TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 71 / 71 İlkİlk ... 21616768697071
Toplam 1065 mesajın 1.051-1.065 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kederli303 Avatarı

Son Giriş
    10.06-2019
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gününüz ömrünüz güzel olsun. Ben size yaşadığım kısa bir şey anlatayım. Bir gün bir yerde akülü aracı ile kuryelik yapan bir vatandaşın elinden kaçıncı katta kimlere verecektin dedim ve dağıtacağı zarfları alıp ben onun eli kolu ayağı oldum. Görev yaptığım yerde de buna benzer yardımlarda bulunurum. Birinin eli kolu yoksa eli kolu olun ayağı yoksa ayağı olun, psikolojik hastalığı olanlara sanki başka dünyanın insanlarıymış gibi yadırgamayın. Herkes kendi çevresinden başlasa engelli olmayanlar da bir gün engelli olabileceğini aklına getirecektir.

Üye
    -GEBZELİ- Avatarı

Gerçek Adı
    gebzeli
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    dünya.
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    40

fark kafalarda ayrımlarda bizler bizleri oteler ayrıştırırız millet e de laf soleriz.genel bakalımmı soruna once toplum engelli olmaz sana bakacak birisi lagzım sonra aile benim oglum:yada kızım:engellimiki sonra bizlere dayanır yoo ne alaka ne engelisi boy aynasından bakmayız kendimize vs vs ire.erkek bayan fark etmez okonomimiz zayıf kişisel olarak bizlerin sonra egitimimiz zayıf cogunlumuz ya az okumuşdur ya okuyamamıştır yeni nesil şanslı azcık daha bizlerden zorda olsa okurlar maşAllah işde oyle genel bakmalıyız benim cevremde eşi erkek engelli olanda var eşi engelli bayan olanda var maşallah iyide gidiyorlar gitsinlerde inşAllah sizlerde takılmayın basit işlere herkesin gonlune gore nasip olsun hayırlısı ..

Yasaklı Üye
    Eserin79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    01.10-2019
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    102

Konu fazla uzadı bence başlığıda doğru bulmuyorum sadece erkekler değil kadınlarda böyle ister cevabı basit aslında tüm canlılar çiftleşmek için en simetrik hatlara sahip sağlıklı bireyler isterler. 😐

Askıda Üyelik
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    10.05-2019
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    84
    Verilen Beğeniler
    23

@Eserin79

"Canlılar çiftleşmek için sağlıklı bireyler isterler" açıklamasını çok talihsiz buluyorum ilk olarak canlı dediğiniz insanlardır insanların hayvanlardan farklı olarak temel ve tek içgüdüsü çiftleşmek değildir ayrıca bu yazıyı yazdığınız forumun engelliler forumu olduğunu ve bu forumda sağlıklı bir bireyin neredeyse olmadığını da size hatırlatmak isterim. Önce düşünelim sonra yazalım lütfen.

Yasaklı Üye
    Eserin79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    01.10-2019
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    102

@ekonomist79

Nesini yadırgadınız canlıların ortak noktaları yokmu mesele çiftleşmek değil sadece lütfen ya nerede olduğumuzuda çok iyi biliyorum

Askıda Üyelik
    DüşünürBilir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    55

Mevzu çiftleşmeye kadar geldi ben size ne diyim

Üye
    Miraç61 Avatarı

Gerçek Adı
    Miraç
    Son Giriş
    13.10-2019
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    1

Bir erkek olarak şöyle diyebilirim kendimden örnek vereyim yanlış anlamayın ben işitme engelliyim ama doğuştan değil sonradan oldum ben işitme engelli bir bayanla evlenebilirim ama doğuştan olmasını istemem niye derseniz yarın bir gün çoçuğunuz olunca ondada bu tip engel durumu olma olasiliği yüksek oluyor benim yaşadiğim zorlukları sıkıntıları benim çoçuğumun yaşamasını istemem gerçekten bu ülkede engelli olmak çok zor anlayış 0 ve engel durumumdan dolayı 1 senedir iş arıyorum iş yok üniversite bitirmişim lisans yapmişim bunların hiç bir önemi yok bu ülkede iş görüşmesine gittiğim zaman ben bilgisayarcı olarak gidiyorum adam bana karşima geçip getir götür sıra taşirsin falan diyor oysa başvuru açıklamasında bilgisayar kullanabilen anlayan biri istiyorum yazmişti varın gerisini siz düşünün artık...

Askıda Üyelik
    DüşünürBilir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    55

@Miraç61

Merhaba Miraç öncelikle geçmiş olsun, evlilik konusunda belirli nedenlerden dolayı kriter koymuşsun keyfi olmadığı ve görünüş v.s. engeli bahane etmediğin için bu güzel yukarda yazılanlara okumuşsan bir çok gereksiz bahaneler yazan insanlar var tabi bu benim görüşüm senin düşüncelerin en iyisi bence.İş konusuna gelirsek sabır etmen gerekiyor malesef he deyince iş bulunmuyor bende uzun bir süre araştırdım çabaladım nasibimin peşinden koştum 2 seneye yakın bir şirkette çalşıyorum sabredip aramaya devam etmelisin inanmazsın ben ortopedik engelliyim sol tarafımda kısmi güçsüzlük var bir işkur iş toplantısında bir işveren yetkilisi bana katlara cam taşıyabilir misin başka birisi koli taşıyabilirmisin o bu şu çıldırıyordum arada böyle patavatsızlar çıkıyor idare et, aramaya devam..

Askıda Üyelik
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    10.05-2019
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    84
    Verilen Beğeniler
    23

@Miraç61

Mantıklı düşünmüşsün çocuğun engelli olma ihtimalini göz önünde bulundurman insaflı ve bencil olmayan bir insan olduğunu gösteriyor.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Bu sorunun cevabı tam olarak 'Toplumsal Cinsiyet' kavramı ile açıklanabilir.
    feminist bir erkeğim onu baştan söylüyorum feminist olmam bana ilave başka sıfatlar ekleme / yükleme hakkını size vermiyor.
    Atfedili cinsiyetlerimiz haricinde toplumumuzun bize yüklediği kadınlık ve erkeklik rolleri var ve bunlara ilaveten cinsiyetlerimize ek fizyolojik sakatlıklarımız vede sosyo/kültürel - sosyo/ekonomik engellerimiz var.
    Biraz Judith Butler'ın; "Bela Bedenler" *Cinsiyet Belası" "İktidarın Psişik Yaşamı" "Kırılgan Hayat" "Mülksüzleşme" "Savaş Tertipleri" "Olumsallık Hegemonya Evrensellik" gibi eserlerinin dilimize çevirilerinin okumaları sonrasında ben bu sorunsalı analiz edebilir hale geldim.
    Kadınlık ve Erkeklik üzerine biraz psişe yani sakatlığa konu olan beden ruh ilişkisini ilgilendiren sözlerle başlayalım sonra gündelik hayata dönelim.
    1- Fallusa sahip olma / olmama verili cinsiyetle barışık olup olmama hali.
    2- Kadınlığı sadece fonksiyonel olarak değil tamamen edilgen alıp; verili cinsiyet olarak erkeğin yaradılışsal etken rollerini hayatın tüm fonksiyonlarına eklemleyerek toplumsal cinsiyete konu olan erkeğe roller yükleyerek erkeklik tanımına gücü, savaşçılığı, sorumlulukları ekleyip o'nun yani o iktidara sahip kişinin kadını olmayı kurgulayarak bir cinsiyet ve rol tahayyülü yapılması.
    Evlenirken Allah'ın emri olduğu için sevdiğiniz insanla evlilik kurumu zemininde hayatlarınızı birleştiriyorsanız zaten sorun yok.
    Ama feminist olmayan kadınlar gücü seviyorlar, iktidarı da seviyorlar; esareti ve hegemonyaya tabi kalmayı da, ağlamayı da sonra intikam almayı da...

tam bu noktada sakatlığı denkleme kattığımızda;

engelli çiftlerde erkeğe toplumsal cinsiyet rolleri sebebi ile aşırı fazla yük biniyor ve kadınlar erkeğinde engelli olduğunu kadının kendisi ile aynı erişilebilirlik / ötekileştirme vsy sorunlarla başa çıkmak zorunda olduğunu unutuyorlar. Erkeksin hallet - Ne biçim erkeksin gibi söylemler içerisine girebiliyorlar. Tam da bu noktada erkek engelli olup kadın sağlam bedenli olduğunda erkek zaten eşine kadın olmanın devantajlarına karşı naifçe destek olurken kadınında; erkeğin engele sahip olduğunu bilmesi ve bu durumu pozitif ayrımcılığa tabi tutarak birazcık imtiyazlı davranması yada bunların tam tersi olarak kadının engelli olup erkeğin sağlam bedenli olması kadın için pozitif ayrımcılık hem engelli hem kadın olması yönünden iki kat saklı kalarak hiç fena olmaz.
    Mevzunun bence, türdeşlikle, cinsel çekimle yada görsellikle ilgisi yok sevdiğinize her şey güzel aşık olunca anlarsınız.

Engelli erkeklerin hayatları da tıpkı engelli kadınların hayatları gibi kırılgan!

ve kırılganlık sakatlıktan değil; bizatihi engelli olmaktan yani grup kimliğinden geliyor.
    Konu GuemuessBurak tarafından değiştirilmiştir (01.06-2019 Saat 05:22 ).

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    889
    Verilen Beğeniler
    598

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: GuemuessBurak Mesajı Gör
    Engelli erkeklerin hayatları da tıpkı engelli kadınların hayatları gibi kırılgan!

ve kırılganlık sakatlıktan değil; bizatihi engelli olmaktan yani grup kimliğinden geliyor.
    Doğru bir tespit, size katılıyorum. Zira engellilik hali sakatların uluslararası sözleşmelerce veya anayasa ve kanunlarca korunan haklardan eşit koşullarda yararlanamamasıdır. Kadına verilen (!?) toplumsal roller, örneğin engelli erkeğin bakıcısı, hemşiresi veya kişisel asistanı yakıştırması da konu başlığı ile doğrudan alakalıdır diye düşünmekteyim.

Üye
    ssometimes Avatarı

Son Giriş
    30.09-2019
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    23

İkili ilişkiler çok karmaşıktır iki kişi arasındadır özeldir, ve ancak yaşayanlar detayını hisseder bence, ben bipolar engelliyim, ve ruh halim karmakarışık, çok şükür çok anlayışlı bir erkek arkadasım var ve gördüğüm en saglam ruh yapısına sahip güçlü insanlardan biri psikolojik olarak, erkek, kadın ayırmamak lazım, aşk nerede ne zaman kime gelecek bilemeyiz

Üye
    mesut41 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    278

adı üzerinde tercih

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    11

Tam tersine şekilde Engelli kadınlar da biraz sağlamcı bir bakış açısıyla engeli yada sakatlığı olmayan erkekleri tercih ediyorlar. Bunu kadın olmanın evrensel dezavantajları ile engelliliğin dezavantajlarını harmanlayarak engelli kimliğini reddedip kadında değil bayan olarak aslında tanımsız bir öznellikte erkeğe sorumlu / bağımlı bir yaşamı inşa etmeyi tercih ediyorlar.

Yani pekte erkeğin tercihi diye bişey yok Toplumsal cinsiyet rolleri her ne kadar determinist olsa da; bu tercih konusu zaten doğanın gerçeklerine aykırı. Kadın isterse başlar herşey... Tercih hakkı kadına aittir.

Üye
    Christiantroy Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vala ben beğenirsem kızı engeli engelsiz hiç bir önemi yok : )
    İşitme kaybım var benim sağ kulak 65 db sol kulak 28 db birde toplumda engellilerden çok engelsizler olduğu için bir eş arandığında engelli olmayan bir bayanla evlilik ihtimali daha yüksektir ben çevremde çok nadir görüyorum engelli birisini ben 20 yaşında elektrik mühendisliği öğrencisiyim .

Sayfa 71 / 71 İlkİlk ... 21616768697071