etmişim uyansın gör kızım demiş annemde .bende peki onun eli varmı die sormuşum annem var deyince oo iyi güzel güzel oynasın demişim.3 yaşındaki bir çocuk bunu diyen. kücük yüreğim bile ne yükler taşımışki dilim onu söylemiş .

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: guzgulu Mesajı Gör
    keşke yürümeyi, koşmayı yaşayıp sizler gibi sonradan özürlü olsaydım. sizler için kabullenmesi zor biliyorum ama şunu bilin ki koşmanın güzelliğini rüyalarınızda yaşamadınız.
    dilek abla bence o zaman daha da acı çekerdin. bir şeyi tatmış olup o tattığın şeyin ne olduğunu - nasıl olduğunu bilip yarım bırakmak daha zordur bence. belki de benim fikrim.

tşkler..

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tabi exelans herkesin derdi kendine zor aslında.ben bana göre durumu aktardım sadece.birde ben tarafından görün diye

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon